Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Психична защита


Recommended Posts

Въпросите не се свеждат само до това кога е неоходима защита и кои защити са за предпочитане. Основното според мен са дълбоките мотиви за отбраняване на личностната енергийна цялост. Дали това е здравословна настройка, основа за един пълноценен в материално и духовно отношение живот? Или е форма на денонощна фобия, от която не произлиза нищо конструктивно? Или може би - кристализация на най-крайния егоцентризъм, при който човек иска да се отдели от света, но не защото го е надживял, а просто защото не иска неприятности за себе си? :3d_150: И по ирония на съдбата, става все по-нещастен, с колкото повече стени се самоизолира от протичане на емисиите на Битието през себе си?

И как да тълкуваме от гледна точка на енергийната защита самопожертвувателната любов не само към ближните, но и към "грешниците", която, ака не се лъжа, е в основата на всяка социално ориентирана духовност? (А дори и великите отшелници изглежда не са били асоциално ориентирани, те са били посещавани и са помагали на много и всякакви хора). Познавам няколко последователи, които взеха прекалено насериозно модерните внушения на най-радикалните протестантски и източни секти или на някои прясно прославили се окултисти за т.нар. енергийна независимост. Ами, не ми се вижда конструктивна промяната в техния живот... :3d_160:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Колкото до "добрите" енергоинформационни паразити, те също отнемат от енергията на човек и го отвличат от истинските му цели и желания, като използват енергията му да храни с нея чуждите желания, именно тези на паразита. Хората, включени в тези "приятелски настроени чудовища" живеят както всички, живеят както трябва, но не и както те самите биха желали. Ето затова истинският път към свободата е да станеш енергийно независим. :whistling:

:3d_149: Човек не може да бъде енергийно независим и ако случайно успее да стане до максимална степен - подозирам, че ще започне да тъпче на едно място в еволюцията си, вместо да се развива! Независимост до една разумна степен е необходима, но не и като самоцел, а за да разполага човек с повече енергия именно за добротворство. Едно от малкото сигурни неща е, че без да се премине през пълната школа на Доброто, не може да се отиде отвъд доброто и злото. Това го знам първо от живота и второ, от големите Учители на човечеството. Г-н Верещагин и госпожица Ирина не ги познавам подробно и не бих ги коментирал... :3d_020:

И аз съм на мнение, че човек не може да бъде енергийно независим. Ние, хората, както и всичко останало имаме енерго-информационна същност и плуваме в енерго-информационен "бульон".

Чела съм книгата Освобождение от Д. Верещагин, от която нямам намерение да се ползвам по никакъв начин. За Ирина - не съм запозната и нищо не мога да кажа.

По какво ще се различи енергията едната от другата ?

Някакси лесно е да се каже различна вибрация и честота и видите ли тази с ниската честота само нея смуче вампира )) /?

Що се отнася до енерго-информационния обмен, то той, според моите разбирания, е най-близо до такива явления като дифракцията и интерференцията или резонанса при вълните, но мога да го оприлича и с топлообмена, като всяка енерго-информационна същност си има съответната структура, плътност, респективно пропускливост (например вълни с определена дължина преминават сравнително добре през дадена решетка, докато при по-плътна решетка почти напълно се разсейват) - всичко това, разбира се, е малко образно казано.

Съгласна съм с написаното от Станимир:

Освен всичко казано досега искам да обърна внимание на храненето и сънят. Поради ежедневното им използване, ние не ги възприемаме като духовни практики, но какво ще бъде качеството на усвоената от храната жизнена енергия, ако пристъпим към процеса на хранене с раздразнение, или пък в каква сфера ще се озовем по време на съня си ако преди лягане сме били в лошо настроение? Същото се отнася и за дишането, но това предполага непрекъсната връзка с духовното. Преди хранене и сън може да се използва молитва, да се слуша приятна музика, да изпеем хубава песен или всякакъвв друг начин за хармонизиране на настроението. Важно е да подържаме добро настроение, през колкото е възможно по-голяма част от деня (това не означава да си затваряме очите за нещастията които ни заобикалят, нито да се дистанцираме от проблемите в ежедневието си).

Дори бих продължила в същата посока - например всички ежедневни и рутинни действия като приготвянето на храна, почистването на дома и т.н. могат да се извършват както на много високо ниво (като някакво свещенодействие), така и на много ниско (да кажем, ако през цялото време сме изпълнени с досада, отвращение ...). И в двата случая оказваме силно въздействие на света, съответно положително и отрицателно. За съжаление далеч не всички и далеч не всякога усещаме това въздействие, макар че то понякога дори физически се забелязва например ако сме правили нещо на ниско ниво по не дотам добрите резултати (въпреки уж старателното изпълнение), по различните спънки и/или произшествия по време на изпълнението, по не доброто влияние на резултатите от нещото върху другите хора и т.н. И съответно обратно - ако сме правили нещо на високо ниво в буквалния смисъл на думата стават чудеса! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност, скъпи приятели, думите, за които се хванахте в моето изявление е "енергийно независим". Искам да уточня. Смисълът зад тях е да не зависиш от енергията на другите, да нямаш нужда да търсиш и отнемаш чужда енергия, както енергийните вампири, които не го правят дори съзнателно. Та ние всички сме влизали в тая роля и без да го рабираме. Да си енергийно независим значи твоята енергия да ти е достатъчна и да я ползваш за своите желания, а те могат да бъдат и да помагаш на другите. Но тогава ти доброволно ще отдаваш енергия, не без да го съзнаваш. Няма да си манипулиран и използван. :feel happy:

Ето ви още един цитат от книгата, мисля да е последен. :thumbsup:

По късно ще узнаете, че цялото човечество всъщност представлява един единен организъм- на много високи енергоинформационни нива всички хора са свързани помежду си. И в дадения случай тези връзки са напълно естествени, а не патологични. Ще се научите да усещате това свое единство с всички хора, с целия свят и с цялата Вселена- и сами ще се учудите колко това чувство е прекрасно и радостно.

Но за да постигнете такива висоти във възприятието за себе си в единство с другите хора и света, вие трябва първо да усетите своята отделност. На нивото на етерното тяло човек трябва да стане енергийно независим, необвързан с никого. Да си представим, че човек е клетка от някакъв необятен организъм. Клетката трябва да е отделена от другите клетки със своята цялостна обвивка, тя трябва да е обособена, да съхрани същността си именно като клетка и да не слива с останалите клетки. Но може да настъпи момент, когато клетката внезапно осъзнае, че тя не е просто клетка, а част от цял организъм, и запазвайки своята отделеност, живее освен това по законите на целия организъм. Ако предположим, че клетката разшири съзнанието си и повиши нивото си на възприятие, тя ще може да усети себе си не само като клетка, но и като цялото тяло, към което принадлежи.

Дмитрий Верищагин-"Освобождение"

Линк към коментар
Share on other sites

"енергийно независим". Искам да уточня. Смисълът зад тях е да не зависиш от енергията на другите, да нямаш нужда да търсиш и отнемаш чужда енергия, ....Да си енергийно независим значи твоята енергия да ти е достатъчна и да я ползваш за своите желания, а те могат да бъдат и да помагаш на другите. Но тогава ти доброволно ще отдаваш енергия, не без да го съзнаваш. Няма да си манипулиран и използван. :feel happy: .....

:thumbsup2: :thumbsup2:

Свързани, но не зависими.... :thumbsup:

Мисля, че ние сме енергийно зависими само от това, което осъзнаваме като Бог.... :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup1: В това съм съгласен и с Роси, и с Донка. Все пак повечето хубави учения досега са страдали от погрешно разбиране, така че е важно да ги има тия уточнения. Иначе дори учението да ти казва от 1 до 10, много хора ще възприемат само няколкото първи цифрици и след като си повярват, че са научили всички числа, ще побързат да основават школи по фанатична аритметика... :3d_161: Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

От темата Мисъл за деня:

Какъвто и да ви нарекат, ще имате Бога пред себе си и ще кажете: „Аз живея в Любовта!“ Живеете ли в Любовта, никой не може да ви оцапа. Кажете: „Аз живея в Светлината!“ Живеете ли в Светлината, никой не може да ви заблуди. Кажете: „Аз живея в Истината!“ Живеете ли в Истината, никой не може да ви направи зло.

„Да сме чисти като живата вода“ – ако някой неприятел те гони и ти навлезеш стотина метра навътре във водата, той ще се спре, ще те погледа и ще се върне назад.

„Да сме чисти като Светлината“ – неприятелят, който те гони в тъмнината, когато изгрее слънцето, се уплашва, че ще го видят, и се връща назад. За него светлината е огън и той ще каже: „Аз на скара не се пека“, и ще те остави.

„Чисти като водата, като Светлината и като Любовта“ – това са три велики Сили, начини и методи, чрез които учениците на Бялото Братство се пазят от своите грехове.

Празникът на труда

:thumbsup: :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Защита...

Защитата предполага страх от нещо, а на защитаващите се и през ум не им минава, че нещото е вътре в тях и това са собствените им предразсъдъци и комплекси. Психични атаки, защити... С кого воювате, хора?

Животът се живее, не се воюва.

Мона! :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Защита...

Защитата предполага страх от нещо, а на защитаващите се и през ум не им минава, че нещото е вътре в тях и това са собствените им предразсъдъци и комплекси. Психични атаки, защити... С кого воювате, хора?

Животът се живее, не се воюва.

Мона! :thumbsup:

:3d_064:

Линк към коментар
Share on other sites

Тези които не се страхуват са два вида. Едните вече са преодолели страховете си, а другите още не са се срещнали с тях. Освен това психичната защита разбрана правилно има благотворно влияние върху много по-широк кръг от хора. На практика психичната защита е просто една от функциите на психичната енергия. Развива се психичната енергия, а защитата е просто следствие. Разбира се има мантри и формули, а дори и предмети (терафими), които водят до акумулиране на психична енергия и канализирането и в една посока. Терафимите са следствие от егулярното психично въздействие върху даден предмет, което води до натрупване на психична енергия в него, програмирана да доведе до определено следствие. Принципът на действие на формулите е подобен. Мантрите активират психичната енергия посредством сходството на вибрацията на звука.

Линк към коментар
Share on other sites

Защитата предполага страх от нещо, а на защитаващите се и през ум не им минава, че нещото е вътре в тях и това са собствените им предразсъдъци и комплекси. Психични атаки, защити... С кого воювате, хора?

Животът се живее, не се воюва.

Животът се живее. За някои хора се живее чрез воюване и да отрека напълно целесъобразността на това, означава и аз частично да се противопоставя на Живота, т.е. по някакъв фин начин да започна да воювам. Но съм съгласен, че е по-висше разбирането, според което Животът се възприема по-скоро като допълваща се хармония, отколкото като подчинен на закона на джунглата. Все пак - да припомня Кен Уилбър - есенцията от вековната мъдрост като че ли води към убеждението, че всеки възглед си има място на съответното стъпало, а хармонията идва чрез разбиране на това, т.е. даже нашият възглед да е наистина по-висш от този на много други хора, той не е достатъчно висш, ако не включва и разбирането на целесъобразността на по-низшия възглед на неговото собствено поле. Това би означавало, че сме интегрирали в себе си опитноста от него и се чувстваме цялостни. В противен случай е налице разцепване в светогледа и в крайна сметка се оказваме жертви на онова, против което воюваме - дори и то да е самото воюване! :dancing yes:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Аз ползвам следното :

Свети Архангел Михаил

Свети Архангел Михаил отпред.

Свети Архангел Михаил отзад.

Свети Архангел Михаил отдясно.

Свети Архангел Михаил отляво.

Свети Архангел Михаил отгоре.

Свети Архангел Михаил отдолу.

Свети Архангел Михаил център.

Свети Архангел Михаил, бъди навсякъде, където Аз съм.

Нека силата на Любовта на твоето Аз съм бди над нас сега!

Нека силата на Любовта на твоето Аз съм бди над нас сега!

Нека силата на Любовта на твоето Аз съм бди над нас сега!

Линк към коментар
Share on other sites

Най-добрата защита е осъзнатостта. Оттам-насетне, всичко е само говорене; търсене на несъществуващи демони.

Или - в търсене на Великата защитна Стена.

Защита...

Защитата предполага страх от нещо, а на защитаващите се и през ум не им минава, че нещото е вътре в тях и това са собствените им предразсъдъци и комплекси. Психични атаки, защити... С кого воювате, хора?

Животът се живее, не се воюва.

Осъзнаване на собствените ни страхове, приемането на това какви сме и кои сме.Яснота за собствената ни природа.Себепознание.Колкото повече познаваме отделните части толкова повече познаваме Бог, в нас и извън нас.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

Сега попаднах на тази тема, може би защото вече имам категоричен отговор? :)

Осъзнатостта и молитвата са най-ефикасната психична защита.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 years later...

Здравейте!

Ами от декември 2016

имам проблем, който мислех, че е обсебване.......

така представя се за извънземно, говори в главата ми нон-стоп, събужда ме вечер, контролира въображението, сънищата ми

движенията ми

способен е да възстанови състояния на болка, които съм изживяла, организма ми ги помни, и той просто ги активира , и предизвиква изживяни и болезнени, конвулсии. опитва се да създава и 'нови'' болести, усещат се като импулси, когато се активират от него, някои са успешни, други не.

Много състояния активира тръпнене, измрезване, болка-силна, сърбеж.....

главоболие, силно, в различни области на главата......

постоянно  ми обяснавя какво ми причинява и че няма да се спре докато не ме разкодира и не ме превърне в нещо друго, и че ще ме командва....

иска да ме контролира.....

събужда ме вечер, когато реши.......

сънувам тава, което му хрумне

и насън също ме разпитва.........и манупулира

влязъл е в в главата ми като съвест и дрънка нон стоп..........

пречи ми на мисленето

едвам си събирам мислите, мисля едно да кажа, а от устат ми излизат объркани думи.......

променя и думите , не казвам реални думи, .......

по принцип мисля и говоря бързо...а сега този процес е нарушен....

до толкова, че на интерву за работа блокирам и не мога да кажа нищо, речника ми изчезва..

също и жената , която ме интервуира изведнъж губи своя реченик, и двете блокираме и мълчим,  То влияе чрез мен и на нея....

друга йена пък като се опитах да говоря с нея, усетих как нещо ме отблъсква от нея,,,енергиино поле, това за първи път ми се случва.......

в ежедневието ми виждам нереални надписи, чета едно, а то е друго..

чувам звуци на птички, които е копирал,  в момента на звучене, и ми ги ''пуска'' когато реши.....

бучене от хладилника, който е изклучен преди 3 години(просто ги възстановява от моите спомени, и ми ги ''пуска'' в настоящия момент......

виждам разни изкрици и символи в зрението си,,, доката си гледам се появяват, когато реши, това били кодове, които актоивира, снимаики, моята действителност, и после вмъква детайлите , които реши, и аз възприемам грешно ......

така се появяват нереалните образи и звуци........

болките са силни.........

говорните и мисловни увреждания ме притесняват много

краде ми енергията когато реш....

'светва' ми света, когато реши, картината изведнаж се изяснява и виждам света ясно...

а когато реш, повечето внреме съм 'под вода'', боли ме глава, уморена съм , и ми се спи, не знам кои гласове в главата ми са мои и кой не

чува мислите ми, и се опитва да влияе на мисленето ми, и да му внушава своите желания

актовирал е да изпълнявам негови кодирани жестове, пипам си носаю, ушште, вежди.....усещам импус да ги докосна с пръсти, а аз мои такива жестове нямам и за това знам, че не идват от мен.......

когато несъзнателно изпълня това активиране с докосване, почва да действа закодираното от него...болка в крака...изтръпване,,,студ.....болка,,,сковаване, загряване на тялото.........каквото реши......

изживях и няколко състояния на МНИПУЛАЦИИ, които ми състави  като се предсрави за злото и че ако не се самоубия, ще имам родово проклятие и ще умрат мои близки........

изживях много драматични стстояние, благодарене на това, че му повярвах........

сега сме на етап, че е извънземно, и ме контролира, и цели да ме превземе........

та какво да правя?

как даа се отърва от него?

Има ли начин.........?

 променя знанията в главата ми

също и чувам от радиото не това, което се говори а заменя в реално време звуци..

 едно момче на улицата суии говореше по тел . и аз чух ,' завии се и ще видиш как ще се освободиш от извънземните''

аз го прекъснах и му казах че имам нужда от помощ, момчето ме попита каква.......

а се оказа, че говорел на приятел да се завие и ще се оправи ...от нещо си......

а аз чувам в реално време каквото То реши........извънземни....

получавам смс, и манипулира телефоона ми

както гледам един асансир, тои се отваря сам, без да съм натискала никакъв бутон

бутам екрана на телефона и той се разваля като образ, защото излъчва чрез мен.......

Моля Ви, ако Ви е известно какво се случва.......Помогнете ми.......Моля Ви......

Линк към коментар
Share on other sites

Ако има проблем , то е , че вярваш на глупавите мисли в главата си .Разбираш ли ? Вярваш на грешните мисли .Вярваш че някаква мисъл , може да е по-силна от тебе .Ти , която си изтъкана от билиони мисли .Твоето кутре само е направено от мислите на милиони духовни същества .И идва една опърничава мисъл да те впечатлява и я гледаш със зяпнала уста .Какво нищожество е тя , да иска твоето внимание !

За подробности се обърни към психотерапевт .

Думите на Учителя са:

Злото представлява душа, изостанала в своето развитие, която иска да ви снеме до своя уровен.

А , Щайнер казва :

Свободата не можеше да бъде дадена при никакви други условия, освен чрез това, че човекът сам трябва да намери избора, свободния избор между доброто и злото.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...