Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Слънчевите лъчи като храна?


tzveti

Recommended Posts

  • 8 months later...

Аз се чуда, след като храненето с прана, (слънце) е възможно, особено за някои високо издигнати хора, духовно

Защо преди 2500 години Буда като е прекарал доста време в размишления в отшелничество

едва не е умрял от глад и изтощение,

добре че се е появила отнякъде овчарката да му даде храна

Защо тогава той, медитирайки и търсейки просветление не е открил това енергийно хранене??

Линк към коментар
Share on other sites

Да се храним с прана - това е технически невъзможно за болшинството от нас.

По тази причина всички призиви: "Правете ето така!" са не само подвеждащи, но и много вредни.

Линк към коментар
Share on other sites

И все пак някои го правят. С какво са по-различни от останалите. ?

Въпреки, че жената от Сливен е починала на 32 години от сърдечна недостатъчност, след като е практикувала 4 години слънчево хранене. Но може едното да няма връзка с другото. Може да я беше сполетяла такава съдба и ако се хранеше нормално.

Аз си изтеглих книгата на Джасмухин на руски, защото на български не можах да я намеря. Сега я чета.

Но колкото повече я чета, толкова повече я причислявам към фантастиката. Да видим до края какво пише в книгата.

Освен това в мене се появява убеждение, четейки книгата, че аз не съм достатъчно достойна, не съм си отворила там всичките чакри, сърдечни и прочие, които въпреки многото четене не ми е ясно как се отварят.

И разни други ала-бала, в тоя дух, че към хранене с прана може да достигне само най-духовно просвлетления, но как се постига това дявол да го вземе, още не съм разбрала.

Джасмухин се била вече просвлетлила духовно и си общувала в Висшите космически Йерархии.....

Вярно е, че има и някои други хранещи се с прана, вече били хиляди даже. .......как пък се просвлетлиха духовно толкова много хора.? Явно не е невъзможно

Не знам какво да си мисля, вие какво мислите? Някой пробвал ли е?

Линк към коментар
Share on other sites

Аз се чуда, след като храненето с прана, (слънце) е възможно, особено за някои високо издигнати хора, духовно

Защо преди 2500 години Буда като е прекарал доста време в размишления в отшелничество

едва не е умрял от глад и изтощение,

добре че се е появила отнякъде овчарката да му даде храна

Защо тогава той, медитирайки и търсейки просветление не е открил това енергийно хранене??

 

Буда е Учител от Инволюционния цикъл на човека,тоест слизането в материята.От Христос започва Еволюцията,тоест възлизането на човека към Бога,и то съзнателно.Енергиите и задачите се променят.На даден етап от Духовния Път спираш да имаш нужда от месо,на следващия преминаваш към енергия.

 

Сайта на мой приятел с опит :

 

Линк към коментар
Share on other sites

Мисли за Светлината из словото на Учителя:

 

http://petardanov.info/Knigi/angela/Misli_za_svetlinata.pdf

Линк към коментар
Share on other sites

Не, не, това с гледането на слънцето ми се струва като да ходиш по много тънък лед върху дълбока вода

Не ми харесва нещо, би трябвало да има начин да получаваме енергия  и без да гледаме непременно към слънцето

Аз затова говоря за хранене с прана, а не за гледане на слънце. Праната не е само слънчевата енергия

Линк към коментар
Share on other sites

Имаме нужда от физическа храна, за физическото тяло. Имаме нужда от духовна храна. Имаме нужда от слънчева храна за душите ни... Светлина на ума, т. е. правилно или по-точно право мислене...

 

Нужно е дълбоко, вътрешно разбиране. Има символики, метафори, ново разбиране...

 

Праната е енергия от въздуха, словото е хляба за душите ни...

 

"Изгрява слънцето на моята душа...." Това са дълбоки, музикални, творчески и чисти вибрации вътре в нас....

Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...