Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Ретрограден Меркурий - тенденции и проявление.


Recommended Posts

Резонни са наблюденията върху финансови грижи при ретро Меркурий, въпреки че мунданно той не влияе директно върху тях. За това пък нали управлява търговията и търговците, мошениците , недоразуменията и измамите.

Дръжте се, още няколко дни останаха!

Да, още два дни. :1eye:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Отговори 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Сещам се за една стара песничка на Недялко Йорданов./Връщане към миналото ;) /Приблизително се пееше така:

...

Не зная още колко има, но има някаква отсрочка.

Луната днес е запетайка и утре чак ще бъде точка.

Луната днес е в края на своя знак- Рак и се приближава към опозиция с Меркурий. И това малко след пълнолудие. Меркурия, на когото е посветена тази тема, е навлязъл в осмия градус на Водолей. Днес той е в своята стационарна фаза и от утре отново ще имаме ретрограден Меркурий.

Така че пак се почва. :huh:

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Ужассс :wacko: ,имам изпит за взимане и чакам обаждане за чужбина при тоя ретро Меркурий май няма да я бъде нито с изпита,нито с пътуването.За изпита реших да се явя февруари,но за пътуването не зависи от мен.На мен ми транзитира в 5 дом ,какво ли ще донесе ,сигурно недоразумения във връзките и отношенията/ама то и преди да стане ретро са си неясни,може пък да се изяснят :P /.Ще пиша как ми се отразява.

Линк към коментар
Share on other sites

Ужассс :wacko: ,имам изпит за взимане и чакам обаждане за чужбина при тоя ретро Меркурий май няма да я бъде нито с изпита,нито с пътуването.За изпита реших да се явя февруари,но за пътуването не зависи от мен.На мен ми транзитира в 5 дом ,какво ли ще донесе ,сигурно недоразумения във връзките и отношенията/ама то и преди да стане ретро са си неясни,може пък да се изяснят :P /.Ще пиша как ми се отразява.

Има и един хубав вариант за този пети дом- връщане към стара любов/понеже няма да е хванала ръжда,т.е. била е истинска :rolleyes: , времето е най-добрата проверка.

По повод преговорите за газа- мислех си го аз, как силно се усеща Меркурия-навлязъл точно в знака на Русия (Водолей) и управляващ точно знака, където в момента се подвизава управителя на България-Сатурн. И понеже Мерка е ретро, забавяне и объркаване в преговорите са му най-любими...Не го написах до сега, защото всяка прогноза има известен енергиен заряд и може допълнително да "налее масло в огъня", но чух по новините тази вечер, че нещо са забуксували преговорите...Не се учудвам B) .Все пак да бъдем оптимисти за скорошно разрешаване на проблема.

Линк към коментар
Share on other sites

Кво да го правя в 12-тия дом? Заедно с Юпитер...

Вчера имаше две недоразумения, все за плащания ставаше дума. Едното се оправи веднага - бяха се объркали и ми искаха неправомерно да плащам за нещо. Другото почти се изясни, но не можахме да се свържем с човека, отговорен за проблема. Един трети стар бюрократичен проблем, в който водех юридически спор с немските институции, се разреши за пет минути - пак вчера.

Не бях очаквала такова нещо от ретро Меркурий, но ето че е възможно, така че не залагайте на проблемите само.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

... Един трети стар бюрократичен проблем, в който водех юридически спор с немските институции, се разреши за пет минути - пак вчера.

Не бях очаквала такова нещо от ретро Меркурий, но ето че е възможно, така че не залагайте на проблемите само.

Много точно наблюдение, Азбуки!

Ретрограден Меркурий често ни връща към случки и проблеми от миналото, среща ни с хора, с които отдавна не сме били във връзка. Според мен може да е благоприятен и за по-задълбочена писмена дейност.

От два дни Меркурий отново е директен, така че смело подписвайте договори, купувайте коли, шофирайте, телефонирайте и т.н. Но първо прочетете за опозицията Сатурн-Уран.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

От днес до към 31.05. Меркурий отново е в своята ретроградност за това умната. ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Ретрограден Меркурий често ни връща към случки и проблеми от миналото, среща ни с хора, с които отдавна не сме били във връзка. Според мен може да е благоприятен и за по-задълбочена писмена дейност.

Много се надявам да си права, защото трябва да се захващам сериозно с такава дейност - а не с несериозни писмени дейности в чата...

Иначе сега при началото на ретроградното движение пак се оправи една бюрократична бъркотия. Един друг въпрос обаче, където става дума за начало на нещо ново, ще се забави. И по-добре.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

На връх ретрограден Меркурий , по повод едно запитване за граничното му положение в радикса аз бях измислила едно обяснение на подобна ситуация, което щедро реших да предложа тук на всеки имащ интерес. :P

Меркурий, работещ във фирма по първи дом, отива до друга фирма (по-дванайсети дом) с идея да започне работа там. Казват му, че в момента нямат нужда от нови попълнения, но ще могат да го вземат след определено време. Значи, макар и в конкретен момент той да е навлязал в другата фирма, предстои да се върне и ще бъде ангажиран с делата и задачите, които си е имал към първата работа,т.е. първи дом. Все пак евентуално ще проявява интерес и към делата на предстоящата след време работа към новата фирма.

Или той е на летището, обаче не напуска държавата, не заминава сега. Само си купува билет предварително (щото има изгодни оферти, когато си купиш няколко месеца по-рано билета). Може междувременно и да хване някой по-евтин чартър и наистина да замине за няколко дни, но е сигурно, че ще се върне отново и чак по-късно ще замине окончателно.

Така че, ако на границата на 1-ви и 12-ти дом в радикса имаме ретрограден Меркурий, макар и да е навлязал на 1-2 градуса в 12-тия дом, той вече се връща и според мен плановете му са свързани основно с 1-ви дом, там ще се развихря и ще развива дейност най-вече. Освен това, вероятно ще обръща най-много внимание на въпроси, свързани едновременно с двата дома. Не знам дали ясно го обясних, но поне се постарах :3d_098: .

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Моя ретро меркурий се е настанил в знака телец в 4-ти дом. Попринцип ретро планетата какво влияние оказва в съответния знак и дом :rolleyes: Какво може да се очаква от комуникативната планета.

Линк към коментар
Share on other sites

Може да се предположи някакво объркване или недоразумения в семейните разговори и дела, особено свързани например със семейните недвижимости ... а защо не и с произведения на изкуството, които пак са семейна собственост ...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

От днес до края на месеца отново можем да гледаме сагата 'Завръщането на Меркурий' по всички канали на звездното небе. ;)

Линк към коментар
Share on other sites

A na 09.09.09 ще има бум на бракосъчетанията :3d_050: Мн лош момент за подписване на договори :3d_158: -от където тръгне там се връща всичко по време на рето Меркурий.Тъй че по-добре да си се тишим и да чакаме да си оправи посоката Мерка,пък после да анализираме и да взимаме решения/подписваме договори и споразумения.

Линк към коментар
Share on other sites

Така е, но 09.09 се помни добре (особено като е 09.09.09) и съпрузите имат по-голям шанс да поздравят половинката си в точния ден :P

Линк към коментар
Share on other sites

Така е, но 09.09 се помни добре (особено като е 09.09.09) и съпрузите имат по-голям шанс да поздравят половинката си в точния ден :P

Утрепа ме! :3d_128: По-сериозна причина за избор на дата не може да има :3d_124: особено ако булките са руси!

Линк към коментар
Share on other sites

Така е, но 09.09 се помни добре (особено като е 09.09.09) и съпрузите имат по-голям шанс да поздравят половинката си в точния ден :P

Утрепа ме! :3d_128: По-сериозна причина за избор на дата не може да има :3d_124: особено ако булките са руси!

Ретрограден Меркурий не е препоръчителен за подписване на договори, мда...

Положението е съвсем различно обаче, ако става дума за довършване на начинание, започнато преди, връщане към нещо от миналото- проект, договор, приятел.

При мен е много силно изразена тази тенденция последните дни.

Да спомена само някои от многото случаи - върна се (връхлетя ме) интересът ми към Хиромантията, появил се още преди да се задълбая и в Астрологията дори. Спомних си, тъкмо бях приета студентка тогава в СУ, пътувах с влака, един човек ми каза, че има ценна книга по Хиромантия - голяма рядкост, особено по онова време. Специално след това го потърсих и си направих копие на книгата. И сега упорито се питам къде ли е това копие, оцеляло ли е през годините в някой шкаф?Имам някаква литература, но не е същото.

Причината - един пост в Езотерика ме заинтригува, в тема Хиромантия, естествено. Много рядка линия на ръката, питам се какво ли значи. И познайте къде се намира тази линия - точно на пръста на Меркурий! КЛИК

И в работат си през последната седмица се върнах към проект, забравен от години.

А буквално преди час получих пощенска пратка (пак Меркурий), от една виртуална приятелка, също не съм я чувала отдавна.Направих нещо за нея преди време, не съм искала или очаквала някакъв подарък, да си призная абсолютно бях забравила за нея и за случката.

Какво ли следва, защото до края на месеца има още доста време. :huh:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм фен на ретро меркурий. Направо ми действа зашеметяващо.Започвам да пиша и мисля с пълна сила. Карам колата със същата бясна скорост,дори и по-добре,когато е директен. Купонясвам,точно тогава,обаче фъфленето,едва ли е от това-)))))вероятно от алкохола-))))). Обичам ретро мерка-)))).Да ми е живичък и здравичък-)))) :1eye:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм фен на ретро меркурий. Направо ми действа зашеметяващо.Започвам да пиша и мисля с пълна сила. Карам колата със същата бясна скорост,дори и по-добре,когато е директен. Купонясвам,точно тогава,обаче фъфленето,едва ли е от това-)))))вероятно от алкохола-))))). Обичам ретро мерка-)))).Да ми е живичък и здравичък-)))) :1eye:

абе фъфленето ще да е от напоен Нептун ми се струва :thumbsup2::harhar::thumbsup:

и аз си обичам ретро с летящите сандали :dancing yes: защото си ми е такова и в радикса...

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм фен на ретро меркурий. Направо ми действа зашеметяващо.Започвам да пиша и мисля с пълна сила. Карам колата със същата бясна скорост,дори и по-добре,когато е директен. Купонясвам,точно тогава,обаче фъфленето,едва ли е от това-)))))вероятно от алкохола-))))). Обичам ретро мерка-)))).Да ми е живичък и здравичък-)))) :1eye:

абе фъфленето ще да е от напоен Нептун ми се струва :thumbsup2::harhar::thumbsup:

и аз си обичам ретро с летящите сандали :dancing yes: защото си ми е такова и в радикса...

Ето как се ражда едно приятелство на нептунианци ;) . Освен че кара на задна, Меркурийчо доста се прилижава към точката на конфликта между Сатурн и Уран, Слънчо и той от друга страна. След няколко часа е точна и друга опозиция Венера - Нептун, като и тя подсилена от Юпитер. Вещичка, освен че си в свои води при ретрото на Хермес, добре отработваш и опозициите ми се струва. Повечето простосмъртни са попритихнали, но ти пък се активираш... :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Ето как се ражда едно приятелство на нептунианци ;) . Освен че кара на задна, Меркурийчо доста се прилижава към точката на конфликта между Сатурн и Уран, Слънчо и той от друга страна. След няколко часа е точна и друга опозиция Венера - Нептун, като и тя подсилена от Юпитер. Вещичка, освен че си в свои води при ретрото на Хермес, добре отработваш и опозициите ми се струва. Повечето простосмъртни са попритихнали, но ти пък се активираш... :angel:

хихи аз притихвам само по време на сън :harhar: ... транзитния Мерк ми се мота върху Плутона тия дни, така че купона е пълен... не зная за отработките, но за мен лично лоша планета няма - има само неразбрани енергии или неправилно използвани :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Повечето простосмъртни са попритихнали, но ти пък се активираш... :angel:

Верно е голямо затишие напоследък :v: А тез дето са из форума нещо не им схващам лесно мисълта :3d_119: Абе лоша работа си е да обръщаш рез...посоката де :3d_139: Моя Меркурий не е ретро в натала,но и сегашния заблуден такъв не ми пречи кой знае колко-да не чува рогатия,дано устиска още малко до 30 септ да е добричък с мен

Линк към коментар
Share on other sites

Верно е голямо затишие напоследък :v: А тез дето са из форума нещо не им схващам лесно мисълта :3d_119: Абе лоша работа си е да обръщаш рез...посоката де :3d_139: Моя Меркурий не е ретро в натала,но и сегашния заблуден такъв не ми пречи кой знае колко-да не чува рогатия,дано устиска още малко до 30 септ да е добричък с мен

Дръжте се братя! :D:D:D

Сякаш поотслабна вече влиянието му, отпусна хватка,така мисля. Най-силно се усеща, точно когато "прави маневра" и сменя посоката, защото тогава минава през стационарно положение и увисва неподвижно "със страшна сила" :3d_094: . Това важи и за останалите планети, стационарното положение е мноооооооого интензивно. :smarty::sorcerer:

:3d_002:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

От 19.04 до 11.05 видимото движение на Меркурий, гледан от Земята /за момента го гледаме от тази планета:3d_040:/ ще бъде ретроградно. Какво означава това вече е описано подробно в предишните постинги. Очаквам да споделяте как е "хавата" при вас. Запасете се с търпение и Фнимавайте много при пътуванията в края на април, когато е и окончателния и вероятно най-силен удар и на опозицията Сатурн - Уран от Дева-Риби. Особено при пътуване със самолет.

Линк към коментар
Share on other sites

изпревари ме Атлантида :). Само ще добавя- честито на тези с ретро Меркурий по натал или вторична прогресия! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...