Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Ежедневие...


Ради

Recommended Posts

Здравейте!

Чета и си мисля по темата...., чета и си мисля..... бързам обаче....и ми светна един въпрос.

Всъщност ЕДНООБРАЗИЕ -то "лоша" дума ли е ?... мисля че НЕ... един - образ..ЕДИН - ОБРАЗ....

Животът ни е сбор от ежедневия...и важно е разбира се какво правиш през всеки 1440 минутки, но по важното според мен е КАК го правиш......с Любов + Мъдрост+Истина+Правда +Добродетел! Амин

Любов + Светлина + Мир + Радост!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 49
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Като си мисля и си говориме за ежедневието с приятелите май се фукаме или пък оплакваме че все не сме успели за това и онова , парите не стигат изобщо и нищо интересно не правим само говорим и разни игрички и то времето минало. Не знам дали ми е скучно. Но тук ми харесахте и виждам че май има какво да се чете. Много мерси.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Чета и си мисля по темата...., чета и си мисля..... бързам обаче....и ми светна един въпрос.

Всъщност ЕДНООБРАЗИЕ -то "лоша" дума ли е ?...  мисля че НЕ... един - образ..ЕДИН - ОБРАЗ....

Животът ни е сбор от ежедневия...и важно е разбира се какво правиш през всеки 1440 минутки, но по важното според мен е КАК го правиш......с Любов + Мъдрост+Истина+Правда +Добродетел! Амин

Любов + Светлина + Мир + Радост!

Благост..не бях се замисляла над това.Може би факта,че думата "еднообразие"

се е насадила в нас като нещо не много приятно..си правим съвсем други асоциации.

Благодаря ти,че ни обърна внимание.Ако еднообразието е пълно с Любов,Истина,Мъдрост...то има много Смисъл тогава.

Линк към коментар
Share on other sites

Продължавам да мисля...едно+образ...сещам се за едно Аристотелово изречение...Душата никога не мисли без картини/образи.....а Учителя казва че всеки ден е добре да държим/да имаме в ума си - една мисъл , в сърцето - едно чувство , в душата - един образ , в Духа - един принцип.

Аз всеки ден решавам по една малка духовна задачка и виждам, как ми се дават все по - добри условия , които обаче аз трябва разумно да използвам.

А ключът на Вярата го нося винаги в/със себе си. И ми е хармонично.

Почти до непукизъм.

Любов + Светлина + Мир + Радост!

Линк към коментар
Share on other sites

Душата никога не мисли без картини/образи.....

Разкажете ми малко повече за душата , четох из форума токова много интересни неща за сърцето за ума ми е като че ли ясно за душата не знам.

И не бях смятал че денонощието има само 1440 минути - чак настръхнах като си представих колко си губя времето.Мерси много за това което пишете.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Радвам се, че настръхваш...кожното дишане сработва значи...А за душата...чети още ,а и аз ще помисля по въпроса и при повече време..ех време

От това как най - пълноценно и хармонично съумяваме да организираме времето си ....зависи всичко тук на земята ...

Пълноценни... 1440 минутки ежедневни на всички нас !

Любов + Светлина + Мир + Радост

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Много благодаря за 1440 минутки и по принцип! То и аз покрай вас се отворих да чета по темите тук във форума, отлично се чувствам.

Все така и по по най бъдете!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Ежедневието - чувстваме се добре, когато сме опазили и развиваме божествената градина в нас - тази на Любовта преди всичко - истинската Любов, която иска жертви. Благодаря на Маргото за примера за липса на скука и ценноста на момента, и на Благост за 1440-те минути...! Ех, толкова е хубаво да се чувстваш на мястото си - както пише един член на форума - всяко нещо до което се докосваш, е част от пътя! Така в ежедневието си ние сме постоянно на Пътя! И да се чувстваме на мястото си и в призванието си зависи предивсичко да намерим това място на щастието и мира вътре в себе си - тогава идва и визията за външното ни предназначение и място. И когато я имаме, трябва да тръгнем към това предназначение, често против аргументите на ума...защото има един по-дълбок ум, който ни води по-сигурно към щастието от аналитичният разум!!!

В живота си привличаме това което чувстваме и мислим - наистина - наблюдавам го по себе си в живота си. Имам един приятел, кмойтое в Нова Зеландия от 6 години - той е поклонник на Ошо. Днес си говорихме по Скайпи - единственото нещо което го занимава от поне 10 години е медитацията - не съм сигурен че Ошо е добър водач, но ще ви кажа практическият резултат. Единственото, за което този мой приятел говори и мисли е състоянието без мисли, разстоянието между две мисли, илюзията на ума, няма ум, няма проблеми, илюзията на всичко ставащо, всичко е игра, всичко е театър... Единствената работа която той е работил е охрана, тоест тиха и спокойна работа с много време за размисъл, тоест за неразмисъл, без никаква умствена активност...:)! Сега от две години е напуснал работа, но тъй като е в нормална държава, правителството му осигурява 1000-1500$ месечно, и той преживява с тях. Като го питах какво прави по цялден, каза - ставам сутрин, измивам се, сядам на един стол и спирам света, не мисля за нищо, не искам нищо - так астоя някога час, някога два, после сядам на интернет, разхождам се покрай морето, като има отлив, отивам навътре и сядам на един камък, и не мисля, после се вижда с една китайка, правят секс, хапване, и така, всеки ден...

Това, коетоискам да кажа е, че привличаме в живота си това което чувстваме и мислим - ако имаме бурен вътрешен живот, привличаме бури, ако имаме празнота, привличаме празнота. Не го давам този приятел като положителен пример, но само като илюстрация...

Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: ЗДРАВЕЙТЕ! Орлинчо, ето на това му викам скучно ежедневие, да правиш едно и също две години. Мене ако питаш няма ОШО няма ГОШО за мен си е 100% търтей който само това може да прави , а и иска да го прави. :dancing yes: Като се замислих сигурно и такива хора трябва да има за сметка на някой работхолик например ? :hmmmmm:
Линк към коментар
Share on other sites

Ами, ако мислиш че света се върти около теб и критиката ти, която е доста груба и неоснована, не е така. Има и вътрешен живот, не само външен. Аз далеч не съм последовател на безделието, но всеки си избира какво да прави през живота си, не мислиш ли? Има много постоянно работещил които постоянно тровят пространството с недоволството си от какво ли не. Моят приятел не е от тях - живее а други неща ... като му е дал живота да си медитира, както той си го разбира, защо да не го прави? Пречи ли ти, или на някой друг? Не казвам че е прав, но всеки си решава!

Линк към коментар
Share on other sites

:angel: Извинявай :angel: Не го написах с цел да те ядосам а да се замислиш че тази :нормална държава :която дава 1500$ месечно е стигнала до там благодарение на хора които много се трудят . Нали? А за твоя приятел ,както ти казваш сам си е решил какво да прави с живота си,негова Воля. :v::thumbsup::v: МИР!
Линк към коментар
Share on other sites

:D

Здравейте :D Примерът с "търтея" от нормалната държава е много показателен и ме изкушава да направя полусериозен - полушеговит опит за "диагноза".

Нормалното състояние на едно психо-физиологично единство, наречено живо същество е активност от различен характер. Леността е отклонение, което е симптом за несъответствие на Божественото предназначение на това същество ( мястото му в материалния и обществен свят) и ценностната система, приоритета на активност и критериите за щастие. Казано на по-прост език - Господ го спира, за да не направи Голяма Беля. :angel:;)

Колкото до обсебеността от една идея, учение и т.п. - на всеки е ясно, че те маскират липсата на здрава Любов към себе си и света и "замазват очите" на съзнанието за Истината. И все пак това е по-приемлив вариант от депресията, неудовлетворението, стремежа на всяка цена да осъществи човешките си желания и да налага на околните своето Прокрустово ложе на ценности...

Линк към коментар
Share on other sites

"Не съди за да не бъдеш съден", казал един батко преди време! :ph34r:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, всички!

Какво ще ни е ежедневието зависи и от това как ще си го организираме - тези 1440 минути да са ефективни за нас и за другите.

Мисля си , че тук във форума никой не критикува или съди , а само може да каже мнението си.И въпреки че имам чувство за хумор - това написаното какво е казал единия батко звучи нелепо и не духовно. Само мнение.

А за търтея и богатата държава съм много съгласен , ние българите гледаме само собствения си рахат най - вече. Затуй и сме на такова дереже.

:thumbsup2: Здрави + бодри + мъдри !

Линк към коментар
Share on other sites

Орлине, онзи твой познат има много интересно ежедневие...Неговото според мен се нарича не бягство от света, а бягство от отговорност. Неангажиращ секс - сега с китайка, утре с танганайка...,не го е грижа за нищо и никой , вдигнал ръце, скръстил ги, и си въобразява, че много медитира и постига духовно съвършенство. Че то това си е чиста проба егоизъм.

Линк към коментар
Share on other sites

:thumb down: Мъже има всякакви , както и жени. Не знам много ли мъже избират контактите с много жени и не се обвързват, може би защото ги е страх дали ще се справят то си е по лесно разбира се , особено ако девойките или татковците им са богати, но бягство от отговорност е силно казано, егоизъм също. Сещам се за зелника - щом има кой да дава...не смятам, че е егоизъм. Жени много има и повечето също искат да ни хванат , да забременеят и да се застраховат - това не е ли егоизъм само че женски.

Ежедневието беще темата , извинявайте. Мъжкото и женското ежедневие - много сме различни.

Здрави бъдете.

Линк към коментар
Share on other sites

Всички сте прави - нека ежедневието ви бъде празник и празникът - ежедневие! Нека трудът бъде за вас блаженство! А това за Танганайката беше супер... :thumbsup:

Весело посрещане на рождество Христово!!!

Линк към коментар
Share on other sites

:) Здравейте! Коледно раздвижване по темата! За мъжкото и женското ежедневие - хареса ми, но за догодина ще го дискутирвам.

Сега импулс за пожелание - работата ни със Словото във форума - да е ЕЖЕДНЕВНА и вдъхновена през 2006 !Амин

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

Чувствам се много различна всеки миг, колкото и това да не изглежда така отстрани и за безразличното око.

Ежедневието за мен е това, което ми дава възможност да се уча, да се променям, да раста, да вървя по Пътя си.

Ако идеите на един човек не са приложени в ежедневието му - това са просто балони - пукат се при най-малкото боцване или натиск...

Най-вълнуващо ми е да намеря (и/или създам) новото и различното в нещо, което се повтаря всеки ден...

Линк към коментар
Share on other sites

С радост усещам, че започвам да приемам спокойно ежедневието и не се дразня от монотонността на неговото съществуване. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Моето ежедневие напоследък е доста променливо. Явно съм в период на промяна... той се очертава дълъг. Не е лесно.

Наред с това си текат задължителни рутинни задачи - задължения. ( Мисля, че това се е имало предвид в заглавието). Понякога тежат... тогава се опитвам да ги превръщам в повод за създаване на красота и да й се радвам. Радостно е също, когато рутинността на една задача ти дава увереност в успешния резултат и възможност да си отдъхнеш от напрежението:"Ще успея ли?" .

С времето важността на вече постигнатото избледнява - не го допускайте, насладете се по-дълго на придобитите умения!

... Моята баба правеше чудесни домашни курабии - всеки път, когато й ходех на гости, в продължение на десетилетия, а и преди да се родя. Това за нея сигурно не е било приключение. Но споменът, заедно с други такива спомени, я запазва жива в моята памет и до днес... за мен и за моите деца, на които разказвам.

П.П. Прочетох първия пост:

как усещате ежедневните задължения, работа, обкръжение...Отговарят ли на вашето усещане за света, за призвание, работа, отношения...

Ако не - какво мислите за това раздвояване - през деня сме едни, а насаме други?

Външно едни - а вътрешно съвсем различни?

Раздвояването се стопява , когато приложиш вътрешното във външното.

Тези обикновени курабии бяха приготвени с толкова любов, и затова - толкова майсторски, че за мен остават вълшебни! Беше ми спестено, дали брашното е закупено с някакъв проблем, дали сладкото от вишни е последното, дали захарта е поскъпнала - за мен оставаше само удоволствието. За нея - насладата да ме наблюдава как раста щастлива.

Красотата в света се състои от малките всекидневни вълшебства. Правиш ги за другите, а те се връщат при теб. ...

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Няма "ежедневие",ако гледаш всеки ден с очите на дете.Работата,колежките са същите,но се опитвам да открия това което ми е убягвало до сега-и всеки ден е нов.Удивлението ми расте заедно с радоста,че живота е това,което Е. И "денят ми е пълен и затова не е лек,а вечно се смеят само маските."/С.Пенчева/

Линк към коментар
Share on other sites

Незнам защо но долавям лека тъга и неудовлетвореност в форума и извън него. :3d_013:

Пролетта доиде,а пролетта в нашите сърца още не е дошла.

Добре че поне дяволчето е засмяно с тези сладки мечешки истории. :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

:) tomodashi не се ли измори от тези тъжни постове!?

Пролетното ежедневие е много различно от зимното.

Слънцето е главен фактор за това.

Все още свежия въздух действа невероятно .

След зимната почивка , пролетта е като пробуждане и това си личи в ежедневието на хората в техните лица, настроение, мислене.

Лошото е че идва и настроението за пътуване, а ежедневната работа много пречи за честото му осъществяване :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...