Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Ретрограден Марс


Recommended Posts

От вчера червената планета е спряла на двадесетия градус от Лъва, ще остане неподвижна 2-3 дни и тръгва ретроградно. И все така чак до 10 март 2010год.

Това, както знаем, е видимото движение на проекцията на Марс върху еклиптиката. В действителност никоя планета не тръгва 'назад'. Само от Земята ни изглежда, че се движат обратно- подобно илюзията на разминаващите се влакове. Външните планети са ретроградни, когато са готови за опозицията си със Слънцето. Тогава Земята се намира между планетата (в случая Марс) и Слънцето в своята орбита. Енергията и влиянието на планетата също се 'обръща', променя се.

Ключовите думи за Марс са страст, либидо, борба, гняв, кураж и т.н.Той е истински войн,в картата показва накъде ще насочим енергията си, в женския хороскоп е сигнификатор на любовника.

:3d_069::3d_127::3d_077::3d_076:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Отговори 38
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

На мен като ми транзитира през 1ви дом,какво мога да очаквам? Любовник ли? :o

Зависи какво ти управлява в натала-))))

А,такааааа....При мен ще се закеркенечи във втори дом,тц,тц,тц....Сега го видяхххх.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

а при мен шета в 12-ти дом и взех да психясвам :lol:

прави квадратура с моя стелиум нептун-марс в скорпион 14 градуса

и моя сатурн 17гр. в 6-ти дом (е това тази седмица ме остави без сън- зъб мъдрец :huh: )

иначе с юпитер прави тригон, в 8-ми дом, луната ми също е там, не знам как се тълкува :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Транзитният Марс е в моя 10 дом. Донесе ми допълнителна и много отговорна работа по 9 дом. Никога не съм мислила,че ще работя и в тази сфера. :rolleyes: А и аспектите му не са добри-квадрат към нат. Марс.

Линк към коментар
Share on other sites

Транзитния ретро Марс в точна опозиция към радикален Сатурн и соларна Луна. За разкош направи и точно каре към Асц. ми в Скорпион!

Активира се една стара травма на коляното (от ски). С две думи "Лошо Седларов..."

Линк към коментар
Share on other sites

Ако правилно разбирам,Атлантида,в момента имаш съвпад на соларна Луна с нат. Сатурн. Гледай да се пазиш от травми. То зависи и в кой дом са и дали имаш натални предпоставки за травми. В момента съм на друг комп,та не мога да ти видя картата. :hmmmmm: Няма да ти казвам на мен как ми се отрази съвпада на прогресивна Луна с нат. Сатурн в Козирог. Но мина и замина...:thumbsup2: Сега пък имам лунация на прогр. Луна и нат. Слънце. За Марса вече казах. От "стискане на зъби" ме болят. :3d_040:

Линк към коментар
Share on other sites

Привет Скарлетче, радвам се , че се появи!

Ми много правилно си ме разбрала, както обикновено. Съветът ти за травмите е право в десятката. Обаче то да се пазиш, да се пазиш, колко да се пазиш? Както си вървях и храс - нещо стана и се задейства една стара скиорска травма, от преди 3 години. Като по учебник, тцъ, тцъ, тцъ, така да се каже. Обаче планетите неотклонно следват своя път, градус след градус, така че и Марс също ще мине и замине. Освен това в известен смисъл стана "всяко зло за добро", но няма да пиша тук подробности, може на лични. :3d_002:

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Привет и от мен! :3d_047:Нещо не ми харесват напоследък десятките в нета. На едно място дори една доброжелателка рече,че не била чела по-негативна прогноза за 2010 от моята....но не мога да кажа на черното розово и това е. Пази си хубавите крачка. Може да се чуем по скайпа. Аз затова не дишам сега до около 10 февруари,че аспектите ми са ма...та си трака. :3d_075: Ама,то каквото има да става,ще става. Важното е аз да не предизвикам нещо.

Линк към коментар
Share on other sites

Дръж се Скарлет:3d_047:, няма да се даваме на някакви си транзити.

На теб ли да обяснявам, че когато възникне проблем, той обикновено е на няколко фронта, това брилянтно се илюстрира астрологически.

В България има няколко астролога, които уважавам и ценя. Май се броят на пръстите на едната ми ръка, знаеш имам стандартните пет пръста:3d_135:.

Но очаквам броя на истински добрите астролози да расте, все пак на прага на Епохата на Водолея сме. С чисто сърце мога да кажа, че за мен ти си една от тях, който го може си го може. :3d_030:

Линк към коментар
Share on other sites

Надявам се,че помниш една тема,която разглеждахме миналата година и после стана нещо,което предвидих. Казвам го по повод на друго. Аз се зарових още по-дълбоко в този хороскоп и щях да публикувам и този анализ, но ме спря съпруга ми. Добре,че е той,миличкия. Ша вземат да ме отвлекат и мен някой ден. :3d_062: Но много ми се иска да споделя поне с теб тези мисли. Намерих невероятни съвпадения между този хороскоп и друг. Да видим какво ще стане юли и август тази година.

Линк към коментар
Share on other sites

Леле Скарле,смело сърце, вярно, бях напълно забравила! Но нали помниш, че по този въпрос и аз те предупредих, да не си играеш с огъня, че може да е опасно.

След време би могла да пуснеш тук линкче към твоя анализ, много ценен от астрологична гледна точка. Или най-добре да пуснеш такава тема - " Криминална астрология. Случаите на инспектор Скарлет":thumbsup1:

Но едва ли ретро Марса има централната роля, разкриване на тайни и мафия са силно плутонови. Той мунданно Сатурн кръжи точно около карето с Плутон. При това не изпуска и опозицията с Уран. Тя следващата точна е през юли. Леле, сега обърнах внимание, че и ти си писала юли/август.:3d_131:

Поживьом, увидим...

Линк към коментар
Share on other sites

Хахахаха :3d_146:,"криминален инспектор Скарлет"! Нямам намерение да се бутам в тайните на мафията. Не и официално. :3d_114: Щото там не бият а направо гърмят,както виждаме всички. :3d_076: Имах друго предвид, но като се чуем ще те подсетя. Ретро Марса може да не играе централна роля за разкриване на тайни, но играе ролята при подновяване на вече разглеждани във времето теми, подновяването им. Но тази тема може да я подновим едва след като изтече и август. То и през август Мерка е ретро,тъкмо време за разискване на стари теми. :3d_051:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...