Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За женитбата, свободата и любовта


Иво

Recommended Posts

Дамян Дамянов

Любов, деца не ми роди...

Любов, деца не ми роди.

Но ми роди безброй вълнения.

Не мен - духа ми оплоди.

А той роди стихотворения.

Не бе с мен лоша, ни добра.

Душата просто ми отблъсна ти.

В илюзиите ми умря,

но в думи те видях възкръснала.

Ти тях роди - де вик, де стон,

де пък - проклятие - стенание.

Душата ти бе техен дом.

Но тъй и не разбра...

        Поклон!

"Останалото е мълчание..."

15.11.1992 г.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 691
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:angel: И вие сте права. Мога да обичам, значи ,че съм го приела такъв, какъвто е. Но той непрекъснато от нещо е недоволен. Когато ме види, че чета, защо чета. Когато се постарая да сготвя нещо, което обича, зощо сега са тия глезотии. Когато синът ми иска да говори с него, той не може, защото се изнервя и се завършва със скандал. Най обидно ми е било когато ми каже, че аз съм виновна за състоянието на дъщеря ни, аз съм виновна, че операцията не е успешна, защото аз съм я завела при този доктор... Пак споделям лично и моля за извинение, но ми е много трудно да съм виновна за всичко.  При положение, че той няма мнение когато трябва да се вземат решения. Когато му кажа, че страданията са път за пречистване,той смята, че говоря глупости.

Пак ще кажа, не се оплаквам, това е някакъв урок, но той едва ли е само за мен.

:D раздразнението/недоволството на съпрузите ни си е направо болестно състояние..

:D Питам веднъж съпруга си...що така все се дразниш пак и отново...като съм в къщи се дразниш, като ме няма...пак се дразниш...какво предлагаш да направя :rolleyes: Веднага ми отговори много искрено и категорично човекът...Да. Ама като те няма се дразня повече! :D:lol:

:) Дай Боже да не огорчаваме/нараняваме/отблъскваме силно душите си ( Еготата...може да се погърчат, но душата незвисимо висша/нисша..е много нежна). И да те попитам спомняш ли си съпругът някога да ти е казвал "'извинявай" когато не е бил съвсем в бингото :sleeping:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

:):D:1eye:

Брачен договор :lol::P:blink:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

Благост - страшен линк! Направо се съсипах от смях!!! :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Благост, линка наистина е супер смехория. Но има жени, които са много За такъв договор. :thumbsup:

Смятам, че съпруга /мъжа/ трябва да има свобода / май важи и за жената :hmmmmm: /? Но мъжете ни Балкански смятат, че жената трябва да чисти, готви, пере, да се грижи за децата и да няма мнение по важни въпроси. Жената да е хубава, но глупавичка, иначе плаши крехката мъжка психика :feel happy:

Научих се да приемам сърдития си и мрънкащ съпруг, да му отвръщам с усмивка и благодарност на обидите и сякаш той започна да се променя. Има проблясъци към добро.

За мен свободата означава чисти отношения, без принуда. Ако нещо се прави то да не е по задължение, а с любов. И не, защото е прието, а защото ме прави щастлив :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Ако мъжът иска жената до него да е хубава, но глупавичка, той наистина е слаб психически. Освен това той не търси брак, който води до вътрешна работа, прогрес и взаимен растеж, а търси слугиня, която да прислужва на животинските му потъребности - секс и хранене!!! И именно от службата на тези потребности е постоянно нервен и раздразнителен - защото изкуството да ги сублимираш е велико, но той и представа си няма от него, нито иска да си има представа. И затова духът, този, който дава щастие и радост, бива принизен, стъпкан в калта на похотта. Вместо магарето в нас да ни служи,да го яздим и ни води където искаме, то яхва Човекът в нас и го ръководи! Резултатът е плач и скърцане със зъби! ! !

Линк към коментар
Share on other sites

а търси слугиня, която да прислужва на животинските му потъребности - секс и хранене!!! И именно от службата на тези потребности е постоянно нервен и раздразнителен - защото изкуството да ги сублимираш е велико, но той и представа си няма от него, нито иска да си има представа. И затова духът, този, който дава щастие и радост, бива принизен, стъпкан в калта на похотта. Вместо магарето в нас да ни служи,да го яздим и ни води където искаме, то яхва Човекът в нас и го ръководи! Резултатът е плач и скърцане със зъби! ! !

:thumbsup: Много точно казано!

Линк към коментар
Share on other sites

Нямам никакъв опит с брака , но мисля , че младите хора имат други представи за брак .

Една колежка ми каза още първия ден като се запознахме :

" Ами , не ти трябва брак , къде , още си млада . Като се ожениш за него , само миризмите трябва да му търпиш .

Като искаш живей с него , но до момента , в който не те впрегне да му переш и чистиш и да му търпиш мързела и миризмите .

Доста непривлекателна страна на брака .

Много млади хора не се женят преди 30 и мисля , че в съвременния свят , 21 век , това е напълно нормално .

Жената да има кариера , къща и т.н. Положени основи на живота си и тогава да тръгва да се жени .

Поне моите планове са такива , да си свърша всичко свързано с полагането на основите на живота си и тогава да "надявам булчински одежди" .

Младата жена е амбициозна , както и мъжа , всички млади хора са много по - далновидни , отколкото старото поколение , което до 25 вече е оформило семейството си и си има минимум едно дете .

Да, ама не . До 25 всички учат , и след това до 30 полагат основите на живота си .

Така , че имам 5 години до 30 , да свърша доста неща .

Бракът е план - карта за живота на всеки един човешки живот . Независимо дали е жертва , свобода , забавление , отговорности . Неминуемо променя житейския път на всеки един индивид.

Предпочитам да имам един красив план , с установени опорни точки , отколкото да се скитам немила недрага по неизбродимите гори на свещения съюз.

:o:harhar::thumbsup2:B)

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

Инатари, вярно е това което казваш.

Имам приятели, които са на моя възраст и вече са семейни, и не ги намирам за особено щастливи, постоянно са уморени, ангажирани...нямат време за курсове по йога, за събори и т.н. Ежедневието ги повлича с бясна скорост, и нямат време даже за себе си.

А аз волната птичка бродя по света за срещи с духовни учители, не пропускам Братски събори, имам време достатъчно да се задълбоча в професията си, както и да работя връху себе си...и си ми е много даже добре :) Сигурно ще има и противоположни мнения, но това е моята гледна точка. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Чудесно, Макс! Дано и семейните с проблемите да намерим време за срещи :feel happy::thumbsup:

Но какво да се прави, като сме бързали някога, сега да си му берем колая :feel happy: С Любов :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Чудесно, Макс! Дано и семейните с проблемите да намерим време за срещи  :feel happy:  :thumbsup:

Но какво да се прави, като сме бързали някога, сега да си му берем колая :feel happy: С Любов :thumbsup:

Илияна, не се притеснявай, на който когато му е писано се е оженил. Иначе започва да страда че е самотен и не е щастлив. Те преди да се оженят не бяха щастливи, те искаха това и го получиха. Така че всяка ситуация си е на мястото. На мен не ми е отредено да се събирам с някого, ясно го чувствам и затова не съм нещастен. И астрологичния хороскоп го потвърждава, и ясновидци го потвърждават. Затова съм щастлив съм мнооого. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Инатари, вярно е това което казваш.

Имам приятели, които са на моя възраст и вече са семейни, и не ги намирам за особено щастливи, постоянно са уморени, ангажирани...нямат време за курсове по йога, за събори и т.н. Ежедневието ги повлича с бясна скорост, и нямат време даже за себе си.

А аз волната птичка бродя по света за срещи с духовни учители, не пропускам Братски събори, имам време достатъчно да се задълбоча в професията си, както и да работя връху себе си...и си ми е много даже добре :) Сигурно ще има и противоположни мнения, но това е моята гледна точка. :)

Ами така еми , кажи им моля ти се на по- старото поколение , че е нормално да се стремиш към някаква сигурност и бъдеще в живота си , вместо да се впрягаш в един безкраен работен ден и слугинстване . Разбира се има толкова романтика и т.н. чувства и красиви неща , но предпочитам да влагам цялата си енергия в развитие и установяване на живота си в този момент , пък и знам че имам да направя доста неща и да постигам доста неща до 30 така , че на кой както му е писано .

Разбира се в един момент ми втръсва все да ми се повтаря :

Хайде кога ще се жениш . Да ме сръгват с остена .

Чакайте малко бе хора , като му дойде времето и да искате няма да може да ме спрете ! :D:D:D

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

Хайде кога ще се жениш . Да ме сръгват с остена .

Чакайте малко бе хора , като му дойде времето и да искате няма да може да ме спрете !

:D:thumbsup:

Ей така и аз трябваше да кажа някога, ама..... Всяко зло и за добро :feel happy:

За всеки си има път..... :smarty::thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Разбира се има толкова романтика и т.н. чувства и красиви неща , но предпочитам да влагам цялата си енергия в развитие и установяване на живота си в този момент , пък и знам че имам да направя доста неща и да постигам доста неща до 30 така , че на кой както му е писано . 

  Разбира се в един момент ми втръсва все да ми се повтаря :

Хайде кога ще се жениш . Да ме сръгват с остена .

Чакайте малко бе хора , като му дойде времето и да искате няма да може да ме спрете ! :D  :D  :D

Романтиката и чувствата са до 6 месеца максимум :lol: Нямам опит, но така съм наблюдавал и чувал. После идва монотонността. Всичко очароващо и прекрасно сякаш се е изпарило. Не винаги става така, но доста често. Че ти си още на 25, кой се жени толкова рано? :lol: Поне на мен вкъщи никой не ми трие сол на главата по този въпрос, слава богу, че от сестра ми имат две малки внучета, та има с какво да се занимават. Пък и аз съм им обяснил от рано какво възнамерявам, да бъдат готови психически. :D

Линк към коментар
Share on other sites

:D Така е да са готови психически , защото трудно се приемат някои неща .

Духовно , физически и психически , аз съм абсолютно неподготвена за такова нещо .

Така , че разчитам на Вселената , че като съм готова , ще се погрижи за мен .

Все без съпруг няма да остана , знам си го ,просто интуиция .

Но имам доста работа дотогава .

А пък Макс , щом не си склонен към връзки и обвързване и брак , няма защо да се притесняваш , особено щом се осъществяваш духовно .

А пък и никога не знаеш какъв урок , живота ще ти поднесе и кога .

Така , че нищо не се знае .

Като се случи , се случва и толкоз . Нищо не можеш да направиш , ти сам ще се зарадваш от случилото се . :D

Поздрави :Ина

Линк към коментар
Share on other sites

Да не приеме някой, че го нападам пряко....

Обаче, каквото очаквате това ще получите. Хомот чакаш, хомот ще получиш. За някои хора брака е градеж и там преоткриват себе си. Свободата и Любовта не се дават отвън, нито се отнемат. А съюзът, естествено че може да бъде свещен само ако му го позволите. Иначе как...

Това го казва човек, който много няма намерение да се жени.

Линк към коментар
Share on other sites

Брачната институция, която е съществувала и съществува, е изградена изцяло на принципа на Белчо и Сивушка...това всеки може като опит да го утанови...

Венчавката е "тайнство", но няма връзка с това да се венчаят два индивида...венчаването е Божествен акт, в който се тава Човек- прлетворява се мъжкото и женското в една Цяло...

Бракът, такъвм какъвто е днес, е проява лишена от свобода- най-често браковете и разводите са кармични. ...

Та, огледайте се- хората които най-трудно бихвме могли да обичаме, да им прощаваме, да ги освобождаваме от нашщите "куки" са именно родители, съпруги и съпрузи, деца, роднини...Един мъж не приема само една жена, и една жена не приема само един мъж- приема цял род....

Къде е свободата тук? Вярно е, човек е сексуално същество, и му е нужно да обменя сексуалната си енергия правилно, но ако си позволя да пиша по този въпрос, ще трябва да засегна неща, които и до днес са забити в съзнанието ни, те са табу...

Както и да е, бракът мчоже да бъде само едно предизвикателство- една задача за разрешаване...

Сйамо за сведение- човек може да създаде здраво семейство само ако от възрастта, когато е бил на 6-18 месеца, родителите му са започнали съзнателно да му помагат да развива своята сексуалност, и оснев нея- всичката енергийно-информационна "програма" в брачния център- сексуалната чакра, за да бъде тя наистина чиста, реазцъфнала, и готова да обменя съвсем правилно енергията в нейната "програма"....Такива хора аз не познавам, а ако има подобни брлакове, то те са съвсем малко- те наистина си заслужават съжителството...Останалите бракове са програмирани още при прохождането на детето, до неговата 3-та година- тогава, ако погреднете едно дете, независимо от пола, ще знаете кога, за кого, или колко пъти ще се жени и разженва, далми ще има потомство, какво ще е...изобщо- бракът е детерминиран акт, а не е продукт на нашия избор...Ако някой не би повярвал, вярно е, че с думи дори и няма да опитвам да го доказвам...има 5 критерия по които това може да бъде оценено...а 5 е най-нестабилното число, то непрекъснато има стремеж да премине в друго....и така, ако познаваме числата и това, което те носят в себ еси, ще знаем какво развитие ще има числото 5 при едно 3 годишно дете...

Засега, дори и братството и сестринството е форма на несвобода...единствената форма, в която може да се изразява Любовта свободно, във най-висшата й форма е приятелството...но,

Линк към коментар
Share on other sites

приятелите не ходят в гражданското да им сложат "белезници", нито пък в при попа, да извърши едно неразбрано безумие...а то си е такова...

Но, засега бракът е поука- всяко нещо, което дойде в живота на човека е за негово добро...и така, кармата си казва тежката дума- онези, които най-трудно може да обичаме, ще са най-близо до нас...на една верига, ще се учим да ги обичаме по принуда...защото друг начин няма....робът разчита само на висшата воля на господаря си...така че, след като Адам и Ева загубиха своето "господарство" над змията, то спрямо нея са роби...

Всъщност, бракът вече е пред "фалит"- духовно зрелите хора имайки знанието за това явление, се подготвят...Ако родителите не са свършили това, на тях има остава дълъг път да подготвят себе си така,че да могат да създатат с другия пол "брачен съюз"...а това най-често изисква поне 12 години упорита и съзнателна работа....Ето защо, ако ще се жени човек, ако е мъж, би трябвалбо да е в неговата зрялост- след 40-тата му година, а за жената- след 36-тата..

Тук някщой ще рече, че на тази възраст например бременността при жената протичала трудно, с усложнения....да, протича така за онази жена, която е усдпялба да досъсипе оновма, което й е останало от "цветето" в сексуалния център, а при мъжете след 40- години имало психологически модели, които не можел да преодолее лесно...поради същите причини- скапал е и малкото което му е останало след 14-тата година...

Който не работи съзнателно, не трябва да се оплаква от съпруга или съпругата си- защото точно същия човек му е "по мярка", или "по поръчка"- поръчана още по време на прохождането...

Трудтно се обяснявмат подобни неща с думи...природата може да го обясни за 10 минути, стига да знаем къде да погледнем...друго не ни е нужно, освен да видим как тоят нещата в природата..

Ако слънчевата ни система имаше две слънца, тогава бракът щеше да бъде нормално явление между разумните същества в нея, или както при нас- хората, а щом имаме едно слънце...то бракосъчетава само неща, които са вътре в него....за да поддържа цялата си система в порядък...

Ако разгледаме нашата галактика, слънчевите системи в нея, и хромозомите ни, ще открием точно кога човек може свободно да се венчае....но, засега му липсва 1....Една идея, едно чувство, една мисъл, едно знание, едзно умение...все по едно...не достига, за да разреши правилно задачата си...

Освен това, доказано е, че бракът не ускорява развитието на човека, нито пък го прави по-пълноценен...напротпив дори...хората издигали човечеството и съзнанието му енергийно по-високо не са имали физически брак, но, човек който не е преживял тайнството на "венчането" не може да повдигне нито себе си, да не говорим за някой друг...а какво остава за цяло човечество...

Засега е нужно да се учим що е то сексуална енергия, полярна енергия, и как да ралботим с нея правилно...а бракът, е плевел, който все още расте по земята... :)

Линк към коментар
Share on other sites

Именно - Белчо и Сивушка - но нивата може да е тази на курукшетра - полето на развитие на съзнанието! И да е доста наклонена нагоре, а не равна и хоризонтална! За да го има този вариант, оптимално е и двамата да се стремят активно към развитие, тоест да са ученици. Или поне единият, а другият да приема устрема му и го разбира.

Линк към коментар
Share on other sites

Интересни постове като за търсещи хора. Ясно е, че не ви трябва брак, след като още от съблекалнята сте го ограничили. За други пък е ясно, че отношенията между съпрузи трябва да са първо приятелски и братски, а после и друго. Но добре е, че прозира истината за човешката любов - нищо друго освен ограничение. По пътя към свободата обаче, тя се трансформира. Е, в тая тема изглежда никой не гледа към свободата...

Линк към коментар
Share on other sites

Ясно е, че не ви трябва брак, след като още от съблекалнята сте го ограничили.

Нищо не сме ограничили! След като нямаш достатъчно информация относно твърдото ми мнение-по-добре не прави обобщения. Доста повърхностно разсъждение. За да е такова решението ми, то е предварително много добре обмислено, почувствано, проверено, астро-картата също го показва. То не е прищявка или страх от обвързване. Моят най-естествен път е този, всичко друго би било грешка, би било против природата, против Бог, и би донесло само страдание на мен и на човека отсреща.

Линк към коментар
Share on other sites

Е, докато се обърна...минаха 13 години "документиран" брак....но не в това е въпросЪТ- най-важното тук е в това да може да даваш свобода, и от "документирания" съпруг или съпруга, да успееш да направиш приятел...

А това, честно казано го правят децата...защото вероятно може и да не го признават мнозина, но в брачната институция Учител са децата...ако двама души не приемат възпитанието на децата си- понякога дори чрез тяхната липса- нищо няма да научат...Защото бракът има плодове, а плодовете са сладки само тогава, когато са и узрели...

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...