Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Здравейте,

Някой изследвал ли е влиянието на мидпойнтите в наталната карта или в различните астро профили, като медицинска или икономическа астрология?

Например да вземем мидпойнта Юпитер - Плутон, едното от значенията му е свързано с големи богатства и милиони, власт, слава и сила.

Интересна проверка може да се направи и при транзити, като се отчете вида събитие и се търси съответния мидпойнт (между 2 планети, свързани със събитието).

Темата е сравнително слабо застъпена както в България, така и в световен мащаб, но със сигурност си струва да бъде проучена.

Линк към коментар
Share on other sites

Това е много интересна тема наистина.

Ради, а как се тълкува значението на мидпоинтите между произволни две планети? Има ли някакви специфични тълкувания или се взема символиката им?

Например мидпойнт Слънце - Луна показва ли например равновесната точка между ума и сърцето или пък между отношенията майка - баща. И можем ли оттук да направим извода, че хармоничен транзит към този мидпойнт дава време в което ума и сърцето са в хармония ИЛИ пък време в което майката и бащата се разбират добре, семейните отношения вървят?

Чух че във Варна почва скоро курс за мидпойнтите....

Линк към коментар
Share on other sites

Да, и в София ще има на 30.11, като ще бъде за приложението им в Медицинската Астрология. И за мидпойнтите, както и за другите области от Астрологията, най-добре е да се използва метода на ключовите думи (символиката) и да се търси комбинираното влияние на двете планети. Иначе казано, това включва примерите които си дал за Слънце и Луна, както и още много комбинации.

Линк към коментар
Share on other sites

Като че ли нямам особени лични наблюдения върху мидпойнти или поне за момента не се сещам.Може би по-късно.

Обаче ми прави впечатление в едно проучване на неподвижните звезди.Разглеждат единствено съвпадите на тези звезди с планета или с middle point.Общо взето, когато звездата попада на средната точка я броят като едновременен съвпад с двете планети. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Да, интересно.

Значението на Неподвижните звезди най-често е комбинирано влияния на 2 планети (Напр. Сириус - Юпитер и Марс).

В това отношение има известна аналогия с мидпойнтите:)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

според мен мидпойнтите биха имали най-силно влияние, когато съвпадат с друга планета, астероид, жребии, звезда или др. точка. Все пак нали всички палнети по двойки си имат средни точки. Аз бих взела за орбис не повече от 1 гр. да кажем например, че имаме мидпойнт на Сатурн и Юпитер в съвпад с Плутон - определено тогава бихме тълкували по различен начин влиянието и на трите планети - разбира се ще се съобразяваме с аспектите, които правят /или не правят/ положението им по дом, знак, "общуването" им с останалите участници в картата и така

Линк към коментар
Share on other sites

Абсолютно на същото мнение съм.Когато звезда попада на мидпойнта на две планети,сякаш ги активира,фокусира тяхното комбинирано излъчване.Влиянието на самата звезда също се включва към това общо въздействие.Мидпойнтът действа малко като катализатор,ако съвпадне с небесно тяло./жребий/точка в орбис наистина,както казва Болярка, не повече от половин до един градус.В синастриите и здравната Астрология средните точки са много съществени.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Ей,че съм пропуснала,като не съм влизала отдавна. Никъде не мога да намеря инфо за мидпоинти. Преди време превеждах статия на руски автор за потъването на Куркс и ми стана интересно.Имам някои записани и трябва да ги намеря.Мога да ги постан тук,ако искате.

Линк към коментар
Share on other sites

Ей,че съм пропуснала,като не съм влизала отдавна. Никъде не мога да намеря инфо за мидпоинти. Преди време превеждах статия на руски автор за потъването на Куркс и ми стана интересно.Имам някои записани и трябва да ги намеря.Мога да ги постан тук,ако искате.

Искаме, искаме. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Ето какво открих,за сега:

Нептун+Зевс/ точка на мястото на събитието= Слънце/Луна - връзката нептун -зевс-възпламеняване на газ

Уран + Зевс/ точка на мястото на събитието - ущърб

Нептун/Вулкан - мощ на водата,скрити мощни сили,голяма измама

Марс/Асц - активни,агресивни събития

Хадес/Вулкан - тъмни сили,зло,убийство

Зевс/Адмет - трагедия

Уран/Нептун=Асц - край на нещо,смъртен случай,ограничения на способностите,поражение,внезапни неприятни събития

Асц = Уран/Хадес - неподозирана катастрофа,военни злодеяния

Асц = Нептун/Зевс - безсилие,горене,възпламеняване,скрито оръжие

Хадес/Зевс - проявление на злоба,терор,удари,бедстивя,подстрекателств

о

Зевс+Кронос = Сатурн - големи загуби на война или в промишлеността

Хадес+Зевс=Уран - уасни действия,престъпления,гибел от пожар,неочаквани случаи с тежки вреди и страдания

МС= Марс/Плутон - свръхчовешка мощ и жестокост

МС = Уран/Зевс - взривове,опасности от пожар,внезапни действия

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Мидпоинтите са ми голяма мъгла признавам си, също и информацията е нищожна, само някакви определения и нищо на практика. За хора които са на ти а английският препоръчвам да се запознаят с трудовете на легендарният W.D.Gann, човека е описал не много конкретно как се прилага астрологоята на финансовите пазари, и в една статия мернах, че придавал голямо значение на мидпойнтите.Аз обаче не съм много на ти с английския така,че трудно разбирам трудовете му, които лесно могат да се намерят в интернет. А и моят интерес към W.D.Gann е по скоро към неговата теория за вибрацийте, но това е друга тема.

Редактирано от Буби
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...