Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Моля ви за спешна помощ!


Recommended Posts

Брат ми е приет по спешнст с диагноза двустранна пневмония с дихателна

недостатъчност в интензивно отделение на хирургиите в Пловдив.Казва се Любен.Нямам

точна представа за болестта,но знам,че е страшна.От няколко дни,откак

знам за тежкото му състояние,не спирам да се моля за изцелението

му.Чета наред всички молитви за здраве,изцеление и болни,чета и

псалмите,които са посочени тук в сайта за здраве.Не мога да убедя

майка ми,че и тя трябва да го прави,а знам,че няма нищо по-силно от

колективната молитва.Затова ви моля да се присъедините!!!

Благодаря ви!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 27
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Млад ли е брат ти, има ли други болести? Не е задължително това да е чак смъртоносно, ако организмът му общо е здрав, може да оцелее даже без много тежки последствия... При всички случаи, ако прескочи трапа, ще му трябва много внимателно възстановяване и това е нещото, в което бих могъл да помогна повече... Успех на молитвите и аз съм с вас! (Баща ми се казваше Любен...)

Линк към коментар
Share on other sites

Млад ли е брат ти, има ли други болести? Не е задължително това да е чак смъртоносно, ако организмът му общо е здрав, може да оцелее даже без много тежки последствия... При всички случаи, ако прескочи трапа, ще му трябва много внимателно възстановяване и това е нещото, в което бих могъл да помогна повече... Успех на молитвите и аз съм с вас! (Баща ми се казваше Любен...)

Безкрайно съм ви благодарна и признателна,че се отзовахте толкова бързо!!!

На 49 години е и като цяло е здрав,обикновено е и с оптимистичен дух!

Дай Боже всичко да мине и тогава непременно ще те потърся за съвет във възстановяването му,Добромире!

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Вярвам, че всичко ще бъде наред. Пожелавам му скорошно оздравяване. Пневмонията поразява фатално само стари изнемощели хора на преклонна възраст. Дядо ми на 67 г. е оздравял успешно след бронхопневмония и то през 1980 г., когато лечебните методи са били доста по-назад в развитието си. След това на 82 г. през 1995 г. той изкара повторна бронхопневмония, лежа в болница с усложнения-плеврит и събиране на вода, беше много зле и пак оздравя :thumbsup2: Живя до 93 г., до миналото лято, за третата атака вече нямаше сили.

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

Аз също - нека Бог му помогне за неговото най-висше благо!

Линк към коментар
Share on other sites

Елохим Нева Санзу

Пусни една снимка, ако желаеш на лични.

Майка му наистина ще му помогне много с молитви.

Мисля че Любен ще оздравее :sorcerer:

:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Господ да помага на всички ви!!!Преди малко говорих с майка ми(аз съм в Норвегия в момента),каза че положението му се е подобрило,успял е да поспи и събере малко сили.Още е рано,за да кажа,че опасността е преминала,но си мисля,че все пак това подобрение е резултат от съпричастието на всички ви и се чувствах длъжна да ви го кажа.

Признателна съм ви!

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да споделя още нещо с вас.В началото на темата писах,че не мога да убедя майка ми да се моли.Всеки път,когато се опитвах да и кажа за това,тя просто избягваше да говори...След като пуснах темата днес тук във форума и няколко часа по-късно разговарях с нея,а положението на брат ми се беше подобрило,тя ми сподели,че докато чакала на спирката автобуса на връщане от болницата,се запознала с една жена,която и казала,че отивала на Молитва в някаква нова църква в Пловдив.На майка ми изведнъж и просветнало нещо и споделила за болестта на брат ми и затова,че аз се моля,но тя досега не го е правила.Тогава жената и написала всички молитви за здраве и "гонене на болести",като и обяснила,че болестите това са лошите енергии,които ни обладават и ние можем да ги изгоним чрез молитва.Попитала я е също за името на брат ми и е казала,че също ще се моли за него.След последния ни разговор,майка ми беше готова да се моли.Тогава и казах това,което Валентин спомена в постинга си,че е много важно майката да се моли и тя каза,че започва да го прави.

"No coment",както се казва в подобни случаи!

И пак благодаря,че ви има всички вас!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Белият дроб боледува, когато е занемарена духовната страна в човека. Дихателната система е пряко свързана с душевността, а като представител и най-голям орган от тази система, белият дроб страда, т.е. намалява функционалния му капацитет, когато човек е забравил, че не е само грубо материално същество.

Дишането е хранене на друго ниво. Дишането е както физиологичен, така и психичен процес. Нахрани един беден човек или някое сираче. Това струва повече от хиляди молитви за изцеление. Но го направи от сърце и по свое желание, а после забрави за това на мига.

Линк към коментар
Share on other sites

Белият дроб боледува, когато е занемарена духовната страна в човека. Дихателната система е пряко свързана с душевността, а като представител и най-голям орган от тази система, белият дроб страда, т.е. намалява функционалния му капацитет, когато човек е забравил, че не е само грубо материално същество.

Дишането е хранене на друго ниво. Дишането е както физиологичен, така и психичен процес. Нахрани един беден човек или някое сираче. Това струва повече от хиляди молитви за изцеление. Но го направи от сърце и по свое желание, а после забрави за това на мига.

Сигурно си права,Силвия СД,и на мен са ми минавали подобни мисли през главата...Но,когато ни сполети нещастие или тежка болест,нас или близките ни,е трудно да седим и философстваме...Това,за което говориш съм правила без да съм имала повод,без да се е случвало нещо,за което да го правя...Бих го направила и сега,ако ми се отдаде такава възможност,разбира се...

Състоянието на брат ми е в застой - нито по-добре,нито по-зле...

Линк към коментар
Share on other sites

Моника , виждам че си силна по дух и съм сигурна ,че с наша и най-вече с Божията помощ твоят брат ще се справи с болестта .ПРИСЪЕДИНЯВАМ СЕ ОЩЕ В ТОЗИ МОМЕНТ(щом прочетох темата). Много се радвам ,че майка ти се е справила с проблема си -молитва. В живота няма нищо случайно , затова точно в този момент е срещнала жената , която отивала на църква - а това е повече от добър знак на съдбата.... С теб съм ....Оттеглям се в молитва ....До скоро .

Линк към коментар
Share on other sites

На Моника и на всички като нея, изпаднали в някаква проблемна ситуация, в беда и предани на Учителя, препоръчвам един метод, лично изпитан от мен и дал добри резултати: Посвети в дома си кътче на Учителя - масичка, бюро или ниша, където да е поставен портретът Му. При възникване на проблемна ситуация, когато се чувстваш безсилен (и)или объркан, преди да легнеш вечерта напиши писмо на Учителя, в което Му обясни какъв е проблемът и Го помоли за помощ. Постави писмото си на масичката пред портрета на Учителя. Според упованието, което имаш, проблемът ти ще бъде разрешен или осветлен, или ще научиш каква е Божията воля. (А тя понякога се разминава с човешката, но трябва да имаме нужното смирение и сила на духа, за да я приемем! Затова и в края на всяка молитва се казва: "Амин. Да бъде Божията воля!"). Запази своята будност, съзнателност и в съня си, защото много често отговорът на твоя проблем изкристализира точно в съня ти. Не е необходимо да правиш нещо кой знае какво специално. Просто си повтори няколко пъти преди да заспиш, че ако ти бъде даден отговор на сън, ще го запомниш!

Линк към коментар
Share on other sites

На Моника и на всички като нея, изпаднали в някаква проблемна ситуация, в беда и предани на Учителя, препоръчвам един метод, лично изпитан от мен и дал добри резултати: Посвети в дома си кътче на Учителя - масичка, бюро или ниша, където да е поставен портретът Му. При възникване на проблемна ситуация, когато се чувстваш безсилен (и)или объркан, преди да легнеш вечерта напиши писмо на Учителя, в което Му обясни какъв е проблемът и Го помоли за помощ. Постави писмото си на масичката пред портрета на Учителя. Според упованието, което имаш, проблемът ти ще бъде разрешен или осветлен, или ще научиш каква е Божията воля. (А тя понякога се разминава с човешката, но трябва да имаме нужното смирение и сила на духа, за да я приемем! Затова и в края на всяка молитва се казва: "Амин. Да бъде Божията воля!"). Запази своята будност, съзнателност и в съня си, защото много често отговорът на твоя проблем изкристализира точно в съня ти. Не е необходимо да правиш нещо кой знае какво специално. Просто си повтори няколко пъти преди да заспиш, че ако ти бъде даден отговор на сън, ще го запомниш!

Моите почитания, Господине! Но, това, към което призовавате хората, е чиста проба идолопоклоничество и спиритизъм.

Линк към коментар
Share on other sites

Техниката, описана много точно от Борислав, всъщност помага да се "събуди" нашата интуиция и с нейна помощ да видим реалните измерения на проблема и повече възможни решения. Тя е добре известна на много поколения преди нас - дори и на неграмотни хора. Отлично си спомням, че на нещо подобно ме учеше и баба, когато ми беше трудно да запомня или разбера нещо или да реша някаква задача като ученичка. И винаги работеше перфектно. Тази техника е добре позната и в сугестологията и сугестопедията, в НЛП и в психологията и неврофизиологията...

Мога да допълня към написаното от Борислав, че това кътче и портрета могат да бъдат и виртуални - да съществуват само в нашето съзнание и да "влизаме" там при медитация.

По темата на Моника - и аз се моля заедно със вас сърцето и ума на брат и и всички негови близки да се отворят за Любовта - а тя е най-доброто лекарство за страданията на тялото ни.

Линк към коментар
Share on other sites

Бог е дух, от там и идва думата спиритизъм. За съжаление има нисш астрален спиритизъм и висш астрален, чрез който влизаме в досег с реални висши същности. Но за второто трябва да си чист "проводник".

А ритуалите, обредите са средство за постигане на такова състояние на духа и душата, че да се осъществи контакт с Духа. Както молитвата е "ритуал" на душата, чрез която човек познава Бога. а човек познал Бога живее в постоянно молитвено състояние.

Мисля, че този, който е предложил ритуала, за да се помогне на болния човек има предвид метод, чрез който се влиза в досег с тези, които могат да ни помогнат. При това, доколкото зная, специално този метод е даден от Учителя.

Линк към коментар
Share on other sites

На Моника и на всички като нея, изпаднали в някаква проблемна ситуация, в беда и предани на Учителя, препоръчвам един метод, лично изпитан от мен и дал добри резултати: Посвети в дома си кътче на Учителя - масичка, бюро или ниша, където да е поставен портретът Му. При възникване на проблемна ситуация, когато се чувстваш безсилен (и)или объркан, преди да легнеш вечерта напиши писмо на Учителя, в което Му обясни какъв е проблемът и Го помоли за помощ. Постави писмото си на масичката пред портрета на Учителя. Според упованието, което имаш, проблемът ти ще бъде разрешен или осветлен, или ще научиш каква е Божията воля. (А тя понякога се разминава с човешката, но трябва да имаме нужното смирение и сила на духа, за да я приемем! Затова и в края на всяка молитва се казва: "Амин. Да бъде Божията воля!"). Запази своята будност, съзнателност и в съня си, защото много често отговорът на твоя проблем изкристализира точно в съня ти. Не е необходимо да правиш нещо кой знае какво специално. Просто си повтори няколко пъти преди да заспиш, че ако ти бъде даден отговор на сън, ще го запомниш!

Моите почитания, Господине! Но, това, към което призовавате хората, е чиста проба идолопоклоничество и спиритизъм.

Мисля,че всеки намира пътя към Бог и неговата воля според това,което сърцето му подсказва.Благодаря на borislavil за съвета!Приемам го,като желание да облекчи болката ми и ще се опитам да го приложа.Вярвам в знаците,които сънищата ми дават,стига да успея да ги запомня.До сега за тази цел,всяка вечер преди да заспя си казвам Молитва(за усилване на паметта)към клетките,както и Молитва за вечер,след Добрата Молитва и Молитва с мой свободен текст за прошка,благодарност и,ако имам някакъв проблем,както е в случая,с молба за разрешаването му.Снощи,например,се молих много пак за здравето на брат ми и за неговото възстановяване,молих се нека резултатът от това заболяване да бъде помъдряването му и осмислянето на живота му чрез вярата му в Господ по един нов начин(и аз мисля,че той има нужда от това).Накрая помолих,ако молбата ми е чута,да ми се даде знак.Понеже сънят ми през последните дни е много лек,просто не мога да се отпусна,малко след като се помолих за знак,съм заспала и това,което сънувах беше дъщеря ми,като мъничка,смееща се и играеща си с топка - гледката беше толкова хубава...Събудих се с усмивка и приех това за добър знак.Все още няма промяна в здравословното състояние на брат ми,но в душата ми цари спокойствие и увереност,че нещата са взели добър обрат.

Благодаря още веднъж на онези,които се присъединяват към моята Молитва! :3d_015:

Линк към коментар
Share on other sites

Според моето виждане няма добри и лоши методи, а работещи и неработещи. Естествено е, че един метод не може да бъде универсален, т.е. подходящ за всички. Тези, които по душевност са ми сродни, ще харесат метода и не само ще го харесат, но и ще им свърши работа. Освен това, практикуването на този метод ще бъде тест за всеки, доколко вътрешно, а не само на думи и по форма, е свързан с Учителя. Самият Той е препоръчвал, когато някой има някакъв сериозен проблем, да Му напише писмо, което да не изпраща, а само да остави на масата.... И е отговарял на такива писма! Преди години имах контакт на фино ниво с Учителя. Тогава Той ми каза: "Когато имаш някакъв труд, ми напиши писмо." Пробвал съм метода. Дал е добри резултати. Затова и си позволявам да го препоръчвам. А всеки е свободен да реши за себе си дали да го използва или не.

Линк към коментар
Share on other sites

Брат ми е приет по спешнст с диагноза двустранна пневмония с дихателна

недостатъчност в интензивно отделение на хирургиите в Пловдив.Казва се Любен.Нямам

точна представа за болестта,но знам,че е страшна.От няколко дни,откак

знам за тежкото му състояние,не спирам да се моля за изцелението

му.Чета наред всички молитви за здраве,изцеление и болни,чета и

псалмите,които са посочени тук в сайта за здраве.Не мога да убедя

майка ми,че и тя трябва да го прави,а знам,че няма нищо по-силно от

колективната молитва.Затова ви моля да се присъедините!!!

Благодаря ви!

Позната ми е тази борба.Моля се за за брат ви моля се и за вас, за да ви даде Бог молитвен дух и още вяра

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

На всички вас,които сте с мен в този труден момент,искам да кажа,че днес положението на брат ми се е стабилизирало.Температурата му най-сетне е спаднала и той самият е споделил с майка ми,че е "прескочил трапа".Дай Боже всекиму да се пребори и още повече да си даде сметка защо се е стигнало до тук...Това е задача,която си обещах да му помогна да разреши. :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...