Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Елективна астрология


Recommended Posts

Здравейте, смятате ли, че датата 15.01.2011г- 15.00ч. град Бургас,е подходяща за сключване на брак? Моля, който има време да хвърли бегъл поглед. От информацията за избиране на дата, предоставена от Атлантида, се ориентирах, че е подходяща. Благодаря ви предварително!

Не сте отчела,че в този час Луната е без курс,освен това на асц. са близнаците, които са мутабелен знак. Луната и предстои след известно време да направи и опозиция с Венера. Както е и споменала Атлантида, важно е да се отчетат и наталните карти на самата двойка

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за отговора! Използвам Зет 8 и според програмата за 15.01.2011, Бургас, в 15.00ч, Асц. е в Рак, Луна все още в Телец. Без курс е от 15:47 - до 16:23ч. Затова се спрях на този час, възможно ли е програмата да греши... не знам. Единствено Венера, сякаш е в "нищото" :) Кои от зодиите са подходящи за Асцедент за подобно събитие?

Линк към коментар
Share on other sites

Извинете, използвала съм КОх в програмата си-))) така съм я настроила. Да, асц. ви е в нула градуса на рака, ама какво разбирате под Луна без курс?! Тя е без курс по това време. Вярно е,че има от тригон с марс, ама вече е разходящ с няколко минути. Не бих ви препоръчала да е в последните градуси

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Атма, Кабала е права, Луната е без курс в посочения от теб час. Препоръчвам ти 14.01, тъй като при нея избягваш напрегнатия аспект Луна-Нептун и печелиш един тригон между Слънцето и Луната. Знам, че е петък, в такива случаи препоръчвам подписване на съответната дата и църковен брак и тържество в първия почивен ден. Но естествено трябва да се вземат предвид и наталните ви карти, защото и най-перфектната карта може да се окаже неподходяща.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, Оля, Кабала! Мои близки ме помолиха да погледна дати за първата половина на 2011, т.е. до юни. Аз намерих три- 15.01 (по съвет на Оля- вече 14.01).; 13.02 и 12.05. Съблюдавах правилата за нарастваща Луна, добри аспекти между Слънце, Луна, Меркурий, Марс, Венера, както и последните да не са ретро. Определено перфектна дата няма, това го разбрах:3d_132: всъщност, това си е съвсем нормално, съгласно Закона за баланса... но всеки желае за себе си най- доброто.

Линк към коментар
Share on other sites

На 13 картата е добра, ако изключим Луната в близнаци - променлив знак. Затова ти препоръчвам 16.02, но имай предвид, че след 16,30 Луната е без курс. Така че ако бъде избрана тази дата, церемонията трябва да е сутринта. На 12.05 Луната е в дева - отново подвижен знак. Не забравяй, че задължително трябва да съчетаеш картата с техните хороскопи. А идеални дати има 06.01.2009 13:26 - Мадрид например беше една такава карта.

Линк към коментар
Share on other sites

Току що разгледах по-подробно датите виждам, че на 16, 02 (тази която аз ти препоръчвам) Венера и Сатурн са във взаимна рецепция и каре. А това не е най-доброто, което можеш да им препоръчаш. Ако не е спешно ще поразгледам и други дати, но пак ти повтарям, че трябва да се съгласуват с хороскопите им.

Линк към коментар
Share on other sites

За първата половина на 2011 06.06 е най-подходящата за брак дата. Има един квадрат на Венера и Нептун, който би могъл да придаде повече емоции и идеализъм, нетрезва оценка на чувствата, но откровено казано по-добра карта не виждам. При това на 06.06 Меркурий, Венера и Нептун са на трон, а Сатурн е в екзалтация. Луната в лъв придава стабилност, щедрост, благородство в отношенията.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Оля, при Зет 8 екзалтации не са отблязани, затова изтеглих Зет 9. Използвам успоредно двете програми, но установих някои разминавания при задаване на еднакви рождени данни за натална карта. Интересно...

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам какви разлики си установила, но в ЗЕТ8 са обозначени екзалтациите, паденията, заточенията и планетите на трон. Виж си в настройките на картата, в третата икона -данни на едно от прозорчетата пише управление. Кликни на него и ще го имаш. Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Здравейте на всички четящи този прекрасен форум! Предложената от Оля дата - 06.06.2011г. , се хареса на бъдещите младоженци!!! За което благодаря на Оля! Интересува ме доколко това дали един от двамата не е в сатурнова дупка влияе? Не съм много компетентна и във форума не намерих отговор, но прочетох, че 40 дни преди и 40 след рождения ден, човек е в сатурнова дупка и не са препоръчителни никакви начинания, като например сключване на брак, а младоженецът е роден на 01.05.1985г, в 14.10ч Бургас. Какво е вашето мнение?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички четящи този прекрасен форум! Предложената от Оля дата - 06.06.2011г. , се хареса на бъдещите младоженци!!! За което благодаря на Оля! Интересува ме доколко това дали един от двамата не е в сатурнова дупка влияе? Не съм много компетентна и във форума не намерих отговор, но прочетох, че 40 дни преди и 40 след рождения ден, човек е в сатурнова дупка и не са препоръчителни никакви начинания, като например сключване на брак, а младоженецът е роден на 01.05.1985г, в 14.10ч Бургас. Какво е вашето мнение?

Atma, за първи път даваш данни. Към картата на момчето датата е напълно неподходяща. Не заради Сатурновата дупка. Доколкото разбирам ти самата се занимаваш с астрология. Едва ли не са ти направили впечатление опозицията на тр. Венера към натален Сатурн, карето на тр. Плутон към неговата Венера, СЛВ също сключва квадрат с наталната Лунаwink.gif. Затова е трудоемка елективната астрология. Ако намериш добра дата, тя задължително трябва да пасне на хороскопа на съответния човек.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте! Намерих карта, която пасва на нейната натална- 08.05.2011г, тя е родена на 20.09.1983г, в Бургас. Но, за съжаление не е подходяща за него. Продължавам, да търся, когато намеря нещо подходящо като дата, задължително ще се консултирам с вас. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...