Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За женитбата, свободата и любовта


Иво

Recommended Posts

И така се получава : общуване със сексуално напрежение, но без секс защото аз смятам че "не трябва". Всъщност се страхувам че чрез секса отношенията ни ще се задълбочат и ще настане объркване и проблеми.

Аз искам да дълбая, да опознавам дълбините на другия чрез сексуалността, да общувам, да обичам, а не да задоволявам някакви инстинкти.

С това бивше гадже се побърках наскоро, бях в лошо, леко меланхолично натроение, не можех да спя..

Това не е ли противоречие - да искаш да дълбаеш и да се страхуваш, защото не трябвало, поради еди какви си причини.

Не винаги сексуалното общуване задълбочава отношенията или е моментно това задълбочаване. Е, има възможност и за обратния вариант - да ги задълбочи до неузнаваемост и няма как това да не доведе до усложнения, но .... как ще го разбереш, ако не опиташ.

Май трябва да си по-смела.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 691
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Мона, ти си абсолютно права. Противоречие няма, има задръжки. И никога няма да разбера, ако не опитам.

:3d_106: само от мен зависи дали подаръкът ще си остане завинаги опакован.

Линк към коментар
Share on other sites

"Достоен партньор" за един скорпион???? :rolleyes: .... е "Mission immposible" :)

Не тръгвай с голяма кошница или точно тя ще те "спаси"

Много бих искала да видя скорпион с бликаща сексуалност как преструктурира енергията си.

Сигурно е възможно след години опитност, владеене на тялото и енергийте си...

Линк към коментар
Share on other sites

И никога няма да разбера, ако не опитам.

:3d_106: само от мен зависи дали подаръкът ще си остане завинаги опакован.

Но винамавай, докато разопаковаш подаръка да не разкъсаш опаковката му, той е обвит в чудесна опаковъчна хартия. Запази и нея, внимателно и разумно го разопаковай. :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Препоръчвам горещо и приятелски по темата една известна книжка -

която за щастие :feel happy: се намира в www.spiralata.net :

"Мъжете са от Марс, жените от Венера".

Просто класика по темата, макар и да става дума за стереотипи,

основите са важно нещо а книгата е написана с дълбок психологически размах.

http://spiralata.net/s.php?SearchType=2&am...nd=%EC%E0%F0%F1

Редактирано от Любо
Линк към коментар
Share on other sites

Amaranta много често опакования подарък е много по- красив от съдържанието.

Когато изпадах в подобни размисли като твоите много ми помагаше една мисъл "Аз не съм жена за всеки" :) звучи гордо нали?

Загледай се по една много хубава реклама която върви сега с мотото:"Красавицата ,която........" ако се сещаш какво искам да ти кажа.

За да не се чувстваш "изклатена",колкото и цинично да звучи е хубаво да помислиш много добре с кой ,как и защо ще се прибереш.Има много жени на които това не им пречи ,но аз мисля че ти не си от тях.

Разбирам прекрасно какво имаш в предвид с думите си за "опознаването",но то може и да няма сексуален елемент.

Всичко се опира до силното чувство да бъдеш нужен да дариш нежност ,да отдадеш обич и да видиш как я получават,затова и обектите към които се насочва подобен род енергия са все нуждаещи се от това хора.

Но секса не е единствения начин за задоволяване на тази необходимост за отдаване.Помисли и не се раздавай сексуално ,само защото от това си мислиш ,че ще получиш нещо.При наличието на постоянен партньор ще получиш само угризения и болка,чувство за вина и обида към самата себе си.Ако това ти харесва давай.

Но тук не виждам нищо красиво ,чисто или духовно.

Линк към коментар
Share on other sites

Amaranta много често опакования подарък е много по- красив от съдържанието.

Но тук не виждам нищо красиво ,чисто или духовно.

И аз това се опитах да намекна. Много често хората разкъсват безогледно опаковката, и накрая се оказва, че остават със сълзи в очите и с празни ръце...По-добре се наслади на опаковката, като творение на Бога, вместо да се опиташ да притежаваш. В стремежа да притежаваш очарованието умира. В намерението да се преклониш пред красивото без стремеж за притежаване в действителност печелиш много повече.

Линк към коментар
Share on other sites

А как мислите - Възможно ли е да бъдем емоционално обвързани с повече мъже (в случай че сме жени :rolleyes: ) и това да не пречи на взаимоотношенията ни с всеки от тях ?

:hmmmmm: Не мога напълно да вляза "под кожата" на жените, но ми се струва, че да не пречи с нищо на една жена пълноценното обвързване с много мъже е почти невъзможно; може само понякога да й се струва така. Жената по принцип повече от мъжа е създадена, за да се посвети на един човек. Тя желае по-дълготрайно и задълбочено общуване, на много нива, а не краткотрайно и повърхностно "прескачане от цвят на цвят". Ако понякога прави второто, то е, защото не е намерила подходящ вариант за първото. Или пък общува по различен начин с много мъже, но емоционално сърцето й е при един от тях. С другите общува... е, най-общо казано, по други съображения! :3d_146:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

А ето и с думите на поета,защото аз не бих могла да се изразя толкова красиво и точно.

"Ръцете и държа и я притискам до гръдта си .

Мъча се в прегръдката си да обхвана

пелестта и ,да ограбя с целувки нежната

усмивка,да изпия най-тъмните и погледи с очите си.

О,но къде е всичко туй?Кой може да

изцеди лазура от небето?

Мъча се да сграбча красотата-тя ми се

изплъзва,като оставя само тялото в ръцете ми.

Объркан и отчаян ,аз се връщам.

Как може тяло да докосне цветето,

което се докосва само с дух?

Тагор

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

:3d_106: само от мен зависи дали подаръкът ще си остане завинаги опакован.

Не е дадено на човека да разопакова всички подаръци. Тогава значи, ще трябва да избира. Или много на брой, но малки подаръци, или малко на брой, но големи?! :sorcerer:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Напротив, Амаранта (букв. преведено "цвете на вечността"), разкъсай всичко и не се жали... Онзи, който се жали, не жали света и не му е мил и драг никой. Остави думите за писателите, а ти просто живей. И по-добре да бъдеш в Сезона на бурите, отколкото в Сезона на измамното Доволство... Не е за теб това.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

И по-добре да бъдеш в Сезона на бурите, отколкото в Сезона на измамното Доволство... Не е за теб това.

Това е много дискусионен момент. Много хора се хвърлят в бурите, и после остават напълно опустошени отвътре, изтощени, и пълни със съжаление за постъпките си, празни в чувствата. А други като мен, които са типични риби, не се борят, не обичат рисковете, не се хвърлят с рогата напред, а просто се свиват в едно ъгълче и тихо и спокойно наблюдават околния свят. Но имащи силна интуиция, изчакват, улавят правилния момент, и чак тогава стартират своето спокойно плуване напред към целта, и обикновено успяват от раз :) . Не е имало някакви силни сътресения, бури от емоции в живота ми. Въпреки това нямам усещането, че нещо съм пропуснал досега в живота си. Някои искат да опитат живота чрез силни усещания, чрез удоволствия и рискове, търсят тръпка. Други са доволни когато остават в себе си, наблюдавайки цялото творение около тях, като израз на Великия Творец, и това им е достатъчно.

Какво ако се оставиш на вихъра? В най-лошия случай ще плачеш от мъка, в най-добрия случай ще подскачаш от радост в еуфория. Но и двете не са вечни, те продължават 1 час, или 1 ден, или 1 месец и после този модел на емоции изчезва. Какво от това, след като те изчезват, и след тяхното изчезване пак се връщаш в същата лодка. Т. е. мислел си, че получаваш нещо, а то е било илюзорно, и в крайна сметка пак се връщаш там, откъдето си щурмувал бурята, там, където рибата мъдро си е останала през цялото време :)

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

И по-добре да бъдеш в Сезона на бурите, отколкото в Сезона на измамното Доволство... Не е за теб това.

Това е много дискусионен момент. Много хора се хвърлят в бурите, и после остават напълно опустошени отвътре, изтощени, и пълни със съжаление за постъпките си, празни в чувствата. А други като мен, които са типични риби, не се борят, не обичат рисковете, не се хвърлят с рогата напред, а просто се свиват в едно ъгълче и тихо и спокойно наблюдават околния свят. Но имащи силна интуиция, изчакват, улавят правилния момент, и чак тогава стартират своето спокойно плуване напред към целта, и обикновено успяват от раз :) . Не е имало някакви силни сътресения, бури от емоции в живота ми. Въпреки това нямам усещането, че нещо съм пропуснал досега в живота си. Някои искат да опитат живота чрез силни усещания, чрез удоволствия и рискове, търсят тръпка. Други са доволни когато остават в себе си, наблюдавайки цялото творение около тях, като израз на Великия Творец, и това им е достатъчно.

Какво ако се оставиш на вихъра? В най-лошия случай ще плачеш от мъка, в най-добрия случай ще подскачаш от радост в еуфория. Но и двете не са вечни, те продължават 1 час, или 1 ден, или 1 месец и после този модел на емоции изчезва. Какво от това, след като те изчезват, и след тяхното изчезване пак се връщаш в същата лодка. Т. е. мислел си, че получаваш нещо, а то е било илюзорно, и в крайна сметка пак се връщаш там, откъдето си щурмувал бурята, там, където рибата мъдро си е останала през цялото време :)

Много добре изразено мнение,Максим-поздравления!

От думите обаче прозира известно отношение към онези от нас,които обичат рисковете,търсят бурите,привличат силни усещания у себе си и у близките си.Дали това е така? :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

От думите обаче прозира известно отношение към онези от нас,които обичат рисковете,търсят бурите,привличат силни усещания у себе си и у близките си.�”али това е така? :rolleyes:

Не, никакво отношение няма :) Просто всеки нека следва собствената си природа. За един овен би било мъчително да се държи като риба, както за една риба е мъчително да се държи като овен. Затова нека всеки следва себе си. И в едното и в другото има нещо ценно. Може да се прогресира и по двата начина. Аз предпочитам този на рибите.

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

Максим, защо намесваш зодии? Риби, овни, раци и близнаци. Дори и това е условно.

Тук става дума за съвсем различно нещо, не толкова дали да се рискува или не, а затова, че изживяването на нещо минава през редица изпитания, които са свързани по презумпция с рискуване. Дори и на онзи, който смирено и блажено наблюдава отстрани - отново му се налага да навлезе в бурните води, времето все пак за това идва рано или късно.

А и в случая се касае за любов, не за друго. Понеже ти си риба, виждала съм влюбени риби и бога ми, няма спасение от вас, когато тръгнете в атака:-)))

Линк към коментар
Share on other sites

изживяването на нещо минава през редица изпитания, които са свързани по презумпция с рискуване. Дори и на онзи, който смирено и блажено наблюдава отстрани - отново му се налага да навлезе в бурните води, времето все пак за това идва рано или късно.

А и в случая се касае за любов, не за друго. Понеже ти си риба, виждала съм влюбени риби и бога ми, няма спасение от вас, когато тръгнете в атака:-)))

Няма опасност да тръгна в атака :) Дори по-често ми не налага да отбивам атаки. :thumb down: Не е тайна, че съм привърженик на йога, и че техните методи на трупане на мъдрост чрез наблюдение и осъзнаване работят добре.

Линк към коментар
Share on other sites

Обърнах се към теб по име, но не визирах твоята природа.

И йогините се влюбват, понеже са хора. А как реагират на сполетялото ги чувство - дали интровертно или екстравертно, е отделен въпрос.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Влюбването е нещо прекрасно, но когато се свежда до сексуалния нагон вече си е хаотично търсене на нещо стойностно не където трябва... Разбира се всеки има право да изживее своите страсти, а ако го прави и с учебна цел, прекрасно. :thumbsup: Преживеният опит, независимо дали добър или лош си е опит... :feel happy:

Но ето нещо, което ми е любимо, но цитирам по памет...

''Любовта не е втренчване на мъж и жена, един в друг. Любовта е втренчване на двамата в една посока...''- С. Екзюпери

Преди няколко дни гледах отново един от любимите ми филми-''Анна и кралят''- На края на филма, където е и един от силните моменти, те се гледат влюбено и се разделят. Тогава тя го попита дали хората биха разбрали чувствата между една учителка и един крал... А той отговори, че е въпрос на еволюция... в някой друг живот...

За мен това е Любов, нещо истинско, без физически нагон, променило мисленето и разбиранията на хората... :feel happy::3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

диди, разбира се че не съм жена за всеки, а само за този, който съм избрала.

Винаги съм привилигировала качеството, за сметка на количеството. Много добре знам че безразборният сексуален живот не носи удволетворение нито на мъжете нито на жените.

Подаръкът може да бъде всякакъв - но никога няма да го разбера ако си кротувам винаги, във всяка ситуация..Добромир, винаги съм избирала малкото на брой, но не големи, а най-вече качествени пакети :rolleyes: .

Разбира се че "опознаването" на другия може да стане и по несексуален начин, аз обикновено така правя...а и можем безкрайно да се носим по реката на спокойния и пълен с обич живот...но като всеки човек имам нужда от емоции и от страсти...иначе имам чувството че ще се превърхна в ...живяла съм сред монахини от ордена на кармелитките - това не бяха жени, а безполови създания, даже не миришеха на жени.

Максим , аз не искам да притежавам никого (това е мъжката гледна точка) - аз искам да давам и да получавам удоволствие..и то не със сто партньора, а с един, към който в дадения момент изпитвам страстно желание.

и,

Какво ако се оставиш на вихъра? В най-лошия случай ще плачеш от мъка, в най-добрия случай ще подскачаш от радост в еуфория. Но и двете не са вечни, те продължават 1 час, или 1 ден, или 1 месец и после този модел на емоции изчезва. Какво от това, след като те изчезват, и след тяхното изчезване пак се връщаш в същата лодка.

Е и ? Какво от това ? Всиичко в този живот е временно. Временно съм млада и красива, временно изпитвам страст към някого, временно съм на тази Земя.

Това означава ли че трябва да стоя от страни и да гледам как тихо всичко тече и отминава ?

Знам че страстите могат да бъдат разрушителни, но аз съм умерена, задоволявам се и с флирт, с фантазии, с леки докосвания, недвусмислени думи, горещи погледи...само искам да се чувставм ЖИВА.

Линк към коментар
Share on other sites

Влюбването е нещо прекрасно, но когато се свежда до сексуалния нагон вече си е хаотично търсене на нещо стойностно не където трябва.

За мен това е Любов, нещо истинско, без физически нагон, променило мисленето и разбиранията на хората... :feel happy:

:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

И именно, защото си ЖИВА, не трябва след време да съжаляваш за пропуснатите си шансове от ДНЕС...

Който е за платоничната любов (в стил Петрарка и Лаура или Пиер Абелар и Елоиз), да вдигне ръка.

Щото аз не съм. Няма по-голямо гнездо на невротичност от неконсумирани любовни отношения.

Докато си мислите, че сте много силни и устоявате на изкушението, междувременно може да ви окапе косата, пожълтее кожата, получите алергии и започнете да се карате с всички. Е, това е леко в рамките на вица, но е близо и до истината.

Линк към коментар
Share on other sites

През Средновековието в Европа и по разни други времена и места е опитано да се подчертава вредата от злоупотребата в любовните отношения, сега е на мода да се подчертава вредата от подтискането на изживяването им. Ама май и тогава и сега последствията не са твърде розови. <_<

Защото всеки един принцип, за да се извлече хубавото от него и да се предпазим от погрешни тълкувания и "залитания" - било според "буквата на закона", било според собствените си нецензурирани импулси - се нуждаем наистина от Дух, т.е. вътрешен усет за това кога, с кого и какво нещо е подходящо да правим и кога, с кого и какво - не. :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...