Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Sign in to follow this  
Ася_И

07.10.2007 - Когато истинската Любов се събуди в човека

Recommended Posts

Мисъл за деня - 07 Октомври 2007 г.:

Истинската Любов, това е на средата на главата отгоре, на темето. Това, което индусите наричат хилядолистник, с хиляда листа. Когато той се събуди в човека, той е мощният господар в света. Цялата природа е на неговите услуги, на неговото разположение. Ако у тебе хилядолистникът е развит, ако се намираш в голяма нужда и изпратиш една мисъл, че имаш нужда, онези, които те обичат, накрай света да са - ще дойдат да ти помогнат.

Сподели това мнение

Това значи, всичко и всички около теб да "оживеят", да започнат да ти "говорят" и помагат, но то е видимо-усетимо от теб само и граничи с лудост :whistling::1eye:

Но във всеки един момент усещаш Всичко и Всички като част от теб самия. Започваш да "виждаш" нещата, Живота различно... приказно. :3d_046::3d_059:

Сподели това мнение

Guest Лагорда

Мисъл за деня - 07 Октомври 2007 г.:

Истинската Любов, това е на средата на главата отгоре, на темето. Това, което индусите наричат хилядолистник, с хиляда листа. Когато той се събуди в човека, той е мощният господар в света. Цялата природа е на неговите услуги, на неговото разположение. Ако у тебе хилядолистникът е развит, ако се намираш в голяма нужда и изпратиш една мисъл, че имаш нужда, онези, които те обичат, накрай света да са - ще дойдат да ти помогнат.

Някъде бях чела, че тази чакра се нарича - "Любов към Бога" не помня къде, но мисля че Учителя я е наричал така. Значи, когато Любовта към Бога се събуди в човека ..."Цялата природа е на неговите услуги, на неговото разположение. Ако у тебе хилядолистникът е развит, ако се намираш в голяма нужда и изпратиш една мисъл, че имаш нужда, онези, които те обичат, накрай света да са - ще дойдат да ти помогнат."

Сега се сещам: 36 Учителю, коя е голямата заповед в закона?
space.gif
37 А Той му рече: "Да възлюбиш Господа твоя Бог с цялото си сърце, с цялата си душа и с всичкия си ум".
space.gif
38 Това е голямата и
.
space.gif
39 А втора, подобна на нея, е тая: "Да възлюбиш ближния си, както себе си".
space.gif
40 На тия две заповеди стоят целият закон и пророците.

Матей 22

:3d_047:

Сподели това мнение

Ако у тебе хилядолистникът е развит, ако се намираш в голяма нужда и изпратиш една мисъл, че имаш нужда, онези, които те обичат, накрай света да са - ще дойдат да ти помогнат.

из Мисъл за деня - 07 Октомври 2007 г.

Това ме впечетли. Мисля, че всеки тръгнал по духовния път е имал малки подобни опитности. Изпращаш една мисъл и някой, който най-малко си очаквал ти идва на помощ....

Сподели това мнение

Guest Лагорда

Да, дори съм се смайвала. В едно друго учение има практика братята и сестрите да си споделят тези неща и по този начин да се насърчават един друг, но това е друга тема :) .

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега
Sign in to follow this