Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Интуиция


Recommended Posts

:yinyang: Здравейте всички-нека Бог е с Вас.

Малко след като се омъжих, се оказа че съпругът ми трябваше да пътува до вилата на родителите си по работа. Не възнамерявах да го придружа, но когато той ме запита искам ли да го направя-изведнъж проумях, за части от секудната, че ще се случи нещо по пътя. Понеже не можех да си представя да преживея ужасния момент на очакването и да не знам как е той - без да се замислям дори- му отговорих, че отивам с него. Така предвидих един от тежките моменти в собствения си живот. Вероятно се доверих на получената информация, която дойде от глъбините на съзнанието ми заради факта, че ставаше дума за най-важното нещо в живота ми.

Така обяснявам факта, че не се доверяваме на съветите, които идват от милиони години усъвършенствана ДНК-структура - защото невинаги залогът е толкова голям, и не губим кой знае какво. Така често дори не улавяме подсъзнателния елемент, който изпраща импулсите си към мозъка ни.

Вярвам обаче, че и това, както и всичко останало в нас би могло да се възпита. Някакви предложения???

Линк към коментар
Share on other sites

Интуицията не идва от ума. Тя се появява, когато липсва егото.

Ти не взимаш участие. Ако има действаща личност, това е егото.

Когато се отдадеш на висшата сила, с егото е свършено. После тази висша сила интуицията, сама се проявява чрез тялото и ума.

Тогава човека ще може да действа хиляди пъти по-добре, отколкото с помощта на собственото си его.

Интуицията не е човешка сила, тя е божествена сила.

Това е като: "Не моята воля, Господи, а твоята".

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Това обаче е така само ако си вече развит дух, а всъщност и неразвитите си имат интуиция, но тя не ги води в правилната посока. Общо взето още преди самият физически живот, ти трябва да знаеш как да живееш, за да бъдат интуитивните ти избори насочени към Бога.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Добро здраве + добри постижения на всички приятели !

Темата е важна , даже много важна! Да я актуализираме малко!

Упражнениe развиване на интуиция

"Сега ще ви дам още един опит.

Той е следният: на отделни листчета ще напишете всички книги от Библията и ще ги турите в някоя кутия, отдето по три пъти на ден ще вадите по едно листче, но вече с отворени очи.

Целта на този опит е да развивате своята интуиция, да познаете, коя книга сте извадили. Когато пишете листчетата, съзнанието ви трябва да бъде будно, да няма никакво прекъсване. Освен това, като ги пишете, ще гледате да оставите върху тях вашите вибрации, че като пипнете една от тия книжки, да познаете коя сте взели. Например, като сте писали на едно от листчетата името на пророк Иеремия, при изваждане на това листче от кутията, да познаете, че сте извадили именно него.

Щом познаете какво е написано на листчето, вие ще изпитате голяма радост. Пишете ли листчетата механически, нищо няма да познаете.

Като правите този опит, ще отбелязвате на тефтерче датата, часа и времето, дали е ясно или облачно и т.н. По този начин вие ще привикнете към точност. В духовния свят, и при най-малките опити, следят точно за часа, за времето. Започнете опита от утре. Можете да го правите или сутрин, или по обяд, или вечер, по което време искате, но непременно ще отбелязвате часа и времето, през които го правите. "

Любов + Светлина + Мир + Радост

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Интуицията е много хубаво нещо.Много пъти ми е помагала.Но и много пъти ме е натъжавала.В смисъл,4е интуицията ми казва истината,а сърцето ми иска друго.И така.Но и такива моменти има,все пак :unsure:

Линк към коментар
Share on other sites

Интуицията е способността ни да се свържем и приемем от определена честота.

А честотите са според моженето на съществата и затова е добре да работим съзнателно за повишаване на вибрациите си!

Любов + Светлина + Мир + Радост!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Един цитат постнат от Таня в друга тема, който се отнася и за интуицията:

"Ако човек се остави свободно, с пълно доверие на своята интуиция, той ще има по-добри резултати в живота си, отколкото ако действува изключително по своя разум. Ако някой човек е болен и се остави на своята интуиция, т.е. на разумните закони, които ръководят целия му организъм, той ще се излекува в скоро време.

Оставете се свободно, без страх на своята интуиция, т.е. на Божественото в себе си и ще видите какви резултати ще получите. Интуицията у човека е неговия разумен баща, на чийто гръб той може да се качва без страх, без тревога. Този кон ще го занесе дето трябва... " Източник:Учителя, Време и сила

Линк към коментар
Share on other sites

Интуитивно усещам и чувствам, че моята интуиция ме направлява и ми помага да не греша. Честно се запитайте обаче колко пъти се вслушваме в нея? Май изглеждащото повече ни приляга, отколкото интуитивното. Днес например, интуицията ми казваше: "остани си у дома, не излизай днес", но аз виждам това хубаво усмихнато слънце и си казвам: "Не, ще изляза, пък да става каквото ще", нещеш ли чак и работа по-добре платена си намерих и най-вече в свера, в която обожавам да творя........ :D

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Интуицията всъщност е преходната зона между съзнанието и несъзнаваното - под и свръх съзнание! Ако се вслушваме в интуицията, тя би трябвало да премине в ясно - виждане, а фронтиерът и да се разшири до новата граница на съзнанието!

Линк към коментар
Share on other sites

Интуицията това са натрупани съзнателни опитности, върху които съзнанието ни е работило в миналото и които са складирани в подсъзнанието. Граничната зона между съзнавано и несъзнавано е друго. Разширяването на съзнанието се извършва на етапи - фракции именно тук, в тази зона, а интуицията може да ни бъде от полза за процеса.

Линк към коментар
Share on other sites

Може би е и двете! :) :) :)

Линк към коментар
Share on other sites

Интуицията също е изява на Анимата.

И още нещо, онези, които много сънуват и то изключително символни сънища, имат и развита интуиция. Несъзнаваното им говори, а дали е разбираемо е въпрос на осъзнаване на архетипните съдържания.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако имаш наистина развита интуиция, би трябвало да го знаеш ти, а не друг.

Много хора или почти всички сънуват отвреме-навреме предупреждаващи (пророчески сънища), без да имат силна интуитивност. Интуцията може да се уподоби на врата, през която минават символни несъзнавани съдържания, които впоследствие се превеждат на индивидуален език. Ако някои успешно може да тълкува или да "чете" сънищата си, той ще разбира и скритите знаци от външния свят.

Интуицията е синонимна и на видението, като изблик на несъзнавано съдържание, което нахлува в А-за като изключитлено впечатляващо лично преживяване, когато човек е в будно състояние.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: Интуицията е способността на висшата душа да чува + разбира напътствията/подсказките на Духа !

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: :thumbsup: Благост!

Което не изключва и натрупаните опитности в подсъзнанието - те вече са загубили материалността и конкретността си.

Линк към коментар
Share on other sites

Без да имам някакви пророчески сънища (е може би с 2-3 изключения), смея да твърдя че имам добра интуиция. Безброй много пъти съм усещал точното време и място за определено действие. Усещам и когато ме лъжат чрез интуицията.

Линк към коментар
Share on other sites

Усещам и когато ме лъжат чрез интуицията.

Какво искаш да кажеш? Кой по-точно те лъже?

Линк към коментар
Share on other sites

Какво искаш да кажеш? Кой по-точно те лъже?

По принцип в живота ми-ако някой ми обещае нещо и аз не почувствам нещата, значи ми обещава напразно, лъже ме. По същия начин ако някой ме убеждава в нещо с помощта на лъжа, също усещам.

Линк към коментар
Share on other sites

Граничната зона между съзнавано и несъзнавано е друго.

Красотата! :feel happy:

Непознаваемото е Красотата, Смисъла, Вдъхновението,Целта. Именно поради Непознаваемото, живота означава Нещо!

Ако всичко е познато, то би ни отекчило.

Интелекта се свързва с познатото и непознатото, но не и с непознаваемото. Интуицията работи именно с непознаваемото, това което не може да бъде опознато.

Инстинкта и Интуицията си приличат, но и доста се различават. Когато тялото ти отреагира спонтанно-това е инстинкт.Когато душата реагира спонтанно-това е интуиция . Между тях е Разума или Познанието.

Линк към коментар
Share on other sites

С моята май сме малко скарани.Трябва да положа повече усилия да се вслушвам в гласчето...но как?Как да я развия и да и се доверявам.Някой знае ли рецепта?

Или пък упражнения?

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам дали има конкретна "рецепта". Аз мога да предложа следното: когато мислиш за нещо или някого, търсиш отговор на някакъв проблем или каквото и да било друго, мислите ти обикновено се насочват към нещо, обаче все още не е избистрено конкретно мнение или решение - точно тогава е хубаво да си дадеш сметка: комфортно ли се чуства тялото ти в момента, боли ли те нещо или напротив чувстваш се леко и спокойно, дали някакъв приглушен шум, който обикновено дори не забелязваме, сега не е започнал да те дразни и т.н. разни подобни дребни неща. Ако се чувстваш добре, значи си на прав път, ако не, значи това решение не е полезното за теб. Постепенно процеса се автоматизира, а от един момент нататък нужните мисли, решения сами изплуват ...

Линк към коментар
Share on other sites

А аз зная винаги какво ще ми се случи.

И СЕ ЗАБАВЛЯВАМ.

Ха, това как съм го пропуснала. И аз така. Е, обаче, понякога е досада да знаеш. Много често не искам да зная предварително и дори започвам да си вярвам, че не зная. Но и това е вид забавление. :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...