Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Материалното положение в България


Ради

Recommended Posts

Мона - постоянно провокираш към нестандартен подход! Поне на думи. Ако не е лошо да си стриптизьорка и ако имаш нужните физически качества, ти лично би ли работила това? Не е лошо, наистина... :dancing yes: Поне отстрани. Представи си например, че родната ти майка е работила 10 години това. Представи си, че дъщеря ти се кани да се захване с такава дейност. Продължаваш ли да мислиш че за тях това не е лошо? Ще оставиш ли дъщеря си да осъществи намерението си? Ще приема всякакъв отговор, стига да е определен: "Не" или "Да".

Линк към коментар
Share on other sites

Мона, бих желал за променя малко акцента, оствайки в темата. Ти беше казала в един постинг, че пестенето на водата е много важно за подобряване на материалното положение в страната ни. Би ли конкретизирала и изобщо ако гледаме да оползотворим темата ще е интересно да се задвижим по оста - доколко приходи, доколко икономии и най-вече - КАК?

Линк към коментар
Share on other sites

Няма как да провокирам към "нестандартен подход" и иначе, нали? Не се виждаме и на живо.

НЕ, не виждам нищо лошо в това, няма нищо лошо в това. Лошото е само онова, което си мислим и си представяме.

Линк към коментар
Share on other sites

Чудесна, какво лошо има в това някой да е стрийптизьор/ка? И това е професия, при това красива. Навсякъде има паплач, не само в нощните клубове, но и в елегантните офиси и сгради.

Лошото е за момичето(тата), защото е много рискована професия. Защото границата с най-старата професия е много малка. Защото тя е сама и уязвима. Защото е трудно да се откъсне след това.

А един танц на младо, привлекателно момиче е красив, но все си мисля, че красотата трябва да се пази.

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

Не за всички е рискована, хайде да не плачем на празни гробове. Аз не виждам нищо лошо в тази професия, баща ми също не вижда, и майка ми. На едно мнение сме, без да сме семейство от стрийптизьори.

За водата. Няма да откриваме топлата вода, Добромир.

В Германия, която е изключително богата на водни източници, всяка капка се пести. И се започва с най-малкото: докато си мием зъбите, не е необходимо да тече и водата от крана. После, не трябва да се използва питейна вода за напояване. Но пътят до водопречиствателните станции от нов тип е далечен мираж поне на този етап.

Осчетоводяване не мога да ти направя сега, но икономическите ползи от пестенето на водата - и на индустриално, и на битово ниво, ще бъдат огромни.

Линк към коментар
Share on other sites

В Германия, която е изключително богата на водни източници, всяка капка се пести.

Осчетоводяване не мога да ти направя сега, но икономическите ползи от пестенето на водата - и на индустриално, и на битово ниво, ще бъдат огромни.

:thumbsup1: На много места из градовете водата просто си изтича някъде по улиците. Веднъж ме светнаха, че тя няма интерес да бъде спирана от съответните служби, тъй като си се плаща от хората, за които е била предназначена, но не и използвана. Т.е. плащаме повече, отколкото ползваме и то защото тази институция, на която плащаме, няма интерес да промени положението. Как ли го е уредило това в Германия гражданското общество?

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Едно нежно и хубаво 21 годишно момиче, което се издържаше до скоро като сервитьорка, защото освен това е и студентка в България, смени работата си за далеч по-платената професия на стриптизьорка. Парите, които заработва за вечер, докато танцува са три пъти повече от минималната работна заплата за страната + 100лв. отгоре.

Семейството й не е заможно. За момичетата се грижи само майка им, а те са три сестри. Но майката всъщност не знае за изборът на едната си дъщеря, тъй като живее в малък град, а дъщеря й учи и работи в по-голям, град с повече възможности.

Ще се върне, ще се върне, подкрепяйте я в молитвите си ... ох-ох-ох, мили деца, в какво време живеем ...

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

В съвсем нормално време си живеем.

Само дето, страховете ни са малко вповече или ..... сенките ни. Едно и също е.

Ще се радвам да е така, както казваш. Нека само страха ми е да е малко повече в случая.

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

Ами аз пък си мисля , че е много неразумен избора на момичето , за стриптизьорска работа . Независимо от положението в България . И проблемите със семейството й.

Не бих могла да критикувам , единствено да се опасявам за нея и нейното , по - нататъшно развитие .

Веднъж една моя приятелка ,при това много талантлива и от семейство на също интелигентни и талантливи хора , реши че ще изкарва допълнително пари ,заради студентската си такса като позира на интернет камери гола или по бански. И ми разказа как половината Витиз се занимавали особено услиено с тази работа . Аз положих нееднократни усилия да я предпазя и да я накарам да си промени решението и накрая наистина успях . Тя в момента завършва академията и се занимава със целия грим и макияж в един театър . Радвам се ,че успях да й помогна да намери сили да се справи с това . И тя много се радва.

Линк към коментар
Share on other sites

Да... аз не виждам нищо лошо в пушенето, но лично не пуша. Защото не виждам и нищо добро в него... :dancing yes:

Интересна дискусия относно качествата се получи :thumbsup1:

А водата... Водата е благо, което получаваме от Природата и Бога. По това тя си прилича с въздуха, Слънчевите лъчи, хлябът... Ние заплащаме реално само разходите за събиране, разпределение и пренос. Според мен единственият начин нещо да се пести е ако човек заплаща висока цена за него. Практиката го потвърждава.

Смятам, че освен цена за поддръжане на съоръжения за събиране, разпределение и пренос, ние като потребители трябва да започнем да заплащаме и за още нещо - за опазвне и възстановяване на природните ресурси, свързани с вододайните зони. С други думи: даром сте взели, даром давайте... Разбира се, тази повишена цена следва да се съпътства с подходящи социални компенсации. Но рано или късно, по един или по друг начин, неизбежно трябва да платим за опазване и възстановяване на природата. :yinyang:

Редактирано от Васил
Линк към коментар
Share on other sites

По въпроса за младото момиче, работещо като стриптизьорка, май и аз ще се окажа с по-старо или ако щете консервативно мислене. Или реагирам като майка, независимо, че имам момчета.

По принцип лоша или срамна работа няма. Но при някои от тях крачката, която те дели от търговията с плът или наркотиците е много малка. Не мога да си представя как това младо момиче ще съхрани ценностната си система или ще израстне (не само в духовен план). И дали това са били мечтите й. А всички заслужаваме да се сбъднат мечтите ни.

За съжаление вече е често срещано явление. И това ме притеснява. Все повече се срещат млади момичета, които се наемат на такъв вид работа, защото така е по-лесно. Не се иска да учиш езици, да имаш знания. Но идва момента със старостта, ако въобще стигнат до там.

И щом е такова времето, т.е това е нормално (което за мен е несериозно като аргумент), аз направо съм осигурена. Имам две красиви деца, след някоя година може да ги предложа на пазара за такъв вид работа и пей сърце! За какво да си губим времето с някакви духовни ценности и да участваме в разни ми там портали. Това вече не отговаря на времето.

Редактирано от AIM
Линк към коментар
Share on other sites

А докога ще има хора( повечето са мъже), които да плащат за това? Защото това е една от най-заплатените професии.

Докога ще има пазар на плът?

Лично аз повечето пъти възприемам момичетата като жертви. Защото за мен тази професия никак не е лесна, никак не е приятна, единствено само е добре заплатена. За разлика от много други, интелектуални, където има много изисквания към кандидатите, но заплащането е минимално.

Линк към коментар
Share on other sites

Wonderful , абсолютно си права да повдигаш подобни въпроси .

Не само мъже са клиенти на пазара за плът .

Цялото човечество е попаднало в капана на "секс- индустрията ", "платената любов , във всичките й разновидности .

Вече просто няма никакви бариери и хората така са се плъзнали по едно надолнище ,в това отношение.

Нито Спин-а нито другите заболявания могат да ни сплашат . Продължаваме да се движим със страшна сила към пропастта.

Духовното опропастяване е по -лошата последица . Именно всички тези" мисли , желания и т .н. "

Да се съхрани човек духовно и физически се оказва трудна цел в днешно време .

В България , това е по- възможно , според мен , отколкото в другите "западни " страни.

Откривам за себе си , че в Българите и България има много повече духовност , отколкото в много други развити материално страни . Освен това винаги съм смятала , че източно - европейските държави , ще променят западния свят и Америка .

Линк към коментар
Share on other sites

Да се съхрани човек духовно и физически се оказва трудна цел в днешно време .

В България , това е по- възможно , според мен , отколкото в другите "западни " страни.

Откривам за себе си , че в Българите и България има много повече духовност , отколкото в много други развити материално страни . Освен това винаги съм смятала , че източно - европейските държави , ще променят западния свят и Америка .

:thumbsup::thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

По повод на стрийптийза и още нещо.

Източно-европейски държави е много общо понятие първо и второ, няма как да се промени една консервативна машина, каквато е Западна Европа. Европейското регионалното развитие е едно, а представите ни за него - друго. Дори и сравнение не може да се прави еднозначно, поради различния модел на социално общуване и административна йерархия. Най-съществената разлика между тях и нас, се нарича Гражданско общество.

После, за разлика от тях, ние нямаме закон за проституцията. Те имат. Кой е по-напред? Ние, които си крием главите в пясъка или те, които осъзнават проблема и намират правното му решение. Повечето големи клубове, особено в София, които продават плът, са собственост на бивши полицаи. Ако изобщо такова понятие, като бивш полицай, има.

Линк към коментар
Share on other sites

Повечето големи клубове, особено в София, които продават плът, са собственост на бивши полицаи.

Да. И не само те за съжаление, а и много фирми от различни браншове.

Ако изобщо такова понятие, като бивш полицай, има.

Май няма...

Линк към коментар
Share on other sites

Мона , така е . Наистина сега се осъзнаваме като гражданско общество . Сега порастват и политиците ни и още много други неща .

Хората са изтощени от всякакви политически режими .

Естествено ,че на много от нас представите за Западно - европейските страни са едни , а в действителност са други нещата .

Много хора никога не са напускали пределите на България , не знаят как е там в Западно-европейските страни .

Но и много хора са пътували , работили , учили там .

За духовността в България , за душата в изкуството ни ,в отношенията ни във всичко има за какво да ни завидят .

Ние има много да се развиваме , като държава , вътрешна и външна политика , законодателство , изпълнителна и съдебна власт . Дори и като гражданско общество .

Но факт е ,че на Евровизия първите 10 песни и изпълнители бяха все от Източно -европейските държави .

Знаеш ли докато бях в Щатите , много пъти са ми казвали '' Ти си източно - европейка , нали ?"

Това , много ме изненадваше . И ,когато попитах по какво са познали ,не веднъж са ми отговаряли , че са много елегантни жените от Източна Европа ,с много богата душевност , силно духовно присъствие . Много различни хора са ми казвали това , от различни социални кръгове , с различни професии и дори различни националности .

За проституцията , нямам кой знай какво наблюдение . Ще си имаме закон и за това , всичко по реда си .

За България предстоят хубави времена , с много труд и дух и смелост ше си заемем мястото в Европа . Но ще видите ние ще променим много от консервативността и нравите по статукво . Както и Македония и Сърбия и Хърватската република .

Дори след 5 години Европа ще бъде с много по - различно лице .

И досега виждам изненаданите лица на англичани , французи , германци , когато видят красивите неща , уникалните неща в България .

Баща ми е живял 3 г във Франция , пътувал е и работил в Германия много , както и В Швеция и Белгия и Австрия и ми е разказвал много за нравите там . За начина по който гледат на България и Българите и аз не съм очарована , никак дори .

Но смятам ,че има много талантливи и способни хора в България . И аз съм с тях ,давам всичко от себе си ,за тях. Каквото ще да става.

Критиките са нужни ,дори те трябва постоянно да присъстват в пресата , да държат будно обществото ,да бъдем едно взискателно и будно гражданско общество.

Неслучайно всичките ни "забавни "предавания и шоу- програми имат политическо звучене . Просто това е един вид рецензия за политиците и държавниците , в открит текст или под формата на скеч .

Знам , че се развиваме в правилната посока , едни от най - трудните крачки сме ги направили . Предстоят още много планини за изкачване и всяка от тях е труден, съдбоносен връх.

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Според мен трябва да започнем от самовъзпитанието си, независимо от възрастта на която се намираме.

И аз мисля, че това е най-правилния път. Ако всякакви източници за масова информация (телевизии, книги, сайтове, радио...), започнат да работят за тези идеи, все повече хора ще ги осъзнаят. Проблема е, че се гледа главно на комерсиалната страна на въпроса, а не на идейната, затова и няма, или има, но малко, такива реклами например като - не оставяйте кранчето на водата де тече, не купувайте живи елхи - убивате горите и т.н. . Малко се иска от всеки, за да е по-съзнателен и отговорен към себе си и към цялото човечество. За жалост в БГ мнозина и това малко не правят. И според мен трябва да се почне от обучението, възпитанието, учението на родителите, на децата, на цялото общество. Мисля, че Иви е много права. И от там, когато съзнателните хора, достигнат критично висока точка, малко по малко ще се подобри и материалното положение и всичко друго даже ще потръгне. Докалкото аз виждам като цяло на добре отиват работите или поне вярвам в това. :rolleyes:

Скъпи приятели-в форума за богатството и за мотивацията на работата ни ме охулихте за това че говоря за безкористната мотивация,а тук както виждам сами достигате до подобни изводи и явно виждате че без тоя елемент няма как да се мине и нещата отиват от зле по на зле без безкористност...че какво да мотивира бабата да не си хвърли на пътя боклука а в коша? или билета-плащат ли му за това да го хвърли в коша?не! тогава?...чистота? красота? че какво очаквате от хора които освен да седят пред тивитата си в къщи друго не правят? че те излизат вън само по работа!..какво ги бърка че вън е мизерия?.аз съм виждал как се изхвърлят боклуци навън-ЗА ДА Е ЧИСТО В КЪЩАТА МУ!...сещате ли се за какво става дума?...виждал съм и хора които за колата си се грижат като за златно ковчеже а за собственото си тяло-леле мале...като ги погледнеш жал да ти стане само...ей такива аномалии-хаос в мисленето!...хората нямат ясна структурна представа за живота...при тях всичко е хаос от моделчета налепени оттук и оттам...как тогава да искаме от тях нещо хармонично?...че те нямат ясен и точен мироглед!!!!....Нима не виждате че на тоя свят му липсва именно ВЯРНАТА ИНФОРМАЦИЯ КОЯТО ДА СТРУКТУРИРА ВЕРЕН МИРОГЛЕД ХАРМОНИЧЕН С ЦЯЛОТО-С ПРИРОДАТА И С БОГА!...какво друго да се обсъжда след като това липсва?...Учението на Беинса Дуно?...та кой го прилага в живота си?...малцина са ако ги има а една лястовица пролет не прави!...Приятели-ПРИЛАГАЙТЕ И СЪЗДАВАЙТЕ ВЕРЕН МИРОГЛЕД ЗА СЕБЕ СИ И ЗА ПРИЯТЕЛИТЕ НА КОИТО ДЪРЖИТЕ КАТО ЖИВИ СЪЩЕСТВА!...Търсете на първо място вярно структуриран мироглед-приложете го в живота си и после като по чудо всичко в живота ви ще се нареди!...Ако другите народи живеят външно по-добре това не значи че духовно са по-живи от нас или ако е така значи просто са имали по-добри духовни водачи от нас които явно са успели да оставят и съхранят ПО-ВЕРЕН от нашия мироглед който дава плодовете си със времето!...Кое от двете е вярно-едва ли тук ще решим,но истината е една-всичко тръгва от тънките планове и слиза в материята...действията ни в материалното пък определят наново структурата на тънките полета и така безкрайно движение!...Материалното положение в една страна е отражение на духовното състояние на народа и като цяло...но помислете как е в природата пък-една клетка в един организъм задържа само толкова за себе си колкото са нуждите и...в нашия свят това не се спазва а всеки иска и още и още...тук природните закони са нарушени!...Затова богат може да е онзи който върти парите си в някакви мероприятия или въобще за неща полезни за цялото....този който отвътре осъзнава,че няма нищо-че гол е дошъл и гол ще си иде от тоя свят той е достоен да има пари и въобще каквото и да било....той не се залепва за тях и затова ги има...те не са опасност за душата му....България е под знака на козирога-земен знак...българина лесно се заземява и затова парите са опасност за душата му....ако той приложи духовните закони и започне да живее по тях според мен ще дойде и богатството и всичко останало-но засега такъв какъвто е-едва ли....хубавото на днешното време е че е динамично и че премахва до голяма степен леността като такава-оттук и отцепване като цяло от земните неща....не сте ли забелязали че предимно активни хора имат пари а пасивните по принцип нямат пари и все се оплакват...Темата е безкрайна и колкото по виждаш съответствията толкова и повече отговори идват...айде някой да продължи)))

Линк към коментар
Share on other sites

По повод на стрийптийза и още нещо.

Източно-европейски държави е много общо понятие първо и второ, няма как да се промени една консервативна машина, каквато е Западна Европа. Европейското регионалното развитие е едно, а представите ни за него - друго. Дори и сравнение не може да се прави еднозначно, поради различния модел на социално общуване и административна йерархия. Най-съществената разлика между тях и нас, се нарича Гражданско общество.

После, за разлика от тях, ние нямаме закон за проституцията. Те имат. Кой е по-напред? Ние, които си крием главите в пясъка или те, които осъзнават проблема и намират правното му решение. Повечето големи клубове, особено в София, които продават плът, са собственост на бивши полицаи. Ако изобщо такова понятие, като бивш полицай, има.

Хора! Европейския съюз е икономически съюз-тоест консуматорски!...докато в нашия свят не дойде източното мислене винаги ще живеем по малко или повече нещастно и ще си обсъждаме до безкрай темата кое е първото кокошката или яйцето докато в това време други ще си трупат спокойно и преспокойно парите!....Разберете че всички такива обсъждания са безмислени по една проста причина-нищо не може да се промени докато сме такива каквито сме сега като душевност и мироглед!...Опита го доказва вече толкова толкова години!...Нима не виждате?...На какво се надявате? На чудеса?....Тъжното е че тая надежда ни води все повече и повече в низковибрационните полета и тук става все по задушно да се живее!....Ако в най-скоро време не влезе източното мислене никой ад няма да може да се сравни с нашата прекрасна планета!...Тук ще е първокласен Ад с всички екстри!!!...Място на вампиризъм омраза взаимно ограбване и псевдосъществуване...

Линк към коментар
Share on other sites

Хора! Европейския съюз е икономически съюз-тоест консуматорски!...докато в нашия свят не дойде източното мислене винаги ще живеем по малко или повече нещастно и ще си обсъждаме до безкрай темата кое е първото кокошката или яйцето докато в това време други ще си трупат спокойно и преспокойно парите!....Разберете че всички такива обсъждания са безмислени по една проста причина-нищо не може да се промени докато сме такива каквито сме сега като душевност и мироглед!...Опита го доказва вече толкова толкова години!...Нима не виждате?...На какво се надявате? На чудеса?....Тъжното е че тая надежда ни води все повече и повече в низковибрационните полета и тук става все по задушно да се живее!....Ако в най-скоро време не влезе източното мислене никой ад няма да може да се сравни с нашата прекрасна планета!...Тук ще е първокласен Ад с всички екстри!!!...Място на вампиризъм омраза взаимно ограбване и псевдосъществуване...

Има истина в мнението, ето един прост пример: един швейцарски учител по йога по време на курс каза следното наблюдение "Вие на изток сте много по-споделящи, чувствате повече принадлежност, винаги някой споделя одеялото си с някой който няма по време на занятия. Докато на запад хората са много егоистични, там никой няма да услужи на друг с одеялото си, ще го дръпне и ще каже това е МОЕТО одеяло...". Много ценни неща има в психологията на източните народи. Например наскоро върнал се приятел от Индия ми каза следното: "Там хората са ужасно бедни, има такива проблеми, но никога няма да се изнервят, никога няма да се разкрещят и да наранят някого. За тях навсякъде има живот, който е свещен, те са така открити, пълни с любов дори към непознатите." Вярно там крадат, лъжат, но никога не нараняват другия и никога не нервничат. Най-доброто е съчетание между източна и западна народопсихология. Защото западната дава технически прогрес на човечеството, поне външно благоденствие. И това е заложено като потенциал да имаме, изтокът пък дава сърдечността, но той е беден и недостатъчно развит материално именно зараде това, че не се бори за да прогресира. Затова и едното и другото в съчетание дават ключа към цялостното добруване на човека.

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

Най-доброто е съчетание между източна и западна народопсихология. Защото западната дава технически прогрес на човечеството, поне външно благоденствие. И това е заложено като потенциал да имаме, изтокът пък дава сърдечността, но той е беден и недостатъчно развит материално именно зараде това, че не се бори за да прогресира. Затова и едното и другото в съчетание дават ключа към цялостното добруване на човека.
:thumbsup1::thumbsup2:

То4но щом сме на кръстопът между изтока и запада, да използваме, да вземем хубавото, да издигнем България!

Линк към коментар
Share on other sites

Хора! Европейския съюз е икономически съюз-тоест консуматорски!...докато в нашия свят не дойде източното мислене винаги ще живеем по малко или повече нещастно и ще си обсъждаме до безкрай темата кое е първото кокошката или яйцето докато в това време други ще си трупат спокойно и преспокойно парите!....Разберете че всички такива обсъждания са безмислени по една проста причина-нищо не може да се промени докато сме такива каквито сме сега като душевност и мироглед!...Опита го доказва вече толкова толкова години!...Нима не виждате?...На какво се надявате? На чудеса?....Тъжното е че тая надежда ни води все повече и повече в низковибрационните полета и тук става все по задушно да се живее!....Ако в най-скоро време не влезе източното мислене никой ад няма да може да се сравни с нашата прекрасна планета!...Тук ще е първокласен Ад с всички екстри!!!...Място на вампиризъм омраза взаимно ограбване и псевдосъществуване...

Има истина в мнението, ето един прост пример: един швейцарски учител по йога по време на курс каза следното наблюдение "Вие на изток сте много по-споделящи, чувствате повече принадлежност, винаги някой споделя одеялото си с някой който няма по време на занятия. Докато на запад хората са много егоистични, там никой няма да услужи на друг с одеялото си, ще го дръпне и ще каже това е МОЕТО одеяло...". Много ценни неща има в психологията на източните народи. Например наскоро върнал се приятел от Индия ми каза следното: "Там хората са ужасно бедни, има такива проблеми, но никога няма да се изнервят, никога няма да се разкрещят и да наранят някого. За тях навсякъде има живот, който е свещен, те са така открити, пълни с любов дори към непознатите." Вярно там крадат, лъжат, но никога не нараняват другия и никога не нервничат. Най-доброто е съчетание между източна и западна народопсихология. Защото западната дава технически прогрес на човечеството, поне външно благоденствие. И това е заложено като потенциал да имаме, изтокът пък дава сърдечността, но той е беден и недостатъчно развит материално именно зараде това, че не се бори за да прогресира. Затова и едното и другото в съчетание дават ключа към цялостното добруване на човека.

Съгласен съм с тебе,само че западното не е толкова свързано с технократското колкото с принципа на материализацията на идеите като цяло!!!..Има разлика,защото инак човек би си помислил че технократския свят е нещо кой знае колко добро-а то помисли си само какви тайни крие напълно развитото енергийно тяло-защо са ти телефони самолети коли и други пластмасово железни измишльотини като може да се постигат нещата с такъв финес и красота?...Та не е в развитието на технократския свят западното а с материализацията на идеите като цяло-приложението!...А изтока дава контакта с тънките светове и учи на спазване на енергийните закони-нещо което на запад изобщо го няма дори като идея-само жалки останки от езичеството...Прав си за единството на западното и източното но не забелязваш ли че не случайно наблягам на източното защото в момента западното е супермного раздуто и за баланс трябва да се набляга основно на източното защото западното изцяло е завзело умовете на хората-то се вижда и от постовете тук!...бях изумен просто!...очаквах на форум за духовно развитие по други мнения-но ако в българия хората които уж се развиват духовно имат типично западно мислене тогава какво остава за другите?...?...?

Най-доброто е съчетание между източна и западна народопсихология. Защото западната дава технически прогрес на човечеството, поне външно благоденствие. И това е заложено като потенциал да имаме, изтокът пък дава сърдечността, но той е беден и недостатъчно развит материално именно зараде това, че не се бори за да прогресира. Затова и едното и другото в съчетание дават ключа към цялостното добруване на човека.
:thumbsup1::thumbsup2:

То4но щом сме на кръстопът между изтока и запада, да използваме, да вземем хубавото, да издигнем България!

ДА ДАДЕМ Е КЛЮЧЪТ-НЕ ДА ВЗЕМЕМ!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...