Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Матрицата - Революции


Иво

Recommended Posts

Скоро ще излезе третата част от модерната кино притча - Матрицата.

Ето малко интернет линкове:

http://kino.dir.bg/film.php?id=3225 - инфо

http://kino.dir.bg/galleryf.php?id=3225 - галерия

http://whatisthematrix.warnerbros.com/ - официален сайт

Световната премиера е обявена за 5 Ноември.

Иво

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте :),

снощи гледах Матрицата Революции, въпреки многобройните предупреждения, че филма е тъп, предвидим и т.н.

Ефектите и битките разбира се бяха на ниво, не липсваха и досадни моменти, но главното заради което ми се понрави филма бяха идеите.

А тге наистина са хубави - за силата на Вярата и на човешкия Дух, за нашата противоположност (Иво май беше публикувал за сянката в психологията - затова става въпрос:) ), за уравнението (равновесието), за силите на Доброто и Злото...

Не желая да идеализирам филма, но лично в мен предизвика хармонично състояние и за сетен път ми напомни за една велика и все още неразбрана Сила - Вярата...

Поздрави,

Ради

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :),

снощи гледах Матрицата Революции, въпреки многобройните предупреждения, че филма е тъп, предвидим и т.н.

Ефектите и битките разбира се бяха на ниво, не липсваха и досадни моменти, но главното заради което ми се понрави филма бяха идеите.

А тге наистина са хубави - за силата на Вярата и на човешкия Дух, за нашата противоположност (Иво май беше публикувал за сянката в психологията - затова става въпрос:) ), за уравнението (равновесието), за силите на Доброто и Злото...

Не желая да идеализирам филма, но лично в мен предизвика хармонично състояние и за сетен път ми напомни за една велика и все още неразбрана Сила - Вярата...

Поздрави,

Ради

:thumbsup2: Това наистина е филм който не бива просто да се гледа а да се слуша-да се чете между редовете.Оставя теми за размисъл ето това му харесвам.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

:thumbsup2: Това наистина е филм който не бива просто да се гледа а да се слуша-да се чете между редовете.Оставя теми за размисъл ето това му харесвам.

Като цяло /с леки изключения/ мнението ми за трилогията - "Matrix"

е 10х. Малко са филмите, които карат човек да се замисли за истинската реалност. Важни са въпросите.

:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

"Сънувал ли си някога сън, който да си убеден, че е реалност?

А ако не се събудиш от него?

Как ще направиш разлика между съня и реалния свят?"

:v:

"Твоя вид в момента наричаме "остатъчен автопортрет"...-

...умственият образ на твоето дигитално "аз".

- И това не е реално? - Какво е "реално"?

Как определяш "реалното"?

Ако то е онова, което може да се усети, помирише, вкуси и види,

тогава "реалното" е серия електро-импулси, познати на мозъка ти.

Това е светът, който познаваш.

Светът, какъвто е бил в края на 20-и век.

Днес той съществува само като част от нервно-интерактивна симулация,...

...която наричаме Матрицата.

Ето го светът, какъвто е той днес.

Добре дошъл в "пустинята... на реалността".

Имаме само късчета информация."

:hmmmmm:

Със сигурност знаем, че в началото на 21 -и век...

...цялото човечество се обединило да празнува.

Да се възхищава на собственото си великолепие...

:feel happy::blink:

Матрицата е система, Нео.

Тази система е нашият враг. Какво виждаш, щом се огледаш из нея?

Бизнесмени, учители, адвокати, дърводелци.

Съзнанията на същите хора, които се опитваме да спасим.

Но преди да успеем, тези хора все още са част от системата,...

...което ги прави наши врагове.

Разбери, че повечето от тях не са готови да бъдат изключени.

Много от тях са така привикнали и безнадеждно зависими от системата,...

...че ще се борят да я опазят.

:hmmmmm::hmmmmm::hmmmmm:

Цитатите са от "Матрицата".

Линк към коментар
Share on other sites

Разбери, че повечето от тях не са готови да бъдат изключени.

Много от тях са така привикнали и безнадеждно зависими от системата,...

...че ще се борят да я опазят.

Яко! :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

:) , много култов филм , такова ни е времето , на култовите неща .

Когато гледах първата част излязох от киното като омагьосана , май нещо ми се беше случило вътре . :D:D

За " Матрица " можем да приемем, целият ни материален свят , натъпкан с причинно - следствено връзки и ценности . Ние като продукт на - Матрицата - впримчени съзнания , робуващи на материята и казуалните граници на живот .

Друг много култов филм " Artificial Intelligence " /Изкуствен Интелект /. Плаках със сълзи на този , от тази по -голяма сапунена опера за Човечеството няма . :whistling:<_<:):D

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

@Синева, благодаря за тези цитати изпълнени с особена символика...

Братя Уашовски са будисти.... сензориката, подготвена да възприеме посланията отвъд ефектите (които впечатляват мнозинството) фокусира съзнанието в размисъл за това кое е реално и кое не, предоставяйки на определено ниво ключове, подсказващи техники за разслояване на илюзорната част от истински реалната Божествена същност в човешките форми на разумен живот в това измерение...

За да не бъда многословен ще си позволя да дам малко храна за размисъл (всеки сам за себе си ще прецени как да възприеме тази информация), дарена ни от един от Възнесените Майстори на Шамбала (синтезиращ и представящ по един неповторим начин Буда - учението) - връзка

Надявам се, че това, което споделих с вас, ще намери отклик във вашите сърца и ще доведе до конструктивен размисъл....

-= В добротолюбие размишлявайте и (с енергиите, следващи мисълта) се преобразявайте...=-

Редактирано от neoscanner
Линк към коментар
Share on other sites

Аз си мисля, че ако след първото гледане на "Матрицата" не се терзаеш от това, че си типичен член на Матрицата и че нямаш нищо общо с Нео, пък дори и със Сайфър, то в тебе има най-много от ония маркучи от стъклените утроби.

Иначе по улиците Неовци колкото щеш.

Мен ми хареса Архитекта, приличаше на папата. Пък точно толкова разбираше човека.

Линк към коментар
Share on other sites

Там е работата, че филма "Матрицата" не е напълно точен и равен със същността на живота. Приближава се до някои истини, но не е напълно пребиваващ в истината, защото е направен от хора не осъзнали напълно това.

Интересно е, кои пътечки ви доведоха до тук?

Аз знам, че моята пътечка се нарича Йога.

Ето какво ще споделя с вас, което се отнася и до темата - "Що е истина?":

Парамаханса Йогананда

“Който твърди, че светът е сън, без да опита да изживее тази истина, лесно може да стане фанатик . Мъдрецът, който е познал, че човешкия живот е само един сън, но знае, че все пак има болезнени сънища, прилага научни методи, за да се събуди от този сън.”

Всичко е сън, а? А благодарение на кое съществува сънят, или с други думи благодарение на кое съществува тази нереална реалност и с каква цел.

А след като сме герои на нереалната реалност, не принадлежим ли на това, заради което съществува несъществуващото? И след като се събудим като Нео в по-реалната нереалност, не се ли приближаваме до истината, която въобще не е от такава същност, но е първоизточник на всички по степени нереални реалности? И защо да не обичаме този източник, заради който източник и смисъл "съществуваме" в несъществуващото?

Може би източника умее да сънува напълно осъзнато, а не като нас, така че сънят му да представлява един вид друга реалност? И какво трябва да правят героите в съня? Каквото си решат ли? Но сънят не е техен и има опасност, ако на сънуващият нещо не му хареса, той да премахне това нещо от съня, защото сънят си е негов и може да прави с него, каквото си поиска - той е господар над сънят си, сънят, в който се побират всички нереални реалности и измерения.

Извод: Този, който е измислил играта и Сам играе в нея, може да променя правилата както намери за добре, защото играта е единственото Му забавление през вечността и Той няма да позволи тя да му до скучае.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Страхотен филм със силно въздействие! Любима трилогия! Може много да се разсъждава върх реалността или илюзията. Имам си и любима част. :P

Чудя се как не съм ви открила по рано. Толкова неща щяха да са по леки, когато има такъв форум, както казва Иво.

Линк към коментар
Share on other sites

Наистина страхотен филм. Първата част съм я гледал поне 20 пъти ... :thumbsup:

Направо се буди будата в тебе ... :thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2:

Днес сме 12 Януари. Според някои традиции, всеки един от първите 12 дни на годината отговаря за един месец. Тоест днес е декември!

Нека следваме трасиращия сигнал на събуждането, приятели!

Follow the white rabbit!!! :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...