Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Молитва за дъжд


Recommended Posts

Много се радвам, че намерих единомишленици. Споделих с нашата група за идеята за обща молитва за дъжд и те приеха с радост. Жалко само, че малко късно ще се включим, но Господ вижда и знае желанията ни.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Аз мисля че след като Бог е изпратил пожарите (каквато и да е причината за възникването им - природна или неестествена/умишлена) то е имал някаква цел за постигане. Ще се въздържа от молитвата за дъжд. Все още се придържам към молитвата за намаляване на катастрофите по пътищата, която е до края на месеца.

Линк към коментар
Share on other sites

Добре дошла Дейзи! Много се радвам,че сте заедно с нас - и ти и твоята група! :thumbsup2: :thumbsup2: :feel happy:

Бог ни събира, за да си помагаме и да се учим заедно.

Не мисля,че Бог е изпратил пожарите - те са следствие на нашата на хората небрежност и незачитане на неговите закони, според мен. И само един начин има да ги спрем - да променим мисленето си, да се научим да разбираме и уважаваме като равни на себе си всички живи същества около нас и нашата планета - майка.

Молитвата ни е от Бог. И това че се събираме в името Му.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще се въздържа от молитвата за дъжд.

Не мисля,че Бог е изпратил пожарите - те са следствие на нашата на хората небрежност и незачитане на неговите закони, според мен. И само един начин има да ги спрем - да променим мисленето си, да се научим да разбираме и уважаваме като равни на себе си всички живи същества около нас и нашата планета - майка.

:thumbsup:

Учителят е казал: "Когато много хора се молят заедно за едно и също нещо, молитвата им се приема."

Редактирано от Ваня Златева
Линк към коментар
Share on other sites

"О, дъжд обилен и печален..." (Гео Милев)

Аз се моля за такъв дъжд в душите ни.

Да всички имаме нужда от такъв и за това сме тук.

Сега се сещам: "Топъл дъжд, чакан дъжд, плисна в миг и отшумя.

Как светът изведнъж, стана по-красив и бял. "

Линк към коментар
Share on other sites

Молитва за дъжд:

И колкото да гледам, да се взирам

пустинното небе тежи над мен,

като безплодна лира.

Не че небето в мен е празно,

не че реките в мен са мъртви,

не че градовете в мен са неотзивчиви

и като пустинни вихри

улиците ме въртят из тях.

А защото не предвидих Сушата...

А защото хвърлях камъни

по всички изворни места...

И на вред се разпилявах

И на дребно се раздавах

без да се пестя...

Дъжд!

Дъжд няма да вали.

Не ти се вярва? Не ти се вярва?

За капчица сърцето те боли.

Но дъждът го нама,

няма го цветът на Любовта.

Но вече е време,

вече е крайно време да завали.

Само някакъв си час,

някаква си минута само

от Големия Дъжд ме дели.

Затова е този вик към облаците,

и това проклятие, и този страх.

Облаци, мечти от дъжд или от прах,

проклинам ви и ви обичам като първи грях.

Дъжд!

Диана Експрес :)

Линк към коментар
Share on other sites

Небето оплаква Земята.

:3d_065: Все пак като обра цветовете не ги запази само,за себе си хихихиххи :P .Не си егоист, благодаря, че ги споделяш и развеселяваш деня ми :3d_139:

Молитва за дъжд:

И колкото да гледам, да се взирам

пустинното небе тежи над мен,

като безплодна лира.

Не че небето в мен е празно,

не че реките в мен са мъртви,

не че градовете в мен са неотзивчиви

и като пустинни вихри

улиците ме въртят из тях.

А защото не предвидих Сушата...

А защото хвърлях камъни

по всички изворни места...

И на вред се разпилявах

И на дребно се раздавах

без да се пестя...

Дъжд!

Дъжд няма да вали.

Не ти се вярва? Не ти се вярва?

За капчица сърцето те боли.

Но дъждът го нама,

няма го цветът на Любовта.

Но вече е време,

вече е крайно време да завали.

Само някакъв си час,

някаква си минута само

от Големия Дъжд ме дели.

Затова е този вик към облаците,

и това проклятие, и този страх.

Облаци, мечти от дъжд или от прах,

проклинам ви и ви обичам като първи грях.

Дъжд!

Диана Експрес :)

Благодаря, че ми върна красивите спомени и ме дари с красота :)

Редактирано от BENITA
Линк към коментар
Share on other sites

Сега се сещам: "Топъл дъжд, чакан дъжд, плисна в миг и отшумя.

Как светът изведнъж, стана по-красив и бял. "

Благодаря ти пак,Бенита,за LZ и на теб,Максим,за Диана Експрес!!!

Невероятна наслада ми доставихте с напомнянето на тези стихове-песни!!! :3d_022:

Линк към коментар
Share on other sites

Страшно нещо е сушата. Страшно нещо е наводнението. Страшно нещо е което и да е природно бедствие. Обаче ги има. Много е добре да си задаваме въпроси как можем да намалим вредата от вихренето им, че и отговори да намираме. Но защо е необходима молитва? Не знае ли Творецът от какво имаме нужда? Не е ли казано :

"... защото Отец ви знае от що се нуждаете преди вие да Му искате. "

Като сме толкова нетърпеливи да му подсказваме какво да прави, дали няма нещо друго да се заеме с реализацията на молитвата ни?

Редактирано от Багира
Линк към коментар
Share on other sites

Но защо е необходима молитва? Не знае ли Творецът от какво имаме нужда? Не е ли казано :

"... защото Отец ви знае от що се нуждаете преди вие да Му искате. "

Разбира се, че знае :thumbsup2: Когато се моля, не го правя, за да подсказвам на Бог какво да прави. Молитвата е полезна преди всичко на нас самите. Защото се обръщаме навътре към себе си. А това е полезно. Ако мнозинството хора вместо да сече гори и да замърсява с вредни газове природата и въздуха, използваше това време за обръщане към себе си включително и чрез молитва, нямаше сега да се налага група хора да правят обща молитва. Затова. Тази молитва сега е като изчистване негативните мисли и вибрации, които се излъчват навсякъде по света от хората. Някой допуска грешки, друг трябва да му ги поправи ако искаме тази планета да продължи да съществува в равновесие. Затова е тази молитва.

Линк към коментар
Share on other sites

Хайде, хайде. Без съмнения и страхове.

Господ чу молитвите.

Или по-скоро Земята и Небето се събудиха и си подадоха ръце.

Има дъждове вече.

Защо ли си мисля, че външната суша, а и всички останали катаклизми, са само сянка и отражение на пустата Земя вътре в нас? Наистина, Мона - ние сами творим живота си и света, в който живеем. И колкото по-истински търсим, правим и постигаме, толкова по-добре за всички нас!

Това беше поздрав (за всички тук).

Редактирано от aorhama
Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2: Днес в София количеството на дъжда е 42 мм, което е почти нормата за цял август! Хм, не беше зле с молитвата. :sorcerer: В Северозападна и Централна Северна България количеството дъжд от днес до 15 ч. е около 15 мм. Сега вали при нас в Североизточна България, както и в Горнотракийската низина. Вечерта и в Югоизточна България и Черноморието се очакват значителни валежи. По прогнози на 6 и 7 август ще има нови дъждове, дори по-интензивни.
Линк към коментар
Share on other sites

Тази молитва сега е като изчистване негативните мисли и вибрации, които се излъчват навсякъде по света от хората. Някой допуска грешки, друг трябва да му ги поправи ако искаме тази планета да продължи да съществува в равновесие.
Да :feel happy:

Дава който има какво да даде. Ако и той спре да дава ситуацията става неспасяема.

:thumbsup2: Днес в София количеството на дъжда е 42 мм, което е почти нормата за цял август! Хм, не беше зле с молитвата. :sorcerer: В Северозападна и Централна Северна България количеството дъжд от днес до 15 ч. е около 15 мм. Сега вали при нас в Североизточна България, както и в Горнотракийската низина. Вечерта и в Югоизточна България и Черноморието се очакват значителни валежи. По прогнози на 6 и 7 август ще има нови дъждове, дори по-интензивни.

:thumbsup2::feel happy:

:feel happy: Бог icon12.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Тук в последните 6 часа валя непрекъснато дъжд. Засега все още не навсякъде валежите са достатъчни. Но гледайки в перспектива май доста сме се постарали :D защото за 6-7 август моделите прогнозират щедри валежи, нещо изключително, количества от порядъка на 50 до 90 мм. при това повсеместни. Не всяка година през август падат такива валежи. Все още има доста време, но обстановката изглежда много силно валежна. Вижте какво очакват тук-колкото по-червен цвят, толкова по-силен дъжд:

http://wxmaps.org/pix/euro3.120hr.png

и тук:

http://wxmaps.org/pix/euro3.144hr.png

Това е съответно за след 120 и 144 часа напред, считано от момента.

Линк към коментар
Share on other sites

Приятели, от самото начало на молитвата ми се върти в ума една много натрапчива мисъл, която все се колебаех да споделя с вас. Всеки път, когато отида в горичката, си излизам с нея.

Ние се молим за дъжд само през лятото - когато стане горещо, започне да ни съхне хлябът. През зимата, обаче почти не се сещаме - може би защото ни е по-удобно да ни е топло, да няма много сняг, да не вали дъжд често, защото ни е мрачно... Мълчаливо се радваме егоистично на сухите топли зими - а точно зимните снегове и дъждове напояват истински, дълбоко почвата....

Дано се досетим да отворим тази тема през ноември и през цялата зима тихичко да се молим и благодарим за сняг и дъжд...Нека ни е мрачно, влажно, студено отвън, но светло и загрижено за майката природа в сърцата ни....

Линк към коментар
Share on other sites

Е... Но пък сега ще има повод за молитва за бедстващите... А после- за... Защо все се сещам за приказките за ламите...

Гледам си постинга и разбирам, че може някой да се почувства засегнат. Но нямам желавние да засягам никого. И се надявам всъщност това да не се случи.

Само ме боли с болката на много, много болки...

Редактирано от Багира
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...