Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Настроението и неговите отражения!


nitsa

Recommended Posts

Страхотен ден!

Имах ужасно много работа и се прибрах скапана, сблъсках се с доста трудности и пречки днес, но това не успя да сломи вътрешното ми усешане за хармония, спокойствие, любов и щастие! И радост от живота...

Знаете ли, напоследък доста често срещам изключително много млади, но ужасно намръщени хора, нелюбезни и изпълнени със злоба, надменност и завист, съвсем безпочвени!

Хей хора, усмихнете се! Живота е прекрасен и го живеем само по веднъж, а чесовникът не спира-батериите му немогат да се подменят.

Защо не се усмихваме по-често!

Защо не започнем да бъдем малко по-любезни, дружелюбни и контактни, зашо не започнем да си помагаме по-често и по-често да ставаме в автобуса, когато видим възрастен или дете! Да знам, всички още от сега сме доста изморени, птедтупани с грижи, изнервени и стресирани, от всичко с което ни предстои да се преборим...Трудно е да, но всички хубави неща стават трудно и защо не си позволим, макар и труднен, животът ни поне да е изпълнен с усмивки..

Нима не трепва сърцето Ви, когато някой на спирката или в магазина просто мило и искрено Ви се усмихне...Усмихнете се и Вие, усмихвайте се често, прегръщайте приателите си, а и не само тях по-често...Прегръдката е вълшебна, от приател, колега, любим, родител...тя просто те стопля..

Отвръщайте и на грубостта с усмивка и тогава сте победители.

Напоследък всеки ден както ви казах се сблъсквам с доста студени хора...Те просто не умеят да са други вероятно...Забелязали сте предполагам как поняога само от един поглед ти става неприатен даден човек, усещаш студ, тревожност, страх и коварство...Тогава просто се стягам и издигам невидима стена около себе си, която мисля доста ми помага...Хората са свикнали да изливат негативната си енергия върху околните! Е на мен ми омръзна да съм попивателна и за това им се усмихвам и продължавам смело напред, непозволявайки на тяхната мрачност да ме обхване! А нима когато сме мрачни денят ни е по-хубав, или просто има хора, които са 'енергиийни вампири' или незнам как точно да ги нарека...

Да черно и бяло във нас се преплитат, във неделим кръговрат!!! А живота е пъстроцветен и великолепен;)

Линк към коментар
Share on other sites

Отвръщайте и на грубостта с усмивка и тогава сте победители

Тази максима-оръжие е ефективна само ако човек е превъзмогнал егото си. Това никак не става лесно, както мнозина знаят. Отразена в такова съзнание, грубостта, агресията, обвиненията и пр. губят собственото си усещане за реалност и се вдигат като мъгла.

Линк към коментар
Share on other sites

...сблъсках се с доста трудности и пречки днес, но това не успя да сломи вътрешното ми усешане за хармония, спокойствие, любов и щастие! И радост от живота... :angel::thumbsup2:

...

Хей хора, усмихнете се! Живота е прекрасен ...

Защо не се усмихваме по-често!

Защо не започнем да бъдем малко по-любезни, дружелюбни и контактни, зашо не започнем да си помагаме по-често и по-често да ставаме в автобуса, когато видим възрастен или дете! ...макар и труднен, животът ни поне да е изпълнен с усмивки.. :sorcerer:

Нима не трепва сърцето Ви, когато някой на спирката или в магазина просто мило и искрено Ви се усмихне...Усмихнете се и Вие, усмихвайте се често :feel happy:

на мен ми омръзна да съм попивателна и за това им се усмихвам и продължавам смело напред, непозволявайки на тяхната мрачност да ме обхване! ...живота е пъстроцветен и великолепен

:thumbsup::feel happy::sorcerer::feel happy:

http://www.smileacademy.ru/philosophy.htm

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Добрия музикант знае как най-добре да настрои своя инструмент. Той винаги ще извлече от него най-красивите звуци. Добрият музикант знае, че може да заплени истински слушателите си единствено с хармонията и ритъма на своята музика.

Линк към коментар
Share on other sites

...сблъсках се с доста трудности и пречки днес, но това не успя да сломи вътрешното ми усешане за хармония, спокойствие, любов и щастие! И радост от живота... :angel::thumbsup2:

...

Хей хора, усмихнете се! Живота е прекрасен ...

Защо не се усмихваме по-често!

Защо не започнем да бъдем малко по-любезни, дружелюбни и контактни, зашо не започнем да си помагаме по-често и по-често да ставаме в автобуса, когато видим възрастен или дете! ...макар и труднен, животът ни поне да е изпълнен с усмивки.. :sorcerer:

Нима не трепва сърцето Ви, когато някой на спирката или в магазина просто мило и искрено Ви се усмихне...Усмихнете се и Вие, усмихвайте се често :feel happy:

на мен ми омръзна да съм попивателна и за това им се усмихвам и продължавам смело напред, непозволявайки на тяхната мрачност да ме обхване! ...живота е пъстроцветен и великолепен

:thumbsup::feel happy::sorcerer::feel happy:

http://www.smileacademy.ru/philosophy.htm

А този, който цени музиката винаги успява да вникне в ритъма и независимо дали е в неговият стил или не и да я усети и разбере!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...