Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Снимки с Кирлианова фотография.


woltron4o

Recommended Posts

Търся къде в София се правят Кирлианови снимки. -инфо кирлианови снимки Тези снимки са като тези от филма за водата, където се измерва енергията на водата. По същият начин (предполагам) може да се измери и енергията на човек(по дланта например) за аурата незнам. Казаха ми че може да се мери по дланта, но имало в Пловдив. А аз търся в София. Никъде в интернет не намирам информация къде се правят снимки. Ако някой знае плс да пише. :)

(това е и единствената снимка на кирлианова фотография, която намерих (не че мн. съм търсил) за това давам линк така. )

Редактирано от woltron4o
Линк към коментар
Share on other sites

За кирлианова методика в София не знам къде и как се прави, но пък знам, че има очила за виждане на аурата. В софия може да има в някои магазини или книжарници с по-окултно ориентирани стоки и/или книги. Имал съм възможност да опитам очилата за виждане на аурата, и мнението ми е доста високо- същото както и без очила е, но не изисква тренинг на очите да "преминават" през обекта на наблюдение...е, и с тази разлика, че без очила цветни нюанси аз поне, почти не забелязвам, но с очилата е друго- може да се наблегне на психоемоционалното "четене" без в същото време очите да се контролират така, че да задържат "изгледа" на аурата. С предмети нап ример, може да се опита и психометрия, като в същото време се свъ рже ауричното излъчване с психометричните данни. Но, най-вече в специализирани окултни магазини в чужбина се предлагат такива стоки като очила за виждане на аурата, у нас ако се появят, ще да е в София, едва ли в друг град някой би заложил на подобна стока като продаваема...

Иначе, за метода на Кирлиан, човек можеда се информира, и да си "сглоби" или "приспособи" средства- фотоапарат, филми и т.н., с които да прави такива снимки.

Има един диагностичен апарат- термоскенер се казва, който отчита чрез цвят промените в органите и системите, като чрез него се откриват например злокачествени заболявания в стадий, преди да са се проявили клинически, или дори във все още преканцерозното състояние на дисфункция на даден орган или система. Интересно е, че цветовете на "здравите" органи съвпадат с описаните цветове още преди стотици и хиляди години- напримерл здравия черен дроб "свети" в наситено индигово синьо, или по-точно е пурпурно-виолетово с акцент върху синьото, а бъбреците например "светят" също във виолетово, но с акцент върху червения нюанс, получава се цвят по-скоро бордо, в който се отличава синьото присъствие, но то не доминира, и т.н. за различните органи, което в много голяма степен припокрива и цветовата "дисперсия" около човекса, наречена аура. Най-често аурата има геометрична форма, въпреки че повнечето автори на книги за аурата я описват като овална елипсовидна или овоидна по форма- забелязал съм, че овоидната форма се открива в геометричната, но понякога геометрична форма просто не се отчита. Според мен, липсата на геометрична форма на аурата е признак за липса на връзка между менталното и астралното тяло. Геометричната форма присъства, но като "зародиш", най-често в малък участък, приличащ на "кълбо" в областта на сърцето, гръкляна или главата (откъм тила).

Това е, просто като информация и малко опит. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Търся къде в София се правят Кирлианови снимки. -инфо кирлианови снимки Тези снимки са като тези от филма за водата, където се измерва енергията на водата. По същият начин (предполагам) може да се измери и енергията на човек(по дланта например) за аурата незнам. Казаха ми че може да се мери по дланта, но имало в Пловдив. А аз търся в София. Никъде в интернет не намирам информация къде се правят снимки. Ако някой знае плс да пише. :)

(това е и единствената снимка на кирлианова фотография, която намерих (не че мн. съм търсил) за това давам линк така. )

http://www.madra.dp.ua/galery/galery1.html

Линк към коментар
Share on other sites

Днес докато гледах телевизия в работата си, преминавайки през редица канали, се спрях на "М-сат", където имаше предаване за гледачки, баячки и тем подобни персони, разбира се уважавани от мен.

Беше ми интересно да сравнявам и съпоставям нивото им на духовно израстване и еволюционото им развитие. Дори само по думите се разбира кой къде се намира по Пътя. Погледах, почудих се, посмях се, поскърбих... След това, отново след премятане на каналите и отново "случайно" се озовах при "Канал 3", където бях поразен от изключителните и точни прогнози на една жена. Беше великолепно! Тя светеше! Излъчваше любов и топлина. Бях очарован. Каква точност!

Тъй като не виждам аурата цветово, не можех да разбера какво става с човек в един такъв момент на "включване в мрежата".

Отново "случайно" и поради моментния ми дисбаланс и раздразнителност наложих торбичка с подбрани полускъпоценни камъчета, кристали и руни в областта на третото око, с цел успокояване и онемане на напрежението. След около минута ясно започнах да виждам, при това цветово, целия динамичен обмен между единицата /жената/ и Цялото. Видях как аурата и се свързва със стълб от аметистово-лилава светлина, като потока от светлината ту се разширяваше, ту се стесняваше, в зависимост от паузите между ново-зададените въпроси и изказаните вече отговори на предишните въпроси. Беше много интересно за наблюдение!

От скоро се ползвам от такава торбичка /кесийка/ за кристали, с връзка за врата, поради разреденото ми практикуване на каквото и да е.

Още преди бях установил, че такива торбички с камъчета могат да се ползват като лапи, като се полагат върху енергийните центрове. Действието им е поразяващо.

Та във връзка с виждането и по темата за фотографията споделям това.

Тази фотография е измислена точно от "слепци" и за тях, за да могат чрез нея да "виждат" аурата.

Всъщност третото око може да се отвори много лесно, стига само да се практикува често който и да е от методите за това, а вече има доста информация относно тези методи, буквално сме зарити от инфо.

Позрдрави, ... !

:rolleyes:

Редактирано от niki0912
Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност третото око може да се отвори много лесно, стига само да се практикува често който и да е от методите за това, а вече има доста информация относно тези методи, буквално сме зарити от инфо.

Позрдрави, ... !

:rolleyes:

Къде например? Аз съм правил упражнения, но с други цели. Къде могат да се намери информация по въпроса?

Линк към коментар
Share on other sites

В интернет. Почти всичко,което е свързано с третото око (шести енергиен център), като книга или статия съдържа в себе си и методика за отварянето му.

Има метод утвърден от Далай Лама:

Затваряш физическите си очи, като в същото време се опитваш да видиш/виждаш пред себе си.

Има метод споменаван от Ошо например и не само:

Затваряш физическите си очи и гледаш навътре в себе си, в тялото си.

По този начин са открити меридианите, чакрите, биоактивните точки, открита е голяма част от древнокитайската медицина, като се е добило образ за органи и системи, за тъкани и за техните заболявания. Проследяван е енергииния поток и измененията и реациите от към външни влияния.

Има метод свързан с проста концентрация (задържане на вниманието) в дадената област, което пък е част от така известната Лайя Йога - чрез последователни съсредоточавания върху чакрите.

Има метод свързан с физизески пози и гимнастики - Хатха Йога - чрез насочване на дихателните токове към разните средища, също и китайска гимнастика.

Всички тези методи са свързани и с контрол и насочване на дишането.

Може да се ползват също мудри и мантри.

Вариянти безброй.

Упражненията на Учителя свързани с визуализациите и медитациите също довеждат до отварянето на окото. Тук и по-запознати с учението на Учителя може да се включат, като дадат точни цитати от беседите и точните упражнения. На мен също ще ми бъде интересно.

Много можем да научим от слепците. В повечето случаи те имат добре развито зрение за виждане в другите измерения. Защо?! Получило се е от опит за проглеждане, от често взиране.

Например можете да изгасите вечер лампите, да запердите добре, като ограничите навлизането на физическа светлина, да приседнете сами в тъмнината и след като се успокоите с дихателни упражнения да се опитвате да виждате в мрака, за което не е нужно дори да затваряте очите си. Гарантирам ви, че след всяка една изминала минута ще започне да ви става все по-светло и по-светло и ако накрая цялата стая е изпълнена със светлина или сте успяли или някой е размърдал пердетата за да ви покаже, че вече денят е настъпил. Нищо, вие ще продължавате и през следващите нощи и все някога нощите ще се превърнат в дни. Ще видите както белите нощи, така и северните сияния.

Пожелавам успех.

:)

Редактирано от niki0912
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Търся къде в София се правят Кирлианови снимки. -инфо кирлианови снимки Тези снимки са като тези от филма за водата, където се измерва енергията на водата. По същият начин (предполагам) може да се измери и енергията на човек(по дланта например) за аурата незнам. Казаха ми че може да се мери по дланта, но имало в Пловдив. А аз търся в София. Никъде в интернет не намирам информация къде се правят снимки. Ако някой знае плс да пише. :)

(това е и единствената снимка на кирлианова фотография, която намерих (не че мн. съм търсил) за това давам линк така. )

подавам информацията,но не съм я ползвала лично, затова нямам мнение.

Научноизследователски център по медицинска биофизика

Рискувам да стана досадна с непоискан съвет, но - имаш ли наистина нужда от това и с какво ще ти помогне?

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Инж. Стамен Стаменов и неговия център.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Преди няколко месеца прочетох, че учени изьследователи се "захванали" да проучват кирл. фотография. Установили, че засниманото няма много общо с аурата, а представлява водните фини изпарения около кожата. тези изпарения разбира се се променят при различно емоц. и физическо състояние, но едва ли имат много общо с реалната аура. При тестовите снимки във вакуум и следа от подобна "аура" не се виждало. Тези заключения върху кирл. фотография разбира се не доказват, че няма аура, а само че засега нямаме истински добър научен метод за визирането и. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

По принцип кирлиановата фотография регистрира биоенергийния потенциал на човека и респ. способността му за биоенергийно излъчване. Доколкото на мен ми е известно, това няма нищо общо с аурата. Не съм сигурна дали може да се направи пряк паралел между кирлиановата фотография и фините тела на човека, но ако има такъв, то той по-скоро ще е с етерното тяло.

От друга страна вакуум не съществува - какви именно изследвания са правени, не ми стана много ясно. :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Писали сме едновременно с Диана и сме мислили почти едно и също. Тъй като моят пост се изгуби, добавям само малките информации ( ако ги потърсите чрез google, ще може да си ги извадите и на български ез.)

http://www.make-digital.com/make/vol09/?pg...y&cookies=1

Ето как чрез етерното тяло , (а и чрез другите ефирни тела ) -доказуемо или не, но реално за оздравелите - хората се лекуват, с много Любов:

http://www.pranichealing.com/video/healing...nic-healing-cbs

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Науката за кирлиановата фотография.

Има линкове и след страницата - долу.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...
http://www.medicalbiophysics.dir.bg/bg/publications.html Редактирано от Чебурашка
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...