Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Слънчевите лъчи като храна?


tzveti

Recommended Posts

Ало, не полудявайте съвсем, моля ви.

Разбирам огромното внимание човешко, отделяно на храната, но не разбирам абсолютизирането й. Ние и сега се храним със слънчева енергия - всичко, до което се докосваме е концентрирана слънчева светлина. Ние самите също.

Да, човек един ден ще се храни само със слънчеви лъчи. Да, един ден, но не сега. Има и такива случаи на съществуване, но не забравяйте, че са единични феномени. Нека не фанатизираме и то храната. Начинът на хранене ни е даден за сега оптимално. Решението на висшия разум ли се стремим да оспорим? Вярно, че не е лесно за сам човек нищо, особено такъв род новаторства, но всъщност точно това нелесното прави нещата да се случват най-лесно.

Цеци, какво в храната те отблъсква и дали точно храната?

Линк към коментар
Share on other sites

Не мисля че храната ме отблъсква, дори напротив. Но ме привлича идеята за живот без храна. Това което наричаме храна е всъщност дрога. Дрога одобрена от обществото в което живеем и масово практикувана от всички. Дрога която бавно убива и е изключително коварна защото трудно се отказва. Симптомите които човек изпитва при отделянето си от нея са същите като на всеки един останал наркотик - треперене, нервност, кризи, болка, и след това идва чудесното чувство на свобода от зависимостта.

Толкова е трудно да захвърлим храната защото я имаме в кръвта си от много поколения, та това я прави физиологическа зависимост наравно с психичологическа. Нашите баби и майки ни окуражават да ядем, нашите приятели, колеги, дори хората които не познаваме. Масово. Всички са дълбоко потънали и в неведение. Но сега настава ератата на истината и всички истини излизат на яве и не могат повече да се укриват, включително и тази. Моята работа сякаш е да я изопъча и да провокирам закостенялото мислене на хората.

Тук не говорим за ХРАНЕНЕ от слънцето. Става дума за живот без ядене. Ако искате си мислете за това като за хранене от слънцето, но това не е точно. Не си въобразявайте че трябва непременно да се ХРАНИМ изобщо с каквото и да било, за да живеем. Бог ни "храни" и той си знае с какво, за да ни поддържа. То е по-скоро стимулация на жизнените процеси, която става чрез космическата светлина (енергия) не само слънчевата. Хората живеят благодарение на ПРАНАТА която е навсякъде и винаги. Ако нея я нямаше, живота на земята би престанал и майката земя като цяло би загинала.

обич,

Цеци

Линк към коментар
Share on other sites

Неприемането на храна няма да ни направи по-духовни.

За водата и сънят, нещата ми прозвучаха някак като оправдание. "Някои от тях спят защото им харесва. Харесва им да сънуват"; "Някои бретарианци консумират течности защото име СКУЧНО"; "А пък и вкусът на кафе или сокове им е добър заместител за липсата на хранителният вкус". Това освен че са оправдания, са си зависимости от където и да ги погледнеш. Опитай при температура над 30 градуса да не приемаш течности дори и за няколко дни. Опитай и да изкараш една седмица без сън. Детоксификацията няма нищо общо. Сънят зарежда с енергии, които дори и слънчевите лъчи не могат да доставят. Съзнанието има нужда от време не време да се отдели от физическото тяло. От това има нужда и човешкия мозък, иначе се появяват нарушения (понякога необратими). Слънчевите лъчи (праната) поддържат живота на клетъчно равнище. Жизненост на човека като индивид произтича от неговата душа, посредством теменната чакра и оттам жизнения поток се отправя към сърцето. Без сън тази връзка не може да бъде поддържана. Може да е два часа дневно, може да е на няколко по-кратки серии (което никак не е полезно, но пак е нещо), но без никакъв сън не може. Ако си твърде настоятелна - опитай.

Суровото месо не знам как се вписва в бретарианството, но мисля, че ще ти попречи сериозно в опитите си да се откажеш от храненето. Нали говореше за токсини, за лесна усвояемост, за вреда за зъбите? Точно суровото месо ли ще ти ги осигури? За плодовете съм съгласен. Но пак повтарям при физическо натоварване и при големи горещини, те не могат да възстановят израсходената от организма вода. За къпането също не съм съгласен. Човек освен че се поти, кожата му се замърсява и от околната среда. Това няма как да бъде предотвратено.

Не трябва да се отива в крайности. Мисля, ча вегетарианството е добро решение, плодоядството е още по-добро. Ако можеш да живееш без храна - добре. Но от водата и сънят нямаш никаква полза да се отказваш. Ползата им не е свързана само с поддържането на функционирането на физическото тяло. За яденето на сурово мисо, откровено ти казвам, че е възможно най-вредното нещо, което можеш да причиниш на организма си. Най-малкото така добавяш към тялото ти груба материя, а това автоматически означава, че възприемчивостта ти към висшите енергии и към праната която се съдържа във въздуха рязко ще намалее. Плодоядството дава обратния резултат, затаво че ако си решила да ставаш бретарианка започни от него, изключиш месото и не се отказвай от съня..

Линк към коментар
Share on other sites

Нека да уточня, че Слънчевата енергия е част от Касмическата!

Съгласно източната медицина и философия, а също и езотеричните практики, в човешкото тяло съществува една вътрешна сила или енергия, чрез която то функционира. Без тази жизнена сила човекът и живите същества не могат да съществуват. Освен в човека, тази вътрешна енергия присъства също и при животните, растенията и минералите. Тя пронизва целия всемир - слънцето, планетите, небесните тела и галактиките. В Китай тази сила се нарича Ци, в Япония - Ки, Индия - Прана, Тибет - Ла, при шаманите - Оренда и т.н. Ци може да преминава от човек в човек, от човек в животно или предмет и обратно, както и от небесните тела към човека. Китайците казват, че когато има концентрация на Ци има живот, когато имаме разсейване на Ци - има смърт.

Слънчевата енергия, обаче е пряко виновна за раждането и съществуването на живота, във вида в който го познаваме на Земята. Слънчената светлина е специална и изключително малка част от светлинния спектър.

Клетите в човеикия организъм се хранят с глюкоза и кислород. Тези са възхроизводими чрез фотоситезата.

Триизмерният живот на Земята е зависим най-вече от Слънцето и от водата. Просто така са устроени телата.

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

40 години в пустинята са се хранили с манна /без да знаем, какво точно е това/ и са оцелели. Христос ни говори за небесен хляб-слово, душа, която ще храни новият човек.....

Та не изключвам възможностите за живота без храна. Нашето ограничено и по-скоро подчинено съзнание има способността да отрича всичко ново и непознато. Но отричахме, че Земята е кръгла и се върти-нали?.....

Ще поживеем, ще видим..... :hypocrite::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Този отговор е оправен и към Станимир, и към всички във форума които четат темата но незнайно защо не се включват в дискусията. Смело деца, включете мненията си - от тях няма нищо по-важно! Искам да ви чуя!

Ок, на темата за месото. Не се оправдавам за това че понякога си похапвам сурова риба / месо / или тем подобни. Не казвам и че е полезно. Но не го и отричам, защото можех точно толкова лесно и да не го спомена. Аз също бях върла противничка на каквато и да е месна консумация. Но нещата се променят. Суровото месо Станимир, не е грубата материя за която говориш. Грубата материя е готвената храна. Колкото и вегетарианска да е тя, готвена ли е, отрова е. Всичко сурово, било плодове, зеленчуци, месо, зърно, ядки са 10000 по-полезни отколкото термически убитата материя. Тя е истински ниската защото е в първа фаза на гниене. А най-ниската от тази материя е готвеното месо, което аз лично не съм консумирала от близо 8 години. Опитай да ядеш 100% готвена (денатуризирана храна) - вегетарианска при това... моля те, забележи зловонните газове и пот която ще излеят от теб. А след това пробвай да живееш изцяло на сурово, дори и месо и да видиш че миризма или газове няма. Това трябва да ти говори томове.

Колкото до съня, водата и течностите на бретарианците, Колкото ти се иска това да не е така, то е факт. Това че ти не можеш да го проумееш, не е фатално. Един ден съм уверена че ще ти се изясни. Единственият начин да го повярваш е да пробваш ти самият. НО НЕ ДА НЕ СПИШ, А ДА НЕ ЯДЕШ ! Ти ми казваш да пробвам да не спя, така не става. Започва се от спиране на храната. Останалото е верижна реакция. Не можеш да започнеш от зад напред и да очакваш успех. Не-спането идва без да го искаш и без да го очакваш. Не-къпането идва без да го искаш също и ДА, случи се и на мен когато не ядях с дни, сънят ми намаля до нищожество а при плодоядстовото спях по 4 часа и бях свежа, бодра будна като кокиче. Не е въпрос човек да се откаже от спането, никой от нищо не бива да се лишава. Ако на някой нещо му се харесва или се нуждае от нещо, то той е длъжен да го направи. Говорим за това човек да се откаже от вкусовата сензация на храната защото осъзнава че той е достатъчно зрял за това и че това вече не му е нужно и не му е приятно. Само тогава ви насърчавам да го направите. Не се насилвайте ако ви влече храната. В това не се крие истината. Надявам се че съм достатъчно ясна?

Течностите са определено друга зависимост от която си прав, че някои бретарианци не могат да се оттърват. Но това не ги спира да бъдат все пак такива. Бретарианците са си бретарианци дори да консумират и солидна храна. Защо? Защото бретарианстово е съзнание, не практика. В момента в който ти осъзнаеш и повярваш че можеш да живееш без храна, ти ставаш автоматически бретарианец. От този момент нататък не хранта те поддържа, а нещо много по-силно и могъщо. В този момент ти можеш или да ядеш или да не ядеш. Твой избор. До този момент ти задължително трябваше да се храниш. От този момент нататък ти си свободен. Ти си проумял истината за живота, получил си просветлението, а пък ако искаш още 7 години яж - ти си оставаш бретарианец. И ако един слънчв ден се пробудиш и се погледнеш в огледалото и си станал на 45, имаш бръчки, двойна гушка, увяхнала кожа и лош дъх, и ти се прииска изведнъж да имаше начин как да се подмладиш с 30 години и да изглеждаш като прелестното младо дете - това красиво създание което си роден да бъдеш, ще си спомниш че съществува този тайнствен вариант за който само ти знаеш и малцина други по света, който ти можеш моментално да приложиш и да се вместиш за броени дни в компанията на тийнеиджърите, защото е пълна истина че те ще те мислят за по-малък дори от тях! Лъжа няма. Не съм дошла тук за да ви лъжа. Видяла съм го с очите си и съм го доказала с опита си. Дошла съм тук за да кажа на всички ви истината. Надявам дори тези които не са се включили в форума, да се замислят.

Радост и светлина и от мен и Светла нова година на всички !!! Мен новата година ме огря с нова любов и ви го пожелавам на всички !!!!!

Цеци

Линк към коментар
Share on other sites

Навремето така ми говореха и на мен.

В една секта - зомбирани хора с изцъклени от глад погледи...

Страшно нещо е психиката.

За мене лично, тази тема е ужасно вредна.

Червената лампичка е добре да светне.

Линк към коментар
Share on other sites

Мона, обърни се към предишните ми постове. Там говоря че бретарианците не се събират в никакви секти. Те странят от тях. Никой истински духовен човек не се нуждае да се движи в секти или да се приобщава към групировки, дори и религиозни. Религията не е истинка духовност. Религията и сектизма са магически обряди които целят контрол над хората. Всеки може сам себе си да направлява и духовно и физически и не са ви нужни църкви или институции. Но човек може да използва църквите в своя полза ако желае. Ще ви кажа как това е възможно ако се интересувате.

Също така бретарианците не са гладни, нито изцъклени или облещени. Бретарианците приличан на деца, добре нахранени деца. Съветвам ви да се уредите някога за лекция на Джазмухин за да видите за какво става дума.

С обич,

Цеци

Линк към коментар
Share on other sites

...бретарианстово е съзнание, не практика...

Предполагам с това трябваше да започнеш, но заговори ли се за съзнание е възможна всякаква манипулация било чрез беседа или лекция

//а колкото до водата и течностите човешките същества не могат без тях дори и бретарианците

как ги приемат няма никакво значение .

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

... Но човек може да използва църквите в своя полза ако желае. Ще ви кажа как това е възможно ако се интересувате....

Здравей Цеци!

Аз се интересувам от това ...т.е. "как да използва църквите в своя полза" ?

Ако не те затруднява бих прочел с голям интерес всичко което можеш да напишеш по темата.

Благодаря предварително!

Да допълня докато не ме е "затворил" сървъра още няколко въпроса,които възникнаха в мен като четях други постове :

Цеци бретарианците имат ли сексуален живот? Имат ли деца?

Какви са им семейните ангажименти? - брак,съжителство...как го разбират...?

Бретарианците работят ли някаде? т.е. социално ангажирани ли са?

...Нали каза,че имаш наблюдения за няколко такива двойки от клипове и срещи.

Редактирано от НиколаДамянов
Линк към коментар
Share on other sites

Бих пожелал на всички весело посрещане на Новата година :thumbsup:

и моля

не вземайте всичко за чиста монета, тази глава за това ни е сложена на раменете да я използваме

т.е да мислим

вкарването на позитивни илюзии понякога е вредно... :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Също така бретарианците не са гладни, нито изцъклени или облещени. Бретарианците приличат на деца, добре нахранени деца.

Да, те приличат на деца - и мисленето им е инфантилно, освен всички други психични заболявания, които виждам.

Не знам аз дали ще ти прочета постовете, но ти прочети "История на лудостта" на Мишел Фуко.

Предпочитам да се храня със сняг и вече станах една Снежанка....

Линк към коментар
Share on other sites

Цеци, моите най-искрени симпатии, но мисля, че не сдъвкавш добре това, което пишеш. Сънят е друг вид хранене, приемането на вода, дишането също, всичко е хранене на различни нива, а мисленето е най-интензивното хранене и изисква добро храносмилане.

Линк към коментар
Share on other sites

Бях от тези, които четяха досега и не се включваха по всички възможни причини, за които можете да се сетите...

Сега мисля,че започвам да си оформям позиция... за което благодаря на цеци за събудената тема и за постовете, както и на всички, които писаха досега.

бретарианстово е съзнание, не практика...
:thumbsup:

В тези думи намерих и връзката с всичко, което ни е оставил Учителя за храненето. Много е за цитиране, но ще се опитам да го сместя в 2 изречения по начина, по който съм го разбрала:

Слънцето и неговата енергия са буквално във всичко, което поемаме - включително и във водата. Ако в момента, в който приемаме в тялото си някаква храна или течност, ние осъзнаваме от какво се състои тя, ние всъщност вече се храним със слънчеви лъчи в различно състояние и усвояваме енергията им.

Сега си мисля,че едно такова разбиране на хранене със слънчеви лъчи би ни направило много внимателни към начина ни на живот и средата ни, би ограничило по естествен начин приемането на вредни за нас изкуствено създадени продукти както и количеството на поеманата от нас храна. За сметка на натоварването на организма ни с много материализирана слънчева енергия ( която той не е в състояние да усвои, а и която в този вид и количество не е необходима на организма) ние ще се учим да усвояваме до максимум всеки слънчев лъч - във всичките му въплъщения...

От друга страна споделям тревогата на други участници, че ако това се превърне в идея-фикс и зависимост, ако този начин на живот ограничи мисленето и общуването на хората до сектантство и делене на бретарианци и небретарианци (т.е. висши и нисши) - наистина води до психични отклонения и агресия. Старата песен на нов глас - пътят към ада е постлан само с добри намерения.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Благодарим на всички, които се включиха по темата. Смятам че поста на Донка е един добър завършек.

Редактирано от Иви
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

Наскоро ми попаднаха семинарите на Джасмухин (Jasmuheen) и останах силно впечатлена от нейните думи и простите и ефективни техники, които тя споделя.

jasmuheen.jpg

Ето извадки:

Разбрах, че някой от вас няма да могат да бъдат другите дни с нас. И се замислих какъв дар да им дам.

Всеки път, когато се срещна с човек се питам с какво мога да му помогна, какво да му подаря, с какво да направя деня му прекрасен и незабравим.

Затова предлагам да направим една техника и да чуем вътрешния си глас: Помислете си и си повтаряйте неоо, което според вас е лъжа. Повтяряйте го много пъти и наблюдавайте внимателно дишането си.

После си повтаряйте нещо, което за вас е абсолютна истина – пак наблюдавайте дишането си .

Направете разлика и бъдете съзнателни, дишането винаги ни дава правилна преценка кое е добро и истинско за нас, кое ни помага да вървим по пътя си.

По този начин може да се допитвате до Божественото във Вас кой е правилния път.”

„Любовта е вашия космически поздрав. Третото око е мястото, от което се излъчва вашето намерение. Отправете вашето послание, чисто и искрено искане, молба, телепатическо намерение към това същество от светлина, което желаете (Христос, Мария, Мохамед, Буда, Кришна, Бабаджи...) .Помолете го да получите чистата същност на неговото послание, на неговото учение, такова каквото е било преди да бъде променено от хората. И ако това, към което се стремите е благоприятно за собственото ви развитие и за еволюцията на Земята, то посланието ще дойде.

Всички сме специални, няма избрани да получават послания.

Но някои хора правят практики, които ги правят по-сензитивни от другите, а някои имат по-силни стремежи и по-чисто желание да разберат искрената същност на посланията на основателите на религиите.”

-Всеки ли може да си повиши вирациите? Как? (въпрос от публиката)

‘Ако вие повишите честотата на вибрациите си, то вие автоматически ще получите нови способности.

Но те не са нови, не са даже и свръхестествени, а са напълно естествени.

Когато бях в Украйна местните хора ме заведоха в манастир, в който са мощите на свети хора. На някои от телата имаше ръце, на които има плът,. Те се наричат нетлени мощи. С други думи – техните честоти, техните енергии са толкова мощни, чисти и силни, че дори и след стотици години техните молекули запазват плътта.

Преди години аз попитах водачите ми как в възможно това.

И те ми казаха - чрез силата на любовта.

Затова любимата ми техника е дишането на любовта.

Ние вдишваме любовта през сърдечна чакра и на издишане я разпространяваме в тялото и около него...

И така се повишават вибрациите и се изпълва всяка клетка.

Нашата истинска природа е чиста Любов.

При вдишване се казва мантрата: „ Аз Съм” , а при издишване: „ Любов”

Всеки може да се храни с прана, но се изисква време, за да се настрой ума на човека, че храната не е нужна.”

"Всеки може да се храни с прана, макар да има универсални стъпки, обикновено всеки си има собствен ключ, който сам трябва да открие.

Много често това е развиване на определена добродетел..."

„Някой хора имат много силно усещане за вкус и поради това те могат да продължат да живеят с прана и капучино понякога, прана и сокове, това зависи от индивидуалната настройка.”

„Познавам едно семейство, което имат деца на 7 и 9 години. Те са праминали изцяло на пранично захранване, ставали все по-щастливи и здрави, а децата им посървали. Тогава те разбрали,че децата са тъжни, защото им липсват семейните вечери и разговорите с родителите. И тогава всички заедно решили да възобновят неделните семейни вечери, заради общуването.

По-важно е всички да са щастливи. А и няма какво повече да доказват.

Те са доказали каквото са искали на себе си. На другите не е нужно.

Щастието на всички е по-важно от храненето.”

„Моята дъщеря е омъжена за абориген и внучката ми е със смесена кръв. Ние се обединихме, ние всички сме едно семейство.

В Австралия сме много щастливи, че е имало 40 000-50 000 години местна цивилизация на мир и любов, на хармония и никакво замърсяване на природата.”

„Представете си, че сте в дълбините на Австралия, оглеждате се на 360 градуса и няма нищо, абсолютно нищо, освен червен прах, нито камък, нито храст. Ето поради това хората винаги са подържали чиста връзка с Великия Дух, за да имат контакт и да могат да разберат точната посока и място, където има вода и храна...”

„Има една жена в Австрия, която от 5-6 години не се храни и не поема течности. При нея са отишли специалисти по космически изследвания и са я питали може ли да се научат и астронавтите да се хранят само с прана. Тя им е отговорила, че това не е диета, а духовно изживяване. Те са изгубили интерес...”

„Помислете си колко би била щастлива Майката-Земя, ако ние намалим наполовина храненето си, ако ние пазим всеки живот, не убиваме животни и се изпълним с любов.”

"Аз не търся последователи, но имам политическа работа. На всеки 2 минути в света умира едно дете от болести, свързани с недостиг на храна. Поради това, ако човек има план, определен сценарии на живота; мисия, свързана с това, то той ще усети призива да се помогне на тези деца.

Нека хората се стремят да има по справедливо разпределение на благата и храната.”

„Има много прекрасни хора, които лекуват с изкуство, музика, енергия, с прегръдки (Амма Джи от Индия).

Аз помагам на хората по този начин като разпространявам тази информация.

Ние сега посяваме семена за бъдещата еволюция.”

„Нека помним, че ние всички се явяваме космически предаватели на чиста любов. Нека тя преминава през нас и ни захранва.”

„ Ние сме предаватели на любовта, ние сме посланици на мира...”

Редактирано от Дъгата
Линк към коментар
Share on other sites

Прочетох биографията на Jasmuheen в уикипедия, оказа се, че са направили изследване с нея и след няколко дена тя загубила тегло и се дехидратирала толкова, че лекарят казал, че трябва да спрат изследването. На английски биографията е тук:

http://en.wikipedia.org/wiki/Jasmuheen.

Аз не съм особено убеден, че въпросът е в това на това си ниво на развитие да се опитваме да се откажем от каквато и да е храна. Също така, не мисля, че може да се слага етикет - храна, по-ниско ниво на развитие; без храна, по-високо ниво на развитие. Въпросният човек може и да не яде, но ако е горд заради това или заради нещо друго или дори без причина, ако е властолюбив и себелюбив? Освен това, каквато и диета да следва човек, това не може да бъде извинение, ако той пренебрегва сложните проблеми, които трябва да се решават в живота. Бях на лекция на Х.Р. Манек. Ако той наистина не яде, все пак той обаче не прави много друго, освен да пътува и да изнася една и съща лекция пред всички хора.

Редактирано от Florestan
Линк към коментар
Share on other sites

Аз не съм особено убеден, че въпросът е в това на това си ниво на развитие да се опитваме да се откажем от каквато и да е храна. Също така, не мисля, че може да се слага етикет - храна, по-ниско ниво на развитие; без храна, по-високо ниво на развитие. Въпросният човек може и да не яде, но ако е горд заради това или заради нещо друго или дори без причина, ако е властолюбив и себелюбив? Освен това, каквато и диета да следва човек, това не може да бъде извинение, ако той пренебрегва сложните проблеми, които трябва да се решават в живота. Бях на лекция на Х.Р. Манек. Ако той наистина не яде, все пак той обаче не прави много друго, освен да пътува и да изнася една и съща лекция пред всички хора.
:thumbsup:

Не съм чела горните постове, защото нямам време сега, но подкрепям напълно мнението на Florestan.

За да се достигне до ниво, в което да нямаш нужда от храна, трябва да е настъпила пълна трансформация на съзнанието. Ние в момента можем единствено да направим следното:

+първо да станем вегетарианци +после да станем вегани +суровоядци и т.н. даже не съм се замисляла какво трябва да стана после :3d_146:

Факт е, че гледането на слънцето успокоява, а оттам подобрява здравето. Трябва да се стремим към идеално здраве като за начало, защото без здраво тяло не може да има пълна трансформация на съзнанието.:yinyang:

Редактирано от helen
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Дриада

Слънчевото хранене е напълно възможно, но при издигане на съзнанието на високо духовно ниво.Тази промяна в съзнанието не може да се осъществи веднага и у всеки, това би било насилие върху нас самите.Всеки на фино ниво разбира в каква степен да се доближава до това ниво на Божествено съзнание.Интересен ми е опита на Риния в това отношение.Трансформацията на съзнанието е по- важно, свързвам го със силата на духа.Да възкръсне съзнанието ни за Божествения живот.Храненето със слънчева енергия си идва като естествено последствие.Не целта е цел да спрем да се храним с обичайните храни.Да трансформираме мисленето си до Божественото.Да чувстваме този свят с душите си, които са част от Бога.:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Слънчевото хранене е напълно възможно, но при издигане на съзнанието на високо духовно ниво.Тази промяна в съзнанието не може да се осъществи веднага и у всеки, това би било насилие върху нас самите.Всеки на фино ниво разбира в каква степен да се доближава до това ниво на Божествено съзнание.Интересен ми е опита на Риния в това отношение.Трансформацията на съзнанието е по- важно, свързвам го със силата на духа.Да възкръсне съзнанието ни за Божествения живот.Храненето със слънчева енергия си идва като естествено последствие.Не целта е цел да спрем да се храним с обичайните храни.Да трансформираме мисленето си до Божественото.Да чувстваме този свят с душите си, които са част от Бога.:thumbsup:

:thumbsup2:

С издигане на съзнанието,зависимостта от храненето въобще ,намалява.Самият организъм се трансформира.

Започва се с вегетарианство,следва суровоядство,в целия този процес количеството намалява все повече по естествен път,

и се стига до хранене със енергия и светлина....Нещата са взаимосвързани.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Здравейте!

Още по темата в предаването "Жените" на БНТ:

"Възможно ли е да се храним само със слънчева енергия?"

Редактирано от Nicki64
Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 3 months later...

40 години в пустинята са се хранили с манна /без да знаем, какво точно е това/ и са оцелели. Христос ни говори за небесен хляб-слово, душа, която ще храни новият човек.....

Манната е описана в Библията и са били някакви зърна бели като кориандрови семена, които са се появявали всяка сутрин и е можело да се мелят, замесват, или да се счукват и варят.

Чувайки молбите на страдащите роби, Бог вдъхновява Мойсей и той чрез 10 знамения принуждава фараона да ги пусне. Ето предполагаемият път.

page4_blog_entry0_2.jpg

Една година еврейте са се крили от враговете си и те са решили, че пустиняТа ги е погълнала.

След година Мойсей се качва на върха - планината Синай.

250px-Mount_Sinai_Egypt.jpg

След 40 дни слиза с Божиите скрижали, но в това време народът е решил, че той е умрял и са дали бижутата и обиците си, за да се излее златен телец, на който да се кланят.

Мойсей идва и вижда това, хвърля скрижалите и те се чупят.

(Предполага се, че те са били написани от Бога на плочи от сапфир или лазурит.)

Той пак се връща за втори пореден пост 40 дни ( без храна и вода!) , за да моли Бога за пощада.

И Бог се омилостивява и не ги изтребва, но ги наказва с 40 години странстване в пустинята.

RF-Desert-Egypt-Mountain-Mount-Sinai-EGY353.jpg

Редактирано от Дъгата
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...