Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Ретрограден Марс


Recommended Posts

На тринадесетия градус на Рака богът на войната "удари спирачки" и след това тръгна в обратна посока.От днес до края на януари 2008 година Марс ще остане ретрограден.Какво очаквате през този период?Имате ли точни транзити на Марс? Ако е с по-доминиращо положение в радикса, едва ли всичко ще е "цветя и рози". :ph34r:

Не стига,че е ретро, но е и в падение.Саабей Бен Аадес го нарекъл-Зил-Батуни,което означава човек,който воюва и граби.

Първичното влияние на Марс,споредСаабей,е било много добро и благородно(преди сблъсъка с Черното слънце).

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 38
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ох, ще имам! Към края на декември ще ми се получат едни квадратурки към Слънцето и към Сатурн (а малко преди това ще влезе в 11 дом). В този период очаквам наистина едни проблеми в работата ми, които могат и да ми понамалят вярата ми в обществото и "приятелите" ...

Линк към коментар
Share on other sites

И аз очаквам Марс да ме засегне по-серизно. В момента ми е в съвпад с Венера и активира наталната ми квадратура с Плутон. После в Близнаци ще се завърне и незная какво ще се случва ... Ще поживеем, да видим, както се казва :thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

ggal, Завръщането на Марс ще активира значението му,заложено в радикса.

Горе долу сме "обръгнали" на Марсовите транзити,повтарят се всеки две години.

Най-общо щом е в Рак-дома на "дома", ще позасили домашните конфликти може би... :3d_077:

Връщане към хора и събития от миналото.Със Сатурн от Дева са си първи дружки сега,действат си в секстил.

Как мило ги наричаш Диана, "квадратурки" :whistling: .

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

ggal, Завръщането на Марс ще активира значението му,заложено в радикса.

Горе долу сме "обръгнали" на Марсовите транзити,повтарят се всеки две години.

Най-общо щом е в Рак-дома на "дома", ще позасили домашните конфликти може би... :3d_077:

Връщане към хора и събития от миналото.Със Сатурн от Дева са си първи дружки сега,действат си в секстил.

Как мило ги наричаш Диана, "квадратурки" :whistling: .

Атландита, да и аз мисля, че ще активира значението му в радикса. Което все още незнам колко е добре, понеже той се намира в седми дом, но ... може пък най-сетне да има раздвижване по линия на партньорствата или враговете хехехе. Здраве да е. Напоследък, откакто е ретро, скандали у дома, няма, но виж разни дребни катаклизми - да <_< Чупят се разни чудесии, дето най-малко се очакват. Незнам за прозорците коя планета отговаря, но доста зачестиха тия инциденти у нас при последната буря, като се има предвид, че бая сериозно бури са минали без произшествия :rolleyes: Та, както и да е. Иначе съвпада с Венера е в Рак, но все пак е в осми дом .. Това повече ме притеснява.

Линк към коментар
Share on other sites

... може пък най-сетне да има раздвижване по линия на партньорствата или враговете хехехе. ...

:3d_146:

Е транзит на Марс към Венера може и да не е "върха на сладоледа", обаче би трябвало да има и Уран тр. тригон с Венерка,както и евентуално Сатурн тр. тригон Венера.Мисля,че не е зле. Дори и Марс -Венера в 8д. благоприятства реализиране на творчески идеи,така си мисля.

:3d_052:

Линк към коментар
Share on other sites

... може пък най-сетне да има раздвижване по линия на партньорствата или враговете хехехе. ...

:3d_146:

Е транзит на Марс към Венера може и да не е "върха на сладоледа", обаче би трябвало да има и Уран тр. тригон с Венерка,както и евентуално Сатурн тр. тригон Венера.Мисля,че не е зле. Дори и Марс -Венера в 8д. благоприятства реализиране на творчески идеи,така си мисля.

:3d_052:

Аз си имам стелиумче в Рак- Слънце, Венера и Меркурий. Още е доста далеч от точния съвпад първо със Слънчо, но вече ми създаде първите проблеми и което е най-лошо- здравословни. То си е донякъде и от ЕГН-то де, но досега не съм имала такива сериозни прояви. Но , какво друго да очаквам след бурните прояви на съвпада транзитен Сатурн-натален Уран. Съсипа ме. Че и на всичкото отгоре Уран ми е в квадрат с Марс. Но това е друга тема. Важното е да не падаме духом.

Усмихнати сънища! :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

При мен също е интересно - слънце+луна+венера+меркурий в рак в тригон с марс+сатурн в скорпион и сега към тях добавяме и марс и уран, и ето че става един голям воден тригон. Марс, заедно със слънцето и другите 3 планети е в 11 дом. За сега не съм забелязала някакви домашни проблеми, може би някои от т.нар. ми пориятели ме ядосват повечко, но проблема всъщност не е в тях.. :) Но като имам предвид, че последната година и половина страстите и бурните емоции преобладават при мен(прогр. луна в опозиция с марс и сатурн и прогресивно слънце квадрат с плутон, + смяна на знака му!), не мога да определя дали, когато нещо подобно изскочи в някой от дните, е причинено от марс...Определено обаче съм много по-активна, независимо дали искам или не, а и без друго се налага... Ето, получава се едно положително стечение на обстоятелства, което не е особено лесно, но пък определно (поне за мен) е доста ползотворно. За съжаление, не мога да кажа, че съм отпочинала... А и скоро не се очертава да почивам, поне не и колкото ми се иска. По план, мисля до към края на юни следващата година, да съм приключила с енергоемките ангажименти и когато марс мине в лъв, да се позабавлявам хубаво и да си почина, както аз си знам ;)

Освен това забелязвам засилено желание да се прибера вкъщи - при мам и татко... Какво ще кажете вие за това? Забелязали ли сте подобни желания у вас?

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също си имам "екстри",и то какви!От края на юли,когато влезе в дева,започват едни красоти...съвпад с Уран и Плутон в 6-ти дом,после опозиция към Сатурн,а като за капак на цялата картинка догодина транзитния Уран ми е в опозиция с наталнияУран и Плутон.Само като си помисля за това и тръпки ме побиват отсега. :unsure:

Линк към коментар
Share on other sites

По-добре кажете какво си мислите за хубавата опозицийка със сума ти планети в козирог около Коледа. :3d_131:

Марс в рак минава през петия ми дом, в квадрат с Плутон. Извади едни хубави миналоживотни историйки свързани със... ами Марс и Плутон, които избиха и на физическо (здравосоловно) ниво. Ами дошло им е времето да си ходят. Копая си ги сега, но едновременно Марс в рак е в тригон с Уран в скорпион, по тази логика ми донесе един страхотен приятел (Уран), който при това е рак, и градусите на Слънцето му съвпадат с тези на тригона.

Та така, винаги има и хубаво, а с "лошото" сами решаваме какво да правим - дали да израстнем над него или да се закопаем още повече.

Линк към коментар
Share on other sites

Имаш поне лъч светлина-тригона с Уран,но по принцип си прав-не може само да се дондуркаме.Трябва и да растем.Дано само да не засяга здравето ни,защото вече доста ме поопари през 2002. :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Марс,придвижвайки се рачешки през Рак,навлезе в Близнаци.Вече е ретро-стационарен, до няколко дни ще си бъде отново директен. :3d_069: Червената планета много обича битките.Забелязали ли сте,че обикновено се проявява малко преди математически изчисления момент?

В стационарните планети обикновено се концентрира огромна сила,влиянието им нараства.Има ли някой подобни впечатления?

Линк към коментар
Share on other sites

В стационарните планети обикновено се концентрира огромна сила,влиянието им нараства.Има ли някой подобни впечатления?

Ъхъ. Ами огледай се. Върлуват марсовите настроения от една седмица насам :D

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

По-добре кажете какво си мислите за хубавата опозицийка със сума ти планети в козирог около Коледа. :3d_131:

Хей azbuki, Коледа отмина. Както изглежда "още шаваш" :D .Надявам се да споделиш как се справи с тези опозиции?

Случи ли се нещо по-особено? През следващите месеци Марс за трети път ще навлезе в Рак.Все пак обикновено той действа малко преди първото си появяване.

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Не смея да кажа какво си мисля по въпроса, за да не му влияя. :D Ще кажа чак след като Марс премине за трети път през същата точка. Иначе много, много промени. При мен опозицията е в 5/11 дом, в точен тригон с Уран в 8 дом и не толкова точен секстил с Хирон във втори.

Ъъъъ, имаш предвид, че Марс ще влезе в Рака, нали? Но този път Плутон ще е в Козирог. Молим се и се надяваме тези двамата да мируват и да покажат най-доброто от себе си. Сатурн е там да ги дисциплинира малко.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

..

Ъъъъ, имаш предвид, че Марс ще влезе в Рака, нали? Но този път Плутон ще е в Козирог. Молим се и се надяваме тези двамата да мируват и да покажат най-доброто от себе си. Сатурн е там да ги дисциплинира малко.

Добре казано :thumbsup2:

Само идеята да се дисциплинира Плутон е малко утопична, той не поддава хич :D

За Марс имам предвид Рак,сорри.

Линк към коментар
Share on other sites

Само идеята да се дисциплинира Плутон е малко утопична, той не поддава хич :D

Абе със Сатурн се съобразява горе-долу. :D

Да,горе-долу. Не си писала на кои градуси от Козирога се развива действието,ако Сатурн и Плутон са в тригон могат и добре да се погаждат. Освен това много добре си го казала:

Та така, винаги има и хубаво, а с "лошото" сами решаваме какво да правим - дали да израстнем над него или да се закопаем още повече.

Динамичните аспекти понякога показват израстване и заслужен успех.

Линк към коментар
Share on other sites

Само идеята да се дисциплинира Плутон е малко утопична, той не поддава хич :D

Абе със Сатурн се съобразява горе-долу. :D

Да,горе-долу. Не си писала на кои градуси от Козирога се развива действието,ако Сатурн и Плутон са в тригон могат и добре да се погаждат.

Ами аз имах предвид ретроградния Сатурн в момента, който се е запътил към аспект със задаващата се опозиция Марс-Плутон (през март). Това ще са интересни времена, през които ще се освободи доста от напрежението, натрупано през последните няколко месеца. Заради отрезвяващото влияние на Сатурн бих очаквала и известна стабилизация и разрешаване на проболеми. В този смисъл Сатурн действително се явява посредник между Марс и Плутон (между другото, сега ми хрумна - да му мислят Скорпионите :) ).

Линк към коментар
Share on other sites

През изминалите 3-4 месеца Марс многократно образува опозиция с Плутон.Започва се от 21.09.2007 на 27-мия градус на Близнаци, после пак на 02.01.2008 Марс попада на 30-тия градус на Близнаци,в съвпад с Бетелгейз.Възможно е още тогава да се е зародила ситуация, която търпи развитие и изглежда ще достигне кулминация и разрешение към 7.03.2008 при поредната и последна "за сезона :rolleyes: "опозиция на Марс от първия градус на Рака към Плутон. Права си Азбуки,Сатурн ще се намеси от Дева с тригон към Плутон и секстил към Марс. И Луната(в началото на Риби). Тя управлява Марс и мисля, че тя отваря и задейства цялата конфигурация. Много интересна и силна конфигурация правят Марс, Сатурн,Плутон и Луна - мистичен правоъгълник или още карета(каруца). Но за конфигурациите имаме друга тема.

Линк към коментар
Share on other sites

Е, конфигурацията има отношение към Марс, така че не пречи и в тази тема да се обсъжда. Това, което ми хрумва, е, че диспозиторите на опозицията Плутон/Марс, Луна и Сатурн, участват (благоприятно) в нея, образувайки посочения от теб мистичен правоълъгълник. Луната сключва точен аспект на 6-ти март следобяд. Опозицията от 2-ри януари е в края на близнаците/стрелеца, новата, през март, в началото на рак/козирог. Това означава преминаване на... друго ниво на осъзнаване? В следващия знак тоест? Приключване на една тема на едно ниво и започване на ново? Много ми е интересно как всеки ще премине през това.

Линк към коментар
Share on other sites

Е, конфигурацията има отношение към Марс, така че не пречи и в тази тема да се обсъжда. Това, което ми хрумва, е, че диспозиторите на опозицията Плутон/Марс, Луна и Сатурн, участват (благоприятно) в нея, образувайки посочения от теб мистичен правоълъгълник. Луната сключва точен аспект на 6-ти март следобяд. Опозицията от 2-ри януари е в края на близнаците/стрелеца, новата, през март, в началото на рак/козирог. Това означава преминаване на... друго ниво на осъзнаване? В следващия знак тоест? Приключване на една тема на едно ниво и започване на ново? Много ми е интересно как всеки ще премине през това.

:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Вярно, azbuki, :thumbsup: не бях се замисляла. И на мен ми е интересно, ще имаме възможност да го проследим, дори тук, във форумите би трябвало да се забележи!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...