Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Емоцията, как се справяте с нея?


Guest Еси

Recommended Posts

Здравей azbuki, :)

благодаря за споделеното, и още повече ще съм благодарна, ако ми кажеш как го правиш - да изказваш лично мнение без да се натрапва? :)

Забелязала съм, че прекалената ми емоционалност ме прави "главно действащо лице", от тук идва и проблема в общуването. Много е важно да може да се гради емоцията, както се запалва огън започва се от клечка кибрит ...... и накрая да останат въглени които да ни топлят.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравей azbuki, :)

благодаря за споделеното, и още повече ще съм благодарна, ако ми кажеш как го правиш - да изказваш лично мнение без да се натрапва? :)

Е, има разлика между това да имаш мнение и да го натрапваш.

Иначе, чувствата при различни хора се изразяват различно. При някои ромолене на поток, при някои вулкан, а понякога се редуват и двете, че и други варианти при един и същи човек. Това е богатство. Не трябва да се страхуваме от него.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Добре дошла azbuki!

Прекрасно написани чувства-мисли :thumbsup1: Както казва Еси, ненатрапчиво, но много силно.

Искам да ти кажа нещо от личен опит. Когато успеем да прескочим, надживеем заплахата от сериозна болест, когато разберем причината за нейното появяване и благодарим за предупрежденията, които ни отправя, тогава тя просто отстъпва, изчезва.

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да ти кажа нещо от личен опит. Когато успеем да прескочим, надживеем заплахата от сериозна болест, когато разберем причината за нейното появяване и благодарим за предупрежденията, които ни отправя, тогава тя просто отстъпва, изчезва.

Благодаря ти.

Линк към коментар
Share on other sites

Не се справям с емоциите си. Обичам да ги изследвам , да се постарая да ги разбирам.

Емоционалното мислене го прилагам до голяма степен :3d_146:. :yinyang: Винаги оцветявам в емоция всичко , обичам всяка една от тях.

Разглеждам внимателно , прозорливо .

Има живот в една емоция, който не бих искала да убивам. Има идея,заложена във всяко чувство.

Редактирано от Ина Трифонова
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...