Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За обединяването на ученията и премахването на етикетите


Приятел

Recommended Posts

Един-е-ние

ВО ИМЕТО НА ЛЮБОВТА, МИРА И СВЕТЛИНАТА :feel happy:

според Вас възможно ли е такова чудо?! :sorcerer: или по -правилният въпрос може би е

искате ли да го сътворим? :hypocrite:

чудех се колко прекрасно би било ако всички религии и движения се обединят в името на една обща/висша цел -ЛЮБОВТА и стремеж към ЕДИНОГО.

замисляли ли сте се, колко хубаво ще е ако се премахнат всички "етикети" и без значение дали човек се занимава с йога, е от бялото Братство или е от отсрещната църква бъде възприеман простичко като человек Божии, Вселюбяш. :feel happy:

До колкото знам Йогананда се е опитал да създаде "такова чудо" само че нещо и там етикет виждам :sleeping: - всеобща църква май му казваха, но и това като движение се води.От др. страна по Рила имаше: "Всички дошли с мир и в името на Бога са добре дошли.", но етикетите продължава да ги има... та ...не е ли време да спрем да пазаруваме?!

и искате ли да го сътворим? :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Хехе опасявам се че

има такъв форумен сектор Духовни мостове и темата е по скоро за там .

А иначе я ясно че мостове(единение) трябва да има .

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно сравнение , но макар и различни всички са вкусни и са храна .

Може да се направи и този извод ;) )

Друг е въпрос е ако разглеждаме истинноста и качеството

на различната духовна храна , но затова имаме и глави т.е мислим .

Редактирано от bee_bg
Линк към коментар
Share on other sites

Щом има сходство на стремежите и възгледите, вътрешното единство е факт, а външната форма се явява само ограничение. Човек трябва да се свърже със съмишлениците си преди всичко в сърцето си. Устремените сърдечни огньове са най-мощния магнит.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Щом има сходство на стремежите и възгледите, вътрешното единство е факт, а външната форма се явява само ограничение. Човек трябва да се свърже със съмишлениците си преди всичко в сърцето си. Устремените сърдечни огньове са най-мощния магнит.

:thumbsup:

Тук няма как да не се съглася

Неслучайно посочих линка към този текст

''тези елементи от духовните учения, които:

- укрепват и освобождават човешкият дух;

- укрепват мира и хармонията - както вътре в човека, така и на външен (социален) план;

- развиват хуманизма: разкриват ценността и значението на човека, неговия морален устой; утвърждават съзнателни и хармонични взаимоотношения на тази основа - в личен и в обществен план;

- позволяват и стимулират контакти, взаимно разбиране и партньорство с представители на различни духовни школи (Идеята за Братство);

''

Линк към коментар
Share on other sites

:rolleyes:

Абе замислили сме ний една голяма работа, ама скоро ще да е. Още му е малко рано. От тук всеки да се чувсва част от тази бъдеща велика идея.

Само ще направя намек, да да ви зпаля любопитството - България = Тибет /така както си му е реда, съдба и предназначение/

Още малко. Чакаме да се съберем, защото някои сте още по чужбина.

Елате си! България ви чака, а от там и Света е в очакване.

Бог с нас!

:rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy::feel happy:

Синтез ~ единство. Не е толкова важно какво говорят, а "сърцето им да е близо до Мене"

Йогананда казваше че истинското братство ще дойде щом всеки самичък се свърже с нашия Небесен баща.

Тогава ще виждаме наистина и ще се знаем наистина. :sorcerer:

макар и различни всички са вкусни и са храна

Цялата им сила на живот идва от Слънцето. Всички сме деца на Земята.

Умът на човека става силен когато е с Бога, когато разбере единството.

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

:3d_161:

Един-е-ние

ВО ИМЕТО НА ЛЮБОВТА, МИРА И СВЕТЛИНАТА
:feel happy:

според Вас възможно ли е такова чудо?!
:sorcerer:
или по -правилният въпрос може би е

искате ли да го сътворим?
:hypocrite:

чудех се колко прекрасно би било ако всички религии и движения се обединят в името на една обща/висша цел -ЛЮБОВТА и стремеж към ЕДИНОГО.

замисляли ли сте се, колко хубаво ще е ако се премахнат всички "етикети" и без значение дали човек се занимава с йога, е от бялото Братство или е от отсрещната църква бъде възприеман простичко като человек Божии, Вселюбяш.
:feel happy:

До колкото знам Йогананда се е опитал да създаде "такова чудо" само че нещо и там етикет виждам
:sleeping:
- всеобща църква май му казваха, но и това като движение се води.От др. страна по Рила имаше: "Всички дошли с мир и в името на Бога са добре дошли.", но етикетите продължава да ги има... та ...не е ли време да спрем да пазаруваме?!

и искате ли да го сътворим?
:angel:

:3d_163:
ЕВРИКАААААААААААА, ЕДИН ЧОВЕК ДА МИСЛИ И УСЕЩА НЕЩАТА КАТО МЕН!
:3d_022:
Ученията на Любовта, трябва да си подадат ръка!
:3d_047:

В света има само едно братство. Няма две братства. Съществува един организъм, от който всички други организми са произлезли. А пък тук на земята има едно братство, там има друго братство и т.н. Светът с хиляди години е мислил по този начин и не може да се оправи. Там интересите се различават. Щом има много братства, то въпросът не може да се разреши. Щом има много истини в света, то въпросът не може да се разреши. Ако има няколко истини, ти ще кажеш: Не зная кое е истината. Под думата истина, разбираме това Първоначалното, което е дошло и те е събудило, и те съживило.

http://triangle.bg/books/1931-10-02-06.199...2-07-01-05.html

Линк към коментар
Share on other sites

Прекрасна тема, Благодаря! :3d_046:

Ами то Учителя това ни е завещал. Независимо от коя религия сме, щом ни събира Любовта, значи сме Едно!

Наистина има още тук, там разни сравнения, кой е по! и най!. Но те се изчистват, Духа работи...

Още малко. Чакаме да се съберем, защото някои сте още по чужбина.

Елате си! България ви чака, а от там и Света е в очакване.

Бог с нас!

:angel::thumbsup2:

А и всеки да поработи на тази нива-Любовта, както може и колкото са му силиците, все ще е от полза :wub:

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2: процесът на Един - е - Ние во името на Любовта + Мира + Светлината се случва + тук участваме всички и това е чудесно обединение в Идеята + Делата :thumbsup2: радостното е че сме заедно, макар и разделени! Виделината да е с всички нас !Амин

:v: Любов + Светлина + Мир + Радост

Линк към коментар
Share on other sites

Когато човек се събуди за Любовта, става духовен полиглот и осъзнава Единството. Да - някои са корени, други - ствол, трети - клони, четвърти - листа, пети - цветове, шести - плодове... Но всички, въпреки формалните различия, са част от Дървото на Живота, нали? Това висше осъзнаване се дава само на мистика, в чието сърце е оживяла Любовта! Няма проблем той да се нарече "християнин", "мюсюлманин", "кришнар", "будист" и т.н. и да си служи със съответния духовен език, но преди всичко той е просто Човек, който не се нуждае от етикети, а и не може да бъде определян, защото е такова необикновено явление, че определяйки го, ти правиш опит да ограничиш този, който се е слял с безграничния Поток на Живота.

Линк към коментар
Share on other sites

:v:
Това е най прекрасната тема. Целувки и прегръдки на всички братчета и сестрички които следват пътя на Любовта-Мъдростта - Истината, независимо от кое учение са.
:3d_064:

Редактирано от Лагорда
Линк към коментар
Share on other sites

Привет на всички :feel happy:

Много се радвам на добрите ви отзиви

Благодарности и към модераторите за корекцията името на темата - тъкмо за това щях да ги моля :thumbsup: /до скоро пишех от един др. ПС без кирилизатор и ...през абв... но вече всичко е ок :sleeping: /

ще публикувам нещичко, което ми прати една моя приятелка и което последно време пращам на хората на който ...Обичам :hypocrite: - на руски е, но ако има някой, който не може да го разбере - да ми пише та да седна да го преведа :dancing yes: , но при превода много се губи... :sleeping:

"Мудрость жизни

Группа выпускников, успешных, сделавших замечательную карьеру, пришли в гости к своему старому профессору. Конечно же, вскоре разговор зашел о работе - выпускники жаловались на многочисленные трудности и жизненные проблемы.

Предложив своим гостям кофе, профессор пошел на кухню и вернулся с кофейником и подносом, уставленным самыми разными чашками - фарфоровыми, стеклянными, пластиковыми, хрустальными и простыми, и дорогими, и изысканными.

Когда выпускники разобрали чашки, профессор сказал: "Если вы заметили, все дорогие чашки разобраны. Никто не выбрал чашки простые и дешевые. Желание иметь для себя только лучшее и есть источник ваших проблем. Поймите, что чашка сама по себе не делает кофе лучше. Иногда она просто дороже, а иногда даже скрывает то, что мы пьем. То, что вы действительно хотели, было - кофе, а не чашка. Но вы сознательно выбрали лучшие чашки. А затем разглядывали, кому какая чашка досталась. А теперь подумайте: жизнь - это кофе, а работа, деньги, положение, общество - это чашки. Это всего лишь инструменты для хранения Жизни. То, какую чашку мы имеем, не определяет и не меняет качества нашей Жизни. Иногда, концентрируясь только на чашке, мы забываем насладиться вкусом самого кофе.

Наслаждайтесь своим кофе!!!!!!!!!

У самых счастливых людей нет всего лучшего. Но они извлекают все лучшее из того, что есть. Счастье в том, чтобы хотеть то, что у тебя есть. А не в том, чтобы иметь то, что хочешь.

Жизнь коротка - нарушай правила - Прощай быстро - Целуй медленно - Люби искренно - Смейся неудержимо. И никогда не сожалей о том, что заставило тебя улыбнуться.

Отправь это сообщение всем, кого любишь и не хочешь потерять в 2007. Просто так. . Просто так. "

автор: unknown :P

предлагам Ви, ако желаете от време на време да публикуваме разни нещица - кой, що намери за подпомагане/подобряване/прилагане процеса по "Един-е-ние ВО ИМЕТО НА ЛЮБОВТА, МИРА И СВЕТЛИНАТА" :feel happy::feel happy::feel happy:

П.С.

радвам се че съм попаднал точно сред Вази, всинца :3d_053:

днес

Линк към коментар
Share on other sites

Един ден всички религии ще изчезнат !

Ще се завърне най-старото учение !

Ванга.

Може би това чувстват всички души,които пишат за обединяване.

Аз лично не откривам голяма разлика в ученията,те имат един източник.

Така е,единението ще ни направи силни.

Линк към коментар
Share on other sites

Прекрасна тема! :sorcerer:

Просветлението означава да отидеш извън пределите на ограничените рамки, и да чувстваш ”Принадлежи ми всичко, което съществува в тази вселена”. Непросветлението е лесно да бъде определено. Това е ограничаване на самия себе си с думите ”Аз принадлежа на това конкретно място”, ”Аз съм от тази култура” или “Аз принадлежа на тази религия”. По същия начин, както говорят децата, ”Моят баща е по-добър от твоя”, или “Моята играчка е по-хубава от твоята”. Аз мисля, че повечето хора по света са заседнали в тази възрастова група на интелектуално развитие, само играчките са се сменили. Възрастните казват ”моята страна е по-хубава от твоята” или “моята религия е по-добра от твоята”. Християните ще кажат, ”библията е истината”, а индусите ще кажат, ”ведите са истината, те са много древни”. Мюсюлманите ще кажат, ”коранът е последната дума на Бог”. Ние прославяме нещо, само защото сме от тази култура, а не заради самата му същност.

Ако човек може да се довери на всичко, което съществува през вековете и да чувства, ”Това ми принадлежи”, тогава това е зрелост. ”Това е мое богатство, защото аз принадлежа на Божественото”. Божественото в съответствие с времето и пространството е давало различни знания на различните места. Човек става познаващ цялата вселена и може да каже ”всички тези прекрасни цветя са от моята градина”.

Изминалият 20 век беше век на униформи и съюзи. Сега нека да свалим униформите и етикетите и да се придвижим към епохата на общността, на принадлежността. Днес е необходимо всеки да знае по нещо от останалите учения по Земята и да открие общата основа във всички тях. Вземайте най-доброто от всяка религия, от всяко учение и бъдете човек на 21 век.

Шри Шри Рави Шанкар

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy:

"We are All Оne" - Шибендо Лахири, при последното си посещение/интересно - при прегледа го прочетох като просвещение :dancing yes: / в България

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Бог е едно колективно произведение на всичките разумни в света. В най-разумното Бог ще се прояви. Бог е колективно проявление. В сърцето, онова, което можете да почувствувате, то е пак Бог. В постъпките пак е едно колективно проявление. И в колективната мисъл, която се проявява, то е Бог, и в колективните чувства, то е пак Бог в тебе, ти и Той се проявявате. Колективните постъпки, в които ти се проявяваш, то е пак Бог, и там Бог се проявява. Ако ти в мислите не може да видиш Бога, никъде не може да Го видиш. Ако и в колективните чувства и постъпки не може да Го видиш, никъде не може да Го познаеш. Затова Сократ е казал: „Познай себе си, за да познаеш света!“

Никакво оръжие няма осигуровка. Каквото и оръжие да употребиш против мене, когато Бог се проявява, туй оръжие няма да успее, защото колективните мисли, колективните чувства и колективните постъпки, това е Божественото, там е великият закон, на който всички велики същества еднакво мислят, еднакво се подчиняват и всичко вършат от любов, не от насилие.

Идете при чистите извори

icon12.gificon12.gif

:feel happy:

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Разделението всъщност никой по никакъв начин не го е налагал...въпрос на възможности от страна на човешкото съзнание. Духовното учение е като планина, но по различни склонове се катерят християните, мюсюлманите, юдеите, шинтоистите, даоистите и т.н., и само онези, които са съвсем близо до върха се виждат взаимно и приемат Единството...за всички останали това Единно разбиране не е възможно. Може да нямам нищо против юдаизма, но не го разбирам, нямам нищо против шинтоизма, но дори не знам какво съдържа. По една или друга причина, християнството е това, което най-добре познавам, и бих могъл да се определя като толерантен човек, изучавам и практикувам и даоистки, и други разни занимания извън християнските, но това съвсем не означава, че Единното разбиране е нещо, което имам- достатъчно ми е засега да знам, че планината има повече от един склон, по който може да се изкатери- по склона, който изкачвам планината виждам пътеките на православието, на католицизма, на протестантството- утъпкани, с хижи, може да си купиш подкрепителни напитки, храна, светена вода, като се измориш може да седнеш, пък отчето да ти прочете някоя молитва...Това виждам и това знам, в далечината виждам склона на мюсюлманите, но те са на хоризонта - не различавам нищо повече от силуети...но, щом планината има и северен, и южен, и източен и западен склон, че и други още..значи има кой да се изкачва по тях, но познавам само тези, които виждам по пътя, който съм изминал...

Линк към коментар
Share on other sites

Вероятно не знаете (а и повечето от тук пишещите имат негативно мнение към журналистите и не четат преса), но съвсем наскоро едни от най-изявените мюсулмански духовни водачи изпратиха помирители писма за обединение до всички християнски църкви (визирам Католическата и Ортодоксалната), и лично до патриарх Максим. В писмото си те призовават за единство и помирение, за разбирателство и проява на поносимост към чуждите вероизповедания, защото "Господ е един."...

Линк към коментар
Share on other sites

Да, чух тази новина. До тук добре за църковните и религиозни водачи, проумели са най-накрая някои истини.

Кога ли ще проумеят това, обаче, че Бог никак не е един, но е единен?!

Линк към коментар
Share on other sites

Проблема е, че отделяме твърде голямо внимание на трансцеденталния бог и пренебрегваме качествата чрез, които се проявява. А всъщност само чрез тях можем да го опознаем истински.

Линк към коментар
Share on other sites

Проблема е, че отделяме твърде голямо внимание на трансцеденталния бог и пренебрегваме качествата чрез, които се проявява. А всъщност само чрез тях можем да го опознаем истински.

:thumbsup2::feel happy::sorcerer:

Много точна забележка. :thumbsup:

Който е търсил Бога дълго време, обръща внимание не на доктрините, а на "плодовете".

Преодолели ли сме егоизма и алчността?

Имаме ли мир, любов, добра воля, прошка, скромност, радост, простота?

Придобили ли сме от Благостта Божия и Благодатта?

Можем ли да се жертваме за Господа?

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...