Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Има едно лекарство: "Цистон" - в малки пластмасови шишенца, продукт на Hymalaia, на билкова основа - дали е добро?

Пробвала съм голяма част от продуктите. За съжаление при мен се оказаха малко слабички. :(

Копривата, полския хвощ, лайката, камшик (стрък), мечо грозде, царевична коса помагат при цистит. Който търси начин чрез лечение с билки може да опита нашенските; в нета има достатъчно рецепти. Но е необходимо постоянство - не става за 1-2 седмици.

Аз си помогнах със запарка от коприва и екстракт от грейпфрут.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Отговори 38
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Има едно лекарство: "Цистон" - в малки пластмасови шишенца, продукт на Hymalaia, на билкова основа - дали е добро? А какво стана с рейки и лечебните мисли, изпращани към болния - дали ще подейства?

Като всяко лекарство на билкова основа започва да действа по-бавно.

Аз лично го ползвам винаги когато се появят симптомите на цистит.

Още едно лечение от бабината ни медицина, което го научих от лекар:

В леген с топла вода се изипват 2 суп. лъжици сода бикарбонат. Разбърква се до разтварянето на содата. Кляка се над легена и се плискат половите органи. Прави се 3-4 пъти на ден. Още след първия път се усеща облекчение.

Редактирано от Natural_disasters
Линк към коментар
Share on other sites

Има едно лекарство: "Цистон" - в малки пластмасови шишенца, продукт на Hymalaia, на билкова основа - дали е добро? А какво стана с рейки и лечебните мисли, изпращани към болния - дали ще подейства?

Aз лично съм много доволна от тях! Лесно ме хваща цистита и при първи симпоми се протягам към тях. Преди се лекувах само с Ciprofluxacin и много се радвам че се отказах от антибиотика. Даже не бих казала че действат по-бавно. Аз така добре си се познавам че усещам когато аз самата се подтиквам кам цистит пак и в такъв случай пия по две три пъти на ден и отбягвам ужасните болки и дразнене. Аз живея извън България и редовно карам роднини да ми пращат от тях - толкова съм доволна!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте! Ами моя проблем е следния: От около месец-два, когато уринирам ми пари или усещам лека болка. Пих Нолицин..даже две кутии..докато го пиех ми помагаше,но когато свърши всичко се повтаря отначало. Сега започвам да пия чай за бъбреци по доктор Ламбрев, ако се не лъжа. Не съм ходила на лекар,леля ми е лекар и тя ми препоръча това хапче. Не знам какво ми има,дали е цистит или не. Ако някой знае, моля, помогнете! :(:(

Линк към коментар
Share on other sites

Пий повече течности, билките на Лабрев са доста ефикасни, и си повтаряй формелката "В безопасност съм", както и "Минава, минава" при кризи и "Всеки ден във всяко едно отношение ставам все по -добре и все по-добре", може и да си правиш загряване на кръста, защото може и да е причинено от песъчинки или камъни в бъбреците, а не от бактерии...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте,

Дъщеря ми е на 15 и от около година има щипане при уриниране,но само във втората половина на цикъла.През останалото време-никакви оплаквания.Отидохме при личния лекар,направихме тридневна стерилна урина.В един от дните се изолира stafilococus aureus.Нефролог ми препоръча на база антибиограма бисептол,но личният категорично забрани:било старо и неефикасно лекарство.Предписа антибиотика зенат в много силна концентрация и доза.За първи път дадох на детето антибиотик(досега е пила 2-3 аспирина всичко).Но явно не помогна.След месец-пак стерилна урина и антибиограма.Този път 2 дена чисто и на третия-s epidermalis.Пак ни предписаха антибиотик,но този път не го взех.По съвет на приятелка започнах отвара от мечо грозде,липа,лайка,жълта мъртва коприва,сода,мед,лимон.Сякаш имаше леко подобрение,но този път,към средата и края на цикъла отново,се оплака,че й щипе.Не знам какво да правя.Какво е това нещо,което я тормози само към края на цикъла.В хигиената е перфекционалист.

Много моля ако някоя дама има подобен проблем,да сподели какво прави,за да го реши.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

р

Здравейте,

Дъщеря ми е на 15 и от около година има щипане при уриниране,но само във втората половина на цикъла.През останалото време-никакви оплаквания.Отидохме при личния лекар,направихме тридневна стерилна урина.В един от дните се изолира stafilococus aureus.Нефролог ми препоръча на база антибиограма бисептол,но личният категорично забрани:било старо и неефикасно лекарство.Предписа антибиотика зенат в много силна концентрация и доза.За първи път дадох на детето антибиотик(досега е пила 2-3 аспирина всичко).Но явно не помогна.След месец-пак стерилна урина и антибиограма.Този път 2 дена чисто и на третия-s epidermalis.Пак ни предписаха антибиотик,но този път не го взех.По съвет на приятелка започнах отвара от мечо грозде,липа,лайка,жълта мъртва коприва,сода,мед,лимон.Сякаш имаше леко подобрение,но този път,към средата и края на цикъла отново,се оплака,че й щипе.Не знам какво да правя.Какво е това нещо,което я тормози само към края на цикъла.В хигиената е перфекционалист.

Много моля ако някоя дама има подобен проблем,да сподели какво прави,за да го реши.

Здравей,

искам да ти кажа при всички положения да вземеш мерки эа дъщеря си,защото това не е шега работа и трябва да се отнесеш сериоэно по въпроса.Билките са полеэни,но не са лекарство.Не се плаши всичко се оправя и аэ имам проблем с цистит от 8месеца и още не съм намерила точното лечение,но не е неиэлечимо.Просто понякога е по–трудно лечението не эа друго,а эащото ще е късмет да попаднеш на лекар,който може да се справи с по–сложен цистит.Важното е да не остава нелекуван эа да не стане хроничен

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Дъщеря ми е на 15 и от около година има щипане при уриниране,но само във втората половина на цикъла.През останалото време-никакви оплаквания.Отидохме при личния лекар,направихме тридневна стерилна урина.В един от дните се изолира stafilococus aureus.Нефролог ми препоръча на база антибиограма бисептол,но личният категорично забрани:било старо и неефикасно лекарство.Предписа антибиотика зенат в много силна концентрация и доза.За първи път дадох на детето антибиотик(досега е пила 2-3 аспирина всичко).Но явно не помогна.След месец-пак стерилна урина и антибиограма.Този път 2 дена чисто и на третия-s epidermalis.Пак ни предписаха антибиотик,но този път не го взех.По съвет на приятелка започнах отвара от мечо грозде,липа,лайка,жълта мъртва коприва,сода,мед,лимон.Сякаш имаше леко подобрение,но този път,към средата и края на цикъла отново,се оплака,че й щипе.Не знам какво да правя.Какво е това нещо,което я тормози само към края на цикъла.В хигиената е перфекционалист.

Много моля ако някоя дама има подобен проблем,да сподели какво прави,за да го реши.

Мисля, че излишно се притеснявате. Какво означава в един от трите дни на дадена стерилна урина се открива нещо, а в останалите дни е чисто, пък следващия месец дори бактерията е различна. Това е несериозно. Ако има конкр. бактерия и в трите поредни дни тя щеше да присъства, иначе по-скоро е неволно замърсяване на стерилната урина. И ако рецидивира, следващия месец щеше да се отркие пак същата бактерия.

Чудя се дали не е заради перфектната хигиена?! При моята дъщеря като беше на 1-2 години се случи нещо друго, но оттогава имам едно на ум. От едно прекомерното миене и т.н. почистващи процедури просто локално кожата там се лишава от естествената си мастна секреция, може дори да се възпали, или да се получи фино напукване (особено ако се ползва не само вода, но и сапун или други измиващи средства), та затова да се усеща такова парене само в края на цикъла.

Здравей,

искам да ти кажа при всички положения да вземеш мерки эа дъщеря си,защото това не е шега работа и трябва да се отнесеш сериоэно по въпроса.Билките са полеэни,но не са лекарство.Не се плаши всичко се оправя и аэ имам проблем с цистит от 8месеца и още не съм намерила точното лечение,но не е неиэлечимо.Просто понякога е по–трудно лечението не эа друго,а эащото ще е късмет да попаднеш на лекар,който може да се справи с по–сложен цистит.Важното е да не остава нелекуван эа да не стане хроничен

Съгласна съм, че циститът не е шега, но защо считате, че билките не са лекарство? Също не е нужен късмет да се открие много "печен" лекар, а по-скоро да се преосмислят някои неща в живота, за които вече сме писали по тази тема:

При цистит преразгледай взаимоотношенията с партньора си - били ли са хармонични, имала ли си конфликти в последно време с партньора си или с някой твой близък от другия пол? Циститът се появява тогава когато има нехармонични и нездрави взаимоотношения, ненавист към партньор, а също и при прекомерни полови контакти, при които се изчерпва сексуалната енергия.

:thumbsup: Знам го от собствен горчив опит,аз лично бях много много зле но преразгледах отношенията си кум близки и партньора и за около година се оправих като спрях антибиотиците които ми предписваха всеки месец и се лекувах само с билки и много вода.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

Здравейте,

За мое щастие или съжаление това е доста обсъждана тема напоследък от всички жени около мен, надявам се с обши усилия да открием лек за този отвратителен проблем.

Аз страдам от хроничен цистит от вече 8 години , едва на 23 съм- получих цистит за първи път от настинка като много малка и от тогава ме мъчи периодически.

Има периоди по три седмици с болки. Неадекватна съм и неспособна за себе си и приятелят ми( на който благодаря ,че е толкова разбран и мил ;)) .Промених начинът си на живот от близо две години :правя си пречиствания , йогата ме прави нов човек , ходя на море по 1 месец отдадена на природата и спокойствието далеч от мръсните плажове и т.н.

Но всичко продължава! Да знам че и аз го провокирам мислейки понякога за проблема , но КАК ...... да се справя!

Ходих на всякакви изследвания всички ми казват коренно различни неща

от различни бактерии (като урината я давам в един и същи ден в различни клиники и трите резултата са различни) давам и три поредни дни също всичко е различно!

Проверих бъбреци

Вече се чудя какво да направя!!!

НЕ ПИЯ АНТИБИОТИЦИ !!! И ГО ПРЕПОРЪЧВАМ НА ВСИЧКИ -ПРОСТО СПРЕТЕ ГИ ТЕ НЕ ПОМАГАТ!!!НАПРОТИВ!!!

аз съм резистентна (не ми помагат) 40 различни вида на БГ пазар.

След като ги спрях преди около 2 год приемам билки

правя всякакви програми на

Малахов

Хлебаров т.н.

,но за жалост все още имам дни ,в който изпитвам от леки ,до по големи болки и се моля да не дойдат отново големите проблеми!

Мъча се да работя и със съзнанието си ,но явно още не съм толкова наясно колкото ми се иска.

Ако някой има представа как да ми помогне,ще съм благодарна за цял живот! Това е проблем, който ме мъчи много и ме променя като човек , а аз не го искам -тъй като мисля, че усмихната и щастлива съм по нужна на този свят!

Подкрепям всички с този проблем и им изпращам прегръдка ! Не се предавайте ще намерим начин !!!

Линк към коментар
Share on other sites

Минавала съм и през това изпитание.

Помислете дали не се е загнездила някаква неосъзната зависимост от сексуалния живот. И Лазарев го пише, но аз не му повярвах веднага. След няколко случая - с мен и с няколко приятелки, обаче, започвам все повече да си мисля, че това може да бъде съвсем сериозен агент на психично ниво.

Като казвам зависимост от сексуалния живот имам предвид хора, които имат много добър и отличен живот със своя партньор, но подсъзнателно носят някакво недоволство или опасение за нещо. Възможно е партньорът да го носи и по-чувствителният от двамата да го изважда наяве. Лекарството е много лесно - техниката на ветрилото, но е доста за обяснение. Ако някой се интересува, мога да споделя.

Линк към коментар
Share on other sites

Истинското излекуване е, не когато се "лекуват" бактериите, а и те в 99% от случаите са Ентерококи - полезните бактерии в дебелото ни черво, така че е лудост да се стараем да ги убиваме с Анти-био-тик, а като се лекува Човека, като се направи невъзприемчив към тях, към опита им да се превърнат в патогенни в пикочния мехур и бъбреците. А това го може и хомеопатията и то за 48 часа. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Истинското излекуване е, не когато се "лекуват" бактериите, а и те в 99% от случаите са Ентерококи - полезните бактерии в дебелото ни черво, така че е лудост да се стараем да ги убиваме с Анти-био-тик, а като се лекува Човека, като се направи невъзприемчив към тях, към опита им да се превърнат в патогенни в пикочния мехур и бъбреците. А това го може и хомеопатията и то за 48 часа. :)

Абсолютно е така!

Когато на енергийно ниво няма подходящата среда, т.е. енергията е с фреквенция, много далечна от тази, прикоято микроорганизмите се чувстват добре, няма заболяване. Това е причината за различията в имунната система на различните хора.

Енергийното лечение с прана също се справя перфектно и първото облекчение настъпва до половин час. ( Но се иска поне мъничко участие и от пациента.)

П.П.

Никой не сподели да е поразлистил Луиз Хей или Лиз Бурбо, както съветва Диана по-горе.

Момичета, свърши времето, когато вярвахте, че хапчето ще ви отнеме 2 секунди преглъщане и пак ще си продължите живота, мислите и чувствата по стария начин.

Бъдете здрави и все по-здрави!!!

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Имам какво да споделя по темата.

Както знаем, всяка болест си има психична причина - някакъв модел на мислене, който се е превърнал в начин на поведение и е довел до материализирането му в болест, така че да му обърнем внимание. Иначе този негативен модел ни вреди и в крайна сметка би довел до саморазрушението ни.

Специално за цистита - той се появява при 'мръсни номера'. Препоръчвам Уринал като най-ефикасно средство, на мен ми е помагал много, когато имах връзка, в която търпях мръсните номера пасивно.

Линк към коментар
Share on other sites

Истинското излекуване е, не когато се "лекуват" бактериите, а и те в 99% от случаите са Ентерококи - полезните бактерии в дебелото ни черво, така че е лудост да се стараем да ги убиваме с Анти-био-тик, а като се лекува Човека, като се направи невъзприемчив към тях, към опита им да се превърнат в патогенни в пикочния мехур и бъбреците. А това го може и хомеопатията и то за 48 часа. :)

Да,опитайте с хомеопатия, аз откакто се лекувам по този начин от две години вече, нямам проблеми с цистита, иначе всяка зима ме навестяваше без да пропуска, повече от 10г. В началото по време на криза, пиех 1-2л отвара от мечо грозде и ми помагаше, но с течение на годините този ефект изчезна, трябваше да мина на атибиотик. Сега, да чукна на дърво нямам проблеми, потърсете кл.хомеопат и се консултирайте с него.Вярвам, че накрая всичко ще се оправи, успех.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...