Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Ретрограден Меркурий - тенденции и проявление.


Recommended Posts

При мен в наталната карта Меркурий е ретро, в 8-ми дом и Близнаци...

...ретро-движението в момента ми се отразява по малко странен начин ~ като сънища: сънувам, че уча насън в някаква много светла и просторна стая, на която прозорците са от небе; като "учението" се изразява в писане на стихове sorcerer.gif Най~забавното бе тази нощ, когато писах астро-стихове, в смисъл за отделните планети и знаци ...и то, бяха едни дъълги поеми whistling.gif

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Страхотно ми се отразява (той вече е ретро, според моите данни). Седнах и чета и... не могат да ме изкарат откъщи. Пълно спокойствие.

Моят Меркурий е в трети дом. Неприятните фактори под формата на съседи се изнесоха - вчера. Погрижих се за всякакви бюрократични проблеми миналата седмица. И сега си свиркам.

Линк към коментар
Share on other sites

изпревари ме Атлантида :). Само ще добавя- честито на тези с ретро Меркурий по натал или вторична прогресия! :)

Мерси! Дай Боже! Ако има нещо, ще свиркам. :thumbsup2: Обикновено при ретро Мерк се позавръщат стари ситуации, хора, предложения, които хич вече не съм очаквала.

Линк към коментар
Share on other sites

При мен в наталната ми карта Меркурий е в 1 дом, в риби. Чувствам се ужасно и физически, и психически, просто криза отвсякъде :3d_146:...

Редактирано от Anita03
Линк към коментар
Share on other sites

При мен се изясняват и изчистват много стари бюрократични проблеми. Неща, които са били забравени, се свършват. По-скоро е някаква ретроспекция периодът.

Линк към коментар
Share on other sites

Имайки предвид, че Меркурий е мунданен управител освен на 3ти(близнаци) и на 6ти (дева) имам интересна дилема в момента- дали да си купя котка на ретро Меркурий, или да изчакам. Събирам съвети- в прогресия меркурий ми е ретро в 12 дом, управлява в натала 2ри и интерсептиран 5ти, в транзит е пак в 12ти. По натал- в 11ти.:rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Ти видя конкретно коте ли Аля ? Което успя да те омае и да ти спечели сърцето? Искаш да го обградиш с милосърдие и любов? /Тука разтягам малко локуми на тема дванайсети дом, щото много се засича горе. Може и нещо да се наложи лечение./

Ако е така, купи си го.

Инак в общия случай на ретро Меркурий не се препоръчват покупки, особено кола, телефон, коте и малки животинки също и т.н. Сигурна съм, че го знаеш.

Явно си се влюбила в това коте, тогава значи си на вариант А .Купи си го, ако вече не си свършила тази работа. Ще чакаме с нетърпение развръзката.

0d1amusicalcatstb6.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

:) Още няма развръзка- днес ще е! Въобще не се замислих, че Меркурий е ретро, когато избрах котето. :) Факт е, че на ретро Меркурий получавам пари и ангажименти,повишаващи дохода,а каквото купувам- винаги е на изгодна цена, до сега никога не е било дефектно (като изключим едни обувки).. А идеята за котарака е... защото загубих един.. и се надявам новия да запълни празнотата.. :) Дано да е здрав!
Линк към коментар
Share on other sites

На 01.10.2008 си купих кола. Знаех, че Меркурий е ретрограден, но тогава ми я донесоха. Освен объркана година при правенето на застраховката до днес нямам никакви оплаквания от нея.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Искам да споделя един друг аспект на ретроградността, за който поне аз не съм срещал да се говори в астрологическите книги.

Става дума за фазите на "долните планети" или Венера и Меркурий, фази точно като тези на Луната, с тази разлика, че когато наблюдаваме "пълнолуние" и "новолуние", двете планети не са видими защото са в съвпад със Слънцето. Тези две точки се наричат горно и долно съединение. Те са доста интересни от гледна точка на символно съответствие. Например горно съединение или пълнолунието при Венера може да се свърже в митологичния образ на Венера Урания, или Небесната Венера, още повече че след този период тя се появява на изток като Вечерница. Докато за тъмната фаза на Венера или долно съединение меже да се открият доста повече епитети, например - Афродита Пандемос, Епитимбия ( погребалната ), Скотия и Меланида. Четвъртите във фазите на долните планети се обозначават с термина източна и западна елонгация, това са точките на най далечно отстояние от Слънцето, при Венера това отговаря на 48 градуса, а при Меркурий на около 28 градуса. След периода на елонгацията настъпва стационарния период, следван от обръщането в ретроградно движение. Фазите на Меркурий следват същия модел, ако съотнесем епитетите на Меркурий към фазите, то към долно съединение ще имаме Хермес Психипомп ( водач на души ) или Хтоний ( подземният ), докато за пълната фаза или горно съединение Ерионий, както и Вестител на Боговете.

Относно ретроградността препоръчвам "Ретроградни планети" от Ерин Съливан. Там нещата са обяснени подробно, но мен ме интересува паралела който може да се направи между Луната, Венера и Меркурий като лични планети, още повече че ги обединява факта че имат фази, което ги показва в различни лица, в различни периоди от време.

Ето още един момент в който астрономията подава ръка на астрологията

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Много интересен аспект на ретроградността поставя пред нас Йордан Антов. Могат да се търсят доста аналогии между двете вътрешни , т.е. орбитите им са разположени между Земя и Слънце, планети Меркурий и Венера от една страна и нашия спътник от друга. Включително са съпоставими в големините си. Някъде бях писала по-подробно за забележителните космически мерки и мащаби, но ето още един много хубав клип по въпроса. Връщам се към него не случайно точно днес.

http://vbox7.com/play:abbae1a8

Да отбележим за протокола, че тази сутрин в 5 часа и 15 минути Меркурий отново навлезе в ретроградна фаза, ще продължи до 08.08.2012 8 часа и 40 минути.

Линк към коментар
Share on other sites

Атлантида! много се радвам и ти благодаря, че си отделила от ценното си време за форума!

От година насам наблюдавам влиянието на ретроградния Меркурий и се убеждавам колко е важно да се усеща и разбира как да се ползват тенденциите му.

Най-пресният ми опит - в началото на юли Меркурий мина над асцендента ми - аз самата се учудвах (с радост) на внезапния прилив на досетливост, лекота на общуването в професионален и личен план... Роди се проект, който отдавна витаеше някъде вътре в мен, но все го отлагах с различни оправдания. Две седмици почти беше еуфория, но такава, от която всичко някак само си става... И днес вече усещам някакво забавяне, нужда да се върна и огледам още веднъж, да пооправя, да изпробвам пак, да затвърдя с децата старото... Новите идеи отново станаха с неясни очертания... Отначало си мислех дали не е от лятна ленивост... Мисля си, че ако се вслушваме в ретроградните фази и следваме тенденциите им, печелим стабилност, внимание към подробностите и шанс да закрепим и осмислим постигнатото.

Имам въпрос, свързан с картата на моя роднина. Има ли някакви съществени разлики в тенденциите при транзита на ретроградния Меркурий над наталния Меркурий, в зависимост от това дали наталният е ретрограден или не?

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Да му се не види. Пак ще има забавяния, обърквания, че и много дълго, чак до 08.08.

Линк към коментар
Share on other sites

Дианче, аз не виждам нищо лошо в забавянията, а объркванията сами си ги предизвикваме, стараейки се да го "преборим" ретроградния Меркуриански период. Аз нали съм една земна Дева с един мързеливичък лъв за асцендент - на мен забавянето ми се вижда "докато си пием кафето да отребим боба викам" :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Атлантида! много се радвам и ти благодаря, че си отделила от ценното си време за форума!

От година насам наблюдавам влиянието на ретроградния Меркурий и се убеждавам колко е важно да се усеща и разбира как да се ползват тенденциите му.

Най-пресният ми опит - в началото на юли Меркурий мина над асцендента ми - аз самата се учудвах (с радост) на внезапния прилив на досетливост, лекота на общуването в професионален и личен план... Роди се проект, който отдавна витаеше някъде вътре в мен, но все го отлагах с различни оправдания. Две седмици почти беше еуфория, но такава, от която всичко някак само си става... И днес вече усещам някакво забавяне, нужда да се върна и огледам още веднъж, да пооправя, да изпробвам пак, да затвърдя с децата старото... Новите идеи отново станаха с неясни очертания... Отначало си мислех дали не е от лятна ленивост... Мисля си, че ако се вслушваме в ретроградните фази и следваме тенденциите им, печелим стабилност, внимание към подробностите и шанс да закрепим и осмислим постигнатото.

Имам въпрос, свързан с картата на моя роднина. Има ли някакви съществени разлики в тенденциите при транзита на ретроградния Меркурий над наталния Меркурий, в зависимост от това дали наталният е ретрограден или не?

Благодаря!

Има разлика, да. Ретро М, транзит към ретро М е по-хармоничен, защото енергиите са насочени в една и съща посока, има съгласуваност в подхода, така да се каже. Най-общо ще активира заложеното в радикса. Ако искаш, дай повече инфо. Ретро М към директен М. му поставя някои изисквания и го ограничава, подтиква към малко нетипичен и необичаен за него стил. Позволявам си да предложа моите писания по въпросите за ретро Меркурий: http://antoanela.wordpress.com/%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%8F/%D1%80%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%BA%D1%83%D1%80%D0%B8%D0%B9/

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря! Нещата започнаха да стават все по-интересни с този транзит.

Меркурий в картата на моята роднина е на 4 гр.52 Лъв - 8 дом, заедно със слънцето 19 гр.13, и Плутон 11гр.39 Лъв и като капак - Сатурн до тях - 1 гр. 15 Лъв. Сатурн в точен секстил с Марс (Везни) и Меркурий - секстил с Венера 3 гр 21 Везни - на 5 гр от Нептун и на на 6 гр от МЦ. Самият 9 дом е в Дева.

Така че дамата, която ръководи успешен бизнес с контакти извън страната, известна е със своята проницателност и интуиция, лекота на общуване и умение да убеждава, както за специалността си, така и за контактите с хората, на 20 - 21 юли "случайно" беше свързана с човек, който и предложи нови контакти с бизнеспартньори извън страната - с добър потенциал за развитие. Утре и предстои среща с този човек и може би някакви стъпки към сондаж и развитие на тези контакти. Всичко това в период на ретро М. добре, според мен се свързва с пояснението на Атлантида по-горе.

Ако дамата прояви интерес към астрологична прогноза, то освен ретро м. кои други транзити биха се сметнали за важни и подпомагащи влиянието на ретроградния М?

дата на р. 12.08.1946г. около 15:30 - с. Сусам, Хасковско - Latitude: 41.967N, Longitude: 25.35E

Може би Венера, която наближава важния за дамата Уран (бизнесът е в областта на електричеството) и северния възел? Или може би е забъркан Сатурн, който сега транзитира нейния десети дом и Юпитер в него?

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Ех, че хубава карта! :) Но нека изчака до 08.08, въпреки благосклонността на Венера в момента. Разговори и обсъждания - да, но да не подписва, докато Меркурий е ретрограден. И още нещо, което ми направи впечатление - догодина през май ще има нов шанс. Смело да приема, замисълът ще е успешен.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

От 23.02.2013 г. Меркурий навлезе в ретроградната си фаза на 19 гр. в Риби.

На 17.03.2013 г. Меркурий преминава в директно положение на 5 гр. в Риби.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...