Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За пострадалите в гр. Цар Калоян


ehriz

Recommended Posts

Наистина не е необходимо кой знае колко да се философства по проблема на нашите приятели от Цар Калоян - Пламен и Калинка, които са прекрасни хора. Познавам ги от 20 години и гарантирам за тях. Не са от хората, които сами ще си поискат финасова помощ, но това не означава, че ние не трябва да им помогнем в тази критична за тях ситуация. Затова и днес им изпратих пощенски запис. Който има възможност, желание и сърце да го направи, може да ми пусне ЛС, за да му дам необходимите координати.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 49
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

E,Търновската младежка група отново започва да напомня за себе си./Който желае ,може да прочете повече за нея в www.bratstvoto.net,УЧЕНИЦИ,ТЪРНОВСКА МЛАДЕЖКА ГРУПА/.Макар и след 20 г, и по такъв повод.Радвам се ,че и други приятели от цялата страна,изпращат записи.

Който няма пари сега , може да изпрати и след няколко месеца.Кампанията за подпомагане ще продължи,докато ми съобщят , че основните материални проблеми,свързани с наводнението, са решени.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички! Ако има хора, от София, които желаят да пратят пари на Калинка и Пламен от гр. Цар Калоян, а чрез тях на всички нуждаещи се там, нека ми пишат на ЛС. Ася

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички! Ако има хора, от София, които желаят да пратят пари на Калинка и Пламен от гр. Цар Калоян, а чрез тях на всички нуждаещи се там, нека ми пишат на ЛС. Ася

:thumbsup: Добра идея! Може да се приложи навсякъде.

Линк към коментар
Share on other sites

Надявам се, че не нарушавам правилата на форума, но сигурно повечето от вас, а може би всичките сте чули за трагедията в гр.

Цар Калоян. Вероятно ви се е приискало да помогнете. Ето как може да направите това: Може да изпращате смс-и на номера на

Глобул ( 3733 ) или на този на М-тел и Вивател ( 1222 ). Така ще можете да помогнете на хората от гр. Цар Калоян, които

пострадаха от наводненията. В тази връзка вижте и кампаниите на http://www.dmsbg.com. А за информация за кампаниите за

оказване на помощ на хората от гр. Цар Калоян посетете следните сайтове:

http://www.ntv.bg

http://www.mtel.bg

http://www.globul.bg

http://www.vivatel.bg

Кампанията на М-тел и Вивател приключи. Не знам със сигурност, но най – вероятно и кампанията на Глобул е приключила. И все пак оставям номера, на който може да изпращате смс-и, в случай, че не е приключила ( 3733 – за абонати на Глобул ). На тези сайтове все още може да потърсите информация.

Линк към коментар
Share on other sites

Надявам се, че не нарушавам правилата на форума, но сигурно повечето от вас, а може би всичките сте чули за трагедията в гр.

Цар Калоян. Вероятно ви се е приискало да помогнете. Ето как може да направите това: Може да изпращате смс-и на номера на

Глобул ( 3733 ) или на този на М-тел и Вивател ( 1222 ). Така ще можете да помогнете на хората от гр. Цар Калоян, които

пострадаха от наводненията. В тази връзка вижте и кампаниите на http://www.dmsbg.com. А за информация за кампаниите за

оказване на помощ на хората от гр. Цар Калоян посетете следните сайтове:

http://www.ntv.bg

http://www.mtel.bg

http://www.globul.bg

http://www.vivatel.bg

Кампанията на М-тел и Вивател приключи. Не знам със сигурност, но най – вероятно и кампанията на Глобул е приключила. И все пак оставям номера, на който може да изпращате смс-и, в случай, че не е приключила ( 3733 – за абонати на Глобул ). На тези сайтове все още може да потърсите информация.

Благодаря за ценната информация! Но в моя случай става дума за личен контакт със пострадалите! Ася

Линк към коментар
Share on other sites

За мене нещата са по-прости. Имаш пари - даваш - пари, съчувствие, любов. Нямаш пари - пак даваш - съчувствие, любов.

Сетих се, че ако някой иска да помогне, а няма много средства, може да купи например 2-3 пакета тетрадки (това са 30 брроя) от Метро (10лв.) и да ги изпрати. Или нещо друго за училище - моливчета, боички, блокчета. За изтормозените родители и това е голяма помощ.

Дори и кошница не-бързо-развалящи-се зеленчуци и плодове от личната градинка, изпратени по влака биха били добър жест, който не е свързан с това кой колко пари има или колко е възвишена душата му.

Така че нещата не опират до парите, а до вътрешно убеждение и желание да помогнеш. Начин винаги се намира.

Освен това при SMS-кампаниите работата е мързелешка - с едно щракване на телефона - и, хоп, готово - чувстваш се благороден. А ако направиш нещо лично, не кампанийно, ще си мръднеш мозъка да измислиш как да помогнеш, ще си мръднеш д....то да отидеш до пощата, и сигурно ще се почувстваш по-добре накрая. А и за бедстващите братя и сестри ще бъде по-приятно може би допира с личното персонализирано съчувствие, отколкото SMS-съчувствието, което е сякаш някак си на игра, а и обслужва политическия PR на този или онзи.

Моля да ме извините за тона, но сякаш много се разприказвахме...

НелиБ

Редактирано от НелиТ
Линк към коментар
Share on other sites

Бих искал да ви дам малко информация и подробности относно наводнението в Цар калоян и подпомагането на пострадалото население. живея в Цар калоян от доста време и със сигурност мога да кажа че тази трагедия можеше да бъде избегната.Не е нужно да си специалист по хидрология и метеорология за да се убедиш че причина за бедствието беше скъсването на стените на два язовира в близост до града.За тези които се интересуват от подробностите ще споделя някои мои наблюдения. Обилният валеж през въпросният ден продължи не повече от 2-2,5 часа при което нивото на водата беше достигнало около 10-15см ,след което за около 5-6 минути водата достигна около 2 метра при положение че интензивността валежа беше намаляла. След оттичането на водата което стана сравнително бързо,в по ниските места където бяха останали локви се виждаше риба. Всеки може да си направи извода сам.От 1991г местната власт е в ръцете на дпс,от което следва че въпросните язовири бяха дадени под наем на хора приближени до тази партия. Всеизвестен факт е че по голямата част от избирателите и поддръжниците на дпс са хора с ниска грамотност и образование.Как очаквате човек без знания и квалификация да поддържа и стопанисва такова сложно съоражение.Друг малко известен факт е че жената която събира данни за НИМХ за количеството на валежите,работи във фабрика за точени кори която е собственост на съпруга на бившата кметица на Цар калоян,също от квотата на дпс,като язовирите са отдадени на концесия от нея преди няколко години когато беше в местната власт.Можете да си представите колко пари или заплахи за уволнение от работа е получила въпросната "синоптичка" за да изнесе невярна информация за количеството на падналите валежи,които според някои министри са единствената причина за наводнението.Другото което много хора няма да разберат е как ще се оползотворят парите отпуснати като помощ за пострадалите.120 000 лв от sms от m-tel.,100 000 лв от оператора,1000 000 от правителството и пари от globul и частни дарители които не знам колко са. Мога да ви уверя че от тези пари никой от пострадалите не е получил и лев и няма и да получи.парите се превеждат по сметката на общината и само малка част от тях ще отидат по предназначение.останалите ще се разпределят между кмета и някой хора в общината.Последното решение на кмета беше че пари в брой на хората няма да се отпускат а ще им се дават някакви строителни материали без да се уточнява какви и в какво количество които могат да се вземат само от магазин собственост на приближен на дпс и който преди няколко години беше обвинен че е присвоил пари отпуснати за наводнение в съседното с. Вятово.Както винаги всичко се потули и парите си бяха разпределени между крадците от дпс както ще стане и сега. Това е действителността в Цар калоян. Така че скъпи приятели не бъдете наивни и не участвайте в sms кампаниите на мобилните оператори и не изпращаите пари по сметка на общината.Парите ви ще отидат в джоба на някой угоен активист на дпс. Ако искате да помогнете на някого направете го само при пряк контакт спострадалите,заобикаляйки всякакви институции.

Модераторска бележка: Моля не обсъждайте политически въпроси в този форум!

Линк към коментар
Share on other sites

До модератора! В повечето случаи бедите на хората идват именно от политиците.Така че ако не се политизира въпроса,просто се заобикаля истината. Според мен по голяма вина за нашите страдания имат слугите на тези политици,които правят всичко възможно да се скрие истината.

Линк към коментар
Share on other sites

Браво на нас!

От няколко хиляди потребители на два големи сайта, на зова ни за помощ се отзоваха само...около десет.Но...няма изненада.Ние сме силни само в пеенето на песни и...хапването на големи трапези.

Линк към коментар
Share on other sites

Браво на нас!

От няколко хиляди потребители на два големи сайта, на зова ни за помощ се отзоваха само...около десет.Но...няма изненада.Ние сме силни само в пеенето на песни и...хапването на големи трапези.

Толкова много хора по света се нуждаят от финансова помощ-някои не просто да имат покрив, а да не умрат от глад, или да живеят ако се съберат пари за животоспасяваща операция. Това се отнася не само за страните от третия свят, но и за България. Защо трябва пак да критикуваш? За къде финансовата помощ е по-важна според теб? Или защото твои приятели се случило да живеят в Цар Калоян? Преди 2 години имаше още по-страшни наводнения. Преди 21 години един цял град беше разрушен от земетресение (Стражица). Може ли да се огрее навсякъде? Теб те няма по време на пеене на песни, но правиш заключения отвисоко, както направи и относно репортажа за пирамидата на Мадара...

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

Бих искал да ви дам малко информация и подробности относно наводнението в Цар калоян и подпомагането на пострадалото население. живея в Цар калоян от доста време и със сигурност мога да кажа че тази трагедия можеше да бъде избегната.Не е нужно да си специалист по хидрология и метеорология за да се убедиш че причина за бедствието беше скъсването на стените на два язовира в близост до града.За тези които се интересуват от подробностите ще споделя някои мои наблюдения. Обилният валеж през въпросният ден продължи не повече от 2-2,5 часа при което нивото на водата беше достигнало около 10-15см ,след което за около 5-6 минути водата достигна около 2 метра при положение че интензивността валежа беше намаляла. След оттичането на водата което стана сравнително бързо,в по ниските места където бяха останали локви се виждаше риба. Всеки може да си направи извода сам.От 1991г местната власт е в ръцете на дпс,от което следва че въпросните язовири бяха дадени под наем на хора приближени до тази партия. Всеизвестен факт е че по голямата част от избирателите и поддръжниците на дпс са хора с ниска грамотност и образование.Как очаквате човек без знания и квалификация да поддържа и стопанисва такова сложно съоражение.Друг малко известен факт е че жената която събира данни за НИМХ за количеството на валежите,работи във фабрика за точени кори която е собственост на съпруга на бившата кметица на Цар калоян,също от квотата на дпс,като язовирите са отдадени на концесия от нея преди няколко години когато беше в местната власт.Можете да си представите колко пари или заплахи за уволнение от работа е получила въпросната "синоптичка" за да изнесе невярна информация за количеството на падналите валежи,които според някои министри са единствената причина за наводнението.

Благодаря! Това е много важна информация! Понеже се занимават с климата и валежите, поначало ми се стори много съмнително това количество, което беше съобщено, а именно 290 мм валеж за Цар Калоян. Но допуснах, че е възможно (което е много близо до абсолютния възможен максимален денонощен валеж за България, който е 342 мм измерен на 21 август 1951 г. в курорта Дружба). След това обаче, попаднах на предаване по телевизията, в което служител на Националния институт по метеорология и хидрология на БАН изрази съмнение относно достоверността на докладвания от тяхната станция в Цар Калоян сума на валежа! Неговите думи бяха следните: " Ние се съмняваме в реалността на този валеж, тъй като в мрежата ни от станции, нито една от най - близките до Цар Калоян станция не показва дори и близко до това количество! В тях количествата са около 50-80 мм и не е възможно в радиус от 30 км да няма станция с повече валеж, единствен Цар Калоян подава информация за огромен валеж 290 мм. То ест нашите данни показват, че количеството в Цар Калоян не е реално! Ако беше вярно, би трябвало и някоя съседна станция да покаже подобен валеж, но нито една не е измерила дори близко до това количество. Трябва да направим допълнителна проверка..." Това беше коментара. В онзи ден на валежа, следих по радарите в интернет кога и колко вали, наистина там имаше валежно петно доста силно изразено, но за не повече от 2-3 часа, за това време могат да паднат 100 мм, но не и 300 мм! Явно е, че има скриване на истината и сме свидетели на една голяма мафия от страна на ДПС. Нека да ми бъде направена забележка от модераторите, но човекът е абсолютно прав! Те крият истината и тя трябва да излезе наяве. И всеки да си отиде там, където му е мястото, за да не започне нашата Родина след няколко години да се нарича Булгаристан. Това е моята болка, болно ми е че политиците ни продават, продават нашата идентичност, продават българщината. Елате да видите какво е в Шумен и какви са позициите на тези, които трябва да са малцинство. И как правителството отново разреши изборния туризъм. Това е от мен. Добре, че има една телевизия СКАТ. От нея вчера разбрах, че в едно село имало паметник на турски терористи, които взривили влак и убили хора преди двайсетина години в България. И кметът на това село най-безпардонно се правеше на ударен. Докога ще се продаваме с лека ръка и ще губим интересите си?

Модераторска бележка: Моля не обсъждайте политически въпроси в този форум!

Линк към коментар
Share on other sites

За мене нещата са по-прости. Имаш пари - даваш - пари, съчувствие, любов. Нямаш пари - пак даваш - съчувствие, любов.

Сетих се, че ако някой иска да помогне, а няма много средства, може да купи например 2-3 пакета тетрадки (това са 30 брроя) от Метро (10лв.) и да ги изпрати. Или нещо друго за училище - моливчета, боички, блокчета. За изтормозените родители и това е голяма помощ.

Дори и кошница не-бързо-развалящи-се зеленчуци и плодове от личната градинка, изпратени по влака биха били добър жест, който не е свързан с това кой колко пари има или колко е възвишена душата му.

Така че нещата не опират до парите, а до вътрешно убеждение и желание да помогнеш. Начин винаги се намира.

Освен това при SMS-кампаниите работата е мързелешка - с едно щракване на телефона - и, хоп, готово - чувстваш се благороден. А ако направиш нещо лично, не кампанийно, ще си мръднеш мозъка да измислиш как да помогнеш, ще си мръднеш д....то да отидеш до пощата, и сигурно ще се почувстваш по-добре накрая. А и за бедстващите братя и сестри ще бъде по-приятно може би допира с личното персонализирано съчувствие, отколкото SMS-съчувствието, което е сякаш някак си на игра, а и обслужва политическия PR на този или онзи.

Моля да ме извините за тона, но сякаш много се разприказвахме...

НелиБ

:thumbsup2: :thumbsup2: Нели! Моля Ася да публикува в темата адреси и имена на пострадали семейства и да уточни кои от тях имат деца в училищна възраст. Аз също съм съгласна да изпратя учебни пособия до колегите, за да ги разпределят между децата на пострадалите семейства. Пари на съмнителни организации и държавни служители не съм склонна да изпращам. За есемес кампаниите съм на мнението на Нели и останалите, които мислят като нея. Нямам намерение да захранвам касите на мобилните оператори с пари, с които могат да се закупят материали и да се дадат на пострадалите лично.

Линк към коментар
Share on other sites

За мене нещата са по-прости. Имаш пари - даваш - пари, съчувствие, любов. Нямаш пари - пак даваш - съчувствие, любов.

Сетих се, че ако някой иска да помогне, а няма много средства, може да купи например 2-3 пакета тетрадки (това са 30 брроя) от Метро (10лв.) и да ги изпрати. Или нещо друго за училище - моливчета, боички, блокчета. За изтормозените родители и това е голяма помощ.

Дори и кошница не-бързо-развалящи-се зеленчуци и плодове от личната градинка, изпратени по влака биха били добър жест, който не е свързан с това кой колко пари има или колко е възвишена душата му.

Така че нещата не опират до парите, а до вътрешно убеждение и желание да помогнеш. Начин винаги се намира.

Освен това при SMS-кампаниите работата е мързелешка - с едно щракване на телефона - и, хоп, готово - чувстваш се благороден. А ако направиш нещо лично, не кампанийно, ще си мръднеш мозъка да измислиш как да помогнеш, ще си мръднеш д....то да отидеш до пощата, и сигурно ще се почувстваш по-добре накрая. А и за бедстващите братя и сестри ще бъде по-приятно може би допира с личното персонализирано съчувствие, отколкото SMS-съчувствието, което е сякаш някак си на игра, а и обслужва политическия PR на този или онзи.

Моля да ме извините за тона, но сякаш много се разприказвахме...

НелиБ

:thumbsup2: :thumbsup2: Нели! Моля Ася да публикува в темата адреси и имена на пострадали семейства и да уточни кои от тях имат деца в училищна възраст. Аз също съм съгласна да изпратя учебни пособия до колегите, за да ги разпределят между децата на пострадалите семейства. Пари на съмнителни организации и държавни служители не съм склонна да изпращам. За есемес кампаниите съм на мнението на Нели и останалите, които мислят като нея. Нямам намерение да захранвам касите на мобилните оператори с пари, с които могат да се закупят материали и да се дадат на пострадалите лично.

Здравей, Донке! Не мисля, че е удачно да се публикуват данни като адреси и имена! Аз живея в София и не познавам всички пострадали от гр. Цар Калоян. Включих се само по повод, че лично познавам Калинка и Пламен. Тук се коменитираше, че Пламен би могъл да координара евентуална помощ. Аз мога само да се ангажирам да предам /или евентуално да изпратя по пощатата/ нещо - пари, тетрадки, продукти. Но не е нужно взаимно да се критикуваме и разследваме - кой е и кой не е помогнал! Това е личен избор, обусловен от редица фактори. Мое лично мнение е, че помощите трябва да са единствено и само в пари. В гр. Цар Калоян цените едва ли са много по-различни, а е вероятно и да са по-ниски! Защо е нужно да се пращат боички, моливи, блокчета и тетрадки, като те там на място ще преценят по-правилно нуждите си! И пак повтарям, нека не поставяме хората в неудобно положение! Те преживяха драма, но имат достойнство! Ако сме им приятели ще бъдем по-толерантни и помежду си! Желая на всички всичко най-добро!

Линк към коментар
Share on other sites

Защо е нужно да се пращат боички, моливи, блокчета и тетрадки, като те там на място ще преценят по-правилно нуждите си!

Можем да изпратим обаче учебниците на нашите деца от изминалата учебна година, например. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Защо е нужно да се пращат боички, моливи, блокчета и тетрадки, като те там на място ще преценят по-правилно нуждите си!

Можем да изпратим обаче учебниците на нашите деца от изминалата учебна година, например. :)

Напълно съм съгласна! Също някой може да изнамери фирма-спонсор, която да предостави материална помощ в конкретен вид! Вариантите са хиляди! Дано да става!

Линк към коментар
Share on other sites

Maксим ,явно пак не сме се разбрали.

Първо никой не ти е критикувал снимането на проблема около Мадарския конник.Напротив .Похвалих те.Имаше критика към бавната реакция,но тя не беше насочена към теб.А към други ,които трябваше да реагират бързо и адекватно.Както се прави от засегнатите по света.Но този проблем не е за широк обществен коментар.Разговарял съм с част от засегнатите.

А що се отнася до помагането...Твърде малко ме познаваш , за да коментираш къде съм участвал.

Естествено ,поради финансовите си възможности ,не мога да помогна на всички ,които желая.

Но аз съм помагал в разчистването на разрушенията в Стражица,носил съм огромни багажи, които повлияха негативно на здравето ми ,за да помагам с храна и дрехи на Рила,понякога съм оставал с дребни стотинки , за да помогна на нуждаещ се в интернет, инвестирах много средства в сайт ,за да могат някои хора да се качват подготвени на Рила.Толкова ми бяха силите и възможностите.Ти можеш да направиш повече.

Не искам благодарност от никого.Така съм го чувствал ,така съм го направил.Искам само да бъдем само по-организирани и по-съпричастни.Без значение кой на кого е познат.Днес са мои познати, утре ще са на други.Днес са възрастни хора , утре може да е дете.

Продължавам да смятам ,че много говорим и малко вършим.Това се отнася и до мен.

А що се отнася до груповия живот....Всеки си има моменти.Понякога обстоятелствата са по-силни от желанието.

Максим ,пожелавам ти да бъдеш на Рила повече години от мен и да изживееш поне същите радостни мигове.

А кой къде е в духовността -определя единствено Бог.Има хора в инвалидни колички ,които са много по-напред в духовната пътека от тези ,които се качват редовно на Рила.

И..отказването ми от групов братски живот не означава ,че не работя духовно.

Линк към коментар
Share on other sites

Имаше критика към бавната реакция,но тя не беше насочена към теб.А към други ,които трябваше да реагират бързо и адекватно.
Да, правилно разбрах още тогава, няма недоразумение. :thumbsup:

А що се отнася до помагането...Твърде малко ме познаваш , за да коментираш къде съм участвал.

Естествено ,поради финансовите си възможности ,не мога да помогна на всички ,които желая.

Но аз съм помагал в разчистването на разрушенията в Стражица,носил съм огромни багажи, които повлияха негативно на здравето ми ,за да помагам с храна и дрехи на Рила,понякога съм оставал с дребни стотинки , за да помогна на нуждаещ се в интернет, инвестирах много средства в сайт ,за да могат някои хора да се качват подготвени на Рила.Толкова ми бяха силите и възможностите.

Наистина не те познавам, защото сме се виждали закратко само 2-3 пъти. Но мисля, че наистина си искрено отдаден на пътеката без значение дали идваш или не. Поздравявам те за всичко което правиш, за сайта още повече! Нямам никакви лоши чувства към теб :)

Има хора в инвалидни колички ,които са много по-напред в духовната пътека от тези ,които се качват редовно на Рила.

И..отказването ми от групов братски живот не означава ,че не работя духовно.

Абсолютно съм съгласен. Мисля, че твърде много си приличаме по много неща. И двамата сме бунтари :rolleyes::thumbsup2: Не само по това. Уважавам те за свободомислието ти!

Линк към коментар
Share on other sites

След тази хубава нота на която приключи разговора - доразбиране между Максим и solej искам да попитам нещо: Защо, когато човек има нужда от помощ просто не си го каже? Учителят даваше пример някъде как по-добре е тези наши братя и сестри, които се нуждаят простосърдечно да си кажат. По-нагоре прочетох, че хората били горди и затова нямало никога да си кажат. Аз за себе си съм разглеждала дълго темата за гордостта и открих, че има и доста неуместна гордост, която е по-скоро признак на слабост. А, нали самоусъвършенстването ни касае най-вече да се справим с егоизма и с гордостта си? Това не е критика към някого, а по-скоро искам да кажа, в моите очи да имаш нужда от пари, дрехи, дом не е бедност, нито срам, както и да имаш пари, дрехи, дом, не е нищо особено, дори, ако ги пазаш само за себе си, би трябвало малко да те е срам, виждайки нуждите на другите. Моля ви се, не раздавайте дрехи втора употреба след като прочетете това :3d_138:

Линк към коментар
Share on other sites

От споделеното до тук оставам с впечатлението, че Калинка и Пламен са не толкова горди, а по-скоро скромни хора, които няма да безпокоят другите със себе си. Понякога в такива ситуации като гледаш какво е наоколо виждаш, че има и по-нуждаещи се. Достатъчно са преживели, нека който иска да помогне.

Идеята за учебниците не знам доколко е удачна. Нека някой, който работи в у-ще и е наясно с промените през последната година да провери. Миналата година учебниците за 5 и 6 клас вече не можеха да се използват, защото пуснаха в употреба нови издания, трябва да се знае след коя година (като издание) може да бъдат учебниците, а и всяко у-ще работи по различни помагала. Тетрадките и др. помагала са на почти еднакви цени, така че е по-добре да се помага със средства, които са по-далеч и с помощ на място, който може.

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че и тетрадките, и другите учебни помагала биха помогнали. Нищо, че са на същите цени в Цар Калоян. Що за логика. Ами те и тухлите, и цимента сигурно са на същите цени, а може би дори и по-евтини, отколкото по Черноморието. Но за всичко това трябват пари. А за да изпратиш едно дете на училище, само учебници, тетрадки и помагала струват над сто лева.

Линк към коментар
Share on other sites

Най-добър отговор на зададените въпроси може да ви даде plam/от този форум/.Който иска ,може да му пише.Но не очаквайте бързи отговори,защото е много зает.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

http://www.bgblago.com/?14,2,,,2007-10-01,2007-10-31,,68

Какво може да се предприеме, за да бъдат принудени отговарящите за разпределянето на даренията да се задействат? Знам, че някои от вас имат познати там. Може би подписка или протест. Какво може да се направи? Прочетете статията на адреса и давайте предложения.

Линк към коментар
Share on other sites

http://www.bgblago.com/?14,2,,,2007-10-01,2007-10-31,,68

Какво може да се предприеме, за да бъдат принудени отговарящите за разпределянето на даренията да се задействат? Знам, че някои от вас имат познати там. Може би подписка или протест. Какво може да се направи? Прочетете статията на адреса и давайте предложения.

Мисля, че първо пострадалите етнически турци от Цар Калоян трябва да се отърват от страха си от ДПС и Доган в частност и да осъзнаят, че еднаквата им етническа принадлежност с него няма да им помогне в бедата. И да осъзнаят, че не трябва тайничко да се надяват, че Етем ще помогне поне на тях като съплеменничка. Второ, Всички заедно - българи и турци - трябва да се обединят, да направят подписка, да излъчат свои представители и да им делегират права да връчват тази подписка във всички възможни инстанции - Народно събрание, Министерски съвет, Сметна палата, Прокуратура и други. Да пуснат подписката и в интернет - много хора ще ги подкрепим. И трябва да престанат разединено и еднолично да се оплакват на журналистите, когато те ги потърсят. Първо трябва сами да се организират и да започнат ефективни протести и самите те трябва да поканят представителите на медиите. Въобще трябва да покажат не само мъката си, но и повече кураж, за да извоюват това, което им се полага.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...