Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Настройте се на вибрацията на успеха и благополучието


Иво

Recommended Posts

...но това е само за вярващите иначе е много абстрактно в съвременния живот

някакси става като извинение че има човек съзнание и стремеж за благополучие а бог в случея остава на второ място .

тук тотално се разминаваме

разрешение и извинение за успех и благополучие не искам и от бог (той си е на небето и дори ни се присмива :hypocrite::))

Само слабите казват че бог е на 1-во място може наистина да е така в мислите и действията им но това просто си е така въпреки всичко и на кое масто ще го поставят 2 ро трето и т.н .За мен са по важни земните неща ... сега

Линк към коментар
Share on other sites

Как разбирате къде е границата между абстрактното и конкретното в живота? Парите не са ли най-абстрактното нещо? И светът, които ни заобикаля и съществува вън построенията на нашия ум - т.е. не е "картографиран" от него - не е ли най-конкретното нещо?

И не е ли силен точно човекът, който не се страхува да даде приоритет на този независим и непознаваем за него свят? Защото силният само може да разбира, че всичко, което е станало, става и ще се случи в света му е било, е и ще бъде за негово и на другите добро.

Земята и земните неща не са ли част от Небето и проекция и материализация на Небесните?

По какви критерии ще определеим първото и второто място в един многоизмерен свят? Или за удобство ще го ограничим до едноизмерна линия? :hmmmmm:

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Как разбирате къде е границата между абстрактното и конкретното в живота?
Има непрекъснато пространство на идеите представящо увеличаване на абстракцията от предмети, атоми, форми, енергия, време и пространство.

Чистият абстракт е чистият Дух - Пара Брахман, отвъд промяна, име и форма.

Парите не са ли най-абстрактното нещо? И светът, които ни заобикаля и съществува вън построенията на нашия ум - т.е. не е "картографиран" от него - не е ли най-конкретното нещо?

парите не са абстракт, защото имат конкретни свойства, количество и приложение в света на хората.

Светът който ни заобикаля и съществува е в границите на нашите възможности да бъде изменен . Тези граници се определят главно от нашата разумност, сила и търпение.

И не е ли силен точно човекът, който не се страхува да даде приоритет на този независим и непознаваем за него свят? Защото силният само може да разбира, че всичко, което е станало, става и ще се случи в света му е било, е и ще бъде за негово и на другите добро.
Приемането е вид сила, да, и води до спокойствие.

Има обаче важен аспект на човешкото същество който засяга действията.

Действията могат да бъдат повече или по-малко разумни и ефикасни.

Което също е хубаво да се приема спокойно :)

Земята и земните неща не са ли част от Небето и проекция и материализация на Небесните?

Да, в условията на солидната намеса на подземните :3d_146:

Много от небесните закони са изкривени в света на хората. Много сили влияещи на земния живот са далеч от разумността. Това е задачата на разумните хора -

"Да бъде волята Ти, да дойде царството Ти, както на небеси, и на земли"

По какви критерии ще определеим първото и второто място в един многоизмерен свят?

Имаме континуум, първо и второ място са много ограничени като представа.

Като цяло, софтуерът е по-важен от хардуера, но има и изключения.

Критерият е, в зависимост от целта, истинност и практичност.

Ненужно е и дори странно да се опитва преподаване на интеграли на деца 2-ри клас които още не знаят както трябва дори таблицата за умножение.

Правилно знание в правилен контекст води до успех.

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

...но това е само за вярващите иначе е много абстрактно в съвременния живот

някакси става като извинение че има човек съзнание и стремеж за благополучие а бог в случея остава на второ място .

тук тотално се разминаваме

разрешение и извинение за успех и благополучие не искам и от бог (той си е на небето и дори ни се присмива :hypocrite::) )

Само слабите казват че бог е на 1-во място може наистина да е така в мислите и действията им но това просто си е така въпреки всичко и на кое масто ще го поставят 2 ро трето и т.н .За мен са по важни земните неща ... сега

E, защо да е само за вярващите и защо да е абстрактно? Просто си представи, че повечето си говорим за едно и също нещо, но наричаме нещата с различни думички. Обаче какво е по-важно - думичката или същността на нещата? ;)

А може би просто аз имам опит покрай съпругът ми атеист (както стана дума в една друга тема) и лесно си превеждам от един "език" на друг :P и не се смущавам много от разни терминологични недоразумения. Освен това силно се изкушавам да сложа атеист в кавички, защото и атеистите вярват в същото Нещо, обаче Го наричат по друг начин. И болшинството атеисти дори не желаят да си изяснят докрай своите възгледи за живота по простата причина, че колкото повече се замислят по въпроса, толкова повече им се избистрят едни работи, дето много не им изнасят ... :D А също така дълбоко в душата атеистична дремят едни такива хубави неща като интуиция, вдъхновение свише, смирение, състрадателност, които си се проявяват най-редовно, особено ако не подплашим атеиста с тези неприемливи за него думички :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

А-а-а, такава интерпретация направо ми замирисва на провокация :P

Първо - защо под успех и благополучие да се разбира само и единствено пари и като следствие да се вайкаме за изхрчването им? :rolleyes:

Второ - не било трудно да се настроиш, ами явно е трудно, щото ако беше лесно, сега целокупното население щеше да е затисното от гореспоменатите пари също като чичо Скруч.

Трето - "настройка" на някакви си вибрации звучи точно като фокус-бокус-препаратус, а то в случая си е един, бих казала, чисто физичен процес, няма фокуси, няма магии и в този смисъл няма и кредити.

:thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2:

Виждате ли ме колко съм усмихнат... /на горния ред.../

Съгласявам се с Диана мигновено... Много ми хареса как го изрази... И съм на същото мнение...

Поздрави...

Редактирано от bulgaro
Линк към коментар
Share on other sites

На bee_bg моите разсъждения наистина може да му се виждат абстрактни. Разбираемо е, защото за мен те са жизнен опит, а за него все още не са. Аз не обичам абстракциите, теориите... Бих казал, че съм прагматичен... Опитвам се да прилагам това, което знам и да се ползвам от личните си опитности. Другото са празни приказки. Сещам се - когато за пръв път Вивекананда отива при Рамакришна, му задава въпроса вярва ли в Бог. Рамакришна му отговаря просто: "Да." Вивекананда тогава го пита: "Защо?" Рамакришна пак му отговаря простичко, но истинно: "Защото Го виждам така, както виждам теб!" Давам тази история като илюстрация, защото и аз не излагам някакви умозрителни идеи, а виждам нещата, за които пиша. Естествено е, когато някой не ги вижда, да ги определя за абстракции.

Линк към коментар
Share on other sites

Прочети по внимателно ще видиш че сме на едно мнение,

дори само първото изречение , понякога думите са пречка.

//всъщност Дияна разбра за какво говоря. :))

Редактирано от bee_bg
Линк към коментар
Share on other sites

E, защо да е само за вярващите и защо да е абстрактно? Просто си представи, че повечето си говорим за едно и също нещо, но наричаме нещата с различни думички.
Обаче какво е по-важно - думичката или същността на нещата?
;)

А може би просто аз имам опит покрай съпругът ми атеист (както стана дума в една друга тема) и лесно си превеждам от един "език" на друг
:P
и не се смущавам много от разни терминологични недоразумения. Освен това силно се изкушавам да сложа атеист в кавички,
защото и атеистите вярват в същото Нещо, обаче Го наричат по друг начин.
И болшинството атеисти дори не желаят да си изяснят докрай своите възгледи за живота по простата причина, че колкото повече се замислят по въпроса, толкова повече им се избистрят едни работи, дето много не им изнасят ...
:D
А също така дълбоко в душата атеистична дремят едни такива хубави неща като интуиция, вдъхновение свише, смирение, състрадателност, които си се проявяват най-редовно, особено ако не подплашим атеиста с тези неприемливи за него думички
:thumbsup2:

:thumbsup2:

На bee_bg моите разсъждения наистина може да му се виждат абстрактни.
Разбираемо е, защото за мен те са жизнен опит
, а за него все още не са...
Опитвам се да прилагам това, което знам и да се ползвам от личните си опитности. Другото са празни приказки.

И при мен е така
:)

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup:

Да речем че сте прави.

интересно ми е да споделите тези лични опитности помогнали ви за успеха и благополучиието.По точно в какво се изразяват ако не за друго поне за сравнение .

И изобщо ще има ли разлика?

Линк към коментар
Share on other sites

Няма как да изповядам целия си живот. С две думи, стремя се да следвам всичко което съм написала до тук и нещата се нареждат по естествен начин :feel happy: Част от моя успех и благополучие се изразяват и в това, че попаднах на този саит и се запознах/ общувам с всички вас които сте невероятни. Това беше едно от желанията което се реализира...:)

Линк към коментар
Share on other sites

Е да но все пак имаме конкретна тема

и донякъде примерите от живота ще са от полза

дори и да е само един иначе си остава сладки приказки за ...

Чистият абстракт е чистият Дух - Пара Брахман, отвъд промяна, име и форма.

Линк към коментар
Share on other sites

bee_bg, пак подчертавам, че усещането за благополучие е преди всичко вътрешно усещане и то е свързано с пълнотата на Божественото съзнание. А външно, аз може да не съм Рокфелер, а обикновен български учител, но не мога да се оплача... Нещата се подреждат и противно на очакванията, нито аз, нито децата ми, не сме живели в недоимък. Водим едно прилично съществуване от материална гледна точка. Както казваше един приятел (защото винаги ми се било помагало) - имал съм втора пенсия. :thumbsup2: Преди доста години, при един от контактите ми с невидимия свят, ми се беше казало нещо много мистично: "Твоят дух не е твой дух, затова всичко в живота ти се урежда." Осъзнах - работи за Бога и за хората и всичко, от което се нуждаеш, ще ти бъде дадено.

Линк към коментар
Share on other sites

Ето, точно такива изрази като

пълнотата на Божественото съзнание
наистина звучат
много абстрактно в съвременния живот
както каза някъде по-горе bee_bg.

Бориславе, убедена съм, че ти точно така ги усещаш нещата, живееш ги, както се казва, но на много хора наистина би им прозвучало малко високопарно и отвлечено. За да е полезно едно знание и опитност и на други хора, е нужно да се изразяваме простичко и достъпно, по начин близък на повечето от съвременниците ни. Мога да си представя какво би се получило ако Учителят Дънов или Исус Христос са казвали това, което те усещат, разбират и знаят, точно по тази причина са говорели иносказателно, с притчи и т.н., но да не се отклонявам от темата :rolleyes:

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Ето конкретен пример за настройване на вибрацията на успеха:

В моята професия основен "източник" на усещането за успех са резултатите на ученика. Докато се настройвам на някаква конкретна "летва" за прескачане, винаги рискувам да изпитам "неуспех" - т.е. да има ученици, които не могат да я "прескочат". Научих се да се настройвам на вибрацията на успеха - т.е. започвам не от "нормативите", които имаме да "покриваме", а от усещането "успявам..... ". После провокирам ума да намери в какво точно съм успяла. И той като търси нещо, намира го. Ако с едно дете сме успели да стабилизираме и удължим продължителността и интензитета на вниманието, с друго сме успели да постигнем радост и интерес към дейността, с друго сме "отключили" свободата в общуването и сме свалили по-ниско бариерата на страха и неувереността..... Отначало се настройвах на такава вибрация само когато не виждах "реален успех" по критериите. После всеки час през втората му половина. Сега вече си започвам настроена,че "днес ще успеем да....." продължението на изречението се пише по време на съвместната ни работа и се отчита понякога в края, понякога след като децата си отидат.

Конкретен пример за настройване на вибрацията на благополучието дадох в един от по-старите си постове по темата.... Откак завърших гимназия непрекъснато съм на вибрацията на "благо-получила" способностите си да уча бързо езици, да общувам с деца, да пея, да "играя роли" и обяснявам простичко и ясно на себе си и на другите; към тях съм "благо-получила" семейство на учители - филолог и начална учителка и още доста подобни на този подаръци.... Материалното благополучие си идва само като плода от благополучените семена и моята грижа за тях.

Линк към коментар
Share on other sites

"Божията велика мощ е в лекия ветрец, не в бурята." - Робиндранат Тагор

Свикнала съм да благоговея пред ежедневните "малки" чудеса които Бог извършва в живота ми :)

Линк към коментар
Share on other sites

Диана, съжалявам, ако наистина това, което съм написал, е прозвучало високопарно. Основната идея, която се опитвам да прокарам е, че между успеха, благополучието и познанието на Божественото има право пропорционална зависимост, т.е. колкото в по - голяма степен познаваме Божественото, толкова в по - голяма степен се засилва това вътрешно усещане за успешност, за благополучна съдба. За да бъда още по - правилно разбран, ще цитирам мисъл от Учителя от томчето "Абсолютна истина", беседа "Вътрешна свобода": "Като кажа "Духът Божий", разбирам онова начало в човека, което се пробужда и носи всички блага на живота. Без тези блага нищо не може да се постигне."

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Днес се сетих, че познавам една жена, настроена на вибрацията на успеха и благо получието.

Колкото и да е странно, тя е учител.

Парите не просто са много при нея, не. Тя винаги има достатъчно за своите цели, но много повече са тези, които протичат през нея.

Винаги има много работа и винаги е усмихната и мила. Не винаги ще намери време за някой родител, но дава на децата много повече, отколкото са си платили. Дава им широка обща култура, нов поглед към света, обич към предмета си, самочувствие... и в крайна сметка - успех в начинанията им. И не ви говоря високопарни или празни думи.

Не се занимава с езотерика, нито я влекат духовни четива, доколкото ми е известно... а може и да се лъжа, защото има познания, които... но във всеки случай няма много свободно време за странични занимания.

Може би затова в личния живот претърпя неуспех след много време успешно съжителство. Повечето мъже трудно понасят доброто самочувствие на жените, особено в комплект с добри финанси.

Та така - благополучие е добре, но майсторство е да успееш във всички сфери, да не загърбиш някоя страна от живота си, втурвайки се в друга.

И сила, много сила се иска да бъдеш тръбата, през която парите текат, следвайки своето вечно движение.

Да не се затлачиш от алчност, да не се разпаднеш от турбуленциите, да удържиш на ударите отвън...

Мисля, че е най-вече въпрос на характер - даденост. И на Искра?

Линк към коментар
Share on other sites

Изобщо се чудя за какво се дискутира при положение че самото понятие успех си има нужда от дефиниция. Що е то успех? Нещо да правиш и всички да ти викат "Евала!"?

Много ми беше смешна една ситуация като превеждахме от старобърлгарски Йоан Златоуст. "Лазар.... успе". И превеждам аз механично на прима виста - Лазар успя. Професорът се нахили до уши. Не че няма такава дума в старобългарския, ама бях пропуснала да забележа един йер. И викам, ми какъв е тоя глагол. Идвало от "успивам се", малко странна форма на аорист, но съществува. И ми стана смешно сега пак в контекста на разговора: Да успееш, тоест, да се успиш :-))) И после да трябва Христос лично да идва да те буди.

Какво рекъл Гаутама Буда на Сихарта (тоест на себе си): Умен си ти, самана, но се пази от прекалената умност. По същия начин успехи имаме, но нека се пазим от прекалените успехи (че да не заспим).

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...