Jump to content
Порталът към съзнателен живот

19.10.2007 г. - Любовта е закон на освобождаване


Recommended Posts

Мисъл за деня - 19 Октомври 2007 г.

Ти имаш право да обичаш само по следния начин - ако кажеш: „Да обичам този брат и тази сестра, ще мога ли да обичам чрез нея всичките други братя и всичките други сестри?" Ако можеш чрез този брат да обичаш всичките братя, Бог е там. Ако можеш чрез тази сестра да обичаш всичките сестри, Бог е там. Ако искаш да обичаш този брат и да го задържиш за себе си, Господ не е там.

Възлюбете Господа!

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: Да обичаме Божественото във всеки човек.

:thumbsup: Да виждаме проявата на Безграничното в малкото и граничното.

:thumbsup: Да разширяваме все повече обхвата на любовта си към повече човешки души.

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup:
Да обичаме Божественото във всеки човек.

:thumbsup:
Да виждаме проявата на Безграничното в малкото и граничното.

:thumbsup:
Да разширяваме все повече обхвата на любовта си към повече човешки души.

:feel happy::thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_041:

„Възлюбете Господа.“ Думата „възлюбете“ Господа е един скъпоценен камък, който, ако се обработи, придобива своята цена. Любовта е закон на освобождаване. Без любов свобода в света не може да има.

Ако вашата любов може да ползува вас, тя може да ползува и другите. Ако вашата истина, която имате вие, не може да ползува самите вас, да ви ръководи, то тя не може да ползува и другите. Ако вашето знание не може да ползува самите вас, не може да ползува и другите. То е един закон

Христос казва: „Аз съм Пътят, Истината, и Животът.“ ... Защо ги тури така? Какво представя пътят? Пътят представя знанието. Без знание път няма. Там, дето трябва да дойде светлината, да се използува, то е истината. Животът, това е крайната точка. Всичките придобивки на пътя е животът. Условията, с които ти можеш да се ползуваш, това е пътят да придобиеш живота. Туй е истината. Следователно трябва да имаш път, знание, трябва да имаш истина. Трябва да имаш живот. Вечният живот, това е смисълът.

в четвъртия ден Бог създаде Слънцето, понеже умът в човека е дошъл най-после. Когато дошъл умът в човека, тогава е изгряло Слънцето. Преди да е дошъл умът, човек не е могъл да разбира какво е бил духът. Всичко е било както когато падне някоя голяма мъгла и не може да видиш.

Ще ида при баща си и ще му кажа: „Отсега нататък не искам да бъда господар, но искам да бъда като един от твоите слуги. :angel:icon13.gif

icon12.gif

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup:

:3d_041:

„Възлюбете Господа.“ Думата „възлюбете“ Господа е един скъпоценен камък, който, ако се обработи, придобива своята цена. Любовта е закон на освобождаване. Без любов свобода в света не може да има.

Ако вашата любов може да ползува вас, тя може да ползува и другите. Ако вашата истина, която имате вие, не може да ползува самите вас, да ви ръководи, то тя не може да ползува и другите. Ако вашето знание не може да ползува самите вас, не може да ползува и другите. То е един закон

Христос казва: „Аз съм Пътят, Истината, и Животът.“ ... Защо ги тури така? Какво представя пътят? Пътят представя знанието. Без знание път няма. Там, дето трябва да дойде светлината, да се използува, то е истината. Животът, това е крайната точка. Всичките придобивки на пътя е животът. Условията, с които ти можеш да се ползуваш, това е пътят да придобиеш живота. Туй е истината. Следователно трябва да имаш път, знание, трябва да имаш истина. Трябва да имаш живот. Вечният живот, това е смисълът.

в четвъртия ден Бог създаде Слънцето, понеже умът в човека е дошъл най-после. Когато дошъл умът в човека, тогава е изгряло Слънцето. Преди да е дошъл умът, човек не е могъл да разбира какво е бил духът. Всичко е било както когато падне някоя голяма мъгла и не може да видиш.

Ще ида при баща си и ще му кажа: „Отсега нататък не искам да бъда господар, но искам да бъда като един от твоите слуги. :angel:icon13.gif

icon12.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Ти имаш право да обичаш само по следния начин - ако кажеш: „Да обичам този брат и тази сестра, ще мога ли да обичам чрез нея всичките други братя и всичките други сестри?" Ако можеш чрез този брат да обичаш всичките братя, Бог е там. Ако можеш чрез тази сестра да обичаш всичките сестри, Бог е там. Ако искаш да обичаш този брат и да го задържиш за себе си, Господ не е там.

Днес подложих на проверка вътре в себе си дали имам право да обичам хората, които смятам,че обичам.

Ако обичайки един човек, на мен ми се прииска да "направя" другите толкова "добри" като него, значи искам да задържа за себе си удоволствието от неговото присъствие и да направя така, че и другите да ми го доставят... Господ не е там.

Ако обичайки един човек, аз го поставям над останалите и търся несъзнателно недостатъци у тях, за да си докажа колко добър е той в сравнение с тях, значи искам да задържа за себе си най-доброто, които виждам и искам да виждам в него. Искам да го задържа такъв, какъвто го обичам.... Господ не е там.

Ако обичам един човек без да го сравнявам с другите или с някакъв идеал или модел за добро, значи бих могла да обичам всички по същия начин... Бог е там.

Линк към коментар
Share on other sites

Има няколко човека които като мисля за тях наистина обичам когото и да е "около" мен

Изглежда въпрос на вибрации и отваряне на сърдечната чакра

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...