Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Има ли сродни души?


Надежда

Recommended Posts

Някога, много отдавна, в Зората на Времето Човекът бил съвършен...Душата му била цялостна и в хармония с Вселената...После Човек съгрешил и за наказание Боговете разделили душата му на две половинки. Така хората били орисани в непрекъснато лутане през вековете да търсят своята половинка... :yinyang:

Писано е, че в Епохата на Водолея всеки човек ще открие своя половинка, с коята да се свърже с завинаги...

;) Как мислите, има ли наистина сродни души....?

Вие намерихте ли своята? А търсите ли я? :angel:

Какво казва Астрологията по въпроса? :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 205
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

В епохата за която говориш, всеки човек трябва да изгради в себе си това което му липсва, да стане цялостен отвътре, а не търсейки сродната душа някъде навън, във видимия или невидимия свят.

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: Дали Ерата на Водолея или някой друга ера, могат да влияят на Любовта, освен ако не й е дошло времето да бъде повлияна. 2004 год. е годината на Венера, тоест година на Любовта. От Астрологична гледна точка се търсят добре поставени планети в партньорския хороскоп.

Аспектите са много важни в определянето на това дали ще има Обич, семейство и как ще се разбират по финансовите въпроси. Деца.

Така, че казвам : Успех в Аспектите :) Това е само една малка част , от всички предпоставки за добро общуване.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм съгласен с Кирил.

"Сродната душа" не е нещо външно за човека.

А ако питаш има ли истинска Любов между две души. която пребъдва във Вечността - отоговора е да.

Линк към коментар
Share on other sites

Това, което питам е има ли две души, които са били една...

Дали е възможно едно плюс едно да прави...едно?

В епохата за която говориш, всеки човек трябва да изгради в себе си това което му липсва, да стане цялостен отвътре, а не търсейки сродната душа някъде навън, във видимия или невидимия свят.

Зщо двете неща да се изключват?

Според мен това са просто два пътя...духовен и :angel: съдбовен... :sorcerer::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

"Исус каза:

Когато вие бяхте едно,

вие бяхте направени две,

но когато сте две

какво ще направите?

Когато направите две в едно,

и което е вътре, да е като това, което е вън,

и което е вън, да е като това което е вътре.

И което е горе, да е като това, което е долу,

и когато обедините мъжкото и женското в едно,

така, че мъжкото да не е вече мъжко,

и женското да не е вече женско,

Когато направите око на мястото на око,

и ръка на мястото на ръка,

и крак на мястото на крак,

и образ на мястото на образ,

тогава вие ще влезете в Царството."

Евангелие от Тома

Линк към коментар
Share on other sites

Препоръчвам Ви да прочетете книгата на Шърли Маклейн "КАМИНО" и там ще разберете много неща за сродните души, описано е много добре. Наистина е много трудно човек да намери своята половинка в животар от собствен опит го знам. Бъдете здрави и добри!

Линк към коментар
Share on other sites

Да, съгласна съм, че има сродни души..... в емоционално, любовно ниво. Незнам дали сте се вглеждали и забелязали факта, че повечето двойки си приличат визуално. Значи те не са случайно събрани. Вярвам в това ! Пожелавам Ви и Вие да намерите своята точна половинка!

Линк към коментар
Share on other sites

Разбирам желанието на хората да търсат сродна душа или двойник навън. Сигурно има.

Но цитата от Евангелие от Тома мисля че се отнася за раздвоението на човека, за дуалността въобще. За мъжкото и женското вътре във всеки.

И Учителят е говорил, в смисъл, че да търсим първо Бога в себеси, единението в себе си, и после ще го видим във всяко проявление навън.

Също казва, че никой и нищо отвън не може да ни направи цялостни.

Тайната, секрета е вътре във всеки от нас и сами трябва го открием. Външните неща могат само да ни помагнат. :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Да, има две души, които са били една.

Ще има и една душа, която ще се раздели на две сродни души.

:huh: Дали това е официално становище в астрологията...?

И кой е неверникът тук :harhar:

Възможно ли е процесът по разделяне на душите да продължава и до днес? :hmmmmm:

Сърдечни поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

интересно и много приятно се говори за съществуването на сродни души в книгата на Р. Бах - Мост през вечността - четох я преди 3 години някъде - спомням си и до днес удоволствието, с което я четох :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Относно визуалните сходности между двойките - причините са съвсем други и чисто физиологично обусловени. Все пак има сродни души. Или поне е добре да вярваме в това. Това придава цвят на сивия материализъм, тъй като чиста цел, не задължително свързана с духовното развитие. Просто така се въвежда допълнителен смисъл в живота ни.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...

Някога, много отдавна, в Зората на Времето Човекът бил съвършен...Душата му била цялостна и в хармония с Вселената...После Човек съгрешил и за наказание Боговете разделили душата му на две половинки. Така хората били орисани в непрекъснато лутане през вековете да търсят своята половинка... 

Писано е, че в Епохата на Водолея всеки човек ще открие своя половинка, с коята да се свърже с завинаги...

Как мислите, има ли наистина сродни души....?

Не знам , кой го е популяризирал и ни го внушава този вариант през вековете....че сме непълноценни, нещастни , понеже сме разделени от сродната си душа?!

Изобщо мисля си че не е имало никакво наказание , душите сами са изгубили условията, изгубили са същественото, връзката със своя Създател и сами са си причинили разделянето. И че т.н."сродна" душа" не е една единствена..

И понеже в темата има специфична романтика и сантимент, преглеждайки я отново, започва да ме обзема ...силна убеденост , да ...струва ми се , че всъщност сме далече от Истината...защото нашата душа е СРОДНА единствено с Бога.......

Любов + Светлина + Мир + Радост

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Разбирам, че човек би следвало да се чувства достатъчно пълноценен от връзката си с Бога и да не търси центъра за равновесие спрямо друг човек, но е факт, че ми е трудно да живея без своята половинка. Чувствам голяма липса в душата си, нещо като да ми липсват примерно ръка или крак. Куцукам напред в живота сама, знаейки че трябва да поставям Бог пред човека, но нещо не ми се получава. Ако Бог ме събере със сродната ми душа, това ще бъде изключителна проява на Любовта Му, защото зная, че не на всеки се случва. Не вярвам да имаме много сродни души, а имаме много приятели в този и другия свят. Продължавам да си вярвам, че един е определен за мене.

Линк към коментар
Share on other sites

Сродни души има, това е казано от много Посветени и Учители, включително и от Учителя Беинса Дуно.

Сродните души са 2. Двойките сродни души образуват Вериги от души.

Линк към коментар
Share on other sites

Това със сродните души звучи много хубаво и интимно.Имаше моменти в моя живот,когато НаИСТИНА вярвах,4е такова не6то съществува.Но..........Все пове4е се обеждавам,4е такова нещо май....май....НЯМА.А така ми се иска да има........Дано всеки има щастието да иа срещне СВОЯТА сродна душа... :huh:

Линк към коментар
Share on other sites

Има. Жалко,че за известно време бях престанала да вярвам в това. Да се обвържеш сериозно не с когото трябва е ... трудно поправимо и ... има последици, за много хора.

Линк към коментар
Share on other sites

Има - Няма ! Като търсенето на котката в тъмната стая...веселба ! То че има - има .....блажени са верующите... на мен ми е по интересно колко са ....защо ли съм сигурна че не е само една...иначе Природата ще влезе в противоречие със Себе си. Като делението на клетката....искам да си го представите.... и ще разберете колко много са сродните ни души....! Възможно ли е ? Как мислите?

Любов + Светлина + Мир + Радост

Линк към коментар
Share on other sites

Естественият за моногамните хора отговор е НЕ. Бог ЕДИН мъж и ЕДНА жена ги направи, по Свой образ и подобие. Моята представа е, че имаме духовно родство с много хора, да не кажа - с всички. Тялото си можем да дадем на когото си щем, но има и други аспекти на връзките ни с хората. Не с всеки може да се получи пълно сливане на всички нива. Като ключ и ключалка. Някога са ги направили заедно, после са загубили ключа. Вратата ще може да се отвори нормално едва тогава, когато се намери ключа.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей и светъл ден!

За всеки един живот/прераждане казват, че си имаме сродна душа...това че ние все проспиваме сливането поради своенравието.....егоизма..невежеството си...не доказва че няма сродни души за всяко едно прераждане.....това за ключа ои ключалката работи като аргумент за физическия свят ...!

Любов + Светлина+Мир +Радост!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...