Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Sign in to follow this  
Guest Ивета

Възпитание на чувствата

Recommended Posts

При възникнал конфликт най-много ми помага мантрата: "Сама съм си виновна".

Обаче, докато стигна до нея... Първо се разгневявам на другия, но като помисля малко не мога да не призная, че и аз по някакъв начин съм го предизвикала и че е било възможно с повече разум, добрина, такт и дипломатичност да се избегне конфликта.

Донка наскоро писа за жена-дълголетница, в отлично здраве, която никога не спорела. Много силно се впечатлих.

При поява на отрицателно чувство си мисля, че не трябва да му се дава воля за рушене, а да се осъзнае и трансформира в положително, градивно.

Редактирано от kuki

Сподели това мнение

Guest Мона

На мен най-много ми пречи страхът от отхвърляне

Ако човек тръгва с такава нагласа, никога няма да разбере истината, нали :)

Има и нещо друго - ако се приемаме твърде сериозно или имаме свръхценни мисли за себе си, всяко казано "не" ще ни съсипе и подкопае устоите, но пък толкова ли сме слаби, че да не можем да приемем това същото "не"?

Желанието за свръхконтрол и непренно добри резултати ни водят до Кулата, една чудесна карта в Таро, която е нагледен пример за тази ситуация.

Аз съм на мнение, че чувствата не трябва да се крият или потискат - това си е чиста автоинтоксикация за психиката. И какво от това, че ти си споделил на някого за чувствата си, а той е отхвърлил! Не казвам, че е приятно, но пък е оздравително и най-малкото се опитваш да разбереш другия защо те е "отхвърлил".

Няма причина да се страхуваш от това, понякога е по-страшно приемането :)

Сподели това мнение

Ако човек тръгва с такава нагласа, никога няма да разбере истината, нали :)

Има и нещо друго - ако се приемаме твърде сериозно или имаме свръхценни мисли за себе си, всяко казано "не" ще ни съсипе и подкопае устоите, но пък толкова ли сме слаби, че да не можем да приемем това същото "не"?

Желанието за свръхконтрол и непренно добри резултати ни водят до Кулата, една чудесна карта в Таро, която е нагледен пример за тази ситуация.

Аз съм на мнение, че чувствата не трябва да се крият или потискат - това си е чиста автоинтоксикация за психиката. И какво от това, че ти си споделил на някого за чувствата си, а той е отхвърлил! Не казвам, че е приятно, но пък е оздравително и най-малкото се опитваш да разбереш другия защо те е "отхвърлил".

Няма причина да се страхуваш от това, понякога е по-страшно приемането :)

За Любовта мисля е по-добре да сме я проявили. Не е нужно непременно някой да отговори по същия начин. В това е свободата. Честните и ясни отношения са за предпочитане пред напудрените думички и обещания без покритие.

Преди мнооого години имах връзка с такъв човек-ясни и точни отношения, за това и до днес имам хубави чувства към него. Разбира се точно ако ни отхвърлят или отношенията са различни от предстаните ни е урока. Да можеш да живееш това, което е - мига...:sorcerer:

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега
Sign in to follow this