Jump to content
Порталът към съзнателен живот

23.10.2007г.-Добрият човек трябва да бъде силен.


Recommended Posts

Мисъл за деня:

Всяка вечер човек трябва да се очиства пред Бога, но не и да става мек. Добрият човек трябва да бъде силен. Често казват, че човек трябва да победи себе си. Не е важно това нещо — да победиш себе си - това е лошо, но трябва да познаеш себе си. И тъй, смисълът не е в побеждаването на себе си. Да допуснем, че си имал обичай да побийваш по малко. И сега, за да не извършиш това нещо, вземеш да строшиш ръката си. Спечели ли нещо от това, защо трябваше да строшиш ръката си? Напротив, ти трябваше да кажеш: „Тази ръка е под моята воля и аз трябва да я владея." Аз не искам да се побеждавате, а да владеете себе си.

http://www.bratstvoto.net/vehadi/fr1n.html

Линк към коментар
Share on other sites

И аз мисля, че трябва да гледаме на отрицателните си качества като преходно състояние, което трябва да трансформираме. Дали са били нужни или не в живота ни е друг въпрос, но всяко качество, навик, желание, мисъл си имат по-висше съответствие (или противоположност), което може да ги замени и именно чрез това израстваме. В тази връзка самоубеждаването (себепрограмирането) може да изиграе съшествена роля. Силната воля е тази, която ще ни позволи да подържаме желанието си насочено към качествата (желанията, навиците), които искаме да развием. Връзката с душата (любовта) ще ни покаже дали посоката е вярна или това което искаме е подвластно на егоизма. Затова, че докато извършваме нашата вътрешна трансформация, съзнанието ни трябва да е във връзка с душата (искрения устрем и една кратка мисъл за това са достатъчни. Останалото е въпрос на вяра или съмнение). Също мисля, че е добре при работа над себе си да се подържа чувството на тържественост и необичайност, но това си е само мое мнение.

Линк към коментар
Share on other sites

Когато са те обзели мрачни мисли първата стъпка е да ознаеш това. Самопознанието е началото на самовладението. Втората стъпка е да разбереш вендъж завинаги, че колкото е лесно да позволиш да те обземат мрачни мисли, също толкова лесно е да ги смениш с жизнерадостни. Мисли целенасочено, че си жизнерадостен и енергичен. Почувствай, че си щастлив. Възможно е дори да се усмихнеш. Движи тялото си по същия начин, по който се движиш, когато си радостен и изпълнен с ентусиазъм. Изправи рамене, дишай дълбоко и насочи силата на ума си върху позитивните мисли. Само след минути ще установиш забележима разлика в начина, по който чувстваш. И нещо още по-важно - ако продължаваш да практикуваш и да прилагаш този метод към всяка негативна мисъл, която по навик влезе в ума ти, след няколко седмици ще видиш, че тези мисли вече нямат никаква власт.
Източник не съм написала защото сигурно е от изтеглена карта на мъдростта преди време. Имам навика да си запаметява ценни мисли в компютъра :)
Линк към коментар
Share on other sites

Ето още малко от това което съ събрала:
Вашите реакции са ключът към това да имате чудесен живот. Ако се научите да контролирате вашите собствени реакции, тогава може да разбиете рутината си и да промените живота си
Ако подчиниш лъжата на Истината, ти си мощен човек.

Ако подчиниш злото на Доброто, ти си мощен човек.

Ако подчиниш неправдата на Правдата, ти си мощен човек.

Ако подчиниш глупостта на Мъдростта, ти си мощен човек.

Ако подчиниш омразата на Любовта, ти си мощен човек.

Беинса Дуно

Настроението е ветропоказател; чувството - кладенец, извор; мисълта - река; разумността - градина с плодове, а принципът - школата.

Беинса Дуно
Сега всички ще се стремите да развиете дух на будност, да имате бодър и весел дух. Всички трябва да бъдете вътрешно бодри и весели, да побеждавате мъчнотиите, които ви дохождат. Корабът, който върви в океана, не трябва да се плаши от вълните, които идват отляво и отдясно. Той трябва само да гледа към своята посока и да върви напред. Всеки човек трябва да прилича на един хубав кораб, който отива по пътя на своето предназначение, без да обръща внимание на вълните от какъв характер са.

Тревогите и смущенията на твоя живот са сенки, привидения, които нямат никаква реалност. Затова е много важно да овладеете изкуството да променяте своите мисли, от което ще се промени настроението. А щом умееш да преоценяваш настроението си, ще промениш и своята мисъл.

Беинса Дуно

и т.н...
:)

Редактирано от Лагорда
Линк към коментар
Share on other sites

докато извършваме нашата вътрешна трансформация, съзнанието ни трябва да е във връзка с душата
icon12.gif

Ако подчиниш лъжата на Истината, ти си мощен човек.

Ако подчиниш злото на Доброто, ти си мощен човек.

Ако подчиниш неправдата на Правдата, ти си мощен човек.

Ако подчиниш глупостта на Мъдростта, ти си мощен човек.

Ако подчиниш омразата на Любовта, ти си мощен човек.

Беинса Дуно

icon12.gif:feel happy:

Хармоничен избор - чудесна беседа!

Напишете на дъската следните думи: „благост“, „носи“, „душа“, „живот“, „младост“, „пълна“, „добрини“, „радост“.

Опитайте се да съчетаете тези думи така, че да образувате едно смислено изречение.

Хармоничен избор

Благостта носи в душата живот пълен с младост, добрини и радост :feel happy:

Да бъдеш вечно млад, каквато е душата, това значи да носиш в себе си всички възможности за постигане на своите идеали.

...

От значение, както за човека, така и за формата, през която минал, е усилието, което той е правил, за да мине от едно състояние в друго. Ще знаете, че усилието, което човек употребява за създаване на формите, го определя като човек, а не формите.

Божественото в човека е неговият дух, в по-висок свят, и неговият ум, проявен на физическия свят. Когато намисли нещо да направи, човек трябва да почувства това нещо и ако умът и сърцето се убедят, че намисленото е право, тогава волята иде да го реализира. Значи волята не може да се прояви без ума и без сърцето. Двигател на волята е сърцето, а умът я направлява. Разумната воля изявява правата мисъл и правото чувство на човека. Разумността и волята вървят заедно. Най-високата проява на ума е разумността, а на сърцето – волята.

Когато решава задачите си правилно, човек мисли право. Следователно той е здрав. Ако не може да решава задачите си, той не е здрав. Същият закон се отнася и към доброто. Ако е готов всякога да прави добро, човек е здрав.

„Мога да направя това добро“. Щом може да прави добро, човек е здрав и силен.

ащо не може да мисли човек? – Има причини за това. Може ли тревата да расте, ако върху нея е поставен голям, тежък камък? Щом камъкът се отстрани, тревата започва свободно да расте. Ако върху светла мисъл поставите едно тежко, низко желание, мисълта спира растенето и се осакатява. Какво трябва да правите, за да расте възвишената мисъл? Искате ли мисълта ви свободно да расте и да се проявява, махнете тежките и груби желания, които са я затиснали.

:feel happy: :feel happy:

Човек трябва да върши нещата с любов, а не чрез закони и правила. Където управляват законите, там всякога се раждат противоречия. Като прилагат законите отвън, хората са дошли до положение да се изнасилват, да се измъчват, да се борят със себе си. Тия методи не допринасят нищо. Да се бори човек със себе си, докато се победи, това значи сам да се обезсили, да се самоунищожи. Не казвайте, че човек трябва да победи себе си, но кажете си: „Като човек, аз трябва да се повдигна. Аз трябва да се освободя от вътрешното робство, да се повдигна и застана в положението на истински човек“.
icon12.gificon12.gif

Радвайте се и оценявайте най-малкото благо, което ви е дадено. По този начин само можете да възприемете живота и да растете. Щом приемате малкото благо с благодарност, след него иде Любовта, а после – правата мисъл. Щом умът работи, и сърцето работи... животът иде от сърцето. Като знаете това, не намалявайте топлината на сърцето си. Ако нашият свят е лишен от топлина, все едно, че живеем на месечината. Да живеете в света със светлина, но без топлина, това значи да живеете на полюсите, при вечния лед, където никаква зеленина не съществува. Да имате знания само, без добродетели, това значи да сте на полюсите. Знанието трябва да почива на Любовта, т.е. на живота, който излиза от сърцето.

внасяйте в ума си светли мисли, а в сърцето си – възвишени чувства.

първо изпитвайте нещата и после се произнасяйте. Погрешките на хората се заключават главно в бързането.

:feel happy::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Цитат

Сега всички ще се стремите да развиете дух на будност, да имате бодър и весел дух. Всички трябва да бъдете вътрешно бодри и весели, да побеждавате мъчнотиите, които ви дохождат. Корабът, който върви в океана, не трябва да се плаши от вълните, които идват отляво и отдясно. Той трябва само да гледа към своята посока и да върви напред. Всеки човек трябва да прилича на един хубав кораб, който отива по пътя на своето предназначение, без да обръща внимание на вълните от какъв характер са.

За корабите е най-безопасно да си стоят в пристанището, но те не са направени за това...

:thumbsup2::thumbsup: Всеки от нас има своето специално, уникално място в Божествения план и е добре да го изживее без страх, с Вяра!

Аз съм правила грешки, но и от тях съм се учила. Познавам тъмнината, но познавам и Светлината... В живота има и бури и тихи води, но е важно да запазим вътрешния си мир, връзката с Природата и Вярата в доброто :hypocrite:

Първата стъпка е самопознанието. Като познава себе си човек знае кои са негови мисли и чувства, знае и накъде върви-към светлината или се е загубил...

Линк към коментар
Share on other sites

Цитат

Сега всички ще се стремите да развиете дух на будност, да имате бодър и весел дух. Всички трябва да бъдете вътрешно бодри и весели, да побеждавате мъчнотиите, които ви дохождат. Корабът, който върви в океана, не трябва да се плаши от вълните, които идват отляво и отдясно. Той трябва само да гледа към своята посока и да върви напред. Всеки човек трябва да прилича на един хубав кораб, който отива по пътя на своето предназначение, без да обръща внимание на вълните от какъв характер са.

За корабите е най-безопасно да си стоят в пристанището, но те не са направени за това...
:thumbsup2::thumbsup: Всеки от нас има своето специално, уникално място в Божествения план и е добре да го изживее без страх, с Вяра!

Аз съм правила грешки, но и от тях съм се учила. Познавам тъмнината, но познавам и Светлината... В живота има и бури и тихи води, но е важно да запазим вътрешния си мир, връзката с Природата и Вярата в доброто :hypocrite:

Първата стъпка е самопознанието. Като познава себе си човек знае кои са негови мисли и чувства, знае и накъде върви-към светлината или се е загубил...

:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...