Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Психична защита


Recommended Posts

Медитацията е безволево свързване с определена област от астрала, която е синхронно свързана с теб / отговаря на вътрешното ти вибрационно състояние/. Ако си постигнал едно известно вътрешно изчистване и съответно по-висока вибрационна стойност се свързваш с определена лока/зона/ в по-висшите слоеве на астрала, където няма от какво чак толкова да се пазиш. В обратния случай обаче никакви защити не ще ти помогнат ефективно.

Това и аз съм го чела за навлизане в по нисши астрали, но все пак би трябвало да има различни методи за защита, било то и метода да представлява просто повишаване на вибрациите. Ако приемем, че няма ефективна защита, тогава какво е решението? Човек да не започва да медитира преди да се изчисти вътрешно?

1. Медитацията не е нещо, което се прави.

2. Ако човек не е достигнал определено ниво на чистота и спокойтвие, медитацията просто няма да се случи.

3. Това с астрала не е медитация.

4. Да не медитираме преди да сме се "изчистили" напълно е като да не влизаме във водата преди да сме се научили да плуваме. ?!?

5. 1, 2, 3 и 4 са мнения.

Линк към коментар
Share on other sites

Когато четете „Добрата молитва“, най-първо ще поемете дълбоко въздух така, че да можете да я прочетете на едно вдишване, а които не могат – нека на две–три дишвания. При туй постоянно и често вдишване и издишване на въздуха, силата на молитвата се губи. Когато се молим, трябва да имаме присъствие на духа, да бъдем много тихи, да владеем ума си. Ние трябва да бъдем тихи и разположени, за да бъде умът ни съсредоточен, във всяка дума да се влага смисъл. Така се образува една мощна сила, ония вълни, които се изпращат навън, за да се привлече Божията сила, т.е. Духът да работи повече."

http://triangle.bg/books/prayer-book.1995/breathing.html

:thumbsup2: :thumbsup2: Точно такова е усещането! И на мен ми звучи пончкога фантастично и неправдоподобно, но точно така Добрата молитва промени живота ми от катастрофа в щастие.

...
Божествените добродетели, вложени в душата, които са и нейните истинските Пазители.
Липсата на такава добродетел е недостатък. Недостатъкът пък е пробойна в аурата на човека - врата за тъмни вмешателства. Който придобие тези добродетели, става неуязвим!

:thumbsup2:
:thumbsup2: Няма критерий за това кой и дали ги е придобил изцяло - Божествените добродетели, за които говори Учителят според мен са по-скоро стремеж, работа над себе си през целия живот. И наистина имат ефекта на Пазители.

Когато вчера четях постовете в тази тема, ми мина през ума и още нещо - ако прекалено се концентрираме върху методи за психична защита вместо върху методи за придобиване на добродетелите, то няма ли да си докараме сами нуждата от защита? И не налагаме ли на съзнанието и подсъзнанието си, че отвън ни дебне враг? А силата на нашите мисли е известна...
:hmmmmm:

И дали прехвърлянето на вниманието ни върху "защитата" не е трик на Егото, което се опитва да запази властта си над нас? Ако се учим да се защитаваме, значи имаме врагове - т.е. причината за нашите неприятности е вън от нас самите. Докато придобиването на добродетелите е свързано с дълбока вътрешна промяна и осъзнатост - "любов, радост, мир, дълготърпение, благост, милосърдие, вяра, кротост, въздържание " нямат никаква връзка с външния свят освен през осъзнаването и облагородяването на нашето отношение към него.

Цитат(Мона @ Sep 20 2007, 21:44) *

Най-добрата защита е осъзнатостта. Оттам-насетне, всичко е само говорене; търсене на несъществуващи демони.

:thumbsup:
:thumbsup:
Линк към коментар
Share on other sites

......

И дали прехвърлянето на вниманието ни върху "защитата" не е трик на Егото, което се опитва да запази властта си над нас? Ако се учим да се защитаваме, значи имаме врагове - т.е. причината за нашите неприятности е вън от нас самите. Докато придобиването на добродетелите е свързано с дълбока вътрешна промяна и осъзнатост - "любов, радост, мир, дълготърпение, благост, милосърдие, вяра, кротост, въздържание " нямат никаква връзка с външния свят освен през осъзнаването и облагородяването на нашето отношение към него.

Цитат(Мона @ Sep 20 2007, 21:44) *

Най-добрата защита е осъзнатостта. Оттам-насетне, всичко е само говорене; търсене на несъществуващи демони.

:thumbsup: :thumbsup:

Да, много точно! Съгласна съм и с двете ви. :thumbsup2:

А вчера се замислих над това, което подхвърли по-горе Мона:

И още нещо, защо сърцето е единственият орган, който не боледува от 'рак'?

И отново още нещо (за мнозина ще се стори не по темата), но ... сърцето е най "мързеливият" човешки орган...

Имам хипотеза, благодаря, че ми подаде още едно парченце от пъзела! :3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

Amitaba, нали за да се научи да плува човек, трябва да влезе във водата. Незнам някой да се е научил да плува на сухо! Но ако искаш да се научиш, трябва да влезеш във водата, но да знаеш как да се пазиш, за да не се удавиш.

А иначе разбрах каква е общата позиция за медитацията, но смятам че няма лошо човек да започне да медитира, ако има вътрешно влечение към това, а за някакъв вид защита според мен винаги има нужда преди започване на медитацията. Не говоря да се концентрираме върху защитата, но примерно изпълнението на определени ритуали били те молитва или ритуали за пречистване на атмосферата според мен би ни помогнало най-малкото за самата медитация.

А иначе ако оставим настрани практики като медитацията, исками се да запитам отново за случаите, когато реално усетим вид атака и/или загуба на енергия. Въпроса ми е защо примерно усещанията са предимно в областта на слънчевия сплит? Както и какво може да означава ако имаме подобни усещания за загуба на енергия идващи от сърдечната чакра? Предполагам има някакво значение коя чакра е засегната.

Искам и да споделя един метод за защита, който използвам когато усетя, че имам нужда. Визуализирам стена от златиста светлина,която ме обгражда и нищо не може да излезе или влезе през стената. Разбира се когато преценя, че нямам повече нужда, мислено премахвам стената. Рядко ползвам този метод, но посления път, когато усетих загуба на енергия, за първи път го приложих и успях да прекъсна целия процес. После липсваха и последствията като умора и отпадналост, които бях чувствала преди.

А иначе и аз преди разсъждавах като вас, че нямам нужда от защита, понеже няма кой да ми навреди, но в крайна сметка хората са много различни и волно или неволно понякога ни влияят и отрицателно на енергийното поле и докато човек не се пречисти вътрешно достатъчно, за да избегне такъв вид нападения, има нужда от някакъв вид защита.

Линк към коментар
Share on other sites

А как би трябвало да се постъпим в ежедневието, когато усетим някакъв вид загуба загуба на енергия вследсвие на среща с конкретен човек. Примерно на мен ми се е случвало да усетя дискомфорт в областта на слънчевия сплит при срещата с определен човек. Да не говоря за усещането на умора след като срещата приключи срещата. В такива случаи какво е най-добре да се направи, за да се предотврати загубата на енергия?

Здравей, breeze! Въпросите, които задаваш, са много важни и за мен. От това, което съм чела и изпробвала, мога да ти препоръчам методите на Верищагин. Аз вече нееднократно го споменавам в този форум в други теми. Но за мен неговите методи са практични и ефективни. Ето ти един от тях в ситуацията, която описваш. Влизаш в "еталонно състояние" за определено време след такава "среща с конкретен човек" и оставаш известно време в него, докато почувстваш подобрение. Определението, което Верищагин дава за еталонно състояние е:

Еталон за нормално човешко състояние в този физически материален свят няма да намерите никъде. Значи остава един изход- да си го създадете сами, вътре в самите вас.

Преди всичко, за създаването на еталонно състояние трябва да разберем, че нашето състояние във всеки един момент почти изцяло се определя от сигналите, постъпващи от сетивата. Значи еталонното състояние е такова състояние, в което от всички сетива постъпват само хармонични и приятни сигнали. Това е състояние, в което на вас ви харесва всичко: физическата поза, в която се намирате, зрителния образ, който възприемат очите ви, звуците, които чувате, аромата и вкуса, който усещате. За създаване на еталонно състояние трябва да си спомните всички тези усещания заедно, в комплекс.

Но това още не е всичко: в пълното еталонно състояние всички еталонни чувства трябва да се допълнят и от еталонно намерение. Т. е. вие трябва да влезете в това състояние, когато изпитвайки всички тези приятни чувства, вие имате намерение да извършите нещо приятно.

Дмитрий Верищагин-"Освобождение"

Както казва и авторът това състояние всеки сам трябва да си го изработи вътре в себе си. И да си го има подръка(това го казвам аз :rolleyes: ). На мен лично много ми помага. Пожелавам ти успех! :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Трябва да се има предвид, че не винаги загубата на психическа енергия е свързана с отрицателно влияние. Причините могат да бъдат с космичен характер, може да бъде човешката душа и други възможности, които няма да споменавам. Когато енергията е с необходимата вибрационна честота и напрежение, резултат от устременост към водене на добър и чист живот загубата на енергия винаги е благотворно, тъй като енергийните вампири не биха могли да се възползват от тази енергия. За тях това би било като удар от светкавица. Ако допуснем раздразнение или друг вид лошо настроение, честотата на енергията пада и тя става подходяща за употреба от вампира. Затова е от особено значение настроението преди молитва и медитация.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

...тъй като енергийните вампири не биха могли да се възползват от тази енергия. За тях това би било като удар от светкавица...

По какво ще се различи енергията едната от другата ?

Някакси лесно е да се каже различна вибрация и честота и видите ли тази с ниската честота само нея смуче вампира ;))) /?

Линк към коментар
Share on other sites

А нужно ли ти е да я различаваш? Това са нормални процеси, дали ги разбираш или не, дали забелязваш начина, по който протичат и т.н. е все тая, те си текат. Например едва ли всеки път си представяш, как точно става топлообмена, та ти изстива чая в чашата? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Изобщо има ли разлика ?

И ако има защо трябва да сме сигурни че точно определена енергия се черпи ?

Ето ти един примерен отговор, не че съм съгласен с него

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic

Линк към коментар
Share on other sites

Ето още нещо:" Това са основните точки, върху които можем да градим. Всеки ден, в час, който вие ще изберете, но предпочтително е сутрин, ще четете тази Лозинка, било само първата ѝ част, било втората, било само третата, па било и трите заедно. Ако четете цялата Лозинка, то първата ѝ част ще четете сутрин, втората - на обед, а третата – вечер. А когато четете по една част на ден, първия ден ще вземете първата част, втория – втората, третия – третата и т.н. Задължително е, обаче, да се чете всеки ден Лозинката, а всеки може да усвои един от изброените начини. Всеки да се моли според диктовката на духа си, Господ да му покаже и упъти, как да се моли. В духовния свят вие не се намирате в еднаква зона, нито сте всички на едно и също място, така щото, според изгрева на вашето Слънце ще се молите. Повелението на Духа е чрез тази Лозинка всеки ден да се ограждате и затова ежедневно трябва обезателно да я четете по един от казаните начини. Тогава само за вас опасността е изключена.

Учителят

Господи, благослови и укрепи нашите души.

Молим се на Отца нашего Небеснаго, за прославлението и осветяването Името на Господа Бога нашего на Земята между человеците и верующите, и избраните от Веригата на Господа на Славата, Спасител, Покровител, Който въздига и възкресява мъртвите и туря всичко в ред и порядък навсякъде. И да благослови Името на Господа нашего Исуса Христа – изявеното Слово Божие и с Него всички, които Го любят.

Молим се на Отца нашего Небеснаго, за идването на Царството Божие на Земята, между человеците, в сърцата на верующите и в душите на избраните. И да се тури в действие всяка Правда, всяка Доброта, всяка Любов, всяка Мъдрост и всяка Истина. И да се възцари Господ Бог наш и да се изпълнят думите на Господа: "Отец е благоволил да ви даде Царство". И да се всели Духът на Господа нашего Исуса Христа между нас и да се изпълни предвечното намерение на Отца нашего на Светлината, и на светлите Духове, Комуто да бъде слава и чест, и поклонение сега и всякога, и през всичките векове.

Да даде живот и здраве, и дългоденствие на всички, които Нему уповават, и ги избави от всички напасти на злото и лукавия. Да внесе мир в душите им, да им даде изобилие на Своите благости. Да спомни Господ Бог наш Своите обещания, да се смили над всички страдующи. Да благослови всички верующи. Да укрепи Своите избрани, да им даде сила, знание и Мъдрост, Любов да побеждават заради Него и Неговото свято Име. Да ни даде победа над всичките ни врагове, да победим докрай и да послужим на Господа с радост и веселие през всичките дни на нашия живот. Да ни озари с виделината на Своето Лице, да ни направи силни и крепки да творим добрата Му Воля, умни и незлобливи да ходим пред Него с пълнота. Да изцели всичките наши страдующи братя и сестри. Да благослови домовете им и децата им с тях наедно. Да благослови всичките им добри начинания на тялото и душата, и духа. И така да се въздигне Господ Бог наш в нас, както е горе на Небето.

Амин.

Линк към коментар
Share on other sites

Защитата е израз на пасивност, а ако вземем под внимание психическата такава, това е още по-добре изразено.

Да се затваряш зад стени, които още повече сам си поставил е израз за седеограничаване.Така човек сам си става враг и, а от себе си няма как да избягаш.

Линк към коментар
Share on other sites

Защитата е израз на пасивност, а ако вземем под внимание психическата такава, това е още по-добре изразено.

Да се затваряш зад стени, които още повече сам си поставил е израз за седеограничаване.Така човек сам си става враг и, а от себе си няма как да избягаш.

Здравей приятелю
:3d_146:
Нали знаеш приказката за кервана който си вървял...Всъщност къде се изгуби
:o
??? Радвам се че отново си на линия
:3d_163::3d_147:

Линк към коментар
Share on other sites

...тъй като енергийните вампири не биха могли да се възползват от тази енергия. За тях това би било като удар от светкавица...

По какво ще се различи енергията едната от другата ?

Някакси лесно е да се каже различна вибрация и честота и видите ли тази с ниската честота само нея смуче вампира ;))) /?

По-скоро става въпрос за привличане на принципа на подобието. Същност обладана от ниски желания и страсти не може да привлече висша енергия.

Освен всичко казано досега искам да обърна внимание на храненето и сънят. Поради ежедневното им използване, ние не ги възприемаме като духовни практики, но какво ще бъде качеството на усвоената от храната жизнена енергия, ако пристъпим към процеса на хранене с раздразнение, или пък в каква сфера ще се озовем по време на съня си ако преди лягане сме били в лошо настроение? Същото се отнася и за дишането, но това предполага непрекъсната връзка с духовното. Преди хранене и сън може да се използва молитва, да се слуша приятна музика, да изпеем хубава песен или всякакъвв друг начин за хармонизиране на настроението. Важно е да подържаме добро настроение, през колкото е възможно по-голяма част от деня (това не означава да си затваряме очите за нещастията които ни заобикалят, нито да се дистанцираме от проблемите в ежедневието си).

Линк към коментар
Share on other sites

Във връзка с темата ще цитирам и други книги: :3d_016:

1."Ти ставаш неуязвим"-Ирина;издателство''Атлантида"; София 2002г.

В селенията на мисълта онова, за което вярваме, че е истина, е истина или става истина. В селенията на мисълта границите са непознати. Няма граници.

Д-р Джон С. Лили

........................при психически атаки- да изпиете голямо количество вода и веднага, без забавяне да вземете душ.

Програма за защита:Всичките ми съпротивителни сили, цялата ми енергия, а тя е безкрайна, са мобилизирани. Няма да допусна да бъда победен от когото и да е, тук и отвъд. Нито пък ще позволя да бъда изненадан от каквато и да е болест.

Непрестанно- през всичките часове и минути на деня и нощта, когато съм буден и когато спя, когато работя и когато си почивам- аз съм защитен и неуязвим. Физическото ми и духовно тяло е неуязвимо за агресия, нападение , вирус. Нищо и никой не може да ми навреди. Аз съм неуязвим!

2."Посетители от отвъдното"-Ирина; издателство"Захарий Стоянов";София 2002г.

Отбрана от енергийни нападения:

-техники за медитация;

-ежедневно енергийно зареждане на чакрите;

-различни екраниращи обвивики на физическото тяло;

-започнете да носите зареден планински кристал;

-направете процедури с енергитизирана вода;

-създавайте отбранителни мисъл-форми;

-работа с различните по цвят енергийни потоци, отправяни към уязвимите места на физическото тяло и като екраниращи обвивки, също са много полезни.

...................................

Чистият въздух и слънцето са първите добри лечители и неутрализатори на ниски енергии.

...................................

При контакт с биовампири запазете спокойствие, по-добре мълчете и мислено се затваряйте в светещо кълбо, чиято повърхност отблъсква думите и вие оставате неуязвими.

...................................

Здравето на човека зависи от нравствените му качества, от любовта му към ближния, състраданието, търпимостта, оптимизма, великодушието...Научете се във всяка ситуация да владеете мислите си.

Ето как пак стигаме до мисленето. И тук съм абсолютно съгласна със Станимир, че става въпрос за привличане на принципа на подобието. Когато се изпитват негативни емоции, няма как да не се излъчва тъмна енергия, или с ниска честота. Чувала съм, че всичко се завръща към своя автор в трикратен размер. :3d_152:

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

...тъй като енергийните вампири не биха могли да се възползват от тази енергия. За тях това би било като удар от светкавица...

По какво ще се различи енергията едната от другата ?

Някакси лесно е да се каже различна вибрация и честота и видите ли тази с ниската честота само нея смуче вампира ;))) /?

За честотата и вибрациите - всеки лесно може да усети разликата сам като съзнателно "изпадне" първо в състояние на спокойна радост - или както добре го е цитирала от книгите на Верищагин Роси - "еталонно състояние" - и после за малко пусне през себе си вълна недоволство, гняв или нещо подобно. "Еталонното състояние" оставя усещане за светлина, лекота, музика, живот. Другото "звучи" като шум с много децибели и разтърсващи вибрации - като да стои човек до работещо "хилти", остава усещане за тежък лепкав мрак и горчив вкус... Понякога усещам как такава вълна се разпространява в определена посока или концентрично около някои хора. Еталонната енергия или неутрализира "тежката", или я екранира. Затова когато тя се среща с човек, който временно е загубил еталонното състояние и се опитва да си го възстанови, човекът бързо се успокоява и преодолява тревогите си. Това е ефектът на заразителните усмивки, смях и прегръдки....

Ако, обаче, насреща е човек, който търси от своята - "тежката" - енергия, еталонната спира на границата между двамата и там образува екран, който връща негативната енергия към източника и, усилвайки я. Сигурно сте виждали как вашето невъзмутимо спокойствие вбесява хората, които упорито се опитват да ви извадят от него. Ако, обаче успеят, вие оставате разтреперан и разбалансиран, пълен с негативна енергия, а лицето на дразнителя ви светва - двамата влизате в синхрон и обменяте енергията, която той е искал от вас. След такъв сеанс дразнителят се успокоява и утихва, а разбалансираният се чувства "изпразнен" и изцапан.

Струва ми се, че всеки носи дълбоко в себе си неосъзнато от "ниските" вибрации и енергии, а високите по принцип се създават осъзнато и с наместа на интелекта и волята. Те трансформират и почистват непрекъснато "ниските". Затова ако човек изостави съзнателната работа по вътрешната си хармония, скоро тя "корозира". оследствията са лесно предвидими.

По това се познава разликата, според мен.

Линк към коментар
Share on other sites

...тъй като енергийните вампири не биха могли да се възползват от тази енергия. За тях това би било като удар от светкавица...

По какво ще се различи енергията едната от другата ?

Някакси лесно е да се каже различна вибрация и честота и видите ли тази с ниската честота само нея смуче вампира ;) )) /?

По-скоро става въпрос за привличане на принципа на подобието. Същност обладана от ниски желания и страсти не може да привлече висша енергия.

Освен всичко казано досега искам да обърна внимание на храненето и сънят. Поради ежедневното им използване, ние не ги възприемаме като духовни практики, но какво ще бъде качеството на усвоената от храната жизнена енергия, ако пристъпим към процеса на хранене с раздразнение, или пък в каква сфера ще се озовем по време на съня си ако преди лягане сме били в лошо настроение? Същото се отнася и за дишането, но това предполага непрекъсната връзка с духовното. Преди хранене и сън може да се използва молитва, да се слуша приятна музика, да изпеем хубава песен или всякакъвв друг начин за хармонизиране на настроението. Важно е да подържаме добро настроение, през колкото е възможно по-голяма част от деня (това не означава да си затваряме очите за нещастията които ни заобикалят, нито да се дистанцираме от проблемите в ежедневието си).

За принципа на подобието няма как да не се съглася.

Но според мен ако има някакви енергийни изтичания те си изтичат независимо каква е енергията положителна или друга и който и да черпи добър или лош ''енергиен вампир'' си се случва ;))

Мисля си че важното е да има човек нагласата за ''лимит'' в смисъл за това което така или иначе дава като ''енергия'' волно или неволно :rolleyes: за да не изпадне в в състояние на изтощена ''батерия'' . Една мисъл много ми допада .

''Силните владеят хаоса''

Линк към коментар
Share on other sites

Роси, можеш ли да ми кажеш по конкретно в коя книга на Верищагин мога да намеря тези методи, за които пишеш. Доколкото помня автора имаше поредица от поне 9 книги. Поне навремето бях започнала да ги чета, но тогава не ми допаднаха в началото и бързо ги изоставих. Май е добре пак да ги прегледам вече от гледна точка на натрупаните нови познания и опит.

А другите две книги, за които споменаваш, къде мога да ги намеря. Има ли ги в електронен вариант?

Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

...тъй като енергийните вампири не биха могли да се възползват от тази енергия. За тях това би било като удар от светкавица...

По какво ще се различи енергията едната от другата ?

Някакси лесно е да се каже различна вибрация и честота и видите ли тази с ниската честота само нея смуче вампира ;))) /?

Повечето енергоинформационни паразити се хранят с негативна енергия.

А там, където има убийства, терор, кръв и насилие-там негативната енергия, така желана от енергоинформационния октопод, се лее в излишък.

...........

Войната е идеалната храна за енергоинформационния октопод.

...........

Срещат се и приятелски настроени чудовища, и хората, които ги обслужват дружат.

Дмитрий Верищагин

Това си беше за другата тема, но въпросът е зададен в тази, затова го пускам тук.

Колкото до "добрите" енергоинформационни паразити, те също отнемат от енергията на човек и го отвличат от истинските му цели и желания, като използват енергията му да храни с нея чуждите желания, именно тези на паразита. Хората, включени в тези "приятелски настроени чудовища" живеят както всички, живеят както трябва, но не и както те самите биха желали. Ето затова истинският път към свободата е да станеш енергийно независим. :whistling:

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup::thumbsup::thumbsup:

...тъй като енергийните вампири не биха могли да се възползват от тази енергия. За тях това би било като удар от светкавица...

По какво ще се различи енергията едната от другата ?

Някакси лесно е да се каже различна вибрация и честота и видите ли тази с ниската честота само нея смуче вампира ;) )) /?

За честотата и вибрациите - всеки лесно може да усети разликата сам като съзнателно "изпадне" първо в състояние на спокойна радост - или както добре го е цитирала от книгите на Верищагин Роси - "еталонно състояние" - и после за малко пусне през себе си вълна недоволство, гняв или нещо подобно. "Еталонното състояние" оставя усещане за светлина, лекота, музика, живот. Другото "звучи" като шум с много децибели и разтърсващи вибрации - като да стои човек до работещо "хилти", остава усещане за тежък лепкав мрак и горчив вкус... Понякога усещам как такава вълна се разпространява в определена посока или концентрично около някои хора. Еталонната енергия или неутрализира "тежката", или я екранира. Затова когато тя се среща с човек, който временно е загубил еталонното състояние и се опитва да си го възстанови, човекът бързо се успокоява и преодолява тревогите си. Това е ефектът на заразителните усмивки, смях и прегръдки....

Ако, обаче, насреща е човек, който търси от своята - "тежката" - енергия, еталонната спира на границата между двамата и там образува екран, който връща негативната енергия към източника и, усилвайки я. Сигурно сте виждали как вашето невъзмутимо спокойствие вбесява хората, които упорито се опитват да ви извадят от него. Ако, обаче успеят, вие оставате разтреперан и разбалансиран, пълен с негативна енергия, а лицето на дразнителя ви светва - двамата влизате в синхрон и обменяте енергията, която той е искал от вас. След такъв сеанс дразнителят се успокоява и утихва, а разбалансираният се чувства "изпразнен" и изцапан.

Струва ми се, че всеки носи дълбоко в себе си неосъзнато от "ниските" вибрации и енергии, а високите по принцип се създават осъзнато и с наместа на интелекта и волята. Те трансформират и почистват непрекъснато "ниските". Затова ако човек изостави съзнателната работа по вътрешната си хармония, скоро тя "корозира". оследствията са лесно предвидими.

По това се познава разликата, според мен.

Това е така .

Наблюдавал съм подобни реакции само ,че моят въпрос беше малко за по друг вид енергия и състояние

т.е за по далечен контакт между хората а не които са в непосредствена близост . При медитация в повечето случаи няма никой наоколо .

Затърсих се тези дни из форума, а и на други места в интернет, за да намеря начини за защита при медитация както и при други духовни практики. За съжаление не намерих почти никакви материали по въпроса, затова реших да ви запитам вие какви методи за защита изполвате

За каква психична защита става дума изглежда нещо съм недоразбрал ;) ))

//След уточнението по доло наистина съм недоразбрал .

A За психична защита според мен човек по-добре да не вярва в такива ''неща'' някакси е по-лесно.

Редактирано от bee_bg
Линк към коментар
Share on other sites

Когато започнах темата, имах предвид да запитам какво се прави за защита при директен контакт с друг човек, когато се усеща загуба на енергия, но също и какви защити могат да се ползват при различни видове духовна практика и дадох за пример медитацията. Все пак психичните защити, които се ползват при медитация не винаги са подходящи при среща с даден човек както и обратното.

Та това беше идеята за темата, но няма лошо да се разшири ако ти имаш някакъв друг вид защита предвид.

Линк към коментар
Share on other sites

Колкото до "добрите" енергоинформационни паразити, те също отнемат от енергията на човек и го отвличат от истинските му цели и желания, като използват енергията му да храни с нея чуждите желания, именно тези на паразита. Хората, включени в тези "приятелски настроени чудовища" живеят както всички, живеят както трябва, но не и както те самите биха желали. Ето затова истинският път към свободата е да станеш енергийно независим. :whistling:

:3d_149: Човек не може да бъде енергийно независим и ако случайно успее да стане до максимална степен - подозирам, че ще започне да тъпче на едно място в еволюцията си, вместо да се развива! Независимост до една разумна степен е необходима, но не и като самоцел, а за да разполага човек с повече енергия именно за добротворство. Едно от малкото сигурни неща е, че без да се премине през пълната школа на Доброто, не може да се отиде отвъд доброто и злото. Това го знам първо от живота и второ, от големите Учители на човечеството. Г-н Верещагин и госпожица Ирина не ги познавам подробно и не бих ги коментирал... :3d_020:

Линк към коментар
Share on other sites

КОЙ ХРАНИ ВАМПИРА?

Нашето въображение! Задачата на вампира се състои в това да включи въображението на атакувания. Затова в началото посочихме, че един от начините на защита е неверието или блокирането на въображението. Включеното въображение превръща бълхата във вампир, а точно във въображението е заложена отрицателната доминанта. Получава се своеобразен кръговрат: отрицателната доминанта храни сама себе си и породилия я вампир, но между тях има обратна връзка, те си взаимодействат. Ако вампирът не се подхранва, той бързо издъхва.

БРАНИМ СЕ ОТ САМИТЕ СЕБЕ СИ

Ще попитате: ако същността на психичното нападение е неочакваността и незнанието на жертвата, тогава горните изводи не са ли неправилни, щом акцентират върху процеса на осъзнаването? Не забравяйте, че е безсмислено да се говори за психични атаки извън съзнанието. Ако нападението не се осъзнава, значи то не се е удало. Изхвърлянето и настаняването на отрицателния заряд е само първият етап в механизма на психичната атака. Жертвата смила този заряд много бързо, а след това с помощта на отрицателната доминанта започва да смила и самата себе си. Знайте, че този процес може да има и смъртен изход! Това са случаи, при които смилането става лавинообразно и неконтролируемо. Тогава защитата е жизнено необходима.

линк

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...