Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За радиестезията


Recommended Posts

От древени времена хората си служат с махало или багета. В България особено популярно е търсенето на вода например именно по този начин.

"Всичко в природата излъчва и приема вълни" е основния постулат в радиестезията.

Радиестезията се дели на два основни вида: физикална и ментална. В началото на миналия век френския учен Луи Тюрен прави изключително интересни и уникални разкрития, които дават голям тласък на тази наука. В България един от пионерите е Стоян Бъчваров, който издава книгата "Радиестезия за всекиго".

За какво и как помага радиестезията?

Имате ли опит с използването на радиестезията в ежедневието си?

Някой може ли да сподели интересен свой опит или наблюдение?

Има ли добри специалисти радиестезисти в България?

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Аз забелязах следното нещо при махалото преди доста години. Когато зададеш въпрос, ти дълбоко в себе си я някои от случаите имаш предпочитания отговор. Особено ако са "да" и "не". И взех да загрявам, че махалото се върти от желаната от мен посокоа :blink:

След това редица пъти проверявах, но все така - накъде искам натам с е върти :unsure:

И така и не можах да го използвам достоверно за отговори :hmmmmm:

Наде, ти как успя? Как точно ти е показвал изпитите?

Някой има ли опит с махалото :huh: ?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :)

Нямам опит с махалото, за разлика от мои приятели :P Обаче с пръчките за откривате на вода да. Биотоковете ми са силни и така, реших, опитах и намерих вода. Е то, край Дунава където копнеш ще изкочи вода....та незная дали са брои :)

Само да кажа, че пръчките са медни и са дълги към 50 см. На мен определено ми е забавно, поне спира да ме боли главата. Разреждам си енергията. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Наистина, Ради, проблемите които спомена и на мен не са ми чужди.

Първоначално забелязах същата тенденция махалото да показва това, което на мен ми се иска. :unsure:

В последствие се опитах да си изработя техника за контрол над това. Концентрирам се върху въпроса но без да проектирам отговора му в себе си. Това е важна стъпка, за да има резултат.

Казвам си: това е, което искам и все пак нека чуя истината и се отускам.

Така съзнанието остава отворено и каналите работят. Опитай и ще разбереш :)

Ще ти дам пример. Учех за тъжък изпит когато попаднах на особено неразбираеми дивотии :blink: . Реших да погледна дали наистина темата ще ми се падне. Много ми се искаше отговора да е не. Махалото се завъртя много особено и леко в посока не...но после внезапно се завъртя обратното. Повторих сеанса на следващият ден и...същият резултат. В крайна сметка се поизмъчих и прочетох въпросната тема. Падна се и минах :dancing yes:

Това е, опитай и ти :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Преди години случайно пробвах с багети .Резултатът буквално ме удари по носа.

След това си доставих махало и го изпрабвах в най- различни ситуации.ПО късно се оказа , че като махало могат да послужат и най- прости неща.И в случая не става въпрос за проектиране на отговора в съзнанието, а по скоро за отваряне на съзнанието към определени вибрации , които съществуват, без да сме ги усетили.

Изпадала съм в най -неочаквани, а понякога и неприятни ситуации.Имах случаи , при които в къщата на моя познатапри обиколка с махалото започвах да треперя от студ и да ми текат сълзи от очите . Това се получава и при схема или скица на определено място .

След години прочетох за фенг шуи и започнах отвреме на време да го прилагам в работата си.

Сега махалото ми се вижда тромаво като система за намиране на вярното решение, по- бързо и лесно е да се вгледам в собствените си усещания при определена ситуация , човек или място.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

:) Наскоро ми подариха едно след друго две махала :D сега си ги въртя :P когато реша...да им се порадвам...засега не се сещам за умни въпроси :lol: празно ми кънти в главата. Може би и защото съм " парен каша духа" като опитност с махалото преди доста години ( когато се появиха първите махалца). Опитността беше предизпитна. Конспектът по немски не беше голям -18 теми. Бях средно наясно с примерно половината. Почвам да въртя аз - ще се падне ли номер 1,2,3,4,5,6...на 8 се завъртя на ДА.Аз зарязвам въртенето и чета темата. После отново духът експериментаторски...въртя...пада се например 11...аз чета...чааак след третото въртене се светнах, че махалото ме кара да си науча ненаучените добре темички :D преди самия изпит обаче позна :thumbsup: после го зарязах - върза ме да учааа.

От миналата година излизам периодично с една група радиестезисти из региона, отлични впечатления и опитности...

:) Ради, то че мисълта ти е силна е ясно - влияеш му, ама може и да не си спазил тънкостите разни... по възела на конеца, позата на ръката , насочеността и към сърдечната чакра... :king:

:) Някой има ли опит с диагностициране например ?

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Здравейте,много искам да си купя махало и багети,но не знам от къде.

Конкретно къде има в София ме интересува ,ако знае някой.Благодаря предварително! :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Лично аз използвам радиестеазия за да измеря силата на чакрите си.Използвам общоприетите 7 чакри.За да измерите чакрите си ви трябва махало (дори рьчно направено) и линия с отбелязани см.Накараите махалото да ви покаже максималната сила която може да има една ваша чакра в см.Да предположим че това са 15см,тогава 0-5см ще означава слаба,5-10см добра,а от 10-15 отлична.Така определям кьде имам проблеми и се старая да ги коригирам.Накрая взимам средната стоиност от всички 7чакри и определям цялостното си енергийно ниво. :v:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,вчера си купих махало и много се забавлявам. :) Станах за смях в къщи ,но нищо.....За мое учудване познава скрити предмети по карта,скрити у дома.Това е.Запалих се от едно филмче по Риалити Ти Ви, което върви всеки ден от 11 и 10 сутринта.Казва се "Джейн Голдман разследва" .От това филмче се запалих и по тарото. Сега съм изправена пред изпитание,да намеря по карта с махало открадната кола на баща ми.Дано да се справя.Благодаря много на този,който ме насочи откъде да си купя махалото! :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Здравейте,вчера си купих махало и много се забавлявам. :) Станах за смях в къщи ,но нищо.....За мое учудване познава скрити предмети по карта,скрити у дома.Това е.Запалих се от едно филмче по Риалити Ти Ви, което върви всеки ден от 11 и 10 сутринта.Казва се "Джейн Голдман разследва" .От това филмче се запалих и по тарото. Сега съм изправена пред изпитание,да намеря по карта с махало открадната кола на баща ми.Дано да се справя.Благодаря много на този,който ме насочи откъде да си купя махалото! :sorcerer:

Уважаеми приятели от форума, не си губете врмето с любителски изпълнения и постигане на резултати по метода на пробите и грешките. Ако някой иска да се занимава с радиестезия, има 2 начина:

- отива на курс (препоръчвам метода, при който махалото виси, а не се върти, защото това е естественото му движение);

- самообразова се (задължително да се ползва "Радиестезия" на Мандаджиева, том 1 и 2, може и само том 2;това са най-добрите книги и не си губете времето да четете Луи Тюрен или Ст.Бъчваров - от тях нищо няма да разберете; има още издания, но те са на автори с практика и ви е рано за тях). Книгата се продава в езотеричните книжарници на цена около 20 лв., там има и махала, и пирамиди, и кристали, но не разчитайте на консултация от продавачите - обикновено не са наясно с материята.

Наистина важният въпрос е за нагласата за получаване на определен отговор, но първо трябва да се прочете теорията, а после да навлезем в детайлите и тънкостите на практиката.

Ще бъде прекрасно, ако Елиана вече е намерила колата на баща си без нужната подготовка. Желая й успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Аааааааа,смешно ли е за колата ? Не съм я намерила,но според махалцето е в някакво село на 100 км. от София. Ще потърся препоръчваната от вас книга.Обичам да чета .

А какво ще кажете за "Радиестезична тетрадка" на Иван Тодоров ?

Редактирано от eliana
Линк към коментар
Share on other sites

Аааааааа,смешно ли е за колата ? Не съм я намерила,но според махалцето е в някакво село на 100 км. от София. Ще потърся препоръчваната от вас книга.Обичам да чета .

А какво ще кажете за "Радиестезична тетрадка" на Иван Тодоров ?

Иван Тодоров е човек с много знания. Неговият личен опит е полезен за всички, но книгата му не е учебник за начинаещи.

Линк към коментар
Share on other sites

Аааааааа,смешно ли е за колата ? Не съм я намерила,но според махалцето е в някакво село на 100 км. от София. Ще потърся препоръчваната от вас книга.Обичам да чета .

А какво ще кажете за "Радиестезична тетрадка" на Иван Тодоров ?

Интересно ми е за колата...

Как избрахте мащаба на картата и как я ориентирате? По каква методика работите с картата? Получихте ли подробности за мястото? А за извършителите? В момента колата цяла и в движение ли е? Ако имате достатъчно информация, предприехте ли действия?

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не се занимавам редовно и нямам претенции да съм веща.Използвала съм най-обикновена карта.За помещения си чертая карта мащаб 1:4 ,ориентирам с компас. Движа линиика от изток на запад и от север на юг и където се задвижи махалото отбелязвам,тоест мястото е там където се пресичат.Използвам и схема от 9 квадрата,в които има записани въпроси.Където се залюлее ,там е верния отговор. Колата е цяла,в движение ,с пренабити номера.

Според махалцето е в село на 100 км.от София-в радиус. Не е възможно да проверявам всички села,нямам търпение за това.Всъщност съм на приливи и отливи-ту се занимавам с астрология,ту с карти таро ......каквото ме прихване за момента.Все чакам да имам повече свободно време ,за да експериментирам.

Баба ми едно време си мереше кръвното със златна халка закачена на синджирче.Правили сме опити с апарат за кръвно.Съвпада.

Вие как мислите,на прав път ли съм ?

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не се занимавам редовно и нямам претенции да съм веща.Използвала съм най-обикновена карта.За помещения си чертая карта мащаб 1:4 ,ориентирам с компас. Движа линиика от изток на запад и от север на юг и където се задвижи махалото отбелязвам,тоест мястото е там където се пресичат.Използвам и схема от 9 квадрата,в които има записани въпроси.Където се залюлее ,там е верния отговор. Колата е цяла,в движение ,с пренабити номера.

Според махалцето е в село на 100 км.от София-в радиус. Не е възможно да проверявам всички села,нямам търпение за това.Всъщност съм на приливи и отливи-ту се занимавам с астрология,ту с карти таро ......каквото ме прихване за момента.Все чакам да имам повече свободно време ,за да експериментирам.

Баба ми едно време си мереше кръвното със златна халка закачена на синджирче.Правили сме опити с апарат за кръвно.Съвпада.

Вие как мислите,на прав път ли съм ?

Като си чертаете карта, нали отчитате отклоненията от правите ъгли, характерни за родните майстори? Нали седите на място между точките на Хартман?

С линийката и махалото може еднозначно да се определи посоката към колата - тогава са 2 възможности и лесно се избира между тях. За схема с 9 квадрата чувам за пръв път, но с 8 от тях може спокойно да се работи, макар и това да не е най-добрият начин, защото махалото извършва кръгови движения и е редно да сме максимално близо до тях. съвършената форма е кръглата, затова масово се ползва полукръгова диаграма, за да получим един отговор.

Всъщност всеки прави това, което реши, че му е най-полезно.

За кръвното може вместо халка на верижка да се ползва копче на конец или камъче на връзка за обувка - принципът е в менталната радиестезия, а не във физикалната. Кръвно се мери по-лесно с кръгова диаграма, защото махалото спира срещу отчета, а при линийка трябва да нагласиш мястото с най-голяма амплитуда - там е верният отчет. При някои хора обаче става веднага от пръв път и това е много ценно.

Дано да сте от тях!

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност знам за мрежата на Хартман,за линиите които се пресичат и ,че в тези точки не е добре да спиш,но си мислех,че тя е от значение за това къде да си построиш къща и т.н.Не я отчитам при чертаенето на карта,очевидно ще трябва да се информирам.Не знам за правите ъгли,които трябва да отчитам. Не съм се сетила за двете възможности,но ще опитам.Дано да открия тази кола.На приятел на баща ми също му окраднаха колата скоро........При меренето на кръвно ние използваме линийка.

Правили сме експерименти като поставяме три чаши върху масата обърнати надолу.Под една от тях поставяме монета.Соча с пръст или молив към чашата и питам махалото за монетата.Не познавам само,когато съм пренапрегната от желание да докажа ,че радиестезията действа.Когато съм спокойна -действа. Обикновено не харесвам хора,които обичат котки и имат котка в къщи.Знаете ли на какво се дължи това ????? Неприязан от пръв поглед,после научавам за котката.Дали има нещо общо с тези електромагнитни вълни или нещо друго ??????

За начинаещите радиестезисти- в момента на площад Славейков има три нови книги -"Махало по карта","Радиестезия за начинаещи" и още една,но я забравих.......

Линк към коментар
Share on other sites

Познавам лично Стефан Владимиров този който прави махалцата и пирамидите (поне тези които аз съм срещал) за всички останали незнам.

При работа с махалото има 2 кофти неща:

1 много се влияе от желанието

2 същото но от логиката

Все пак ми позна 2 въпроса за държавния изпит :)

Държавен изпит взет :)

Линк към коментар
Share on other sites

Дълго време търсих багети и все нямаше.Днес баща ми видял едни багети в една книжарница.Били малки и тънки.Както и да е......Измъкнах едни игли за плетене от гардероба, огънахме ги и готово -имам си багети.Алуминиеви са.Точно 30 см.рамо. И какво правих днес- тествам различни хранителни продукти.Водят ме право при чешмата в кухнята. И за мое учудване намират злато и сребро.Правихме експерименти с това,което имам-пръстени,обици.Много беше весело.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички, които като мен се интересуват от тази доста сложна материя. Лично аз не бих се доверил на махалце за изпити, но вие си решавате. Мисля че един живот не е достатъчен за да може един човек да каже, че всичко му е ясно. Проблема според мен идва от факта, че в крайния резултат при ползване на радиестезични методи има много субективизъм, поради което не е възможно да се напише един учебник, който да служи като абсолют. Пояснявам, че всичката написана литература е меродавна единствено за самите автори и може да послужи за взимане на идеи или подсещане, но някой ако започне да копира сляпо написаното, май няма да го докара до хепиенд.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Здравейте, :feel happy:

имам един въпрос към всички опитни в радиестезията. Искам да се занимавам с тази наука,но проблема ми се състои в това,че махалото ми виси,а не се върти.Опитвала съм няколко пъти(в състояние когато не съм била обсебена) и то просто си виси. Имал ли е някой от вас подобен случай в началото на практиката си и ако да, какво му е помогнало. Прочетох че различните метали,от които са направени махалата влияят различно на човека ,който ги държи.Аз съм пробвала с месингово,възможно ли е да не ми се върти с месингово,а да се получи с алуминиево или от някакъв друг метал? Благодаря ви!

Животът е прекрасен! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Как се сдоби с махалото?

Хубаво е, когато махалото е точно за теб, твоето махало. И освен това е нужно да му се довериш. В началото (пък и после) му задавай съвсем простички въпроси и дори може всеки път да започваш с: "Ще ми отговаряш ли?", а после да продължиш с:"Как ще ми отговаряш с да?", "Как ще ми отговаряш с не?". Възможно е "отговорите" да не са непременно въртене ...

santos е прав - ако се следват стриктно разни учебници и указания, не е ясно какъв ще бъде резултата; по-добре е интуицията да те води. Може би има само едно общо правило - човекът да се абстрахира максимално от потенциално възможния (или желания) отговор.

В началото е най-добре да се задават такива въпроси, които или имат известен на теб категоричен отговор, или напротив за които нямаш нито представа, нито пристрастие какъв ще бъде отговора - да или не.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Неверието е бариера. После, кагото се работи с махало, пък излиза проблем с егото и той е свързан с верността на информацията.

Всеки човек може да работи с махало. Всеки притежава вътрешно махало.

Махалото е само средство, с което може да бъде преведена по-лесно интуицията.

Преди работа с махало е нужно да се пристъпи към състояние на покой, отпускане, релаксация, особено на ръката с която се държи то. Махалото се държи с активната ръка, поне в началото докато се добие опитност и увереност с него.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...