Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Интуицията е толкова женствена като качество на съзнанието ,изцяло женски , чувствителен и свръхсетивен принцип .

Интуицията ми дава възможност да почувствам всичко с цялото си същество . Не използвам интуицията си само , за да предрека развоя на събитията в чисто времеви план , а интуитивното мислене е изобщо едно различно мислене , малко по - отвлечено от конкретните закономерни мисловни дейности .

Сподели това мнение

С моята май сме малко скарани.Трябва да положа повече усилия да се вслушвам в гласчето...но как?Как да я развия и да и се доверявам.Някой знае ли рецепта?Или пък упражнения?

Упражнение за развиване на интуицията

Сподели това мнение

Според мен интуицията е нещо много полезно. Лошото при мен е, че не винаги се вслушвам в нея, но вече се старая повече. Но пък тя никога не ме е лъгала.

Преди 2 седмици колата ми изведнъж започна да тропа, предницата. За два дни шума се усили значително. И на третия ден сутринта сякаш някой ми нашепна-карай бавно и внимателно... След обяда спрях при техник и се оказа, че при смяна на гумите преди 5 дни не са завили болтовете и те са падали един по един от вибрациите. Беше останал на предна, лява гума само един, който се клатеше. Добре, че послушах вътрешния си глас...

Имам и други случаи. Например отивах при една приятелка и минавайки покрай сергия с цветя сякаш ми чух, че трябва да и купя цвете. Но подминах. Като отидох при нея се оказа, че има рожден ден и се ядосах на себе си. Разбира се купих и после цветя, но не беше същото...

Сподели това мнение

Ако човек, успее да я познава точно, тя е нещо много ценно, защото никога не лъже и винаги е една крачка преди събитията. Знаейки добре какво мказва тя и уловявайки я умело човек много добре може да контролира разни събития, защото е усетил, че те идват.Общж взето тя е най-верния и най-точния пътеводител.Нашият "Помощник".

Сподели това мнение

Според мен интуицията е нещо много полезно. Лошото при мен е, че не винаги се вслушвам в нея, но вече се старая повече. Но пък тя никога не ме е лъгала.

Преди 2 седмици колата ми изведнъж започна да тропа, предницата. За два дни шума се усили значително. И на третия ден сутринта сякаш някой ми нашепна-карай бавно и внимателно... След обяда спрях при техник и се оказа, че при смяна на гумите преди 5 дни не са завили болтовете и те са падали един по един от вибрациите. Беше останал на предна, лява гума само един, който се клатеше. Добре, че послушах вътрешния си глас...

Имам и други случаи. Например отивах при една приятелка и минавайки покрай сергия с цветя сякаш ми чух, че трябва да и купя цвете. Но подминах. Като отидох при нея се оказа, че има рожден ден и се ядосах на себе си. Разбира се купих и после цветя, но не беше същото...

Hameleona , наистина много хубава пеперуда , да ти е честита ! :3d_122:

Интуитивно смятам ,че си много добронамерен човек !

Сподели това мнение

В "Силата на изречената дума" на Флорънс Сковъл Шин прочетох доста интересни определения за молитвата и интуицията - "Да се молиш е като да телефонираш на Бога, а интуицията е нещо като да получиш телефонно обаждане от Него.Линията на доста хора дава "заето", когато Бог им телефонира и те не получават съобщението. Вашата линия дава "заето" когато сте обезкуражени, ядосани, изпълнени с ненавист"

Аз съм възпитана в атеизъм, но интуиция имам и когато съм се вслушвала в нея не съм допускала грешки.

Сподели това мнение

До тук ,като чета разбирам ,че всички малко или много усещат интуицията в себе си.

Ами да ни е честита :) .

Не знам дали е хубаво или лошо да съзнаваш това усещане в себе си,но определено е много полезно.

Много лош спътник и е обаче обективния ум.

Когато интуицията е силно изразена в дадена личност , борбата между нея и обективния ум понякога играе мнооого големи номера на личноста.

Несъзнавайки понякога се всулшваме уж във "вътрешния си глас",който обаче не рядко не е интуицията, а именно обективния ум.

Редактирано от didi_ts

Сподели това мнение

"чиста подсказка".

Сподели това мнение

Интуицията е неосъзнат спомен.

Кой е носителят на спомена?

Според мен има две възможности:

1. Ауричното същество (липиката);

2. Праспомена, който е вибрация излъчвана от Праатома на духовната искра.

Сподели това мнение

Според мен има две възможности:

1. Ауричното същество (липиката);

2. Праспомена, който е вибрация излъчвана от Праатома на духовната искра.

И ако правилно разбирам , то вибрацията се усеща?

Сподели това мнение

Кой е носителят на спомена?

Да ти призная този въпрос ме уцели точно "между очите". Много ми хареса, но отговаря и на подписа ти " знанието не е мъдрост".

"Носителя" е едно, а "Регистратора" друго. "Регистратора" в природния човек е нисшия аз по общо казано - егото. "Регистратора" е усещащия. Важно е този субект ще го бъде ли или е смъртен. Изживяното от "Регистратора" остава в Ауричното същество което след смъртта на егото се въплащава и създава ново его, за което то е нещо като бог. Те си кореспондират през целия ни живот, нещо като игра на пинг-понг.

В Универсалното учение се говори, че е възможно трансформацията на този смъртен "Регистратор" в безсмъртен носител, но това е дълга тема.

Сподели това мнение

Според мен интуицията е едно от нещата, които не можем да дефинираме, но за сметка на това използваме- кой по- зле, кой- по- добре. Възможно е отчасти да е въпрос на спомен, но това ще да си го представя като "спомен" от нещо като свръхпространство, в което събитията не следват линейността на времето, а съществуват в една едновременност. Но това си е моя представа, която съвсем случайно много се доближава до представите на Вадим Зеланд. :)

По- просто ми е да си представям интуицията като следствие от обстоятелството, че осъзнаваме една съвсем малка част от информацията, която идва от действителността около и в нас. То ест в тази представа интуицията се дължи на неосъзнатата част на информацията, която, така или иначе, "регистраторът" (да използвам терминологията на Виктор) долавя. И тук вече въпросът опира до интерпретацията. Дали личностното съзнание правилно и практично интерпретира тези сигнали от несъзнаваните си части.

Има и още един сериозен проблем. Идеята за развиването на интуицията като самоцел, или като представа, че така вървим по по- духовен път може да бъде сериозна пречка за реалното вървене по Пътя. По- верно ми изглежда твърдението, че "правилната" интуиция ще да се появи в следствие на вървенето по Пътя, отколкото да можем чрез развиване на интуицията (например- чрез техники и упражнения) да вървим във все по- голяма степен по Пътя.

Сподели това мнение

Какво е интуицията?

За мен тя е информация получена от някое от 5те сетива + от душа ала това пак си е малко или много интуитивно. Не споменавам 6тото чуство директно към интуицията защото за мен то е просто проявление на 5те сетива.

Точно заради тази сетивност интуицията е нерационална. Произхода на информация за мен няма значение в този случай. В съзщото време интуицията се различава от дарбите започващи с ясно...виждане, усещане, чуване и тн те не са директно свързани с нея въпреки, че и тя е страничен ефект на сетивността.

Интуцията би се проявила например така:

1. внезапно усещане, предусещане за дадена ситуация, явление

2. същото важи и за комуникацията между хората - интуитивното знание за състоянието на даден човек (въпреки, че тук може да се намеси и телепатия и други форми на възприятие - различни от интуицията)

3. интуицията е вътрешно знание - досег с информацията закодирана в душата или прсто досег със самта душа, която от всоя страна черпи от първоизточника

4. интуитивна телпатия - тук са мисловните форми и образи евентуално - като предавателя е колективен (съзнание) а приемника би могъл да бъде всеки човек

Всеки човек е малко или много интуитивен - ала вариациите произтичат от осъзнаването на интуицията като функция на съзнанието.

Забелязано е, че нивото на интуитивност варира спрямо психологическия тип на даден човек - или начина му на мислине - водеща полвина на мозъка и тн.

Интересно е да се разгледа интуицията като външна или вътрешна функция - в проявата и при интроверти и екстроверти - както и съчетанието и с отстаналите фактори формиращи психологическия тип на даден човек.

Сподели това мнение

Какво е интуицията?

За мен тя е информация получена от някое от 5те сетива + от душа ала това пак си е малко или много интуитивно. Не споменавам 6тото чуство директно към интуицията защото за мен то е просто проявление на 5те сетива.

Пък за мене пък, интуицията няма нищо общо с 5те сетива, освен, че чрез тези 5те сетива се проявява, но не се намира в тях, а по-високо стои от тях.

Едно пояснение от мене .... ако някой човек "види удара" след като го заболи .... егати и интуицията. !

:3d_144:

Сподели това мнение

Има два вида интуиция. Единият е също сетиво - шестото.

За другият вид на някои от тук присъстващи е ясно, няма какво да обяснявам, то не се и обяснява това.

Сподели това мнение

Това което мога да кажа за интуицията за момента е че тя е носител на миналото настоящето и бъдещето,не е само спомен,защото се проявява в настоящето ,за да предложи правилно развитие на бъдещето.Само спомена от миналите животи се проявява в друго наше възприятие.

Интуицията е правилния избор,но много често е заглушена от многото ни мислене.

Няма я всеки ,няма и как да я има.Всички сме различни и начините да се справяме тук на Земята са различни.

Много хора си мислят ,че имат добре развита интуиция,но имат добре развито нещо друго или и двете по равно.

Сподели това мнение

...

Много хора си мислят ,че имат добре развита интуиция,но имат добре развито нещо друго или и двете по равно.

2headfc0.jpg

:3d_146:

Сподели това мнение

"Спомени" може да има и от Бъдещето тук и сега. Този, който преминава границите, знае. Това имаше предвид Виктор. Всички имат интуиция, но при някои е в латенция. Спинка си още.

Сподели това мнение

"Спомени" може да има и от Бъдещето тук и сега.

Щом има спомени от бъдещето значи всичко се случва в един момент и всичко е предопределено.Нашите еони са Миг за Някой, миг в който няма нищо неизвестно.

Сподели това мнение

"Спомени" може да има и от Бъдещето тук и сега.

Щом има спомени от бъдещето значи всичко се случва в един момент и всичко е предопределено.Нашите еони са Миг за Някой, миг в който няма нищо неизвестно.

Пространствено-времевите величини са наши земни измерения.Ако има други паралелни светове, то какви ли са техните? За тях и спрямо нас ?

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега