Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Има ли сродни души?


Надежда

Recommended Posts

  • Отговори 205
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Възможно ли е идеята за сродните души в смисъл на идеална и вечна половинка, с която си излязъл заедно от Бог да е само един егоистичен езотеричен мит ?

Или може би една изопачена до неузнаваемост истина. Само не ме питай каква. Честно казано не знам (имам си предположения разбира се), а и няма надежден източник на когото да се позова по въпроса. Имам предвид такъв източник, който да е разгледал въпроса по-обстойно.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 9 months later...

Възможно ли е идеята за сродните души в смисъл на идеална и вечна половинка, с която си излязъл заедно от Бог да е само един егоистичен езотеричен мит ?

 

Христо,  проблемът на сродните  души  се разглежда в древните еврейски текстове и Кабала.

 

Сродната душа  не е някой, който ни угажда на капризите и мързела,

а е тренировка в  екип за постигане на най-доброто и изява на най-големите заложби, вложени в човека за слава на Бога.

 

Бракът съгласно Тората не е възможност или кеф,

а изпълнение на заповедта хората да се плодят и множат, и да владеят земята....

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

 Интересно е ,че може например едната сродна душа да е свързана с Бога и да е преизпълнена с любов ,независимо от това другата да живее най-скромен и обикновен физичен живот - и това е в по-лекия случай.Когато Бога се среща и с втората сродна душа за нея важи всичко казано за черната ложа - така да се каже дава и се време да развие сродната си любов на по-горното ниво(тоест Бога иска да опознае и двете сродни души защото и двете са свързани така както само Истината  знае...)  и докато не го направи "пребивава" там без истината на своя страна в пълен ужас от това което възприема и от всички същества там.

Такива са много "черни братя" към които бялато братство и въобще Бог ,така да се каже, неизпитва нищо в най-добрия случай.

Редактирано от Cheren Svetiq
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...