Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Миналите Животи - практика?


Recommended Posts

Виденията от минали животи не могат да се получат по желание, те са дар от Съществуванието и то само за избрани, достигнали определен етап от своето духовно развитие. Това е така, защото виденията от минали животи допълнително обременяват човека, за когото дори и предизвикателствата на този живот са непосилно бреме.

А и нека да не придаваме на миналото излишно значение - всичко, което се е случило в миналото, вече не е, то не е реалност, мъртво е. Единствената реалност е сегашният момент - ти, тук и сега; ти, съществото ти в този момент. То съдържа в себе си проявени вече всички минали опитности, така, както и всички бъдещи проявления. Достатъчно е да се вгледаш в себе си, в сърцевината си, за да прозреш истината. Не е нужно да я търсиш там, къдете не е - в умрялото минало, в несъществуващото далечно.

Какъв е смисълът да се плаче за разлято мляко?:rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Нямам никакви спомени от минали животи,много пъти съм имала дежаву,за което не съм сигурна ,че е вече преживяно или е сънувано.Но пък нямам никакви съмнения,че прераждането съществува и това не е никаква илюзия.Навярно се пипате защо съм толкова сигурна.Ще ви кажа.От периода от две до пет годишна възраст имам много малко спомени,някаи са мъгляви,други не толкова.Но имам един,който с времето не избледняваше,а сякаш ставаше по-ярък.Той е следният.Когато бях на 2г.и 4м. почина едната ми баба-майката на майка ми,била е млада,около 50год.Драмата беше огромна,,роднините ми потънаха в такава дълбока скръб,че за един ден вече никой не беше същия-очите им бяхя различни,лицата,гласовете,всичко.Превърнали се бяха тъмни сенки,по нищо не приличаха на себе си.Как се чувстах аз обаче,дете на 2г и нещо? За мен беше крайно непонятно,защо всички толкова скарбят,та чак се погубват.Мислех си така не защото бях твърде малка за да прозря размера на загубата, а защото бях твърдо убедена,че баба ми ще се върне пак на Земята.Месец след погребението,реших да споделя с майка ми това,което за мен беше безспорна истина.Тя ми каза:"Да не съм те чула това да го говориш,най-малко пред други хора.Това са глупости,какви си ги измисляш?Искаш хората да те мислят за луда ли?".Реакцията й беше толкова стряскаща и рязка,така ми повлия,че после десетилетия наред не смеех да отворя дума за това.Но вътрешно носех в себе си това знание и не се съмнявах в него,това е една вътрашна убеденост,която никой и нищо не може да изкорени.Може би 30г. по-късно попаднах на едно интервю с режисьора Павел Павлов,близък приятел на покойната Невена Коканова.Той разказваше как при едно от посещенията си при Баба Ванга,актрисата я попитала дали има пререждане.Пророчицата отговорила:"Учиш учиш па си идеш.Пак се върнеш-учиш,учиш пак си идеш...и така докат станеш професор".Режисьорът я запитал какво значи това.Ванга:"Ке разбериш,сички ке разберите,ама кат му дойде времето".Тогава си казах-ето права съм била,това не са били глупости,просто не съм могла да го обесня.Иначе всеки има право сам да направи свояизвод в какво да вярва и в какво не.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако трябваше да помним предишните си животи(ако наистина съществува прераждане!),спомените за тях нямаше да бъдат заличавани.:feel happy:

Според мен трябва да си изживеем живота си така,както го усещаме,без да се интересуваме и влияем от това,какви сме били в евентуалните си предишни животи,какви опитности сме придобили и какви грешки сме допуснали.Не бива да надничаме там,където не ни е позволено.

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

Не съм против спомените от миналите животи, но съм против метода, чрез който става това спомняне. Ако човек сам, съзнателно, надхвърляйки влиянието на грубата материя и на личността си успее да „съживи“ тези спомени или издигайки съзнанието си до духовната си триада и разкривайки всичко натрупано в нея, или четейки записите от миналото в акаша, то разбира се няма нищо лошо в това. Когато обаче процеса е механичен и безсъзнателен... Не виждам кое може да гарантира, че човек ще си спомни само това, което му е необходимо. Според мен е по-вероятно да си спомни това, което е просто по-лесно достъпно. Т.е. отпечатъкът е най-ярък. Това от гледна точка на психологията донякъде е добре, защото този ярък отпечатък вероятно ще посочи някакъв проблем в психиката, който човек носи от миналите си животи, но пък от друга страна това, което ще излезе наяве може да се окаже твърде много за моментните възможности на човека. .

Линк към коментар
Share on other sites

Виденията от минали животи не могат да се получат по желание, те са дар от Съществуванието и то само за избрани, достигнали определен етап от своето духовно развитие. Това е така, защото виденията от минали животи допълнително обременяват човека, за когото дори и предизвикателствата на този живот са непосилно бреме.

А и нека да не придаваме на миналото излишно значение - всичко, което се е случило в миналото, вече не е, то не е реалност, мъртво е. Единствената реалност е сегашният момент - ти, тук и сега; ти, съществото ти в този момент. То съдържа в себе си проявени вече всички минали опитности, така, както и всички бъдещи проявления. Достатъчно е да се вгледаш в себе си, в сърцевината си, за да прозреш истината. Не е нужно да я търсиш там, къдете не е - в умрялото минало, в несъществуващото далечно.

Какъв е смисълът да се плаче за разлято мляко?:rolleyes:

Напълно съм съгласна с теб че всичко, което получаваме като информация е дар от Източника, от там където идваме и където сме създадени. Не би било възможно за обикновения човек да се докосне дори до тези нива, ако нямаше благословията и подкрепата на Духа. Но времето е такова, че не можем повече да си затваряме очите, а и не ни върши никаква работа да продължаваме да отричаме кои сме всъщност, и да претендираме че всичко е измислица, че натрупания опит от миналото е просто ненужен. Живеем в едни от най-интересните години на нашата планета, години когато всичко се случва безкрайно бързо, промяната може да те отнесе, ако сам не се развиваш със същия темп.

Всеки е дошъл на тази Земя да се учи и макар скептиците да не вярват, да , те също са имали много прераждания, и всичко това с една цел, да може духът вселил се в човешко тяло да научи какво е Емоция, какво е Зло и Добро, да изживее всяка една възможна роля в този сериал наречен "човешки живот", понякога си позитивен герой, понякога отрицателен, през всичко трябва да се мине, за да знаем какво е да живееш в този свят на дуалностите. Ще си речете защо ни е това, за каква цел?

Всеки един от нашите минали и бъдещи животи е с цел натрупаното знание да се отнесе отново при Източника, Бог, Създателя, Висшия Разум, защото Бог се развива. Всяка една душа съв своите опитности допринася за натрупване на тези знания в Източника.

Какво общо има това, защо ни е да се интересуваме от нашите минали животи... Е има една подробност, която не бива да се забравя. Ние хората макар и да изглежда на повърхността, че всичко сме забравили, не е така. В тялото ни, във всяка клетка, се съдържа информация за нас, кои сме, от къде идваме и какви предишни опитности имаме. Тази информация е дълбоко в нас и достъпна, стига да пожелаем да се допитаме до опита, който вече сме натрупали в миналите си животи. Не мисля че ако успеете да видите себе си в една друга светлина ще се "обремените", а защо да не повярвате отново в себе си и силата която имате, виждайки как сте се справяли преди, през какво сте минали. Ние хората често нямаме самоуважение, проблемите са ни налегнали и всичко изглежда като омагьосан кръг. Но същата тази душа е преживявала толкова много неща и се е справяла, учейки търпеливо урок след урок, живот след живот.

Регресията може да помогне на човек да види нещо от миналото, което има връзка със сегашния му живот. Това което ще премине отвъд Бариерата е под контрол На Духа, нима си мислите че Създадтеля би ви навредил. Както казва моята учителка "не можеш да дадеш на бебе пържола" Това което е добра храна за възрастния , не е добро и е твърде тежко за бебето. Така и с хората при регресия... Информацията идваща е само с цел да помогне и съответно ще бъде във вид и количество съответстващо на вашето разбиране и развитие в момента, ви даде кураж, вяра, разбиране към сегашната си ситуация. Надежда да можете да се справите по-добре и да намерите това, което търсите в живота.

Няма от какво да се страхувате, всичко което идва е от самите вас, от вашият Висш Аз, а той не би ви навредил давайки ви нещо трудно за асимилиране. Има изискване за успешната регресия - трябва човекът наистина да го иска от цялото си сърце и да е вътрешно готов. За това и когато вие все още не сте готови да се изправите и да видите истинското си Аз, да оставите всички глупави страхове и да се доверите на сърцето, дори най-успешния регресионист да ви води сесията пак няма да се получи нищо.

Миналото не е важно. Важни са уроците които сме научили ако те могат да ни допринесат за днешния ни момент, в някаква трудност. Именно това цели и техниката на Долорес Кенън. Много хора страдат от заболявания, които са пренесени от миналото, макар и хората да не осъзнават това. За всяко нещо си има причина, по време на сесия може да се намери именно причината, било то за здраве или за отношения в семейството. Осъзнаване на причината и освобождаване на тази енергия е жизнено необходимо за изцерение на тялото и на връзките ви с хората. Но тези отговори за сега са достъпни чрез регресията, която е мощен източник на информация.

Има една част от метода на Долорес Кенън, която никой друг в света не практикува. Това е най-скъпоценното в тази техника.

Докато човекът е все още в хипноза, след като е разказал няколко важни за него животи, се иска позволение да се говори с неговия Висш Аз, Колективното Съзнание, където се съдържат отговорите на всички въпроси за дадения човек. Това е онази най-дълбока част от теб самия свързана с Духовния Свят по невероятен начин. Самият ти отговаряш на въпроси (които предварително си избрал) , а отговорите ти - ако не се направи запис, човек ще реши че някой друг отговаря, не за друго, а защото "Аз не мога да го измисля, не съм толкова умен, или .."

Мъдростта на отговорите, това е Висшият Аз, отговаря той а не личността която живее на Земята.

Съвети и напътствия получени по този начин са много полезни, тогава се пита и какава е целта в живота на дадения човек (ако самият той се интересува).

Висшият Аз или още Колективното съзнание, е сила много могъща, за Тях няма нищо невъзможно, Те искат да помагат, но ние трябва да им позволим. В момента на сеанса, това което Долорес е открила е че стават най-чудодейните излекувания. Тя иска помощ и пълно сканиране на тялото на пациента от Колективното Съзнание, те своевременно дават информация и отстраняват проблеми по тялото.

няма нищо невъзможно за Тях...Ще се учудите ако разберете колко много от заболяванията сами си ги причиняваме буквално със собственото си поведение и държание едни към други. Всяка ярост, гняв, негативност насочена към другия срещу нас, се връща като нож обратно с двойна сила и хоп ... лепнали сме си нещо.

Ще си кажете - ами как да ги избягваме тези неща, понякога не е възможно, ядосват ни, дразнят ни ...

Именно това може да осъзнане човек при една регресия, защо определени хора сякаш "му дърпат фитила", много от отношенията ни са кармични, все едно причината да се държим така не е от сега, но има начин това да се премахне, старата карма да се освободи и после - вие и същите тези хора няма да имате същите отношения. Те могат да продължават опити да ви предизвикат, но вие веднъж разбрали връзката си с тях, защо и как, с каква цел се случва всичко, вече ще сте им простили отдавна. няма друго чувство освен любов веднъж като разбереш кой с каква цел е в твоя живот.

Редактирано от pavli82
Линк към коментар
Share on other sites

" ... и да претендираме че всичко е измислица, че натрупания опит от миналото е просто ненужен."

Не, такова нещо не съм казвала - натрупаният в миналото опит е в теб, в съществото ти; ти си това, което си сега в резултат и на миналите си опити. Дори и да не си спомняш подробностите от миналите си животи, те са част от твоето подсъзнание, индивидуално, колективно и космическо. От времето, когато си бил скала, трева, животно, човек.

Не съм и против хипнозата - при хора с тежки зависимости и пристрастявания тя има магически ефект. Но хипнозата е нож с две остриета, и въобще всяка психотерапия или психоанализа. Защото в тези случаи позволяваш на други хора да се вмесват в живота ти, да пипат в душата ти, а това винаги крие опасности.

Само ти най-добре познаваш себе си и никой друг не може да те разбере и "анализира" по-добре от теб самия. Ето защо самолечението на медитацията е винаги най-доброто средство за лекуване на душата ти. Осъзнаването или медитацията,, е това, което сам правиш за себе си, като стигаш до там в пътя си навътре, докъдето решиш. Душата ти е свещен храм и само ти държиш ключа към нея.

Линк към коментар
Share on other sites

" ... и да претендираме че всичко е измислица, че натрупания опит от миналото е просто ненужен."

Не, такова нещо не съм казвала - натрупаният в миналото опит е в теб, в съществото ти; ти си това, което си сега в резултат и на миналите си опити. Дори и да не си спомняш подробностите от миналите си животи, те са част от твоето подсъзнание, индивидуално, колективно и космическо. От времето, когато си бил скала, трева, животно, човек.

Не съм и против хипнозата - при хора с тежки зависимости и пристрастявания тя има магически ефект. Но хипнозата е нож с две остриета, и въобще всяка психотерапия или психоанализа. Защото в тези случаи позволяваш на други хора да се вмесват в живота ти, да пипат в душата ти, а това винаги крие опасности.

Само ти най-добре познаваш себе си и никой друг не може да те разбере и "анализира" по-добре от теб самия. Ето защо самолечението на медитацията е винаги най-доброто средство за лекуване на душата ти. Осъзнаването или медитацията,, е това, което сам правиш за себе си, като стигаш до там в пътя си навътре, докъдето решиш. Душата ти е свещен храм и само ти държиш ключа към нея.

Права си, съгласна съм с теб за опастностите от психотерапиите.

Това което регресионистът при методът на Долорес Кенън прави е да интервюира своят пациент , да задава предварително изготвеният лист с въпроси и да следи за безопастността на човека. Няма никакво вмешателство. При сесия регресиониста иска позволение да задава въпроси на Висшия Аз на своя пациент и така всяка информация идва от теб самия докато си в това ниво на Тета вълни на мозъчна дейност. Ниво което сам не би могъл да изследваш защото ... заспиваме :) Висшият Аз е част от Колективното Свръхсъзнание и за това не само може да ти даде информация за теб самия а и за всеки друг човек или събитие. Това е като да имаш достъп до една обща банка с информация, но какво ще премине и ще се получи зависи от желанието на пациента и неговите вярвания и духовно развитие в момента.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...