Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Настройте се на вибрацията на успеха и благополучието


Иво

Recommended Posts

Доколкото виждам успеха и благополучието за вас са синоними.

Когато съм имала успех в работата си, и в живота си съм се отдавала изцяло без да имам очаквания.

Благополучието за мен е усещане което не познавам, може да имам "изкривени" представи за него.

Може в тази дума да влагам други представи, не се оплаквам и не се чувствам зле, но благополучие - не усещам в живота си.

Иска ми се да зная какво вие влагате в тази дума.

Редактирано от Еси
Линк към коментар
Share on other sites

Доколкото виждам успеха и благополучието за вас са синоними.

Когато съм имала успех в работата си, и в живота си съм се отдавала изцяло без да имам очаквания.

Благополучието за мен е усещане което не познавам, може да имам "изкривени" представи за него.

Може в тази дума да влагам други представи, не се оплаквам и не се чувствам зле, но благополучие - не усещам в живота си.

Иска ми се да зная какво вие влагате в тази дума.

Еси, така както виждам нещата, благополучието е свързано с вътрешно усещане за пълнота, удовлетвореност. Имаш чувството, че си роден под щастлива звезда - дотолкова Животът е милостив и благосклонен към теб. Той ти предлага щедро всичките си дарове. Сякаш Божието благословение се излива върху теб. Душата ти се изпълва с огромна благодарност. Само ако постигнеш това усещане за пълнокръвно съществуване, само тогава би могло да се говори за истински успех. В противен случай можеш да си имаш своите дребни успехи, но те да не водят до усещането за благополучие.

Линк към коментар
Share on other sites

Борислав, благодаря за благите думи!

Може да имам високи критерии на които да градя неверни представи за благополучие.

Благополучието го свързвам с финанова обезпеченост, да не мисля за сметките си или бъркам.

Защото тогава какво благополучие е, ако си правиш сметки този месец това, другият другото.

Позната ми е фразата "От колко неща няма нужда", но не го свързвам това с благополучие. :rolleyes:

Вероятно има нещо което ми убягва, май трЕбе да по прочета тази книга.

Редактирано от Еси
Линк към коментар
Share on other sites

Настройте се на вибрацията на успеха и благополучието ...

ОК ! Това не е много трудно и ...? и след като причинно следствената връзка скоро се затвори,а върху

"настроилия се" се изсипват купища блага и х10 от всичко което е искал даже ...

Е ... ? А после... ?

Нямате си и на представа ,че после идва истинският проблем! :)

"Ха-хааа...?" Ще се смеят някой и ще си казват "ти ни дай пари,пък за друго не бери грижа" ...Измамно

разсъждение.Много измамно!Това е яма...дупка,от която ако искаш да излезеш чист трудно ще се справиш.

А вече до колко си струва да се оцапаш и как да излезеш чист са други теми...

Спомням си една мисъл от Учителя,че ако искаш да разтуриш една духовност дай и пари.../цитат по дух/ :)

Та пак да подчертая,че проблема никак не е малък в етапа,в който се харчат парите...,ако последните си ги получил с "настройка" на някакви вибрации или просто казано си получил "кредит от горе"! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Разбира се, ако нямаш ум, характер и качества да се справиш с парите, то по-добре да са в по-умерени количества. Защото много пари означават много отговорност. И в тази връзка, който иска да работи в света за нещо Висше, избира начина по-който да го прави, определено не е задължително да го прави с пари. Особеното тук е, че някои помагат много именно с пари, въпреки "духовните" критики. Но това е друга тема, а и трябва да има разнообразие.

Линк към коментар
Share on other sites

Настройте се на вибрацията на успеха и благополучието ...

Това е яма...дупка,от която ако искаш да излезеш чист трудно ще се справиш.

А вече до колко си струва да се оцапаш и как да излезеш чист са други теми...

Та пак да подчертая,че проблема никак не е малък в етапа,в който се харчат парите...,ако последните си ги получил с "настройка" на някакви вибрации или просто казано си получил "кредит от горе"! :)

Да се твърди

че успеха и благополучието са яма и дупка

тук вообще не съм съгласен а мизерията и неблагополучието

какво ще бъдат тогава дупка на дупките ли ?/ или обратното и към това да се стремим нещо не мога да схвана .

А това

че има проблем със изхарчването(ползването) на така наречените блага съм съгласен

но нали затова има човек глава на раменете да не стига до крайности . :) )

Мисля си че Диана Илиева много добре го е обобщила в поста си.

Редактирано от bee_bg
Линк към коментар
Share on other sites

"...Не ми
сиромашия,
богатство; Хра
ме с хляба, който ми се пада;
space.gif
Да не би да се преситя, и се отрека от Тебе и да кажа: Кой е Господ? Или да не би да осиромашея та да открадна, И да употребя скверно името на моя Бог."Пр.30 :8-9

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Настройте се на вибрацията на успеха и благополучието ...

ОК ! Това не е много трудно и ...? и след като причинно следствената връзка скоро се затвори,а върху

"настроилия се" се изсипват купища блага и х10 от всичко което е искал даже ...

Е ... ? А после... ?

Нямате си и на представа ,че после идва истинският проблем! :)

"Ха-хааа...?" Ще се смеят някой и ще си казват "ти ни дай пари,пък за друго не бери грижа" ...Измамно

разсъждение.Много измамно!Това е яма...дупка,от която ако искаш да излезеш чист трудно ще се справиш.

А вече до колко си струва да се оцапаш и как да излезеш чист са други теми...

Спомням си една мисъл от Учителя,че ако искаш да разтуриш една духовност дай и пари.../цитат по дух/ :)

Та пак да подчертая,че проблема никак не е малък в етапа,в който се харчат парите...,ако последните си ги получил с "настройка" на някакви вибрации или просто казано си получил "кредит от горе"! :)

А-а-а, такава интерпретация направо ми замирисва на провокация :P

Първо - защо под успех и благополучие да се разбира само и единствено пари и като следствие да се вайкаме за изхрчването им? :rolleyes:

Второ - не било трудно да се настроиш, ами явно е трудно, щото ако беше лесно, сега целокупното население щеше да е затисното от гореспоменатите пари също като чичо Скруч.

Трето - "настройка" на някакви си вибрации звучи точно като фокус-бокус-препаратус, а то в случая си е един, бих казала, чисто физичен процес, няма фокуси, няма магии и в този смисъл няма и кредити.

Линк към коментар
Share on other sites

...който ми се пада...

Да :thumbsup:

именно това да се настроиш ,ако ти се пада успех и благополучие

и обратното.

Но аз си мисля за друго къде е ''грешката'' ако човек търси...

Линк към коментар
Share on other sites

Диана, какво е за теб благополучието, свързано ли е с печеленето на пари и на материалната независимост, дори нещо повече, пари които може да ги влагаш в нови начинания или разработваш бизнеса си?

мноого дълъг стана този въпрос <_<

Линк към коментар
Share on other sites

...
който ми се пада...

Но аз си мисля за друго къде е
''грешката''
ако човек
търси...

Грешката е в търсенето
:)
.

Но първо тър
те Неговото царство и Неговата правда; и
това
приба
.

Проверено!

"...Пдсятото семе струва много повече от изяденото семе,това е един закон.Твоята жетва се управлява от твоето сеене.Ако някои са сеели много в минали животи, сега нещата им идват на готово.Обаче ако не живеят сега разумно, те си посяват следваща бедност.Разбира се моята цел не е да ви направя богати а разумни...

Никой никого не трябва да насилва да дава.Това е свобода.Макар,че десятъкът е принцип, макар че тези пари са на Бога и ако не ги даваш, духовете ще ги вземат двойно и тройно, такива са законите, но свободата остава като свещен засон.Даването според Библията, трябва да произлиза от свободно и радостно сърце.

Дарението е нещо другс, то е по свобода.При десятъка не си свободен, но ако искаш можеш да си наложиш една своя свобода, ако искаш да си много умен и след време да обеднееш във всяко едно отношение.Докато при дарението си свободен-може и 1-лв.да посееш през годината,може и 10-лв.;каквото си сял,след време такова ще жънеш.Това означава, 4е дарението е извън десятъка,то е свободно семе, по друг закон.От 4овека оба4е се иска да бъде разумен сея4,защото твоето семе е едновременно с това и твоето бъдещо снабдяване, а това озна4ава, 4ети можеш да помагаш след време на много хора, такава е и целта.Например постоянната молитва е сеене на взаимност с Бога, сближаване.Какво озна4ава това?Сей, за да шмаш за да имаш след време Божествени обстоятелства.Не да 4акаш някакъв късмет, а ти да го създадеш и той да дойде, защото си го създал....

Десятъкът, е да имаш Божествени обстоятелства.Вие знаете, някои хора не могат да си намерят с години работа.Има много работа, но не могат да си намерят, няма обстоятелства, няма условия.Какво са условията?У4ителят казва:Невидимите помага4и.И такива хора се лутат, разбиват си живота, а някои хора за няколко дена с формули си намират работа,други за няколко месеца....

4овек в който има древен материализъм, много трудно ще схване този въпрос за парите-ще го мисли,обаче винаги умът му ще му играе номер.Въобще тези идеи за сеенето са много прости4ки, но за някои хора са проблем.Но-сеенето е най-могъщият закон на живота, той ражда вси4ко.Когато Бог е в 4овека, само тогава 4овек наистина е успял-мярката за успех е, когато Бог е в 4овека.В Библията в Малахия се казва, 4е десятък озна4ава да отвориш небесните врати,т.е.небесните условия.Тогава може и да не си намериш веднага работа, но за кратко време ще бъде лесно.Въпросът е как ще използваш тази работа.

И парите са сеене и формулите са сеене, въобще енергията във всякакъв смисъл е сеене.Любовта означава да се посееш в живота на БОГА.Това е най-истинското сеене, това е ве4е за пробудените....

Когато един човек е разрешил правилно въпроса, Бог вече поема неговите нужди.Учителят отговаря така:"Когато си се посветил изцяло на Бога,Бог ве4е се грижи за твоите права и нужди...

Десятъкът и даренията са даване.А що е това даване?Това е освобождаване на Бога да деиства за тебе.Такъв е и кармичният закон:Много си давал,много ще полу4иш.Ако си сял много в музиката,можеш да свириш още на пет години като Моцарт и големите музиканти, със затворени очи.Ако не си сял и сто години да работиш, ще бъдеш начинаещ музикант.

Бог иска да даваш десятъка не за да забогатее Той, защото това е немислимо-всички източници са Негови, Той няма откъде да забогатява, всичко е Негово.Той иска да те благослови.Това означава, че десятъкът е отваряне на условия за тебе, развитие в най-широк смисъл.Разбира се, как ще го използваш е твой въпрос, но това е отваряне на условия.

В Библията в Левит се казва:"Десятъкът е свят за Господа"....

Парите са неутрални,те не са лоши, нито добри.Човек може да ги направи лоши или добри...

Десятъкът и дарението,т.е. сеенето,са мярказа благословениятя.Недостигът в живота се причинява от Сатана по определени закони-по законите на човешката неразумност, поради законите на човешката пресметливост и хитрост,но както знаете,хитростта е много древно качество...,едно от най-трудните неща, от които човек трябва да се освободи.

Дяволът е прекалено хитър.Той умее да превръща изобилието в мизерия.И на много хора е успял да превърнетяхното изобилие в мизерия,изключителен маистор....

Злото не е в самите пари, защото те са допуснати за Божествена употреба.Злото се намира в неправилното отношение към тези пари.Ако Бог е в тебе,т.е. ако Абсолютната Разумност е в тебе, харчи парите, това е смърт за дявола и неговите планове.Той съжалява,че тези пари са попаднали в тебе,ако ти имаш принципи.Ако си разумен, това е благословение и за тебе и за другите.

Пробудеността означава правилен подход към всичко.Тук говорим за парите,но иначе в широк смисъл, правилен подход към всичко..."-Елеазар Хараш-"Сияещата Мъдрост"

Сетих се и за това
:)

http://www.beinsadouno.com/board/index.php...pic=876&hl=

Линк към коментар
Share on other sites

Диана, какво е за теб благополучието, свързано ли е с печеленето на пари и на материалната независимост, дори нещо повече, пари които може да ги влагаш в нови начинания или разработваш бизнеса си?

мноого дълъг стана този въпрос <_<

Да, благополучието е свързано (непременно) и с материалната независимост, която при съвременните условия се обезпечава с пари, но ... това е само една малка част от благополучието (благо - получил).

Що се отнася до пари, които с една дума ще са в повече, за да се започне ново начинание или разработване на бизнес - да, може и това да се включи в благополучието (но не непременно). Тук вече нещата зависят от приоритетите на самия човек, от стремежите му, а също и от задачите, които той (по своя воля) си е поставил, а и Бог/съдбата/живота и кармата са му предопределили. Но дори и в този случай не е задължително "да се изцапаш в ямата", както казва N_Damianov, макар че възможността за оцапване наистина е голяма; това си е направо едно изпитание и то не в материален, както повечето хора си мислят, а чисто в духовен план. И кое е успех и кое неуспех в този смисъл е доста различно от общоприетата гледна точка.

Линк към коментар
Share on other sites

...
който ми се пада...

Но аз си мисля за друго къде е
''грешката''
ако човек
търси...

Грешката е в търсенето
:)
.

Тук се разминаваме .

Това е извинение е за мързеливите и нетърсещите за сегашното им недобро положение в смисъл в че ако се подобри ще се ''
покварят''
. Просто ако човек е способен , работи и твори благата ще дойдат и не бива го карат да се чувства виновен че идват при него а при некадърника не , естествно има и друг начин(нечестен) за придобиване на блага...

Линк към коментар
Share on other sites

Ла Горда, благодаря за прекрасния цитат :thumbsup2:

Парите са неутрални,те не са лоши, нито добри.Човек може да ги направи лоши или добри...

..... Дяволът е прекалено хитър.Той умее да превръща изобилието в мизерия.И на много хора е успял да превърнетяхното изобилие в мизерия,изключителен маистор....

Злото не е в самите пари, защото те са допуснати за Божествена употреба.Злото се намира в неправилното отношение към тези пари.Ако Бог е в тебе,т.е. ако Абсолютната Разумност е в тебе, харчи парите, това е смърт за дявола и неговите планове.Той съжалява,че тези пари са попаднали в тебе,ако ти имаш принципи.Ако си разумен, това е благословение и за тебе и за другите.

Пробудеността означава правилен подход към всичко.Тук говорим за парите,но иначе в широк смисъл, правилен подход към всичко...

Много трудно задържам/спестявам пари, предпочитам да доставя радост с тях... Те са средство за живот, а не смисъл на живота :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

Злото се намира в неправилното отношение към тези пари.

:thumbsup:

Естествено че е така , но тук говорим за стремеж към

успех и благополучие не виждам връзката освен една ,че част от успеха и благополучието се измерват с пари които сами по себеси са само средство.

Няма да забравя култовата фраза на Тодор Колев от филма Опасаен чар

'

''Парите са тор от които израстват красиви цветя''

Линк към коментар
Share on other sites

За търсенето на успеха и благополучието. Бих го нарекла с друга дума - внимание към всяка "дреболия" около нас и в нас, към простите, ежедневни неща, които сме получили "благо", но ни се налага да "посеем и поливаме", за да пожънем успеха.

Сега се сещам за пример от личния си живот.

Ако бях "търсила" успех и благополучие, сега в никакъв случай нямаше да съм учител - може би щях да имам успехи, но щяха да са съпроводени с много катерене, компромиси и жертви. Може би щях да имам материално благополучие, но нямаше да ми пее душата...

На времето може би и малко ме "домързя" - изненадващо за всички се отказах от всичко престижно (а можех да влезна) и отидох там, където не ми беше нужна никаква подготовка. После отново изненадващо се отказах от всички престижни "места" и станах "проста" учителка - това ми беше най-лесно и най-приятно. Всъщност това не беше мързел, а внимание и благодарност за това, с което ме беше надарил Бог при раждането ми - аз просто реализирах в живота си това, което бях "благо-получила". Успях, защото се настроих на тези "вибрации" - реших да правя това, за което съм създадена и изхвърлих навреме всички предразсъдъци за добре платена и престижна работа, постижения и т.п.

Но успехът не е постоянна величина (за разлика от благополучието). Ако , както споменаха много преди мен, всичко, от което се нуждаем е в нас и около нас, то за да успеем е нужно непрекъснато внимание и служене - съзнателно - на Любовта.

А парите - те за мен са само важно (но не единствено) средство за служенето, но нямат нищо общо с благополучието, нито с успеха. Нещо повече - ако поставим успеха си в зависимост от тях, и приравним благополучието си с тяхното количество - малко по малко си отиват всички - първа си отива любовта, а като я няма нея, си отива и здравето, без има ли благополучие, а тогава и пари да има - даваме ги за горчиви лекарства.

Линк към коментар
Share on other sites

Не е толкова лесно да се намери баланс съгласен съм и ако изключим

изобщо парите от ''схемата'' нещата ще придобият съвсем друг смисъл за стремежа към успеха и благополучието.

Може би при хората отдали се на изкуството е най-ясен този смисъл и такъв стремеж е + . Един творчески живот е невъзможно да се измери със стойноста на парите.

Линк към коментар
Share on other sites

Но аз си мисля за друго къде е ''грешката'' ако човек търси...

Кой е казал, че е грешка, ако човек търси успех и благополучие?! :whistling:

Би могло да е грешка, ако например нямаме чиста мотивация - например: търсим успех, заради самия успех, търсим благополучие само и единствено заради нашето си собствено благополучие, търсим само и единствено материалната страна на благополучието (и то пак е важно за какво именно я прилагаме след това - някои хора съумяват много добре да служат на Цялото и с парите си или другите си материални придобивки, тогава пак са на прав път). :thumbsup:

Единствено може да се каже със сигурност, че е грешка по отношение на това, че се "търси", т.е човекът силно иска, обаче не знае как да го получи и греши като пробва по неподходящи начини и в резултат хем нищо не постига, хем може да е навредил на себе си или на другите. Както май вече писах, с искане не става, нужно е да се настрои човек на подходящата "дължина на вълната" :rolleyes:

P.S. Сега погледнах последния постинг на bee_bg - защо да изключваме парите от схемата? Какво им е на парите? Парите са си пари, важно е нашето отношение към тях и как и за какво ги използваме. Да бягаме и да се плашим от тях е признак за едно нездравословно отношение от наша страна. Всяко нещо е добро, ако се използва за добро!

Линк към коментар
Share on other sites

Прочитайки някои постова така ми се стори че се внушава.

Аз също не мисля че има грешка затова съм сложил кавичките и за парите съм на същото мнение .

Просто изключвайки парите се вижда по-ясно истинския успех и благополучие.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво представя смъртта и какво - възкресението? - Смъртта има отношение към забравените деца в избите на Природата, т.е. към децата без висок идеал. Възкресението има отношение към децата, които излизат от дълбоките изби на материалния свят, т.е. към децата с висок идеал. А за да излезеш от такава изба, се изисква воля и безпримерна вяра.

...човек се отличава от животното. Когато ядеш, трябва да правиш избор в храните. Природата е създала много храни, но ти ще избереш най-чистата и доброкачествена, която действа благоприятно върху твоя организъм. Това е човек с висок идеал!

Природата познава кои от нейните деца имат висок идеал и кои нямат идеал. Всеки момент тя ги поставя на изпит. За да познае какво се крие в гънките на човешката душа, какво се крие в дълбочината на човешкия ум и на човешкото сърце, какви пориви и стремежи го вълнуват, тя го пуща в своята градина, насадена с множество плодни дървета, окичена с различни плодове, от различни качества и внимава на кой от тях ще посегне. Ако откъсне от най-хубавите плодове, Природата пише в книгата си: "Ето едно от моите умни деца, с висок идеал. От него човек ще стане!" Обаче, ако види, че го мързи да се качи на дървото и си откъсне плод от ниските клонове, Природата вече има особено мнение за него. Тя пише в книгата си: "От тебе човек няма да стане! Ти нямаш висок идеал". ...

Окултният ученик се отличава с висок идеал. Като отидеш при планинския извор, каквито мъчнотии и да срещнеш, ще се наведеш и ще пиеш от средата, от най-чистата вода. Като се качиш на планината, не бързай по-скоро да слезеш, но избери най- красивото място и седни там да си починеш. Разгледай цялата местност около себе си и запази дълбоко в душата си впечатление за красивата картина. Като слезеш в долината, носи спомен в съзнанието си за живата картина, за живия връх, на който си възлязъл. Високите планински върхове, чистите извори са живи и остават вечни, незабравими образи в съзнанието на човека.

Прилагай високия идеал навсякъде в живота си! Ако търсите книги за четене, намерете книгите на най-знаменития писател, на най-красноречивия проповедник. Ако искате да посетите някоя художествена галерия, идете в изложбата на най-видния художник. Не трябва ли да разглеждаме и обикновени картини? - Такива картини срещате всеки ден в живота си. Достатъчно е да наблюдавате хората, да видите как ядат, каква храна употребяват и кога ядат, за да имате обикновени картини пред очите си. Обаче, ако правите избор на картини по високия идеал, една картина е достатъчна. Тя трябва да бъде произведение на най-великия художник - на художник с висок идеал. Когато избирате приятел, ще спазите пак същия закон: ще изберете най- умния, най-интелигентния, най-добрия, най-чистосърдечния. Когато мъж избира жена или жена избира мъж, пак трябва да се ръководят от високия идеал. Който отстъпва от високия идеал, той сам става причина за нещастията и страданията в живота си.

Ако искате да угостите някого по високия идеал, ето как трябва да постъпите: ще опечете десет пити от прясно, чисто, доброкачествено брашно, при най-чистия, най-добрия и най- спретнатия фурнаджия. След това ще покриете трапезата с бяла, чиста покривка и пред всеки гост ще сложите по една чиста чиния и парче от прясната пита. В чинията ще турите един грозд, една ябълка и една круша. Гроздето ще бъде донесено от най-хубавото лозе, изложено на чисто, добро място. Ябълките и крушите ще бъдат от дървета, отгледани по високия идеал. След това гостите ще насядат тихо и с разположение пред трапезата и ще се нахранят. Всички ще благодарят, ще станат и ще излязат да се разходят до близката околност, да пият водата на чистия извор. Това е угощение по новия начин.

Срещате богати хора, крайно взискателни към храната, но в умствения и моралния си живот нямат висок идеал. Те допущат и лъжата, и кражбата в живота си, като обикновени неща. Те започват добре, свършват зле. На физическия свят те се водят от някакъв идеал, но в духовния - никакъв идеал не ги движи. За такъв човек Природата пише: "От тебе човек няма да стане!"

Високият идеал

:thumbsup1:

Има богати хора които са далеч от радостта.

Животът им може да се определи като неуспех и неблагополучие.

В много страни хората отрекоха Божественото начало и твърдо възприеха материализма за свое верую и така встъпиха в пустотата и безнадеждността. Колкото повече се привързвате към материята, толкова повече обеднявате духовно. Когато животът ви е посветен на постигане на материално богатство, той е изгубен за еволюцията ви. Разбира се, научавате урока, че материалното богатство не ви донася преследваното щастие - ставате по-болни, по-недоволни и все по-опустошени душевно. Съществуването без вяра в Божественото начало е много трудно. Безверието отнема надеждата за Всеобщото Благо, за Всеобщата Любов, за възможността да се живее в мир. Обикновено войните се водят за територии и за икономическо доминиране, за надмощие над други хора. Това е материализмът.

Хора. които са убедени, че съществуват Духовни светове, никога не се борят за излишни материални блага. Живот, посветен на постоянно воюване за материалното, е напълно лишен от радост и спокойствие и от добри човешки взаимоотношения.

Багрина Кларк, "Човекът божествен отново"

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

...
който ми се пада..

Но аз си мисля за друго къде е
''грешката''
ако човек
търси...

Грешката е в търсенето
:)
.

Тук се разминаваме .

Това е извинение е за мързеливите и нетърсещите за сегашното им недобро положение в смисъл в че ако се подобри ще се ''
покварят''
. Просто ако човек е способен , работи и твори благата ще дойдат и не бива го карат да се чувства виновен че идват при него а при некадърника не , естествно има и друг начин(нечестен) за придобиване на блага...

Притчи 6:6

Иди при мравката, о ленивецо, Размишлявай за постъпките й и стани мъдър, -При Бога всякакъв мързел е напълно изключен! Там няма и оправдания, просто няма зад какво да се скриеш :feel happy: Но когато Той е на 1-во място в живота на човека, работите му се уреждат от само себе си. Това исках да кажа :)

Линк към коментар
Share on other sites

Подкрепям Ла Горда! Ако липсва разкритие на Божествената Същност, всяко благополучие е само привидно, фалшиво. Бог е единицата - всичко друго трябва да Го следва - включително и съзнанието за благополучие! Благополучието не може да бъде цел. То може да бъде само следствие. Това е Божественият порядък на нещата. Точно затова и Христос казва: "Търсете първо Царството Божие и Неговата правда и всичко друго ще ви се приложи."

Линк към коментар
Share on other sites

Именно "търсенето на Неговата правда" е настройката за която говорим :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...