Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Има ли сродни души?


Надежда

Recommended Posts

Благост, искам най-искрено да ти Благодаря, че съвсем "случайно" ме подсети за нещо! :P

Прочитайки от теб за "Приказки за боговете" аз след секунди се бях озовала в другата стая и държах вече книгата в ръка. Тя е една от книгите, която без да се замисля, с много силна вътрешна интуиция си купих преди време(без да имам Ни най-малка представа какво е написано в нея!) и знаех, че ще дойде подходящия момент да я разгърна. Висшето ми Аз е знаело накъде да ме насочи при условие, че темата със сродните души ми и много вълнуваща и досега е породила толкова въпроси у мен....

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 205
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравейте , Еси!

Здравей Телемах 

когато я срешнеш няма да те удари гръм  С нея се чустваш като "у дома" (не намирам по подходящ израз).

твоята сродна душа е от твоето небесно семейство/общност/група, тя не те изпитва, няма нужда от това. Твоята общност се състои от много души, и не всички се прераждат с теб.

изпитанията са необходими на твоята личност, твоят дух има нужда от преживявания, твоята сродна душа има общо с твоят дух.

Твоята сродна душа обикновено не е човекът с когото живееш или те привлича физически и от там си мислиш, че има и духовно привличане (говоря от личен опит).

Благодаря. Не го разбирам това за сродната душа и моя дух, отвлечено ми е. <_<:huh: И защо да не е човекът , с когото живея и защо да не ме привлича и физически.Нали стремежът е да я намерим СРОДНАТА ДУША и физически и духовно?

:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте приятели!

Напълно съм съгласна с Еси, че сродната ти душа, може да не е интимната ти(брачна) половинка, както я възприемат повечето хора.

Връзката ни с нея може да бъде на съвсем друго ниво - духовно. Според моя опит, когато я откриеш усвояването на уроците във живота, става по-бързо и лесно, и за двете души. Възможно е да съществува силна телепатична/интуитивна връзка между вас. Не е нужно да играеш никаква роля - защото повечето хора точно това правят, имате почти сходни интереси и възгледи, но и определени различия в зависимост от пътя на развитие, който следвате.

Съгласна съм и с Иво, че сродната ни душа не винаги се преражда с нас във всеки един живот. Но това не означава, че и ние не трябва да се прераждаме и да забавяме развитието си.

Не случайно на страницата на astrohoroscopa.info най-отдолу се изписва следният текст : " Нищо не се случва на Земята, без да е написано на Небето"

Благодарна съм на моята сродна душа, че е тук и ми помага да изявя възможно най-силно себе си в този живот.

С най-добри чувства - Айва

Линк към коментар
Share on other sites

Наистина книгата е изключително интересна. В духа на книгата, а и на това, което е писал Орлин, че "за да намери човек сродната си душа външно, трябва първо да намери себе си вътрешно" има една мисъл от Учителя (по памет):

"И докато не срещнете сродната си душа, никога няма да намерите своя Учител, и никой Учител няма да вземе да ви учи."

Интересна е за размисъл тази мисъл.

Здравейте ,

Според мен ЗНАК за това ,че си намерил сродната си душа ,е че

Животът ви се променя коренно.

Дори преди момента на ТАЗИ СЪДБОНОСНА СРЕЩТА започва една

поредица от събития /в смисъл на поличби/ :smarty:

Естествено е ,че хората -в началото -рядко обръшат внимание на тези промени ,но

в последствия ,когато започнем да анализираме нещата,разбираме ,че някой -може би нашите анггели пазители - са ни давали знак. :angel:

После започва да става още по -интересно ,когато някой от нас се научават да разчитат тези знаци!!! :sorcerer:

С поздрав

flowersb.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Латина ,

:)

По повод

А какво става, когато другият не ще и не ще да разбере?

това за съжаление се случва. :(

Още, което се случва е, а то е радостно- че те -другите, рано или късно се усещат,

може би, защото животът им отваря очите!!! :dancing yes:

....

:rolleyes:

С поздрав

:yinyang: и :whistling:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Има сродна ду6а, но някой път дори да я намери6, не може6 да се събере6 с нея или поне с обвивката и както се казва...

Моля пишете на кирилица! Мнението беше "преведено на кирилица" от модераторския екип.

Линк към коментар
Share on other sites

Да напомня за най-великото откритие на Айнщайн - след разцепване на ядрото на атома, той открива, че съществува нелокална връзка между разделените вече части... Оттам - специална теория на относителността... Оттам - наскоро, обща теория на относителността с физически вакуум и торсионни полета ( носители на информационно въздействие )... Без подробности, оттам - всички души са сродни! :harhar:

Линк към коментар
Share on other sites

Оттам - сходни, подобни, ЕдноРодни - да...ама чак пък и сходни чак пък и всички да са все сродни душички...:1eye::huh::blink:

:feel happy: Любов+Светлина+Мир+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Не сходни, не дотам и еднородни, но именно сродни! Виж корена и значението на думата и... То си ясно, или не си ми сестра?! :D Щото аз мислех, че моят Отец е и твоя, ама да не съм се заблудил нещо... :blink::hmmmmm::harhar::sleeping: Като се замисля, то направо няма начин всъщност :thumbsup1::thumbsup::thumbsup2::v:

...да съм се заблудил.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

:v: Здравейте, приятели! Здравей, Венци :v: създателю на сродни души :1eye:

Не сходни, не дотам и еднородни, но именно сродни! Виж корена и значението на думата и... То си ясно, или не си ми сестра?!  Щото аз мислех, че моят Отец е и твоя, ама да не съм се заблудил нещо...    Като се замисля, то направо няма начин всъщност   

...да съм се заблудил.

От Бога сме родени - да! Един е нашият Баща - да! ЕдноРодство имаме, значи всички... сме братчета+сестрички :thumbsup2: , но никак не сме сродни душички, още повече - всички! :dancing yes:

Сходни души...можем да станем :feel happy: но си мисля, че първо душата става Сходна с Духа, когото приема....и ако приемаме заедно Един Дух - и го приемем ...Духът Христовият...тогава - да! :smarty: можем да бъдем сходни души! и чак тогава може и да се Сродим...хехе , ако се родим заедно от Духа... Коренът си е корен...Сестра съм ти значи :P:thumbsup2::thumbsup1:

:feel happy: Любов+Светлина+Мир+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Когато няма да говорим пак ще си говорим!

Кажи, какви сме били много огдавна; какви ще бъдем след много време; какво са всъщност координатните оси на времето?

Линк към коментар
Share on other sites

всеки дошъл и оставил отпечатък в живота ти е твоя сродна душа, и определен урок за научаване сте имали двамата.

За създаване на потомство, сродните души може да са се "разбрали" още преди прераждането. :D

Глобално погледнато всеки е сродна душа на всеки.

laugh.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Тука е редно да направим едно уточнение в терминологията. Понеже има много названия - сродни души, души-близнаци и др.

Човек не е цялостен, дайте да не се лъжем. В нашия поляризиран, материален свят мъжът и жената заедно правят човека.

Душите са по - двойки - сродни души. Може да имаме само една сродна душа.

Близките души образуват Верига от души.

Линк към коментар
Share on other sites

Ари-ве! Много си непоклатим за

дайте да не се лъжем
по тази точка подобна твърдост може доста да пречи... Не знам, всеки да си му мисли!

Има едно голямо ОБАЧЕ... Деца сме на съвършенството... Мъж и жена имаме и в себе си... Вътрешни дупки запълваме, а отвън - най-много малко помощ... Или повече, НО...

Линк към коментар
Share on other sites

Приятелю, на идея си нямаш колко съм непоклатим :) .

Мъжи и жена имаме в себе си - да имаме и двете енергии.

Но сме или мъже или жени - извинявам се ако съм засегнал светците :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Не забравяй, че всеки носи о част от Светец в себе си, и ти разбира се... Стремежите обаче са важни, не всеки е приел, че " Той трябва да расте, а аз да се смалявам". В областта на абстрактното обаче, непоклатимостта не е най-доброто качество - пречи на развитието, това е нещо върху което аз самия имам много да работя...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,интересна тема.Склонна съм да подкрепя Ради,вярвам че всеки има сродна душа,имам само един малък въпрос-срещат ли се във всяко прераждане?

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Чувала съм, че във физическия свят са от 1 до 11 души, които всъщност допълват и хармонизират очертанията на нашата монада , в духовния свят са стотици, а в божествения - толкова, колкото са съществата с искра божия в Битието :angel:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Мога само да се надявам че има сродни души - в по-тесният, не толкова Глобален смисъл на думата! Живота е красив когато човек срещне такава душа!!!

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Здравейте, приятели!

Чувала съм, че във физическия свят са от 1 до 11 души, които всъщност допълват и хармонизират очертанията на нашата монада , в духовния свят са стотици, а в божествения - толкова, колкото са съществата с искра божия в Битието 
Аз лично мисля, че си го чула по малко по-различен начин и с доста по-различно тълкувание...

:thumbsup1: Здрасти, Венци!

Защо мислиш така :1eye: интересно :1eye: накара ме да се разтревожа :1eye: за слуха си и гънките си :P

И още по темата... как мислиш, вълкът и овцата..."сродни " животни ли са :sleeping: туй към дискусията...че всички сме били все сродни душички...

:v: Здравей и ти братко Орлине...блажени са верующите..хехе в глобален аспект, а в локален....трябва да си монтираш един прожектор/ може и прожекторче... в главата...да си я разпознаеш по бързо.... :dancing yes:

Желая ти Късмет и Успех :v:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...