Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За пострадалите в гр. Цар Калоян


ehriz

Recommended Posts

Надявам се, че не нарушавам правилата на форума, но сигурно повечето от вас, а може би всичките сте чули за трагедията в гр.

Цар Калоян. Вероятно ви се е приискало да помогнете. Ето как може да направите това: Може да изпращате смс-и на номера на

Глобул ( 3733 ) или на този на М-тел и Вивател ( 1222 ). Така ще можете да помогнете на хората от гр. Цар Калоян, които

пострадаха от наводненията. В тази връзка вижте и кампаниите на http://www.dmsbg.com. А за информация за кампаниите за

оказване на помощ на хората от гр. Цар Калоян посетете следните сайтове:

http://www.ntv.bg

http://www.mtel.bg

http://www.globul.bg

http://www.vivatel.bg

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 49
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Според мен тези инициативи не са искрени. Може да прозвучи нехуманно но истината е такава. Ще кажа защо, защото никога няма да имаме право пускащите смс да видим трафика. Другото, което е че постъпленията се делят много нечестно. Казвам го от опит и с болка. Неморално е да ни приканват да пусаме смс от които печели една , втора , трета фирма плюс операторите и за хората почти нищо не остава.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен тези инициативи не са искрени. Може да прозвучи нехуманно но истината е такава. Ще кажа защо, защото никога няма да имаме право пускащите смс да видим трафика. Другото, което е че постъпленията се делят много нечестно. Казвам го от опит и с болка. Неморално е да ни приканват да пусаме смс от които печели една , втора , трета фирма плюс операторите и за хората почти нищо не остава.

Може, но нищо по - добро не ни се предлага. Едва ли някой ще си направи труда да отиде до банката, за да пусне 1 или 5 лева. А и

повече са хората с джиесеми, отколкото с дебитни карти, за да използват E-pay.

Линк към коментар
Share on other sites

EHRIZ,аз разбирам опасенията на Eshaft.

Одобрявам и стремежа ти за помощ.

Докажи,че е си прав щом толкова сайтове са ти под ръка.

Това ще увлече повече хора в благородното ти начинание.

Знаеш добре ,че доверието в такива институции е оскъдно.

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм против да се помага. Аз също помагам с каквото мога. Нужно е вместо да се мъчим да оправяме последсвията да потърсим отговорност на виновните. Скъсаните стени на язовира и трагедията са приченени от алчност. Това място е предназначено да събира излишните води и да не се допускат такива беди. От къде на къде ще се отглежда риба......ИМА виновни и те трябва да си понесът наказанието.

В България има още 3500 съоръжения за събиране на излишни води.....Бог да ни пази ако алчни хора са ги дали за риба....

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм против да се помага. Аз също помагам с каквото мога. Нужно е вместо да се мъчим да оправяме последсвията да потърсим отговорност на виновните. Скъсаните стени на язовира и трагедията са приченени от алчност. Това място е предназначено да събира излишните води и да не се допускат такива беди. От къде на къде ще се отглежда риба......ИМА виновни и те трябва да си понесът наказанието.

В България има още 3500 съоръжения за събиране на излишни води.....Бог да ни пази ако алчни хора са ги дали за риба....

Да, това също е начин да се помогне, като се заведе гражданско дело срещу тези собственици на язовири и им се потърси

отговорност. Но междувременно на пострадалите хора от гр. Цар Калоян също трябва да им се помогне.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен тези инициативи не са искрени. Може да прозвучи нехуманно но истината е такава. Ще кажа защо, защото никога няма да имаме право пускащите смс да видим трафика. Другото, което е че постъпленията се делят много нечестно. Казвам го от опит и с болка. Неморално е да ни приканват да пусаме смс от които печели една , втора , трета фирма плюс операторите и за хората почти нищо не остава.

:3d_022: И в добавка - господин президентът - любител на SMS-кампаниите, вместо да си прави тъп PR, да прикани публично изпълнителната власт да си седне на д...то и да спретне една дългосрочна програма за постоянно наблюдение и саниране на всички съоръжения от този род - язовири, диги, мостове. А г-н главният прокурор - да се самосезира и да потърси по законов път вината "на неизвестен извършител", па да го направи и известен, нали?

А колкото до помощта, по-склонна съм да прескоча с колата до гр.Цар Калоян и да дам лептата си директно на някой от пострадалите. Защото иначе, убедена съм, поне 50% от събраните средства ще напълнят гушките на фирмите, избрани да извършват възстановителните работи, чрез "честна" обществена поръчка, както и на техните покровители от държавна и общинска администрация. Поне засега в България е така.

Редактирано от НелиТ
Линк към коментар
Share on other sites

Според мен тези инициативи не са искрени. Може да прозвучи нехуманно но истината е такава. Ще кажа защо, защото никога няма да имаме право пускащите смс да видим трафика. Другото, което е че постъпленията се делят много нечестно. Казвам го от опит и с болка. Неморално е да ни приканват да пусаме смс от които печели една , втора , трета фирма плюс операторите и за хората почти нищо не остава.

:3d_022: И в добавка - господин президентът - любител на SMS-кампаниите, вместо да си прави тъп PR, да прикани публично изпълнителната власт да си седне на д...то и да спретне една дългосрочна програма за постоянно наблюдение и саниране на всички съоръжения от този род - язовири, диги, мостове. А г-н главният прокурор - да се самосезира и да потърси по законов път вината "на неизвестен извършител", па да го направи и известен, нали?

А колкото до помощта, по-склонна съм да прескоча с колата до гр.Цар Калоян и да дам лептата си директно на някой от пострадалите. Защото иначе, убедена съм, поне 50% от събраните средства ще напълнят гушките на фирмите, избрани да извършват възстановителните работи, чрез "честна" обществена поръчка, както и на техните покровители от държавна и общинска администрация. Поне засега в България е така.

Ако можеш, направи го.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен тези инициативи не са искрени. Може да прозвучи нехуманно но истината е такава. Ще кажа защо, защото никога няма да имаме право пускащите смс да видим трафика. Другото, което е че постъпленията се делят много нечестно. Казвам го от опит и с болка. Неморално е да ни приканват да пусаме смс от които печели една , втора , трета фирма плюс операторите и за хората почти нищо не остава.

:3d_022: И в добавка - господин президентът - любител на SMS-кампаниите, вместо да си прави тъп PR, да прикани публично изпълнителната власт да си седне на д...то и да спретне една дългосрочна програма за постоянно наблюдение и саниране на всички съоръжения от този род - язовири, диги, мостове. А г-н главният прокурор - да се самосезира и да потърси по законов път вината "на неизвестен извършител", па да го направи и известен, нали?

А колкото до помощта, по-склонна съм да прескоча с колата до гр.Цар Калоян и да дам лептата си директно на някой от пострадалите. Защото иначе, убедена съм, поне 50% от събраните средства ще напълнят гушките на фирмите, избрани да извършват възстановителните работи, чрез "честна" обществена поръчка, както и на техните покровители от държавна и общинска администрация. Поне засега в България е така.

Ако можеш, направи го.

Разбира се, че ще го направя. Само се колебая дали да дам пари или да купя някои основни строителни материали - цимент и от този род, за които съм сигурна, че са необходими.

Линк към коментар
Share on other sites

А колкото до помощта, по-склонна съм да прескоча с колата до гр.Цар Калоян и да дам лептата си директно на някой от пострадалите.

Идеята на Нели ме подсети, че всички ние, участващи в този портал , можем да помогнем директно, като съберем средства и закупим и доставим материали, нужни за възстановяването. Може да се открие сметка, в която да се съберат пари, с които на място да се закупят материали или други най-нужни в момента неща и да се предоставят на нуждаещите се.

Идеята е, че ние, доброволно организирани, можем повече да помогнем, отколкото всеки самостоятелно.

Линк към коментар
Share on other sites

А колкото до помощта, по-склонна съм да прескоча с колата до гр.Цар Калоян и да дам лептата си директно на някой от пострадалите.

Идеята на Нели ме подсети, че всички ние, участващи в този портал , можем да помогнем директно, като съберем средства и закупим и доставим материали, нужни за възстановяването. Може да се открие сметка, в която да се съберат пари, с които на място да се закупят материали или други най-нужни в момента неща и да се предоставят на нуждаещите се.

Идеята е, че ние, доброволно организирани, можем повече да помогнем, отколкото всеки самостоятелно.

Идеята ти да се обединим е добра, но не ми е точно ясна самата организация.

Мисля си днес да звънна на "услуги" и да поискам номера на телефона на кметството и все пак да се посъветвам с тях с какво бихме могли най-добре да помогнием.

Аз така или иначе ще помогна на хората в Цар Калоян. В момента довършвам малката си лятна къща, която строя от 1994 година насам. Теглих кредит, за да я довърша вече окончателно. Така че не ми е проблем да отделя средства - толкова години я лашкам, някои работи могат да почакат, нали. А и това не е основното ми жилище.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Нели Т,

сподели какво си разбрала от кмета. Те и кметовете не са китка ама този пък може и човек да е .... в моето село отпуснаха 60 000 за нуждите на селото а кмета си купил два апартамента в града .....

Линк към коментар
Share on other sites

Идеята ти да се обединим е добра, но не ми е точно ясна самата организация.

Първата стъпка е да се открие сметка, в която да се събират средствата. Например, може да я откриеш ти, като инициатор на идеята за директно подпомагане. Междувременно ще се проучи какво е най-нужно в момента, откъде най-близо до Цар Калоян може да се достави най-изгодно и кои са най-нуждаещите се. За това мога да помогна аз, тъй като се занимавам със снабдяване, както и други приятели от този Портал, които живеят в района. Разумно е купуването на материалите да стане в района на Цар Калоян, по възможност, заради по-ниските разходи за превоз. Разбира се, в процеса на работата ще стане ясно какво конкретно трябва да се прави на всеки етап. Самата доставка можем да извършим ние с тебе и с помощта на други доброволци, още по-хубаво ще е да са от този район.

Много ценни ще са конкретните съвети на приятели, които имат опит и идеи как най-бързо да се извърви всеки етап и от кои конкретни институции и организации бихме получили ефикасна помощ.

Какво мислите, съфорумци? :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Какво мислите, съфорумци? :hmmmmm:
Аз съм съгласна ,да помогна с каквото мога ,но не под егидата на президента. защото съм съгласна с

:3d_022: И в добавка - господин президентът - любител на SMS-кампаниите, вместо да си прави тъп PR, да прикани публично изпълнителната власт да си седне на д...то и да спретне една дългосрочна програма за постоянно наблюдение и саниране на всички съоръжения от този род - язовири, диги, мостове. А г-н главният прокурор - да се самосезира и да потърси по законов път вината "на неизвестен извършител", па да го направи и известен, нали?

Нека някой от нас ,когато занесе нашата помощ да погледне хората в очите , а не разни политици да се кичат със рейтинг.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм съгласна с Добрина и не само да ги погледнем в очите но и филмче може да направим и да го пуснем с отчет на свършеното.

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че трябва да си свършим работата тихичко и да не се набъркваме с "журналята".

Утре и в други ден съм заета - ще ходя по обекти на юг от Бургас. Но следващата събота бих могла да прескоча с колата до Цар Калоян за проучване. Можем да се срещнем там с тези от вас, които имат възможност да дойдат.

Здравей Нели Т,

сподели какво си разбрала от кмета. Те и кметовете не са китка ама този пък може и човек да е .... в моето село отпуснаха 60 000 за нуждите на селото а кмета си купил два апартамента в града .....

Не успях да се свържа с кмета.

Довиждане до понеделник - в къщи нямам връзка с интернет.

Редактирано от НелиТ
Линк към коментар
Share on other sites

На 22 август минахме оттам сутринта и вечерта + навсякъде имаше техника + коли + работещи хора :thumbsup: няма как да не се справят + знайно е, че се дават изпитания, за да ги издържим + да се позакалим.

:v: Любов + Светлина + Мир + Радост

Линк към коментар
Share on other sites

Имам много добри приятели от нашите среди в Цар Калоян.Те са учители по Паневритмия.Нямам връзка с тях и не знам колко са пострадали.В такъв момент трябва да проличи,че сме духовно общество.Много често сме индивидуалисти и всеки се оправя както може.

Нямам нищо против да се помогне и на други пострадали.Макар че на повечето от нас възможностите са ограничени.

Линк към коментар
Share on other sites

Успях да се свържа с моите приятели .

Къщата им е напукана и не може да се живее в нея.В момента живеят в къщата на родителите си,заедно с детето си.

Изхвърлили са калта и пода/дъските/.Заменили са го с цимент, макар че ще е по-студено през зимата.Чакат помощта от държавата,за да се опитат да ремонтират.

Трябват им пари за стабилен ремонт.Може да се помогне и със строителни материали , а когато те са налице -и с работна сила.Но са достатъчно горди ,за да просят.Много къщи са в подобно състояние.

Ако решим ,можем да се организираме и да им помогнем.Така ,както навярно ще го направят от някои други политически и религиозни общности по отношение на свои членове.

Линк към коментар
Share on other sites

Виждам пак ''възхвали'' на необходимите изпитания.Вместо...хора от цялата страна да се втурнат да помагат.Много е лесно да се коментира , когато не ни е засегнало.Карма, изпитания....

Аз пък казвам по човешки,че ще е хубаво това бедствие никога да не се повтаря.

Нека не гледаме на страданието от високата камбанария на рилския ентусиазъм.На събора много от нещата са лесни и прости.Дори понякога и бурите ,и дъждовете.

ДА ПОМОГНЕМ! КОМЕНТАРИТЕ СА ДОСТАТЪЧНИ!

Линк към коментар
Share on other sites

Имам много добри приятели от нашите среди в Цар Калоян.Те са учители по Паневритмия..... В такъв момент трябва да проличи,че сме духовно общество.Много често сме индивидуалисти и всеки се оправя както може.

Нямам нищо против да се помогне и на други пострадали.Макар че на повечето от нас възможностите са ограничени.

Успях да се свържа с моите приятели .

Къщата им е напукана и не може да се живее в нея.В момента живеят в къщата на родителите си,заедно с детето си.

Изхвърлили са калта и пода/дъските/.Заменили са го с цимент, макар че ще е по-студено през зимата.Чакат помощта от държавата,за да се опитат да ремонтират.

Трябват им пари за стабилен ремонт.Може да се помогне и със строителни материали , а когато те са налице -и с работна сила.Но са достатъчно горди ,за да просят.Много къщи са в подобно състояние.

Ако решим ,можем да се организираме и да им помогнем.Така ,както навярно ще го направят от някои други политически и религиозни общности по отношение на свои членове.

Ако някой желае да помогне на моите приятели или на други ,които са пострадали от наводнението -може да ми пише ,за да му дам адрес/за пощенски или телеграфен запис/.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако някой желае да помогне на моите приятели или на други ,които са пострадали от наводнението -може да ми пише ,за да му дам адрес/за пощенски или телеграфен запис/.
:thumbsup2:

Мои приятели потвърдиха за приятелите на Solej, учители по Паневритмия от Цар Калоян, затова се присъединявам към предложението му нашата помощ да бъде насочена към тях, за да си помогнат в бедствието. icon12.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Eдиният от приятелите няма редовна работа от няколко години.Раэчита на програмите за временна заетост и най-вече -да продаде проиэведен от него пчелен мед. Но,за жалост,пороят е ''удавил'' част от тенекиите.А и тази година пчелите бяха гладни/ поради сушата/ и медът е много малко.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...