Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За обединяването на ученията и премахването на етикетите


Приятел

Recommended Posts

Ученията които се дават на хората са аналогични на ходенето на децата на училище. Това, което се изучава в училище дава една основа която помага на децата по-късно в определена степен да се справят в живота. Могат ли децата да навлязат в живота без тази база от необходими знания? Колко удари ще получи такъв човек от съдбата? По-същия начин ученията (поне в първоначалната си форма) дават необходимата морална и научна основа, и се стремят да развият определени качества, които последователите да приложат в живота си. Без тази основа развитието е възможно, но то става изключително трудно.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Няма Духовно учение, което да е дадено на хората. Има учения създадени от хората, а те са душевни.

Линк към коментар
Share on other sites

Бих искала да споделя нещо, което ми прави впечатление в "Завета на цветните Лъчи на Светлината". На 3-та стр. са дадени три фигури и под тях има 2 цитата от Библията. Тъй като не можах да намеря в Интернет "Завета" ще опиша накратко как изглеждат тези фигури за незапознатите: фигурата в ляво е християнския кръст с множество лъчи около него, в дясно, до него е "Звездата на Изтока" - шестоъгълника вписан в кръга на слънцето, и над тези две фигури има една непозната за мен фигура-символ, която е кръг с две крила, с множество, как да ги нарека - може би перца или лъчи. Та, за себе си съм сигурна, че този символ е символа на обединителната христова любов и истинското буддическо /озаряващо/ знание на мъдростта. Т.е., което има да се обедини се е обединило в това "ново учение", а останалите "стари" учения трябва да се пречистят. Всъщност, нали целият ни живот и разбирания трябва да се пречистят от лъжите и двете неща, с които сме се "сродили": злото и порока, следователно и самите учения и религии също трябва да се "пречистят" или да престанат да съществуват? Учителят казва, че когато е започвал дейността си е искал да работи в някоя от съществуващите църкви и организации, но видял, че истината не е била там. Затова е започнал самостоятелно работа.

Редактирано от irenastoyanova
Линк към коментар
Share on other sites

Бих искала да споделя нещо, което ми прави впечатление в "Завета на цветните Лъчи на Светлината". На 3-та стр. са дадени три фигури и под тях има 2 цитата от Библията. Тъй като не можах да намеря в Интернет "Завета" ще опиша накратко как изглеждат тези фигури за незапознатите: фигурата в ляво е християнския кръст с множество лъчи около него, в дясно, до него е "Звездата на Изтока" - шестоъгълника вписан в кръга на слънцето, и над тези две фигури има една непозната за мен фигура-символ, която е кръг с две крила, с множество, как да ги нарека - може би перца или лъчи. Та, за себе си съм сигурна, че този символ е символа на обединителната христова любов и истинското буддическо /озаряващо/ знание на мъдростта. Т.е., което има да се обедини се е обединило в това "ново учение", а останалите "стари" учения трябва да се пречистят. Всъщност, нали целият ни живот и разбирания трябва да се пречистят от лъжите и двете неща, с които сме се "сродили": злото и порока, следователно и самите учения и религии също трябва да се "пречистят" или да престанат да съществуват? Учителят казва, че когато е започвал дейността си е искал да работи в някоя от съществуващите църкви и организации, но видял, че истината не е била там. Затова е започнал самостоятелно работа.

Здрасти нa irenastoyanova :feel happy:

имам собствено тълкувание по въпроса конкретно за тази символика - но ще оставя някой от членовете на Бялото Братство / "официалните" :whistling:/ да ти дадът отговор/ официален/ :dancing yes:

а за другото - според мен новото е позабравено старо :hypocrite:

"Всичко що е от по-напред писано,

за поучение нам е преднаписано;

та чрез търпението и утешението

на писанията да имаме надежда."

Р. 15;4.

поздрави :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Ще използвам последния си аргумент по този въпрос за обединението на ученията и премахването на етикетите: Учителя Беинсà Дунò не създаде своя школа, а "Школа на Бялото Братство". В едно свое изказвне Той казва: аз самият не съм дъновист.

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy:

Ще използвам последния си аргумент по този въпрос за обединението на ученията и премахването на етикетите: Учителя Беинсà Дунò не създаде своя школа, а "Школа на Бялото Братство". В едно свое изказвне Той казва: аз самият не съм дъновист.

:feel happy:

:thumbsup2: с :rolleyes:

мисля също и че Бялото Братство си го има от време Оно, а Учителя се опита да притвори част от него на земята и Слава Богу, успя! Др. е въпросът, че в България стана нещо като нарицателно /също като терминът "Дъновизъм"/, с което често се шегуваме - с добра умисъл разбира се :hypocrite: . Мисля си също и че критерият за "членство" не са белите дрехи и тям подобните /прощавайте за израза/ глупости. А е нещо, което се намира у всеки от нас, но което у всекиго различничко шепти ... :3d_053:

а трепетът, възлюбен, надалеч се чува. :angel:

Надявам се /достойно на днешния ден/ разБудихме Духовете :dancing yes:

:v: и :3d_053:

П.С.

Нямам нищо против белите дрехи :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Бих искала да споделя нещо, което ми прави впечатление в "Завета на цветните Лъчи на Светлината". На 3-та стр. са дадени три фигури и под тях има 2 цитата от Библията. Тъй като не можах да намеря в Интернет "Завета" ще опиша накратко как изглеждат тези фигури за незапознатите: фигурата в ляво е християнския кръст с множество лъчи около него, в дясно, до него е "Звездата на Изтока" - шестоъгълника вписан в кръга на слънцето, и над тези две фигури има една непозната за мен фигура-символ, която е кръг с две крила, с множество, как да ги нарека - може би перца или лъчи. Та, за себе си съм сигурна, че този символ е символа на обединителната христова любов и истинското буддическо /озаряващо/ знание на мъдростта. Т.е., което има да се обедини се е обединило в това "ново учение", а останалите "стари" учения трябва да се пречистят. Всъщност, нали целият ни живот и разбирания трябва да се пречистят от лъжите и двете неща, с които сме се "сродили": злото и порока, следователно и самите учения и религии също трябва да се "пречистят" или да престанат да съществуват? Учителят казва, че когато е започвал дейността си е искал да работи в някоя от съществуващите църкви и организации, но видял, че истината не е била там. Затова е започнал самостоятелно работа.

:feel happy:

мисля, че ще е по добре това мнение да го пренесем в

темата: Символите /понеже не можах да намеря тема за хералдика или нещо сродно-това е най близо/

за да поразсъждаваме сите заедно там, та да ти се даде хубавичък/ компетентен отговор :feel happy:

че тук май доста съм провокирал/се улял, засегнати има :31: ... и отговор не ще да има.

А за останалите- Прощавайте, ако съм засегнал някой. Наистина това е последното нещо, което ми би минало през ума - просто изказвам истината, що ми е на сърцето.../дали е истия ще оставя на вас да прецените/

ето Ви и още една истина: Обичам Ви съфорумци :3d_053:

Мир и Любов Ви желая днес :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

" Три века след заминаването на Благословения, Учението вече бе пълно с религиозни спорове. Не мина дори и век, когато християнството прояви крайна нетърпимост. Последния зов на Мохамеда започна с фанатизма. Религиозните спорове унищожиха смисъла на Учението. Затова днес ний зовем към особена толерантност, отклонявайки всички спорове"

Агни Йога - Знаци - 469.

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

"Блажени миротворците, защото те ще се нарекат Божии чада." - Мат.5:9

Господи, дай мир, дай мир, защото унилото ни сърце упорито се отдели от любовта! Дай смелост да си подадем ръце и да говорим истината! Дай ни знак за това, че мирът наближава! - Юрген Хенкис по Ян Нотер* Източник -"С Божието Слово Всеки Ден" 277 издание
Линк към коментар
Share on other sites

Да, когато отворим сърцата си :)

Да пребъде Твоят Дух в нашите сърца

Господи, да пребъде Твоят Дух на Любовта, Твоят Дух на Мъдростта и Твоят Дух на Истината в нашите сърца.

http://www.beinsadouno.com/prayers.php?id=59

Линк към коментар
Share on other sites

Само Истината и Любовта вътре в нас ще ни направят свободни, осъзнати части на Цялото.

Когато осъзнаем, че всички сме Едно, и че твоята болка е и моя, че твоята радост е и моя, нещата ще се подредят...

Линк към коментар
Share on other sites

Да, духовните учения са за истинските търсачи на Любовта - Мъдростта и Истината :)

Искайте, и ще ви се даде; търсете, и ще намерите; хлопайте, и ще ви се отвори,

защото всеки, който иска, получава; който търси, намира; и на тогова, който хлопа, ще се отвори. -Мат.7:7-8

Тези които търсят, намират :feel happy: Независимо от кое учение са!

Линк към коментар
Share on other sites

Тези които търсят, намират Независимо от кое учение са!

Да бъде. Амин! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Бих искала да споделя нещо, което ми прави впечатление в "Завета на цветните Лъчи на Светлината". На 3-та стр. са дадени три фигури и под тях има 2 цитата от Библията. Тъй като не можах да намеря в Интернет "Завета" ще опиша накратко как изглеждат тези фигури за незапознатите: фигурата в ляво е християнския кръст с множество лъчи около него, в дясно, до него е "Звездата на Изтока" - шестоъгълника вписан в кръга на слънцето, и над тези две фигури има една непозната за мен фигура-символ, която е кръг с две крила, с множество, как да ги нарека - може би перца или лъчи. Та, за себе си съм сигурна, че този символ е символа на обединителната христова любов и истинското буддическо /озаряващо/ знание на мъдростта. Т.е., което има да се обедини се е обединило в това "ново учение", а останалите "стари" учения трябва да се пречистят. Всъщност, нали целият ни живот и разбирания трябва да се пречистят от лъжите и двете неща, с които сме се "сродили": злото и порока, следователно и самите учения и религии също трябва да се "пречистят" или да престанат да съществуват? Учителят казва, че когато е започвал дейността си е искал да работи в някоя от съществуващите църкви и организации, но видял, че истината не е била там. Затова е започнал самостоятелно работа.

661176_orig.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Ники много ти благодаря :thumbsup:

тук ли ще се опитаме да го разтълкуваме или тук :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Ники много ти благодаря :thumbsup:

тук ли ще се опитаме да го разтълкуваме или тук :feel happy:

Предлагам да го направим в тема за символите за да е по достъпно/ послезно за всички

ще се опитам да сложа началото, пък който иска - нека се вкл.

ще се радвам ако ударите по едно рамо :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Светли Души! Много се радвам, че попаднах тук и се регистрирах, защото чувствах, че течем в един поток, въпреки че имам само откъслечни срещи досега с думите на Дънов. Тази тема още повече ме убеди, че съм на правилното място, защото Учението наистина е едно и то е част от нашата същност, макар и външните форми, създадени за да служат като патерици да са много. След време, когато човек се научи да ходи патериците стават ненужни.

Благодаря, че ви има!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Светли Души! Много се радвам, че попаднах тук и се регистрирах, защото чувствах, че течем в един поток, въпреки че имам само откъслечни срещи досега с думите на Дънов. Тази тема още повече ме убеди, че съм на правилното място, защото Учението наистина е едно и то е част от нашата същност, макар и външните форми, създадени за да служат като патерици да са много. След време, когато човек се научи да ходи патериците стават ненужни.

Благодаря, че ви има!

Здравей greenspirit :feel happy:

Мисля че тук е мястото да напиша нещичко много интересно на което попаднах скоро "съвсем случайно" и което ме докосна мнооого силно/дълбоко :feel happy:

... е свободен и отворен проект, основан от млади хора, които желаят да дадат своя принос за духовното съзряване и пробуждане на българите. Екипът на ... е отворен за сътрудничество с всяка организация или група от хора, които споделят изложените тук ценности и приемат като водещ принципа на индивидуалната свобода и автономност

...и ...

Екипът вижда във всяка уникалност път към хармония и единение, високо уважава и цени всяко духовно учение, което освобождава човешкия дух

...и...

Мисията на сайта е да бъде в помощ на тръгналите по пътя на себепознание. Вниманието на аудиторията се насочва към универсалните истини изложени в лекциите и беседите и приложението им във всекидневния живот. Целта на Портала е, не да дава директни отговори на търсещите, а по-скоро да предоставя подходяща виртуална среда, в която те да четат, мислят и споделят своя опит. Учейки се един от друг и черпейки от изворите на древната мъдрост, участниците имат възможност да преоткрият нови аспекти на собствената си същност, да разберат по-добре себе си и света.

...

Познайте кой е източника :whistling::dancing yes:

Пращам искрените си Благодарности към тези хора за всичко което вършат/ са свършили :3d_161::3d_041::3d_022:

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

"Сега въпросът е какво трябва да подразбираме под думата "единство"? Единството, това е съдържанието на нещата. Туй съдържание не включва външната форма. Може да ви дам малко вода в една дървена чаша, може да ви дам в една желязна, в една сребърна или в една златна, важното е туй единство да е в съдържанието, а не във формата. Значи под "единство на обичта" разбираме, че природата, с която проявяваме нещата, трябва да съдържа необходимото за нас. Аз разбирам под думата "единство" само тия неща, които имат вътрешно съдържание."

Единство на обичта - ООК 02.01.1924 г.

Линк към коментар
Share on other sites

„Ние вярваме, че гълъбът, направен от лист от ученическа тетрадка, може да полети по-далече от космически кораб. Ние сме убедени, че нарисуваното от нас слънце може да озари цялата планета... Това, което не могат и не знаят възрастните, може да бъде постигнато от нашия млад свят”.

източник

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...