Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Рок & Метал


bulgaro

Recommended Posts

Искам да попитам всички вас за нещо... Пак за музика...

От много места чувам отрицателни мнения за хард-рока и метъла...

Аз слушам такава музика и тя освен, че ми харесва, ме кара да се чувствам добре...

Е те това не разбирам...

Кое му е лошото... Щом носи добро... ?!?!?!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 300
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Привет Булгаро :feel happy:

Мисля си:

Няма Лошо :thumbsup2: , стига да не са от ония стилове дето дори не искам да ги пиша :P

Иначе всичко е ритъм... :dancing yes: и щом ти харесва - няма лошо; :feel happy: по пътя музиката е различна ... :sleeping:

колкото до по "грубите" неща - всеки си преценя и за всеки му път си има, но на мен не ми допадат.

/ езотериците казват, че музиката понижава или повишава "вибрацията", но строго индивидуално е - тъй че нека всеки си намери своята си музика :feel happy: /

Аз също обичам и рок ... - и както обичам да казвам - ко да напрая, харесва ми :dancing yes:

Поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

Музиката е емоция,сега слушаш рок и метал ,след 2 или 3 години може би ще се чудиш какво пък толкова си харесвал в тази музика.

Преди десетина години и аз ги слушах и то доста, тази музика е агресивна ,зарежда те с агресия и недоволство и по някакъв особен начин те прави бунтар.Затова и текстовете са точно такива бунтарски ,агресивни.Бях на такава вълна ,слушах такава музика,и живеех като бунтар.

После хипи вълната :) т.е. редуващите се мигове на огромна еуфория преливащи се в дълбока депресия и търсене на смисъла на живота -"Нирвана" като най -добра група.

И т.н. общо взето стиловете в музиката обособяват емоционалните групи на хората.

Защо ли поп фолка заля България? :) и нещо много интересно наблюдавам много от "рокаджиите"започнаха да слушат поп фолк :) странна смесица на емоции.

Линк към коментар
Share on other sites

Който си е рокаджия по душа, винаги ще слуша и обича тази музика и ще се зарежда положително. На мен поне така винаги ми е действала и някак, ама хич не мога да се науча да слушам поп-фолк. Не осъждам тези, които го слушат, нооо на мен не ми идва от вътре :feel happy: Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

На мен ми се струва, че различните поколения се радват на различна музика и това може да се забележи от преминаването на Нептун от знак в знак. Какво да се прави - нашето поколение (1955-1970 Нептун в Скорпион) си слуша рок, хард-рок и дори метъл, докато предишното (1942-55 - Везни) никак не може да ни разбере.

Фолкът в България не е самотно явление в света; просто в другите държави не е фолк, ами например рап ... Аз обаче не съм забелязала рокаджии да преминават на попфолк :rolleyes: - интересно, колко са годишни те?

Линк към коментар
Share on other sites

Да живее хард-рока! Да живеят рокерите! Бунтарска музика е, затова да пребъдва!

Аман от човешки тъпоумици, че видите ли тази музика е хубава за слушане, а онази не е. Какво, музика по поръчка ли да слушам? Да слуша робски някой друг!

На мен не ми пречи да харесвам и рок и джаз и Шопен. Какъвто и стил да е музиката, щом влиза дълбоко в душата ви, слушайте я с кеф!

И нека музиката бъде с вас!

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

Искам да попитам всички вас за нещо... Пак за музика...

От много места чувам отрицателни мнения за хард-рока и метъла...

Аз слушам такава музика и тя освен, че ми харесва, ме кара да се чувствам добре...

Е те това не разбирам...

Кое му е лошото... Щом носи добро... ?!?!?!

Щом ти допада и те кара да се чувстваш добре,невиждам проблем,освен ако не пречиш с нея на околните.Инак и на мен ми допадат някои парчета,но слушам всякакъв стил музика,не се ограничавам с 2-3 стила музика.Не ми допада само тази (незнам какъ стил е) където само ревът и трошат на нея.

Линк към коментар
Share on other sites

Който си е рокаджия по душа, винаги ще слуша и обича тази музика и ще се зарежда положително. На мен поне така винаги ми е действала и някак, ама хич не мога да се науча да слушам поп-фолк. Не осъждам тези, които го слушат, нооо на мен не ми идва от вътре :feel happy: Поздрави!

Пълно единомислие :thumbsup2::feel happy: май някой го беше казал :feel happy:

леле Сисето как се е разпалило :thumbsup2: - с теб сме :thumbsup: ако обещаеш да не трошим нищо :dancing yes:

:v:

Линк към коментар
Share on other sites

Хаотичната, агресивна и твърде шумна музика определено въздейства разрушително (ако не вярвате на духовните учители, вижте данните на проф. Емото). Друг е въпросът, че понякога и разрушението на старите модели може да принесе някаква полза - но само ако се съпровожда от паралелно изграждане на нови, по-адекватни душевни структури. Свободата на човек да избира музиката, която слуша, е факт в днешно време; но нали е същото с храненето, дишането и т.н., чак до видовете духовни практики?! Това е само едната страна на въпроса, другата е за конкретните налични данни, касаещи едно или друго въздействие на всеки един от тези фактори върху здравето и душевната добра форма. Правилното тълкуване на временната приповдигнатост е от решаващо значение - важна е не толкова тя, а дълготрайното въздействие на съответния фактор - в случая "тежката" музика: дали ни оставя в състояние на високовибрационна хармония или по-скоро обратното?! :whistling:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

поразгледал съм нещицата на д-р Емото - препогледай ги и ти :whistling:

- там ставаше дума за:

хеви-метъл музика -"Това е вследствие от силната музика, пълна със гневни и вулгарни текстове. Резултатът е подобен на този, създаден от „Ти, глупако!", и показва, че водата откликва повече на думи, отколкото на музика..."

иначе всеки би следвало да си зададе тeзи въпроси :thumbsup: :

Свободата на човек да избира музиката, която слуша, е факт в днешно време; но нали е същото с храненето, дишането и т.н., чак до видовете духовни практики?! Това е само едната страна на въпроса, другата е за конкретните налични данни, касаещи едно или друго въздействие на всеки един от тези фактори върху здравето и душевната добра форма. Правилното тълкуване на временната приповдигнатост е от решаващо значение - важна е не толкова тя, а дълготрайното въздействие на съответния фактор - в случая "тежката" музика: дали ни оставя в състояние на високовибрационна хармония или по-скоро обратното?! :whistling:

свобода за всеки нека има :feel happy: свободата братко, свободата

от рок до рок разлика има :dancing yes: - Long Live Rock N Roll :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

Музиката е емоция,сега слушаш рок и метал ,след 2 или 3 години може би ще се чудиш какво пък толкова си харесвал в тази музика. Преди десетина години и аз ги слушах и то доста, тази музика е агресивна ,зарежда те с агресия и недоволство и по някакъв особен начин те прави бунтар.Затова и текстовете са точно такива бунтарски ,агресивни.Бях на такава вълна ,слушах такава музика,и живеех като бунтар. После хипи вълната т.е. редуващите се мигове на огромна еуфория преливащи се в дълбока депресия и търсене на смисъла на живота -"Нирвана" като най -добра група. И т.н. общо взето стиловете в музиката обособяват емоционалните групи на хората. Защо ли поп фолка заля България? и нещо много интересно наблюдавам много от "рокаджиите"започнаха да слушат поп фолк странна смесица на емоции.

Според мен нещо се бъркаш... :)

Относно тази музика - слушам я от около 12-15 години... Сега съм на 33... Възприятието на тази музика е различно... Теб те зарежда с агресия и недоволство, а мен не... Зарежда ме основно със съвсем други неща...

А за поп-фолка и рокаджиите тотално се бъркаш... И не ми е ясно къде и кога точно наблюдава явлението рокаджии да слушат поп-фолк... ?!?!?! :)

По-скоро имам някои наблюдения в обратна посока....

Поздрави от мен...

P.S. Рокаджиите не са лумпенчета на по 12-18 години...

Който си е рокаджия по душа, винаги ще слуша и обича тази музика и ще се зарежда положително. На мен поне така винаги ми е действала и някак, ама хич не мога да се науча да слушам поп-фолк. Не осъждам тези, които го слушат, нооо на мен не ми идва от вътре :feel happy: Поздрави!

:thumbsup1::thumbsup1::thumbsup1:

Много добре казано... :thumbsup:

Траш метъл е стилът - хахаха, музика само за нежни души.

По-скоро блек...

Траша що годе става... :):):)

Правилното тълкуване на временната приповдигнатост е от решаващо значение - важна е не толкова тя, а дълготрайното въздействие на съответния фактор - в случая "тежката" музика: дали ни оставя в състояние на високовибрационна хармония или по-скоро обратното?! :whistling:

Как да разберем дали сме в хармония или не? За дълготрайното въздействие говоря...

поразгледал съм нещицата на д-р Емото - препогледай ги и ти :whistling:

- там ставаше дума за:

хеви-метъл музика -"Това е вследствие от силната музика, пълна със гневни и вулгарни текстове. Резултатът е подобен на този, създаден от „Ти, глупако!", и показва, че водата откликва повече на думи, отколкото на музика..."

Точно Емото ме накара да питам във форума... :)

Интересуваше ме с каква точно песен или стил в метъла е експериментирал...

Вече имам някакво обяснение - "гневни и вулгарни текстове"... Такива не понасям...

Благодаря на Приятел, че ме информира...

Поздрави

Който си е рокаджия по душа, винаги ще слуша и обича тази музика и ще се зарежда положително. На мен поне така винаги ми е действала и някак, ама хич не мога да се науча да слушам поп-фолк. Не осъждам тези, които го слушат, нооо на мен не ми идва от вътре :feel happy: Поздрави!

Чалгата убива....

Само чалга и БГ-рап ми е непоносимо да слушам...

Всичко друго... Каквото се сетите... :)

Линк към коментар
Share on other sites

С риск да се отклоня мъничко от темата, но и да ме сметнете за тотално :whistling: искам да споделя какво чухме преди 1-2-3 месеца :rolleyes:

Обстановката - едно нощно заведение от кръчмаро-хоримашки тип :P , в което се озовах по - неведоми за мен обстоятелства, уважавайки поканата на един человек ... :sleeping:

Докато си седях и се чудех какво диря в туй забутано заведение и що не взема да си ходя дома :o , се заслушах в изпълнението на свирещата групата - Някакво хоро беше :dancing yes: . Колко голямо беше Учудването ми, когато "хванах" същия ритъм свирен от басиста, като една позната рок песен. Попислих че ми се причува и за всеки случай попитах едно др. приятелче, което също свири на китара - и отговорът беше изУмителен - същият ритъм на основата - басистът. За другите инструменти не мога да кажа нищо, но за бас-китарата... :dancing yes:

За жалост или радост, дали поради задимената обстановка, дали поради нещо др., не мога да си спомня нито името на хорото, нито името на рок - песента...

здраве да има

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

С риск да се отклоня мъничко от темата, но и да ме сметнете за тотално
:whistling:
искам да споделя какво чухме преди 1-2-3 месеца
:rolleyes:

Обстановката - едно нощно заведение от кръчмаро-хоримашки тип
:P
, в което се озовах по - неведоми за мен обстоятелства, уважавайки поканата на един человек ...
:sleeping:

Докато си седях и се чудех какво диря в туй забутано заведение и що не взема да си ходя дома
:o
, се заслушах в изпълнението на свирещата групата - Някакво хоро беше
:dancing yes:
. Колко голямо беше Учудването ми, когато "хванах" същия ритъм свирен от басиста, като една позната рок песен. Попислих че ми се причува и за всеки случай попитах едно др. приятелче, което също свири на китара - и отговорът беше изУмителен - същият ритъм на основата - басистът. За другите инструменти не мога да кажа нищо, но за бас-китарата...
:dancing yes:

За жалост или радост, дали поради задимената обстановка, дали поради нещо др., не мога да си спомня нито името на хорото, нито името на рок - песента...

здраве да има

:feel happy:

:thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2:
Хоп троп
:3d_146:
Приятел, ти си неотразим
:sorcerer:

:3d_039::3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

я изненада не знаех че има и други рокаджии тука - ами аз от години си падам по Helloween :) особено си харесвам Анди Дерис вокала просто въздишам по него :wub: макар че освен тая група си падам и по доста други Sonata Arctica, Avantasia, Nightwish- напоследък съм на вълна немски и скандинавски групи там се появиха такива групи дето направо скриват шапката на всички. Искам да кажа че между тях няма и капка агресия - по-скоро тайнствени светове и дракони - интересно като в приказка

Обаче дано не ме оплюете просто по мое мнение чалгата верно убива но не и в буквалния смисъл - не я харесвам и не мога да я слушам но не толкоз че убива ами ти стеснява мисълта малко - ограничава мисълта към едно. пък и текстовете са им елементарни като в сапунени опери - далече от реалността. но не мога да отрека че и в чалгата си има изпълнители с добри гласове могат да направят доста ако се насочат и в други стилове. въпреки всичко на купони не ме дразни. но все пак предпочитам си рок.

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy:

:3d_047:

И на мен много ми харесват "Тайнствените светове" :thumbsup2:, Rainbow Eyes още повече :angel:

а чалгата / с риск да се повторя / сваля вибрацията... :sleeping: и все пак - няма лошо...

поздрави

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

я изненада не знаех че има и други рокаджии тука - ами аз от години си падам по Helloween :) особено си харесвам Анди Дерис вокала просто въздишам по него :wub: макар че освен тая група си падам и по доста други Sonata Arctica, Avantasia, Nightwish- напоследък съм на вълна немски и скандинавски групи там се появиха такива групи дето направо скриват шапката на всички. Искам да кажа че между тях няма и капка агресия - по-скоро тайнствени светове и дракони - интересно като в приказка

Браво Гарванче...

Ама как изненада... ?!?!!?

Рокаджиите сме тук... :):):) в www.beinsadouno.com... :)

И Helloween слушаме и Nightwish... :)

Да сме живи и здрави... :)

Other bands play - Manowar kills...

Редактирано от Моника13
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Благодарим... :sorcerer:

P.S.

А Хелоуин и Гама Рей са взривили София снощи...

А не можах да отида... Думи нямам... :whistling:

Редактирано от bulgaro
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...