Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

От няколко дни често уринирам,но нямам никакви болки и сърбежи.Консултирах се с много добратата лекарка Силвия_СД,която ми каза,че е лек цистит и ми препоръча няколко лекарстава и ще се оправя за 7 дни.Това го подвърди и личния ми лекар.Но реших да се разровя из интернета,в който пишеше :"Циститът е 100 % не личим.Независимо от симптоните и от това да ли е лек или напреднал цистит.Това възпаление си остава за цял живот,като се стига до 100 пъти уриниране на денонощие.Никакви лекарства не помагат и затова решението е -уринирайте често,дори и да е неприятно!".Та въпросът ми е дали ще ми остане за цял живот или ще ми мине?Аз сега пия ''Бисептол'',витами С и чай за бъбреци,но се страхувам,че може да си остана с него за цял живот. :sleeping: Благодаря Ви предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 38
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Лекарствата купират само острата инфекция. Ако искаш да се оправиш трайно - което е напълно възможно и имам като примери десетки такива пациенти - освен многото течности провеждай редовно сокови терапии - сега лятото са най-полезни вишните, дините, червените боровинки и крушите, а от зеленчуците - краставиците, морковите, магданозът и тиквичките. Най-добре е това да са чисто сокови дни - 1 до 3, всеки месец, като по-нататък се променя асортиментът на плодовете и зеленчуците според сезона. Може да се пият и билкови чаеве - бреза, гръмотрън, камшик, репей, изсипливче, енчец, зайча сянка и т.н., но не и хлорирана вода. Полезни са и билковите бани, сребърната вода вътрешно и външно. Също и хомеопатия, но за нея се изискват много повече данни, защото се назначава индивидуално.

За да не се повтори проблемът след неговото стабилизиране, добре е да се спазва горе-долу природосъобразна диета, особено по отношение избягването на много сол, захар, пържено и прекалено пикантно, алкохол и т.н. Също да се внимава какви са половите контакти, при жените тоя вид цистити са много чести, поради анатомичните особености. Използването на природните фактори на планина или море - което индивидуално се понася по-добре - ранно слънце, водни и въздушни бани, ходене с боси крака, също е много важно. :3d_097:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Лекарствата купират само острата инфекция. Ако искаш да се оправиш трайно - което е напълно възможно и имам като примери десетки такива пациенти - освен многото течности провеждай редовно сокови терапии - сега лятото са най-полезни вишните, дините, червените боровинки и крушите, а от зеленчуците - краставиците, морковите, магданозът и тиквичките. Най-добре е това да са чисто сокови дни - 1 до 3, всеки месец, като по-нататък се променя асортиментът на плодовете и зеленчуците според сезона. Може да се пият и билкови чаеве - бреза, гръмотрън, камшик, репей, изсипливче, енчец, зайча сянка и т.н., но не и хлорирана вода. Полезни са и билковите бани, сребърната вода вътрешно и външно. Също и хомеопатия, но за нея се изискват много повече данни, защото се назначава индивидуално.

За да не се повтори проблемът след неговото стабилизиране, добре е да се спазва горе-долу природосъобразна диета, особено по отношение избягването на много сол, захар, пържено и прекалено пикантно, алкохол и т.н. Също да се внимава какви са половите контакти, при жените тоя вид цистити са много чести, поради анатомичните особености. Използването на природните фактори на планина или море - което индивидуално се понася по-добре - ранно слънце, водни и въздушни бани, ходене с боси крака, също е много важно. :3d_097:

Много Ви благодаря за съветите!Ще со купя няколко кутии сок. :rolleyes:

Редактирано от Бонбонената_фея
Линк към коментар
Share on other sites

За профилактика на рецидиви при цистит си има ваксини. Мило момиче, мисля, че друго ти препоръчах да приемаш. Не си го изпълнила точно. Бисептолът е много остарял медикамент. Освен това предварително се прави урокултура с антибиограма, за да се изясни патогенния микроорганизъм, причиняващ заболяването и да се прецизира терапията адекватно.

Ако имаш още въпроси, моля на лични.

Линк към коментар
Share on other sites

При цистит преразгледай взаимоотношенията с партньора си - били ли са хармонични, имала ли си конфликти в последно време с партньора си или с някой твой близък от другия пол? Циститът се появява тогава когато има нехармонични и нездрави взаимоотношения, ненавист към партньор, а също и при прекомерни полови контакти, при които се изчерпва сексуалната енергия.

Линк към коментар
Share on other sites

При цистит преразгледай взаимоотношенията с партньора си - били ли са хармонични, имала ли си конфликти в последно време с партньора си или с някой твой близък от другия пол? Циститът се появява тогава когато има нехармонични и нездрави взаимоотношения, ненавист към партньор, а също и при прекомерни полови контакти, при които се изчерпва сексуалната енергия.

:thumbsup: Знам го от собствен горчив опит,аз лично бях много много зле но преразгледах отношенията си кум близки и партньора и за около година се оправих като спрях антибиотиците които ми предписваха всеки месец и се лекувах само с билки и много вода.

Линк към коментар
Share on other sites

За профилактика на рецидиви при цистит си има ваксини. Мило момиче, мисля, че друго ти препоръчах да приемаш. Не си го изпълнила точно. Бисептолът е много остарял медикамент. Освен това предварително се прави урокултура с антибиограма, за да се изясни патогенния микроорганизъм, причиняващ заболяването и да се прецизира терапията адекватно.

Ако имаш още въпроси, моля на лични.

Да,така е.Но лекарят ми изписа тези лекарства и ми каза,да не взимам други на произволен принцип и без рецепта.Това може до някаква степен да увеличи цистита и някакви други шуротии ми изреди. <_< Ох,моят лекар от какво ли разбира!?

Линк към коментар
Share on other sites

А сега едно бабешко лекарство :rolleyes: , напълно безвредно и мноооого ефикасно.

Вземаш една бутилка пласмасова голяма(1,5 литра) пълниш я с гореща вода завиваш я с хавлия ,за да не се изгориш ,слагаш я между краката си и лягаш да поспиш,като се събудиш ,нищо няма да ти има,ако се повтори повтаряш и ти процедурата ,но на няколко серии.Изпробвано , безвредно ,ефикасно,успех с лечението :),лятото е така .

Линк към коментар
Share on other sites

А сега едно бабешко лекарство :rolleyes: , напълно безвредно и мноооого ефикасно.

Вземаш една бутилка пласмасова голяма(1,5 литра) пълниш я с гореща вода завиваш я с хавлия ,за да не се изгориш ,слагаш я между краката си и лягаш да поспиш,като се събудиш ,нищо няма да ти има,ако се повтори повтаряш и ти процедурата ,но на няколко серии.Изпробвано , безвредно ,ефикасно,успех с лечението :),лятото е така .

Благодаря,ще пробвам и това!Ако може някой да изтрие темата,защото съм много тъпа,за да я публикувам! :3d_131:

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря,ще пробвам и това!Ако може някой да изтрие темата,защото съм много тъпа,за да я публикувам! :3d_131:

Бонбонена феичке, не мисля, че си тъпа. Съветите, които се дават тук(във форум здраве) са полезни на много хора, които имат подобен проблем. Когато аз се сблъсках с това заболяване, моята лична лекарка ми каза да пия много чай от липа. При такива проблеми се дава стерилна урина, прави се антибиограма, за да се установи причинителя на заболяването, бактерията.

Мисля, че тая тема не би трябвало да се трие.

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

За профилактика на рецидиви при цистит си има ваксини. Мило момиче, мисля, че друго ти препоръчах да приемаш. Не си го изпълнила точно. Бисептолът е много остарял медикамент. Освен това предварително се прави урокултура с антибиограма, за да се изясни патогенния микроорганизъм, причиняващ заболяването и да се прецизира терапията адекватно.

Ако имаш още въпроси, моля на лични.

Да,така е.Но лекарят ми изписа тези лекарства и ми каза,да не взимам други на произволен принцип и без рецепта.Това може до някаква степен да увеличи цистита и някакви други шуротии ми изреди. <_< Ох,моят лекар от какво ли разбира!?

Разбирара колкото трябва. Всичко е лечимо .Не обвинявай никого и най вече себе си виж дамски превръзки.

Линк към коментар
Share on other sites

Бонбонена феичке, не мисля, че си тъпа. Съветите, които се дават тук(във форум здраве) са полезни на много хора, които имат подобен проблем. Когато аз се сблъсках с това заболяване, моята лична лекарка ми каза да пия много чай от липа. При такива проблеми се дава стерилна урина, прави се антибиограма, за да се установи причинителя на заболяването, бактерията.

Мисля, че тая тема не би трябвало да се трие.

Вчера ходих при моята лична лекарка .Даде ми направление за антибиограма ,а стерилната урина каза,че се заплаща от мен.Бъбреците са ми като цяло добре,но има някаква удебелена стена и възпаление в тях и в пикочния мехур.За стерилната урина ще видя резултатите чак другия вторник.На мен пък лекарката ми каза да пия чай от жълт кантерион.

Линк към коментар
Share on other sites

Бонбонена феичке, не мисля, че си тъпа. Съветите, които се дават тук(във форум здраве) са полезни на много хора, които имат подобен проблем. Когато аз се сблъсках с това заболяване, моята лична лекарка ми каза да пия много чай от липа. При такива проблеми се дава стерилна урина, прави се антибиограма, за да се установи причинителя на заболяването, бактерията.

Мисля, че тая тема не би трябвало да се трие.

Вчера ходих при моята лична лекарка .Даде ми направление за антибиограма ,а стерилната урина каза,че се заплаща от мен.Бъбреците са ми като цяло добре,но има някаква удебелена стена и възпаление в тях и в пикочния мехур.За стерилната урина ще видя резултатите чак другия вторник.На мен пък лекарката ми каза да пия чай от жълт кантерион.

Kаза ли след месец кантарарион задължително 10дни почика.

Линк към коментар
Share on other sites

Kаза ли след месец кантарарион задължително 10дни почика.

Не .Каза ми да си пия чая ,докато не спра честото уриниране.Предписа ми и нови лекарства,но другото е че, от вчера като ходя усещам режеща болка в дясната част на корема.

Линк към коментар
Share on other sites

Kаза ли след месец кантарарион задължително 10дни почика.

Не .Каза ми да си пия чая ,докато не спра честото уриниране.Предписа ми и нови лекарства,но другото е че, от вчера като ходя усещам режеща болка в дясната част на корема.

Мило дете в момента преживяваш най трудния период от предходящите и следващите 9 години.Твойта лекарка интуитивно ти е предписала жълтия кантарион.Болката в дясната част на тялото означава че не си простила на някого.Успокой се.Заеми се с нещо.Прочети препорачително "Книга за здравето" на Петър Дънов.Занимавай се с нещо.Бих ти препоръчал да направиш Тибетските прошки след 15 дни,но информация за тях не мога да ти дам.Можеш да намериш такава от списанието "Кармичен кръг"на Светлана Тилкова.Приеми някоя възвишана идея,ще ти помогне да преодолееш депресията.Иначе търси лекарска помощ.

Редактирано от mihailo
Линк към коментар
Share on other sites

Мило дете в момента преживяваш най трудния период от предходящите и следващите 9 години.Твойта лекарка интуитивно ти е предписала жълтия кантарион.Болката в дясната част на тялото означава че не си простила на някого.Успокой се.Заеми се с нещо.Прочети препорачително "Книга за здравето" на Петър Дънов.Занимавай се с нещо.Бих ти препоръчал да направиш Тибетските прошки след 15 дни,но информация за тях не мога да ти дам.Можеш да намериш такава от списанието "Кармичен кръг"на Светлана Тилкова.Приеми някоя възвишана идея,ще ти помогне да преодолееш депресията.Иначе търси лекарска помощ.

Благодаря Ви за съветите!Но лекарска помощ повече няма да търся.Тази сряда лекарката ми даде изследвания за урина и стерилна урина + нови лекарства.Каза ми ,че с тези лекарства до 2 дена ще ми мине.Но не стане ,а получих нежелани реакции и по-често ми се уринира.Затова ще отида директно в аптеката,защото там май разбират повече от лекарката ми.

Линк към коментар
Share on other sites

Kаза ли след месец кантарарион задължително 10дни почика.

Не .Каза ми да си пия чая ,докато не спра честото уриниране.Предписа ми и нови лекарства,но другото е че, от вчера като ходя усещам режеща болка в дясната част на корема.

Мило дете в момента преживяваш най трудния период от предходящите и следващите 9 години.Твойта лекарка интуитивно ти е предписала жълтия кантарион.Болката в дясната част на тялото означава че не си простила на някого.Успокой се.Заеми се с нещо.Прочети препорачително "Книга за здравето" на Петър Дънов.Занимавай се с нещо.Бих ти препоръчал да направиш Тибетските прошки след 15 дни,но информация за тях не мога да ти дам.Можеш да намериш такава от списанието "Кармичен кръг"на Светлана Тилкова.Приеми някоя възвишана идея,ще ти помогне да преодолееш депресията.Иначе търси лекарска помощ.След 37 д.горе долу ще ти много по леко.

Пред Бог виновни няма.Всеки знае колкото трябва да знае.Не търси виновни,не търси енергия от другите и няма да сбъркаш.Имам skype адрес.След два дена съм свободен.Ако е по Божията воля може да се свържиш с мене.

Редактирано от mihailo
Линк към коментар
Share on other sites

Пред Бог виновни няма.Всеки знае колкото трябва да знае.Не търси виновни,не търси енергия от другите и няма да сбъркаш.Имам skype адрес.След два дена съм свободен.Ако е по Божията воля може да се свържиш с мене.

Ами можем и да се свържем по Скайпа.Не искам да Ви засягам ,нито пък да Ви обиждам,но вие не ми изглеждате като нормален човек.Някак мислите Ви са ,като на някакво същество с необикновенна сила.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Здравейте!

Намерих тази дискусия и реших да споделя собствен опит за цистита и лечението му.

Не съм лекар и нямам намерение да Ви изписвам хапчета- напротив, още в началото искам да е ясно - задължително на лекар!

Още при първите симптоми- не приемайте никакви медикаменти, а си вземете от аптеката контейнерче за стерилна урина и още на другата сутрин дайте такава в някоя лаборатория- тази на клиника ТОРАКС работи денонощно. Стерилната урина е първата сутрин- след тоалет иСРЕДНА проба да е в шишенцето. Ако приемете на своя глава антибоитик или др.лекарство, това може да повлияе на резултата от стерилната урина. След около 72 часа излиза резултата- той показва какви бактерии са изолирани и от кои лекарства, антибиотици, се повлияват те. ЗАБЛУДА е, че ако миналата година сте пили напр. Ципрофлоксацин, то сега като пиете отново ще Ви повлияе! Аз така повторих една доза антибиотик и - нищо, или почти нищо като резултат! След като Ви назначи д-ра съответния антобиотик, на база рез. от урината, не е никак зле да го пиете с Низорал- така се предпазвате от евентуални вагинални гъбички, особено при по-силните антибиотици. Другия вариант е да пиете МИКОМАКС заедно с антибиотика - отново по лекарска преценка. Въпреки, че един лекар ми каза, че предпочита да лекуваме после гъбички, ако евентуално се появят, но за мен лично предпазната мярка е по-добър вариант.

Тук е момента да кажа- задължително след уролога, посетете и гинеколога и поискайте да Ви направят тест за бактерията МИКОПЛАЗМА - това е бактерия, която често е причинител на цистита, загнездва се в шийката на матката и протича съвсем дискретно- само с мааалко течение , едва забележимо, преди цикъл, както ми беше обяснено от гинеколкожката на ТОРАКС - Д-р РИЗОВА. Не правя реклама на клиниката, посочвам докторите за по-голяма достоврност на написаното от мен. Резултата излиза за 2-3 дни.

След като изпиете предписания антибиотик, и се уверите, че нямате тази бактерия /ако да- и тя се лекувала с антибиотик/ , след около 2 седмици давате отново стерилна урина. Ако не се изолират бактерии /при правилно лечение/ тогава започвате ВАКСИНА за цистита - УРО-ВАКСОМ - швейцарска, пие се 3 месеца- 30 хапчета за 1м са около 45лева. Не е евтина, но си заслужава - аз я пих преди 3 години и се отървах за дълго от цистита, но не се бях консултирата с лекар кога да я повтарям и затова тази година минах по целия този път, който Ви описвам. Българския вариан е УРОСТИМ, ако не се лъжа, но аз взимах /и сега пак/ швейцарската.

Тук е момента да Ви кажа, че цистита може да протича по съвсем различни начини - от силни болки и кръв при уриниране, до парене и задържане на урина, и накрая - дори и само под формата на тежест в пикочния мехур- БЕЗ другите симптоми - все едно имате камък,...

Най-честия причинител е бактерията Escherichia coli - можете да прочетете за нея в търсачките. УРО-ВАКСОМ-а съдържа различни щамове на тази бактерия , с което се засилва имунитета срещу нея.

Много важна е личната хигиена, честа смяна на бельото, веднага в банята след секс, особено анален, пиене на повече вода, пазене на краката от настиване- аз за себе си съм констатирала, че последното най-често провокира цистита ми. Сега съм втори месец на ваксината, вярно - не е евтина, но е ефикасна!

Като говорим за уролози- отново, за да не бъда голословна, ще цитирам и името на Д-р Габраков от ТОРАКС - при него си направих и ехограф - за всеки случай, и така заедно с теста за Микоплазма, стерилната урина - направих всичко необходимо, за диагностиката и лечението на цистита.

Не е вярно, че няма лек- има, но е бавен, трябва постоянство и търпение!

Това е моя опит - надявам се да съм Ви била полезна!

Линк към коментар
Share on other sites

Има и една билка по рецепта на Д-ра Ламбрев във всяка аптека я продават. Водата е много важна и да се пази човек от настинка, стига с тия голи кръстове и крачета, ако не искаме циститчето да ни е на гости, молко сменяш прашките с друг вид бельо, топло, обърни внимание на половите котакти и причината за болестта -Луз Хей - да речем.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Още малко по въпроса за цистита.

Цистита може да бъде причинен освен от бактерия, също и от песъчинки или камъни в бъбреците, при изхвърлянето на които се получава натиск и си предизвиква възпалението на пикочния мехур. Може при подобна криза въобще да не бъдат открит бактерии в урината.

Цистита трябва да бъде много добре излекуван за да не се повтаря и да не се превърне в хроничен. Защото част от лекерствата, които се изписват и зависи колко време се пият може само временно да потиснат флората, но не и да отстранят причината.

Причината както и при всяка друга болест е освен физическа, също и психическа.

Петър Димков препоръква следната формула за повтаряне още рано сутрин при събуждане: "Всеки ден във всяко едно отношение ставам все по-добре и все по-добре", както и "Минава, минава" - при остра криза.

Необходимо е да се пият много течности, леко топли, да се правят промивки със смрадлика, лайка, сода, краката и кръста да са винаги топли.

Линк към коментар
Share on other sites

Има едно лекарство: "Цистон" - в малки пластмасови шишенца, продукт на Hymalaia, на билкова основа - дали е добро? А какво стана с рейки и лечебните мисли, изпращани към болния - дали ще подейства?

Линк към коментар
Share on other sites

Да, мога да потвърдя за рейки. Вярно, не беше хроничен цистит - предполагам, че тогава ще са нужни повече сеанси и изчистване на по-дълбоко ниво.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...