Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За ясновидството


Recommended Posts

Щом е "заложено" някъде- в клетките или на друго място, щом го ИМА- не е дарба, а обремененост...която в някои случаи можем да пласираме на добра цена и от тази обремененост да има полза за обществотго като цяло- в такива случаи наричаме такива обременености "талант"- а таланта е мялка/валута, т.е. има някаква стойност- едни са по-талантливи, други не са толкова талантливи. Има хора с много таланти, но няма хора без талант...Поне един талант у всеки има.

Така че, ясновидство ли било, гадание ли било или каквато и да е окултна кръжочна дейност- тя е въпрос на обремененост.

за това мога да споря доста - нима искаш да кажеш, че всяка една двойка бази в нашето ДНК са обременености :o ако са мутирали - да, но ако са нормални, кое от всичкото това е обременително. и всъщност ти всеки един талант и творчество заби под общ знаменател. ако един човек не може да се справи с това което носи вътре в себе си, то тагава той е обременен, но ако човека се справя прекрастно с "товара" си не го наричам обремененост.

Всички тези ясновидски или прочие там "качества" са свързани със петте сетивни органа, които имаме, с тази разлика, че у всеки човек по рождение петте сетива са "тунинговани" по такъв начин, че няма двама души, чиито пет сетива да са еднакво калибрирани и с еднакви параметри.

тука може и да си прав, защото от да бързам да пиша си мисля, че всички ме разбират :P явно неправилно съм се изразила - ясновидството според мен си е заложено в човека, но друг е въпроса дали е развито или не - просто още едно сетиво на мегданя. нарекох го дарба, защото все още е рядко срещано явление ;)

Екстрасенси, ясновид;и, окултисти, екзотерици, езотерици и мезотерици от всички видове природно-религиозни "източници" като качества нямат нищо повече от сетивна обремененост...а още по-зле са тези, които се опитват да я придобият- защото и малкото, което успеят да развият, приемат напълно погрешно за "духовно израстване"...

има хора които си активират сензитивността след определено духовно израстване, а има хора на които им "се дава" за да израстнат духовно. друг е въпроса обаче кой какво прави със своята сензитивност :thumbsup:

Гаданиетоа е наука- може да бъде научено от всеки, който прояви съвсем най-нормална и присъща за всички средношколски дисциплини необходимост от съответна подготовка. Всички гадателски "дисциплини"- гадание с игрални карти, с карти таро, с кристали, с разни оракули и т.н., е нещо, което може да се систематизира, да се събере и обобщи в съвсем приличен вид, и да се научи от всеки- дори и от човек като мен

това е вярно, НО тук не става въпрос за гадание с карти, а за ясновидство, което само по себе си няма нищо общо с карти и сфери, а с интуиция и "виждане" в бъдещето.

от друга страна обаче това е виждане в бъдещето само за нас и за времето, което ние хората го разбираме като такова. принципно времето не е това, което е и затова има хора, които спокойно могат да се движат по спиралата на времето и да наблюдават събитията. събията в днешния ден на друго място са се случили много отдавна... та така...

Дарбите отговарят на обещаното от Христос: "Ще ви дам това, което ко не е виждало и ръка не е докосвала"- т.е. под Дарба следва да се разбира действие на Св. Дух от типа "напълване", което е възможно при наличие на нов мех- а нов мех е новородената душа, която е "девица", която не е окултно и/или мистично обременена с вавилонското наследство...

оппааааааааа те тука вече огази малко лука :P с първата част - добре съгласих се /никога не съм чела библията, защото тя през вековете е толкова трансформирана, че вече не е това което е.../, но частта за новия мех нещо ми се загуби... ако една душа е млада и неосъзната ще ми е страшно интересно как аджеба Исус би и дал някаква дарба, като самата душа едва ли ще знае какво да я прави. принципно е възможно да стане за да се изпробва душата какво би направила с дар божи, но нещо не ми се връзват нещата... от друга страна обаче има друго - под нов мех определено Исус е има в предвид една осъзната душа, която е достатъчно израстнала и не е нужно да вземеш да умреш, па после да се преродиш за да стане това да се осъзнаеш. това е същото като превръщането на оловото в злато при алхимиците - това е превръщането на обикновената човешка душа в частица от Божествената същност.

Ако обаче е вникнал в думите на Христос чрез душата си (нещо, което не става нито по желание на егоистичното съзнание, нито по негова заповед, а става единствено и само според степента на откликване на Божествената искра в човека, пробуждането и активирането й по Божията Воля- процес в който човешките желания, намерения и воля нямат никаква друга роля, освен на активна съпротива...)

добре бе - хубаво, а ти защо отричаш тази част у хората наречени "ясновидци". нима слагаш всички под общ знаменател? верно е, че има доста мошеници и затова им е излязло такова име, но има и достойни за уважение хора, които са водени единствено от мисълта за помощ на другите. това е все едно някой да каже "айде всички хирурзи под ножа" заради спекулации на твои колеги, но доколкото виждам от постовете ти, ти си доста по-осъзнат от колегите си и предполагам едно такова изказване би те обидило /ако изобщо ти пука де :P /...

сега за да не стане объркване само да поясня, че аз не съм ясновидец и сякаш нямам наченки на такъв дар :P , но явната несправедливост, която поставя всички под общ знаменател ме провокира да защитя онеправданата страна :harhar:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"Ясновидството и психометрията, например, са следствия и карикатура на втората способност на човека, не достигнала своята зрялост. Установихме, че втората способност е мъдростта, която може да се придобива, трансформира и асимилира от интелекта. При липса на връзка с мъдростта и при един силно денатуриран интелект, могат да настъпят ясновидски и психометрични качества. Но вие ще разберете, че тези способности нямат нищо общо с божествените намерения, а са само биологични реакции.

Ясновидството е вътрешно възприемане на впечатления, поглед върху това, което се случва на едно неопределено разстояние от възприемащия. Ясновидството, следователно, не е същото като етерното виждане, не е усъвършенстване и разширяване на материалното зрение.

Психометрията е способност за виждане на нещата от природата в тяхната взаимовръзка. Психометристът е в състояние, например, когато часовник на даден човек попадне у него, да прочете жизненото състояние на лицето, на което принадлежи часовникът. Това качество обаче е също чисто биологично. Ако наблюдаваме някои животни, този факт ще ни се изясни. Животните често са във висока степен ясновиждащи, ясночуващи и психометрични. Едно полицейско куче може да работи със своето фино обоняние и слух. Но това е само отчасти вярно, тъй като освен всичко друго, и при животното, и при човека жлезите с вътрешна секреция играят голяма роля. Това, че човек в една сходна ситуация постъпва различно от кучето, се дължи на факта, че последното няма разум като човека.

Може да се развие позитивно или негативно ясновидство. Негативно ясновиждащ става онзи, който допуска в своето аурично поле проникващите в него влияния отвън. Там той ги задържа и като резултат мислите му са напълно обсебени от тях. Концентрацията на мисли, която е насочената към него, и задържаната тревожна картина, са причина излъчващият се от хипофизата ток да доведе пинеалиса (епифизата) до ясновидски възприятия.

Позитивно ясновидство възниква, когато някой концентрира силно своите мисли върху нещо. Чрез тази целеустремено насочена мисловна сила човекът е в състояние да навлезе в ауричната сфера на своя обект. Като резултат предметът на неговия интерес се превръща в разтворена книга за него. Всъщност, не е необходимо да добавяме, че тази естествена способност може много да се засили посредством различни упражнения – при това с изненадващи резултати.

Ако разгледаме това развитие трезво и от по-висока гледна точка, ще открием, че всички тъй наречени висши способности не са нищо друго, освен култивиране на жлезите с вътрешна секреция. За такова култивиране човек не е длъжен дори да бъде добър и честен или да променя начина си на живот. Всеки, който се интересува, може да упражнява този окултизъм, в случай, че биологичната му структура не му създава твърде много пречки. Стимулацията на жлезите с вътрешната секреция може да се извърши по различни начини. Обаче с това са свързани страшни опасности.

В този смисъл, всяко разширяване на диалектичното съзнание означава увеличаване на всевъзможни опасности не само за дадения човек, но и за други хора. Защото така се създават богати възможности за материално, морално и духовно експлоатиране. Трагичното в случая е, че по този начин се отклоняват от истинския път действително търсещи хора.

За правилното разбиране тук е необходимо да се подчертае още веднъж следното: Ако човек веднъж е започнал негативно или позитивно трениране на вътрешната секреция или притежава по рождение възприемчиво за това тяло, без да знае обаче как да се предпазва чрез поддържане здравословно и високоморално жизнено поведение, то той отваря ауричната си сфера за множество сили, които могат да го обсебят.

Едно подобно развитие се отнася към природното култивиране на личността и я привърза към диалектичния свят по-силно от всичко друго. По този начин се постига точно обратното на поставената цел- т.е. духовно развитие няма, въпреки удобно поддържаната в съзнанието илюзия от типа "е те това пък ако не е духовно развитие- няма друо какво да е...) Инволюция...В това отношение, всеки средностатистически човек с "нормална" сетивност, който е наясно, че нито е ясновидец, нито иска да бъде такъв, стои пред първото стъпало от стълбата на духовното развитие, докато убденият че има някакви ясновидски способности отрича тази стълба в Реалността, но съзнанието му се е вкопчило в илюзията, че той вече е започнал изкачването на тази стълба, и освен това- че е доста по-високо от останалите (естественото проявление на егоистичното съзнание е в диференцирането и разделянето, разграничаването на аза, и колкото по-заслепен е човек, толкова повече възприема себе си като различен, уникален, покатерил се на високо...та нали има способности някакви...или поне в киносалона на съзнанието му, само този филм се "върти"...)

Имитация на Свещените сили- или, дарбите не са това, за което ни е удобно да си ги натамъняваме

Тренирането на двата органа с вътрешна секреция (хипофиза и епифиза) означава да си играеш със свръхестествените способности. Това е събуждане на едно заместително умение, на изкривеното изображение на една божествена способност, скрита в човека. Помислете за змията на Мойсей и нейната имитация от страна на египетските свещеници. Мойсей се явява пред фараона с жезъла на своя собствен свещен огън, знакът на неговата свръхприрода. Той доказа на света, че неговият път е Пътят на свободата, докато свещениците на фараона искали да блокират тази свобода чрез лъжливите видения на несвещения змийски огън.

Много свещени предмети и сили могат да бъдат имитирани. Възможно е дотолкова да се заблудите от тези карикатурни имитации, че да ги сметнете за истински и достоверни.

Не се ли получава същото в обикновения живот на човека? Всъщност това, което наричаме “живот”, реално погледнато, не е нищо повече от усилия и грижи. "

С малки изключения, горния текст е от Катароза Де Петри- тук там съм си водил "бележки", но за съжаление не съм маркирал в оригиналния файл на рс-то ми с различен цвят "бележките", които съм си водил.

Така или иначе, оригиналът на статията, може да се прочете ТУК - стига линка да е все още актуален...

Така че, де да можех да поставя ясновидците под един знаменател с другите хора...но, не мога- поне с пет-шест знаменателя повече за "окаяност" в сравнение с "лишените" от "ясновидски способности" хора, и ги поставям в категория "тъмница"...Е, има килии- категория 5 звезди, има и килии- категория "махленска вижка"...но, да, "тъмница" определено е един знаменател...Всички ясновидци са в тъмница....но, винаги има възможност човек да потърси Светлината...и ако има Вяра, като търси- може и да намери...или- да бъде намерен...

Линк към коментар
Share on other sites

тъй, тъй - цитати и научни обяснения и доколкото разбрах отричане на жлезите с вътрешна секреция... това защо ли ми звучи като изречението на една позната "Че за кво му е на човек да използва 100% от мозъка си, като и с 3-4% се оправя прекрасно?" :3d_139: - за сведение въпросната девойка има и Слънце и Меркурий в телец - та работата е ясна... ми честно казано аз съм на мнение, че щом нещо се намира в човешкото тяло значи трябва да се използва. ако не можеш да го използваш - недей, но който може защо да не го прави?

значи Кристиян, за теб всеки човек например тръгнал по духовния път и в един момент развил например ясновидска дарба е в тъмницата, защото било опасно да се възбуждат жлезите и с това не се знае какво става в организма... е добре, но аз питам защо пък трябва да се знае, ако човека си се чувства прекрасно :P и сега да се поясня отново - ти отричаш всички ясновидци и твърдиш, че са си в килиите в мазето на замъка, но че има имало светлина в тунела... това ми звучи много хмххххммм как да го кажа - абе леко тесногръдо... кое ти гарантира, че твоята Светлина в твоят личен Път е правилната Светлина в Пътя на друг човек... не е редно да се уеднаквяват Пътищата към Светлината, защото хората са доста различни ;)

очаквах по широко разбиране от човек сложил картата Магът от тарото за аватар :harhar:

Линк към коментар
Share on other sites

Ясновидството и психометрията, например, са следствия и карикатура на втората способност на човека, не достигнала своята зрялост. Установихме, че втората способност е мъдростта, която може да се придобива, трансформира и асимилира от интелекта. При липса на връзка с мъдростта и при един силно денатуриран интелект, могат да настъпят ясновидски и психометрични качества. Но вие ще разберете, че тези способности нямат нищо общо с божествените намерения, а са само биологични реакции.

Ясновидството е вътрешно възприемане на впечатления, поглед върху това, което се случва на едно неопределено разстояние от възприемащия. Ясновидството, следователно, не е същото като етерното виждане, не е усъвършенстване и разширяване на материалното зрение.

Психометрията е способност за виждане на нещата от природата в тяхната взаимовръзка. Психометристът е в състояние, например, когато часовник на даден човек попадне у него, да прочете жизненото състояние на лицето, на което принадлежи часовникът. Това качество обаче е също чисто биологично. Ако наблюдаваме някои животни, този факт ще ни се изясни. Животните често са във висока степен ясновиждащи, ясночуващи и психометрични. Едно полицейско куче може да работи със своето фино обоняние и слух. Но това е само отчасти вярно, тъй като освен всичко друго, и при животното, и при човека жлезите с вътрешна секреция играят голяма роля. Това, че човек в една сходна ситуация постъпва различно от кучето, се дължи на факта, че последното няма разум като човека.

Може да се развие позитивно или негативно ясновидство. Негативно ясновиждащ става онзи, който допуска в своето аурично поле проникващите в него влияния отвън. Там той ги задържа и като резултат мислите му са напълно обсебени от тях. Концентрацията на мисли, която е насочената към него, и задържаната тревожна картина, са причина излъчващият се от хипофизата ток да доведе пинеалиса (епифизата) до ясновидски възприятия.

Позитивно ясновидство възниква, когато някой концентрира силно своите мисли върху нещо. Чрез тази целеустремено насочена мисловна сила човекът е в състояние да навлезе в ауричната сфера на своя обект. Като резултат предметът на неговия интерес се превръща в разтворена книга за него. Всъщност, не е необходимо да добавяме, че тази естествена способност може много да се засили посредством различни упражнения – при това с изненадващи резултати.

Ако разгледаме това развитие трезво и от по-висока гледна точка, ще открием, че всички тъй наречени висши способности не са нищо друго, освен култивиране на жлезите с вътрешна секреция. За такова култивиране човек не е длъжен дори да бъде добър и честен или да променя начина си на живот. Всеки, който се интересува, може да упражнява този окултизъм, в случай, че биологичната му структура не му създава твърде много пречки. Стимулацията на жлезите с вътрешната секреция може да се извърши по различни начини. Обаче с това са свързани страшни опасности.

В този смисъл, всяко разширяване на диалектичното съзнание означава увеличаване на всевъзможни опасности не само за дадения човек, но и за други хора. Защото така се създават богати възможности за материално, морално и духовно експлоатиране. Трагичното в случая е, че по този начин се отклоняват от истинския път действително търсещи хора.

За правилното разбиране тук е необходимо да се подчертае още веднъж следното: Ако човек веднъж е започнал негативно или позитивно трениране на вътрешната секреция или притежава по рождение възприемчиво за това тяло, без да знае обаче как да се предпазва чрез поддържане здравословно и високоморално жизнено поведение, то той отваря ауричната си сфера за множество сили, които могат да го обсебят.

Едно подобно развитие се отнася към природното култивиране на личността и я привърза към диалектичния свят по-силно от всичко друго. По този начин се постига точно обратното на поставената цел- т.е. духовно развитие няма, въпреки удобно поддържаната в съзнанието илюзия от типа "е те това пък ако не е духовно развитие- няма друо какво да е...) Инволюция...В това отношение, всеки средностатистически човек с "нормална" сетивност, който е наясно, че нито е ясновидец, нито иска да бъде такъв, стои пред първото стъпало от стълбата на духовното развитие, докато убденият че има някакви ясновидски способности отрича тази стълба в Реалността, но съзнанието му се е вкопчило в илюзията, че той вече е започнал изкачването на тази стълба, и освен това- че е доста по-високо от останалите (естественото проявление на егоистичното съзнание е в диференцирането и разделянето, разграничаването на аза, и колкото по-заслепен е човек, толкова повече възприема себе си като различен, уникален, покатерил се на високо...та нали има способности някакви...или поне в киносалона на съзнанието му, само този филм се "върти"...)

Имитация на Свещените сили- или, дарбите не са това, за което ни е удобно да си ги натамъняваме

Тренирането на двата органа с вътрешна секреция (хипофиза и епифиза) означава да си играеш със свръхестествените способности. Това е събуждане на едно заместително умение, на изкривеното изображение на една божествена способност, скрита в човека. Помислете за змията на Мойсей и нейната имитация от страна на египетските свещеници. Мойсей се явява пред фараона с жезъла на своя собствен свещен огън, знакът на неговата свръхприрода. Той доказа на света, че неговият път е Пътят на свободата, докато свещениците на фараона искали да блокират тази свобода чрез лъжливите видения на несвещения змийски огън.

Много свещени предмети и сили могат да бъдат имитирани. Възможно е дотолкова да се заблудите от тези карикатурни имитации, че да ги сметнете за истински и достоверни.

Не се ли получава същото в обикновения живот на човека? Всъщност това, което наричаме “живот”, реално погледнато, не е нищо повече от усилия и грижи.

С малки изключения, горния текст е от Катароза Де Петри- тук там съм си водил "бележки", но за съжаление не съм маркирал в оригиналния файл на рс-то ми с различен цвят "бележките", които съм си водил.

Така или иначе, оригиналът на статията, може да се прочете ТУК - стига линка да е все още актуален...

Така че, де да можех да поставя ясновидците под един знаменател с другите хора...но, не мога- поне с пет-шест знаменателя повече за "окаяност" в сравнение с "лишените" от "ясновидски способности" хора, и ги поставям в категория "тъмница"...Е, има килии- категория 5 звезди, има и килии- категория "махленска вижка"...но, да, "тъмница" определено е един знаменател...Всички ясновидци са в тъмница....но, винаги има възможност човек да потърси Светлината...и ако има Вяра, като търси- може и да намери...или- да бъде намерен...

Интересно обяснение за ясновидството ,но не непременно и вярно ,просто разсъждения ,всеки вижда различно нещата.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

...

думите не означават нищо или нищо отвъд това, което сме прочели - те са метафори без смисъл.

Във връзка с тази много точна мисъл на Мона, ще копирам като примери думи от поста на Кристиян по-горе :

- "позитивно или негативно ясновидство"; - "психометрията"; - "денатуриран интелект"; - "втората способност на човека"; - "аурично поле"; -"хипофизен ток"; - "диалектичното съзнание"; - "негативно или позитивно трениране на вътрешната секреция"; - "аурична сфера"; - "природно култивирана личност"; ...думи, ...думи,... - метафори без смисъл, незначещи нищо извън това, което е прочел някъде автора. А той доста малко е чел! Личи си от написаното.

Все пак, на базата на тази "обосновка", следва предупреждение за "страшни опасности" ,чрез които може да "се отклоняват от истинския път (?!?) действително търсещи хора." ?!? Да се смее ли или да плаче човек ?

Следва и "гениален" извод... "В това отношение, всеки средностатистически човек с "нормална" сетивност, който е наясно, че нито е ясновидец, нито иска да бъде такъв, стои пред първото стъпало от стълбата на духовното развитие, докато убеденият че има някакви ясновидски способности отрича тази стълба в Реалността, но съзнанието му се е вкопчило в илюзията..." Браво! Вече направихме и подредбата по "стълбата"... :)

Четейки мнението в мен възникват следните въпроси:

Нужно ли е да четем подобни статии и текстове, в които се опитват с няколко листа А-4 да ни кажат заветната "истина" ?

Нужно ли е да "напълваме" със смисъл подобни метафори, за които можем да прочетем полюсни неща ? Разумно ли е ? Какъв е смисъла ?

Всеки сам може да си отговори на тези въпроси и да направи своя избор... Аз лично отдавна съм спрял да чета подобни трактати, поради простата причина, че това е АБСОЛЮТНА загуба на време.

Не мога да разбера един факт обаче, който го забелязвам доста често тук във форумите... Защо интелигентни хора, които могат да напишат много по-стойностни и добри неща, четат подобни нелепости ?!? Не виждам смисъл от това пилеене на енергия и сили,...но както казах всеки сам упражнява своя "свободен избор". :)

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

Ценна мисъл за деня:

У човека има едно чувство между веждите, има една жлеза в гърлото, друга в сърцето, трета в гръбначния стълб и ред други жлези, чрез които човек може да се ориентира в много работи, които сега ви смущават. Запример, вие не знаете какво ще бъде времето утре. Вие може да знаете прекрасно. Има някой да ви дава пари. Има една жлеза, която може да ви каже онзи, който има да ви дава, ще даде ли парите или не. Как? Онзи, който има да ви дава, казва: Няма да ви дам парите. Той препраща вълните в пространството. Тази жлеза долавя тези вълни, казва: Няма да ти плати. Ще ми плати. Той казва: Туй е неговото последно мнение, което той не е казал. Ти слушаш, каквото той е казал и вярваш. Туй, което казва тази жлеза, е вярно. Туй сега наричаме интуиция. Не е интуиция. Една жлеза има, която мисли много умно и не само засега, но и след хиляди години може да ти каже, какво ще стане. (Беинса Дуно)

:feel happy::smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

Нещо все по-малко доверие имам в ясновидството. Някъде тук във форума прочетох (май мнение на психотроник), че учен е изследвал Ванга и не е намерил статистически значима корелация между прогнозите й и действителните събития. Какво ли да кажем за 150 години изследвания в парапсихологията и психотрониката, безспирно стигащи до задънена улица. Затова имам все по-голямо доверие на здравия разум!

В същото време обаче нещо в мен знае, че познанието е безгранично и че твърде малко знаем за Себе си! Това, което обаче засега масово се нарича ясновидство, обикновено е смесица от паметови изкривявания, самоизпълняващи се пророчества, отговор на очакване и фанатична вяра, нагласяване на хипотези, така че да паснат на очакванията, нерядко шарлатанство, проективна идентификация и т.н. Засега дорималкото парапсихологични експерименти с коефицент на корелация под 0.05 в полза потвърждаване на хипотезата за ясновидство могат да бъдат съвсем ясно обяснени с резултатите на обикновената статистика и логични разумни обяснения - ако си позволим безпристрастно лишаване о фанатичната вяра и нагаждането на резултатите към вярването, вложено в хипотезата ни, разбира се! Това е дълга тема и има цели книги по въпроса! Имам една такава, старичка, български превод, но много добър превод, в която когнитивната наука просто обезкостява цялата парапсихологична теза. При това изцяло непредубедено и безпристрастно!

Горното обаче не означава, че не вярвам в ясновидството. Означава, че отсявам зърното от плявата и че зърното е доста малко, а плявата повечко!

Линк към коментар
Share on other sites

...

думите не означават нищо или нищо отвъд това, което сме прочели - те са метафори без смисъл.

Във връзка с тази много точна мисъл на Мона, ще копирам като примери думи от поста на Кристиян по-горе :

- "позитивно или негативно ясновидство"; - "психометрията"; - "денатуриран интелект"; - "втората способност на човека"; - "аурично поле"; -"хипофизен ток"; - "диалектичното съзнание"; - "негативно или позитивно трениране на вътрешната секреция"; - "аурична сфера"; - "природно култивирана личност"; ...думи, ...думи,... - метафори без смисъл, незначещи нищо извън това, което е прочел някъде автора. А той доста малко е чел! Личи си от написаното.

Все пак, на базата на тази "обосновка", следва предупреждение за "страшни опасности" ,чрез които може да "се отклоняват от истинския път (?!?) действително търсещи хора." ?!? Да се смее ли или да плаче човек ?

Следва и "гениален" извод... "В това отношение, всеки средностатистически човек с "нормална" сетивност, който е наясно, че нито е ясновидец, нито иска да бъде такъв, стои пред първото стъпало от стълбата на духовното развитие, докато убеденият че има някакви ясновидски способности отрича тази стълба в Реалността, но съзнанието му се е вкопчило в илюзията..." Браво! Вече направихме и подредбата по "стълбата"... :)

Четейки мнението в мен възникват следните въпроси:

Нужно ли е да четем подобни статии и текстове, в които се опитват с няколко листа А-4 да ни кажат заветната "истина" ?

Нужно ли е да "напълваме" със смисъл подобни метафори, за които можем да прочетем полюсни неща ? Разумно ли е ? Какъв е смисъла ?

Всеки сам може да си отговори на тези въпроси и да направи своя избор... Аз лично отдавна съм спрял да чета подобни трактати, поради простата причина, че това е АБСОЛЮТНА загуба на време.

Не мога да разбера един факт обаче, който го забелязвам доста често тук във форумите... Защо интелигентни хора, които могат да напишат много по-стойностни и добри неща, четат подобни нелепости ?!? Не виждам смисъл от това пилеене на енергия и сили,...но както казах всеки сам упражнява своя "свободен избор". :)

Поздрави.

Та, Спасителят значи, излиза, че е метафора, която човек "прокарва" с чаша студена вода...Наздраве :D - толкоз са виртуалните възможности...Друго си е на село неделната литургия- там метафората се нарича нафора, винаги е прясна, и мо`ж я прекара смисленно с канче цървено вино, до постигане на формат А4 (Аз 4-ворен)

С АБСОЛЮТНАТА загуба не съм наясно, вероятно защото са ми приоритет ОТНОСИТЕЛНИТЕ ПРИХОДИ, с които, при свестен дилър, може да си купиш коооолкото си искаш време- за губене или за намиране-по желание на потребителя...и според колкото пространство можеш да си постелиш...

Никола, светът е само това, което сетивата ни "прожектират" върху времево-пространствената лента на съзнанието, което прожектира този "филм" на екрана, който наричаме "реалност"- в диалектичното битие, няма обективна действителност, та човек да има свобода на избора да си угажда- всичко що прави е поради две неща- принуден от страданието, или приврлечен от наслаждението...та, боравенето сабсолютни величини най-малкото е неуместно...Всичко е относително.

И накрая,

следва и "гениален" извод... "В това отношение, всеки средностатистически човек с "нормална" сетивност, който е наясно, че нито е ясновидец, нито иска да бъде такъв, стои пред първото стъпало от стълбата на духовното развитие, докато убеденият че има някакви ясновидски способности отрича тази стълба в Реалността, но съзнанието му се е вкопчило в илюзията..." Браво! Вече направихме и подредбата по "стълбата"... :)
Как може да се направи "подредба" по тази "стълба", след като "добрите" стоят пред първото й стъпало, а "лошите" отричат изобщо наличието на стълба? Разбирам, че в твоята реалност всичко става така, както си го режисираш, но като замезим с метафората, и я "прокараме" с чаша студена вода- остава опцията "буквално разбиране"- но, явно не си си губил времето :D

Това е от мен. Ако имаш желание- ще разбереш, ако не- здраве да е... За възможността за разбиране, знам, че я имаш- но, в края на краищата всичко е въпрос на желание :)

П.П. Да ни е честита относителността в потребяването на времето и пространството!

Ние сме против пълната липса на свобода на избора- два часа седмично ни стигат!

Линк към коментар
Share on other sites

Имам проблем за който ходих при врачка. Тя ми предсказа благоприятно развитие на нещата. Не можах да повярвам. След време ходих при още две , които потвърдиха същото.(мисля,че жените които съм посетила имат способност).

Бихте ли ми обяснили това явление .......От къде се черпи тази информация и как може и при трите тя е една и съща?

Много се съмнявам ,че са истински ясновидки ,между другото тези мошенници/чки са доста хитри в говоренето .Тези ясновидци които им е дадена тази способност не е случайно ,те са го постигнали благодарение на високо съзнание ,има случаи когато са придобити и следствие на инцидент ( Ванга ,Вера Коччовска ) .Разликата е много голяма между инстинските ясновидци и мошенниците .Истинските ясновидци се познават лесно ,те негледат само да познават на хората и да ги лекуват просто така,гледат да предадат философия на живот (защото виждатат от къде идват проблемите на хората ) не просто да гадаят ей така и да им взимат парите на хората .А мошениците те си имат стратегия за отгатване при всички горе долу е една и съща ,отгатват общи неща първо,които за повечето хора всеки може да отгатне (примерно - имал си голяма любов ) и започват леко полека да опипват "почвата" ,ако неотгатнат нещо започват да овъртат за да не се види ,че са отгатнали грешно .Мошениците говорят за направена магия ,и за развалянето им ако им дадеш пари :) .Разликата е голяма ,но неразбиращите хора лесно могат да бъдат излъгани и те умело се възолзват от това .Днешно време бол с мошенници ,така че внимавайте , 99.999% са именно такива .

Линк към коментар
Share on other sites

Според горния пост... ще опитам да обясня...

Според мен дали има някой способности или не, не е толкова важно... :hmmmmm: По-важно е друго-Тези жени, насочват съзнанието към положително мислене, т. е. има добра вибрация и от там след като вече има вяра в добро то просто се случва...

Ако нашата вяра, очакване е насочена към отрицателни аспекти, то такива резултати са налице и обратно, ако има положителни мисли... то резултатите са налице... Излиза, че всеки сам си проектира живота, според вярата и съзнанието си... А т. нар. гледачки, ясновидки са само нещо като помощници, които може да ни насочат или излъжат... :)

Понякога са полезни, за да променим нещо за добро, но пак си е индивидуален избор... :feel happy: Изобщо, те си имат място, щом Бог ги е поставил в живота...

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Има си такъв езотеричен гъдел ,да отида да видя какво ще ми "познае" :).Който му се дават пари ,да си ходи на гадателки,лечителки и магове ,и те да си го обработват.И повечето такива гадателки не ми се струва ,че насочват хората към положително мислиене ,глдедат да го баламосат нещо ,и да му вземат парите.Но който иска да си начеше крастата и да му вземат парите ,да си ходи ,няма проблем :).

Линк към коментар
Share on other sites

За мен лично гадателите и маговете нямат нищо общо с езотериката.

Ясновидецът - да. Но истинският ясновидец никога не става (не работи) като гадател, нито като маг. Стане ли, вече не е ясновидец... Нещо друго е.

Линк към коментар
Share on other sites

Има си такъв езотеричен гъдел ,да отида да видя какво ще ми "познае" :) .Който му се дават пари ,да си ходи на гадателки,лечителки и магове ,и те да си го обработват.И повечето такива гадателки не ми се струва ,че насочват хората към положително мислиене ,глдедат да го баламосат нещо ,и да му вземат парите.Но който иска да си начеше крастата и да му вземат парите ,да си ходи ,няма проблем :) .

хаха има го и тоя момент да... лично аз съм го правила веднъж ей тъй от любопитство. отидох с приятелка на някаква врачка. естествено бях силно скептична относно цялата ситуация, но да не кърша хатъра на приятелката тръгнах с нея. преди да влезем там обаче съвсем предвидливо се обвих с огледална сфера за да не си "пипна" нещо негативно оттам. та влиза приятелката ми и след 30 минути излиза и аз реших и аз да се наместя, просто да проверя моженето на въпросната жена. взимаше по два-три лева, тъй че колкото с тях - толкова и без тях... е вярвайте ми толкоз много не съм се смяла... то не бяха глупости и чудеса, а ми я хвалеха колко познавала и как давала тон в живота на сума ти и народ... като излязохме оттам приятелката ми толкова ентусиазирана, а аз се видях в чудо с нея как да я откажа да ходи при въпросната персона...

ама какво да ви кажа - докато има хора да се връзват на дивотии, ще има и хора които да им говорят дивотии... търсенето определя пазара все пак :lol::lol::lol:

Линк към коментар
Share on other sites

За мен лично гадателите и маговете нямат нищо общо с езотериката.

Ясновидецът - да. Но истинският ясновидец никога не става (не работи) като гадател, нито като маг. Стане ли, вече не е ясновидец... Нещо друго е.

Така е съгласен съм ,но повечето хора мисля ,че направят разлика между ясновидеци ,врачки, магове и гадатели.За мен ясновидци са хора като П.Дънов ,Ванга ,Дон Мигел Руис ,Вера Кочовска и хора които водят подобен начин на живот и изповядват подобна философия на живот, и притежават екстрасензорни способности ( като Вера Кочовска ,която е тръгнала по пътя да доказва способностите и ги е доказала ) ,а другите които нямат тези качества за мен са шарлатани ,които се опитват да забогатяват на гърба на хората от тяхната наивност и мъка ,защото има хора които отиват с цел да им мине болежката .

Даваха една жена по господари на ефира ,където не си спомням добре но беше казала на клиента си че ако не му даде парите които тя иска детето му щяло да умре или нещо подобно беше ,после я даваха че лекува всички болести включително и СПИН ,дори имала един човек който била излекувала от СПИН ,но впоследствие ,намериха този човек и се оказа че жената лъже .

Линк към коментар
Share on other sites

Всеки е ясновидец. Всеки притежава т.н. шесто чувство познаването. Не всеки обаче се вслушва във вдъхновението си.

Линк към коментар
Share on other sites

Щом има истински ясновидци, ще има и самозвани. Обратното също е вярно. Фалшивите ясновидци са доказателство за съществуването на истинските. Не можеш да фалшифицираш нещо несъществуващо. Не можеш да излъжеш, ако не съществува истина, която да изопачиш умишлено или поради невежество. Фалшиви ясновидци ще има докато хората продължават да търсят готови и лесни отговори на проблемите си. Истинските ясновидци няма да им предложат подобни отговори, а щом има търсене, винаги ще се появи и предлагане. Както беше споменато, един истински духовен човек ще се стреми да предизвика положителна промяна в нас самите, вместо просто да задоволява любопитството и прищявките ни. Хората разбира се ще предпочетат ясновидеца неизискващ промяна от тяхна страна. За тях е по-лесно дори да платят голяма сума пари, но не и да се променят.

Линк към коментар
Share on other sites

Всеки е ясновидец. Всеки притежава т.н. шесто чувство познаването. Не всеки обаче се вслушва във вдъхновението си.

:thumbsup:

„В бъдещата култура хората ще виждат светлината, която излиза от светещите хора. Сега имате пет сетива, а всичките сетива са дванадесет. Като се развие шестото сетиво, ще видите и други хора, ще се учудите, че толкова много хора са живели при вас и не сте ги виждали.

Ако си ясновидец, Господ ти е дал тази дарба, за да помагаш на хората. Бих желал да използвате всички дарби, които имате.”

Учителят – „Разговорите при Седемте рилски езера”, стр.244

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ясновидец по желание не се става!Или се раждаш такъв,или ставаш след някакъв прелом в живота си,който обаче не е по твое желание(примерно тежка катастрофа).Ясновидството е тежко бреме и не си го пожелавай,за да не страдаш!Ако искаш да предвиждаш събития-заеми се с Таро. :)

Линк към коментар
Share on other sites

granat1, позволи ми частично да не се съглася с теб :harhar:

Ясновидство, (т.е. някакви извънсетивни способности), придобито например след

автомобилни катастрофи или други злополуки - идва изневиделица и НЕ Е СЪПЪТСТВАНО с друга личностна еволюция. Поради тази причина - способностите не могат да се овладяват и стават абсолютно бреме за притежателя им.

Примери има много за хора, притежаващи ясновидска способност, но нямащи никакви морални или ценностни устои.

Защо? Защото който и лекар да попитате, ще ви обясни за "виденията и транса" на психичноболните. Знае се, че ако човек претърпи злополука, свързана с удар в главата и последвана от клинична смърт, това може да доведе до халюциогенни видения, епилепсия, изпадане в алфа-ниво и медитативни състояния, дължащи се на неправилното функциониране на хипофизната железа. За всеки е ясно, че т.нар. "център на ясновидството" е именно там.

Това обаче, което не е ясно на медицински необразованият човек е, че след възстановяване функциите на железата, "способностите" за изпадане в подобни състояния - се изпаряват окончателно. Така с времето - много "феномени" губят способностите си. Това не пречи, обаче, на шарлатаните да продължават да разиграват шоуто на "контакт с отвъдното", което им носи пари и впечатлява околните. Така улучили формулата на успеха, родните ни "ясновидци" си приписват в биографията ужасяващи катастрофи, злополуки, дни на кома и т.н.

Най-ярък образец за "отворено трето око" е Ванга - следствие на злополука.... и съпътстващите я от това физически и психически патологични увреждания.

Другояче стои въпросът, обаче, за способности придобити по пътя на естествената ни еволюция на сетивата ни. Получени по този начин - те не могат да бъдат загубени.

Също така - придобивайки ги, те са съпътствани и с определено ниво на Знание, Осъзнаване и Овладяване. Само тогава те са чисти и само тогава те са Дар, който може да бъде използван за придобиване на още повече знания и личностно израстване.

Затова е нужно да се прави разлика между срособност и Способност, ясновидец и Ясновидец - тоест, между умения придобити следствие патология и такива, следствие етап на еволюцията ни.

Да, някои се раждат такива - плод на многовековен личен опит. От тях самите зависи дали ще го продължат и развият още.

Други стават такива временно - следствие претърпян инцидент. Също зависи от тях дали ще научат даденият урок и как ще продължат напред.

Но, има и трети - съзнателно търсещи, учещи и развиващи всичко заложено в себе си. И техният брой никак не е малък.

Линк към коментар
Share on other sites

granat1, позволи ми частично да не се съглася с теб :harhar:

Ясновидство, (т.е. някакви извънсетивни способности), придобито например след

автомобилни катастрофи или други злополуки - идва изневиделица и НЕ Е СЪПЪТСТВАНО с друга личностна еволюция. Поради тази причина - способностите не могат да се овладяват и стават абсолютно бреме за притежателя им.

Примери има много за хора, притежаващи ясновидска способност, но нямащи никакви морални или ценностни устои.

Защо? Защото който и лекар да попитате, ще ви обясни за "виденията и транса" на психичноболните. Знае се, че ако човек претърпи злополука, свързана с удар в главата и последвана от клинична смърт, това може да доведе до халюциогенни видения, епилепсия, изпадане в алфа-ниво и медитативни състояния, дължащи се на неправилното функциониране на хипофизната железа. За всеки е ясно, че т.нар. "център на ясновидството" е именно там.

Това обаче, което не е ясно на медицински необразованият човек е, че след възстановяване функциите на железата, "способностите" за изпадане в подобни състояния - се изпаряват окончателно. Така с времето - много "феномени" губят способностите си. Това не пречи, обаче, на шарлатаните да продължават да разиграват шоуто на "контакт с отвъдното", което им носи пари и впечатлява околните. Така улучили формулата на успеха, родните ни "ясновидци" си приписват в биографията ужасяващи катастрофи, злополуки, дни на кома и т.н.

Най-ярък образец за "отворено трето око" е Ванга - следствие на злополука.... и съпътстващите я от това физически и психически патологични увреждания.

Другояче стои въпросът, обаче, за способности придобити по пътя на естествената ни еволюция на сетивата ни. Получени по този начин - те не могат да бъдат загубени.

Също така - придобивайки ги, те са съпътствани и с определено ниво на Знание, Осъзнаване и Овладяване. Само тогава те са чисти и само тогава те са Дар, който може да бъде използван за придобиване на още повече знания и личностно израстване.

Затова е нужно да се прави разлика между срособност и Способност, ясновидец и Ясновидец - тоест, между умения придобити следствие патология и такива, следствие етап на еволюцията ни.

Да, някои се раждат такива - плод на многовековен личен опит. От тях самите зависи дали ще го продължат и развият още.

Други стават такива временно - следствие претърпян инцидент. Също зависи от тях дали ще научат даденият урок и как ще продължат напред.

Но, има и трети - съзнателно търсещи, учещи и развиващи всичко заложено в себе си. И техният брой никак не е малък.

Всеки има право на свое мнение,така че не си длъжна да се съгласяваш с никого!Уважавам Вера Кочовска,а тя е получила Дарбата си след злополука.Познавам и много "ясновидци" ,които са станали такива,като са се събрали с други "ясновидци",чели са книжки,медитирали са и т.н.Това само им е навредило и то доста.Истинските Учители са много малко и шансът да попаднеш на такъв е много малък.

Без Учител едва ли се постига много(най-много да си внушиш,че си Ясновидец).От доста години в България се организират курсове за придобиване на ясновидски способности.Посети някой от тях,виж бъдещите "ясновидци",поговори с учителя и ...помисли!!! За мен Ясновидството е Дарба ,като всички други-раждаш се с нея и я доразвиваш до края на дните си.(Не бих пропуснала да ти дам един печален пример с мой познат.Когато започна да се занимава с Йога и да изучава енергийната система на човека,си внуши че е Духовен човек и Ясновидец.Започна да доразвива "способностите" си с различни Учения и си навлече куп болести-физически и психически.Човек,който няма заложби не може да ги развие!)Най-доброто,което един кандидат- ясновидец може да си пожелае е: 1.Да се е родил с Дарбата 2.Да срещне Учителя си. :) УСПЕХ!

Линк към коментар
Share on other sites

granat1, уважавам мнението ти, но наистина представата ти за нещата е ненаучна и в известен смисъл романтична. Доказателства в подкрлепа на думите ми има достатъчно, но вероятно те не ти се нравят и поради тази причина ги подминаваш и не ги познаваш.

Има и достатъчно източници по въпроса - най-вече чужди, и ако желаеш - би могла да попрочетеш ;)

Вярно е, че в България се правиха и се правят доста неуспешни опити да се фабрикуват "феномени" .. асоциации и учители - наспорил Бог. Ако по това се ориентираш - права си да мислиш така, т.к. тук нивото на обучение е допотопно и непрофесионално.

От години съм в тези среди и лично съм изследвала бумът на екстрасенси и школи в България.

Обаче, другаде се осъществяват качествени експерименти още от началото на 60-те години с появата на "поредната партида" от индигови деца.

Например, продукт на руската школа (под егидата на тогавашният институт под патронажа на правителството в лицето на проф. Кандыба и акад. Закладний) - са създадени всички руски феномени. Китай също има своите постижения, а за НАСА - да не говорим. Почти всяко световно известно име от средата до края на миналия век, за което се сетиш - е продукт именно на научен експеримент с "имплантиране на способности".

И всички те са запазили тези свои способности и са ги развили до пределно допустимото си лично ниво.

Затова - по този въпрос не виждам смисъл да спорим. Ясновидството подлежи на "научаване". Потърси и ще намериш доказателства по въпроса и ще промениш мнението си.

Относно примера с Вера Кочовска: Сама доказваш с този пример тезата ми, че способности, придобити следствие злополука и потология - подлежат на "изветряване", съпътствано с куп странични психически и физически проблеми. Всички знаем каква беше Вера и в какво се превърна впоследствие, за съжаление... (Така стана и с краха на всички подобни - да не цитирам имена, т.к. са известни в публичното пространство и се знае кои са).

Публична тайна е и как Вера злоупотребяваше със създаденият от нея фонд (уж за деца, нуждаещи се от присаждане на стволови клетки) и как използва тези пари, за да направи двете си скъпи операции в Русия... Всеки плаща за злоупотребите си :feel happy:

Лично като разследващ журналист, разполагам с аудио и видео материали (филми и интервюта), направени с родни "феномени", в които лъсват режисираните ТВ-реклами и изяви на "надарените" (не без съдействието на медиите, от чието име и аз имам достъп до тази информация), изфабрикуваната им слава и прозира истинската им бездарност.

Затова, заставам зад думите си и това, което твърдя.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

...

Почти всяко световно известно име от средата до края на миналия век, за което се сетиш - е продукт именно на научен експеримент с "имплантиране на способности".

...

Затова - по този въпрос не виждам смисъл да спорим. Ясновидството подлежи на "научаване". Потърси и ще намериш доказателства по въпроса и ще промениш мнението си.

...

Здравей Чебурашка,

Би ли могла да дадеш примери (най-важните и убедителните спрямо теб) за хора изучили и научили ясновидството. На базата на това е по-лесно да се търсят доказателства в подкрепа на тази теза или обратно...

Може би си права, че ясновидството може да се научи (усъвършенства), но аз не мога да си отговоря (не съм открил смислен отговор) на въпроса -

За какво му е на човек ясновидство? Каква полза би имал от него? Би ли споменала и нещо по тези въпроси, ако имаш отговори, а ще се радвам и други да споделят мнение в тази насока, ...за смисъла...

Поздрави.

Редактирано от НиколаДамянов
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Чебурашка,

Би ли могла да дадеш примери (най-важните и убедителните спрямо теб) за хора изучили и научили ясновидството. На базата на това е по-лесно да се търсят доказателства в подкрепа на тази теза или обратно...

Аз предлагам, щом имаш нужда от доказателства и примери, да си ги потърсиш сам. Мисля, че така е редно.

Може би си права, че ясновидството може да се научи (усъвършенства), но аз не мога да си отговоря (не съм открил смислен отговор) на въпроса -

За какво му е на човек ясновидство? Каква полза би имал от него? Би ли споменала и нещо по тези въпроси, ако имаш отговори, а ще се радвам и други да споделят мнение в тази насока, ...за смисъла...

Поздрави.

Какво общо има това, че ясновидството може да се научи и усъвършенства с въпроса, който задаваш? Иначе въпросът е доста важен. А смисълът на ясновидството е по-пълна осведоменост. Освен информация с ясновидството нищо друго не може да се добие. От значение са въпроси като: дали правилно възприемаме информацията; дали не я изкривяваме; дали не смесваме информация от различни източници; можем ли да различим източника; съзнателно ли получаваме информацията или виденията просто ни се случват? Това, което няма нищо общо с ясновидството е: способни ли сме да понесем и разберем информацията; как я интерпретираме; как я използваме?

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Станимир, дълбоки въпроси задаваш…

Да, ясновидството просто дава информация – къде обективна, къде субективна. Нищо повече.

Много често, обаче, то се бърка с телепатията-телеестезията. Поради тази причина, нужно е да се отсява, съпоставя и анализира прецизно получената информация – дали става въпрос за реално възможни събития или визията е просто за мисли и намерения на реципиента.

Има и друг момент, за който намекна Никола: За какво му е на човек ясновидство? Каква полза би имал от него?

Въпросите са двояки. От една страна - за ясновидеца, а от друга за реципиента.

В най-добрият случай за ясновидеца ползата да види (като „види” е условно казано, т.к. не е задължително информацията да идва под формата на визия) е първо, че може да бъде полезен на себе си и подготвен за евентуални оптимални корекции и промяна на събитийният план, и второ – да бъде полезен по същият начин на реципиента си. Това, в случай, че има чисти и безкористни намерения.

И от друга страна – случва се за въпросният реципиент да няма голяма полза да научи какви са възможните вероятности на предстоящите събития в живота му. Какво имам предвид: Може да се случи например, когато на някого бъде казано, че през следващата година има вариант да ... (например: да се ожени, забогатее, пътува, оздравее.. и т.н.) – той да приеме казаното за неотменна предопределеност и пасивно да чака да му се случи, да не си мръдне пръста, че даже и да се опита напук да саботира вероятностите. Тогава, разбира се – нищо от това няма да му се случи. Тоест, както и да го погледнем винаги опираме до личният ни избор и намерения, които допринасят нещата да ни се случат и независимо какви са прогнозите – всичко си зависи от нас самите (от мислите, намеренията, действията).

На мен лично уменията ми помагат и в работата си се старая да съпоставям всяка получена информация по няколко метода, а и най-вече много да внимавам да не вляза в ролята на „сугестор на бъдещето” за някой друг.

П.П. Никола, в книгите на Виктор Кандыба и Евгений Закладний ще намериш търсените доказателства – за нещата, които казах в Русия и Украйна, а също и са разгледани регистрираните феномени по света (в това число и български). Разбира се, описани са и ескпериментите, които са правени (още от времето на Хитлер).

Родният ни сугестолог проф. Лозанов също има разработки по темата, в частност изследвайки Ванга – и изводите му също разбиват на пух и прах доста заблуди.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...