Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За заплащането ... при лечители, астролози, ясновидци


Ради

Recommended Posts

...

Какво значение, дали материята , с която работим е видима/ невидима за моите, за твоите или нечии други очи.

А иначе ми се искаше да кажа, че музикалността също е вродена донякъде, а после се доразвива. Същото е с усещането за цвят, за ритъм и рима, за простанство... това значи ли, че музиканти, художници, танцьори, поети, архитекти... всички, в чиято професия има творчески момент ( готвачите също) трябва да работят без пари?

Човек има нужда от средства не за да бъде погалено егото му и да получи признание, а просто за да го има и да живее достойно във физическия свят.

Всеки има поне няколко заложби. Всеки сам решава с коя от тях ще си изкарва прехраната и коя ще ползва допълнително. Понякога обаче обстоятелствата подсказват решението.

Много се зарадвах на поста ти, късметче! Точно към това (подчертаното) се опитвам да насоча вниманието на хората, но за съжаление си разбрала само ти.

Получава се един парадокс!

Когато говорим по принцип, всички казват: да, светът е единен, цялостен; да, същността на всичко е енергия и информация, просто една част е прекалено плътна и ние я възприемаме като материална.

От друга страна забелязвам склонност непрекъснато да се противопоставя плътната материя на по-фината такава, да се разглеждат и тълкуват като нещо принципно различно, да се разсъждава - да, за материалните неща така може, а за другите - не може; или обратно...

Защо?

Защо за "духовната" работа (слагам го в кавички, защото мисля, че това, за което говорим не е точно духовна работа) е добре печалбата да е с мярка? А за материаланата работа добре ли е печалбата да е без мярка? :) Кой и как ще определи и оцени дали един екстрасенс е придобил способностите си даром или е положил труд (колко?) да ги развие?

Тъй като възможността да се борави с по-фината материя все още е рядкост и е явно нещо много странно и екзотично за болшинството хора, то това се възприема като някакво чудо, като нещо много по-различно от обичайните дейности. И започват да се развиват едни странни теории, кое можело и кое не можело...

Нека да дам пример от практиката си. По-възрастните по-лесно ще ме разберат, защото до преди 15-20 години в България асортиментът от декоративна растителност беше твърде ограничен. При стайните цветя в цветарските магазини можеше да се намерят циклами, някои папрати, аспарагус, фикус ... а бе буквално се изброяваха на пръстите на ръцете. Когато започнаха да се внасят нови, екзотични цветя, повечето хора (и аз включително :) ) ги гледаха, цъкаха, струваха им се толкова странно красиви и интересни, направо извънземни :D . Тъй като в магазините нямаха опит с тях, а това са предимно екваториални и тропични цветя (т.е нашия климат не им понася много), цветята вкупом геройски умираха - и в магазините, и в домовете на хората, защото не получаваха адекватни условия и грижи. И повечето хора вместо да се поинтересуват и научат какво им е нужно на тези цветя, предпочитаха да вярват на дочути тук или там съвети. И колкото съветът беше по-странен и необичаен, колкото по-труден за изпълнение, толкова по-истински и по-подходящ им се струваше на хората :D . Излишно е да казвам, че тези съвети бяха напълно безполезни, а повечето от тях буквално вредни. Какво ли не съм чувала от клиентите - от по-безобидни неща до направо ужасяващи, като например как цветето няма да умре, ако се сипва от време на време в саксията кръв! :ph34r:

Все пак има някаква логика: странни и необичайни цветя - странни и необичайни грижи :P

Е, сега вече им свикнахме на цветята, и на красотата им, и се понаучихме какви грижи искат.

Но мисълта ми беше за тези странни и екзотични занимания като астрология, нумерология, френология, ясновидство ... - кога ще им свикнем и на тях, кога ще ги разберем?

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 237
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

...

Какво значение, дали материята , с която работим е видима/ невидима за моите, за твоите или нечии други очи.

А иначе ми се искаше да кажа, че музикалността също е вродена донякъде, а после се доразвива. Същото е с усещането за цвят, за ритъм и рима, за простанство... това значи ли, че музиканти, художници, танцьори, поети, архитекти... всички, в чиято професия има творчески момент ( готвачите също) трябва да работят без пари?

Човек има нужда от средства не за да бъде погалено егото му и да получи признание, а просто за да го има и да живее достойно във физическия свят.

Всеки има поне няколко заложби. Всеки сам решава с коя от тях ще си изкарва прехраната и коя ще ползва допълнително. Понякога обаче обстоятелствата подсказват решението.

Много се зарадвах на поста ти, късметче! Точно към това (подчертаното) се опитвам да насоча вниманието на хората, но за съжаление си разбрала само ти.

Получава се един парадокс!

Когато говорим по принцип, всички казват: да, светът е единен, цялостен; да, същността на всичко е енергия и информация, просто една част е прекалено плътна и ние я възприемаме като материална.

От друга страна забелязвам склонност непрекъснато да се противопоставя плътната материя на по-фината такава, да се разглеждат и тълкуват като нещо принципно различно, да се разсъждава - да, за материалните неща така може, а за другите - не може; или обратно...

Защо?

Защо за "духовната" работа (слагам го в кавички, защото мисля, че това, за което говорим не е точно духовна работа) е добре печалбата да е с мярка? А за материаланата работа добре ли е печалбата да е без мярка? :) Кой и как ще определи и оцени дали един екстрасенс е придобил способностите си даром или е положил труд (колко?) да ги развие?

Тъй като възможността да се борави с по-фината материя все още е рядкост и е явно нещо много странно и екзотично за болшинството хора, то това се възприема като някакво чудо, като нещо много по-различно от обичайните дейности. И започват да се развиват едни странни теории, кое можело и кое не можело...

Нека да дам пример от практиката си. По-възрастните по-лесно ще ме разберат, защото до преди 15-20 години в България асортиментът от декоративна растителност беше твърде ограничен. При стайните цветя в цветарските магазини можеше да се намерят циклами, някои папрати, аспарагус, фикус ... а бе буквално се изброяваха на пръстите на ръцете. Когато започнаха да се внасят нови, екзотични цветя, повечето хора (и аз включително :) ) ги гледаха, цъкаха, струваха им се толкова странно красиви и интересни, направо извънземни :D . Тъй като в магазините нямаха опит с тях, а това са предимно екваториални и тропични цветя (т.е нашия климат не им понася много), цветята вкупом геройски умираха - и в магазините, и в домовете на хората, защото не получаваха адекватни условия и грижи. И повечето хора вместо да се поинтересуват и научат какво им е нужно на тези цветя, предпочитаха да вярват на дочути тук или там съвети. И колкото съветът беше по-странен и необичаен, колкото по-труден за изпълнение, толкова по-истински и по-подходящ им се струваше на хората :D . Излишно е да казвам, че тези съвети бяха напълно безполезни, а повечето от тях буквално вредни. Какво ли не съм чувала от клиентите - от по-безобидни неща до направо ужасяващи, като например как цветето няма да умре, ако се сипва от време на време в саксията кръв! :ph34r:

Все пак има някаква логика: странни и необичайни цветя - странни и необичайни грижи :P

Е, сега вече им свикнахме на цветята, и на красотата им, и се понаучихме какви грижи искат.

Но мисълта ми беше за тези странни и екзотични занимания като астрология, нумерология, френология, ясновидство ... - кога ще им свикнем и на тях, кога ще ги разберем?

Една от причините за болестите е стиснатостта / скръжавостта/ на хората. Най-често когато болният отива при лекаря, заплаща си за лечението, купува си лекарства , след което получава пълно или частично подобрение. Как става това? Не го лекува лекаря или аптекаря, а проявата на даването от пациента и съответно излизане от състояние на стиснатост. А иначе за всички е добре - пациента се излекува, лекаря и аптекаря нахранват семействата си.

Линк към коментар
Share on other sites

Данъчето на лечителите, ясновидци и т.н е най -високо от всички възможни а именно 5000 лева на година. Ако човека с дарба иска да помага с нея то той с такса от 5 лева /пример/ трябва да умре от глад. А мъртъв няма как да помага, тоест трябва да е жив да функционира за да раздава енергия и знания. Обикновено хората с дарби са смирени и бедни чисто финансово така, че според мен такса от 100 лева не е хич много дори е малко за отделеното време и сили. Че какво са 100 лева ако след сеанса/среща аз съм в супер кондиция и имам сили да изкарам хиляди?? Въпроса е риторичен и си струва да се помисли....

Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: За мен въпросът не е риторичен. Най-напред трябва да се види на какъв процент се помага, па ако ще и той да е главно от внушение. Според моите наблюдения, при повечето лечители обещанията са до небесата, а резултатите са малки, липсват или дори са негативни. Най-напред трябва да се удостовери резултатността, а това е трудно, даже и когато има някой и друг излекуван като по чудо или с реално променена към добро насока на живота си. В това отношение повечето лекари все още са по-откровени - те признават, че операцията може да стабилизира, но носи и рискове, както и че лекарствата няма да премахнат болестта, а само ще облекчат симптомите. Проблемът при повечето лекари е, че не практикуват достатъчно природосъобразни и духовни методи, проблемът на повечето лечители - че имат претенции, които не съответстват на действителността. :dancing yes: Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Добромире, съгласна съм с това, което пишеш. И съм на мнение, че лечителите са твърде малко; екстрасенсите, които не са шарлатани, са предимно добри диагностици.

Но тук въпросът беше друг.

Защо дори хора, които са наясно относно това как стоят нещата, продължават съвсем суеверно да считат, че астрологията, ясновидството и др. по-нестандартни занимания са нещо принципно различно, за което не бива да се получават нито пари, а в крайния вариант нито каквото и да било друго възнаграждение?!

Линк към коментар
Share on other sites

Науката. Преобладаващата сега официална версия на науката отхвърля някои и силно подценява други неконвенционални терапии. Това, че е права само отчасти, не се възприема от повечето хора, те искат или да е напълно права (и тогава имат 100% негативно мнение за споменатите методи), или да е напълно неправа, заблудена, а алтернативите й да са стопроцентови. И тогава е естествено, че едните ще искат да се забранят тези лечения, а другите ще са така прехласнати, че ще са готови дадават повече за тях. Ако се даде равен научен и законов статут на всички установено полезни терапии, ще бъде различно. Дотогава - нека бъдат нащрек разумите и интуициите на всички, които избират как и при кой да се лекуват! И - за Н-ти път - всеки трябва най-напред сам да помогне на себе си, а като все пак иде при лекар или лечител да го пита относно начините за това, какво да прави, за да си помогне сам. Но този въпрос съм го разглеждал вече, и то по-подробно...

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Всеобщ проблем на повечето пациенти е, че най-малко желание имат да бъдат здрави- така че, техните претенции по отношение на лечители/лечение, също не съответстват на действителността...

проблемът на повечето лечители - че имат претенции, които не съответстват на действителността.

И така- предлагането на което и да е лечение, което си върви с лечителите + претенциите им е винаги според търсенето...

Ако хората нямаха нужда да търсят начин да задържат болестите си и да изкарат максимабна изгода от тях- нямаше да има проблеми с претенциите и действителността от стрнана на предлагащите...

Хората получават това, което търсят...Такъв е закона за привличането.или завличането, или пък повличането- както и да го наречем, той си остава един и същий...

Редактирано от Кристиян
Линк към коментар
Share on other sites

Всеобщ проблем на повечето пациенти е, че най-малко желание имат да бъдат здрави- така че, техните претенции по отношение на лечители/лечение, също не съответстват на действителността...

... хората търсят начин да задържат болестите си

Хората получават това, което търсят..

За съжаление и аз го наблюдавам от известно време... чак не ми се вярва, че е истина, но ... днес и аз съм илюстрация на това явление.

Имам лек дискомфорт в една става, мога да го туширам, но не го правя. Нещо вътре в мен се съпротивлява. Съзнателно анализирах психологическата и емоционална причина.Знам колко трудно ми е да преодолея тази част от характера си. Затова явно не ми се бори с болестта - тя е само индикатор - да я махнеш, това е все едно да гримираш и маскираш душата, че вътре в нея всичко е наред. Това искат хората подсъзнателно. И подсъзнателно усещат, че няма да се получи, тя ще избие в друго място / друг симптом.

После , ако съм съвсем здрава, ще ми предстои дейност, за която още нямам готовност... и няма да имам успех. Пак няма да съм доволна от себе си и пак ще се стигне до болка - омагьосан кръг. Явно болестта е само момент от израстването за душата - както боли при израстване на мъдрец. Но с душата сме забравили как се разговаря.

Медицината трябва да е на духовна основа, ако иска да бъде истинска.

И заплащането трябва да бъде за комплексно свършена работа - духовна и по физическото тяло.

А който не иска такава работа, който иска само маскировка (= временна липса на симптоми) - негов проблем.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

В едно ТВ предаване последователно представят различни лечителки , които срещу солидна сума пари твърдят , че лекуват.

Твърдят казвам, защото медицинската техника твърди , че лечение не е последвало.

Та изумена съм , как може някой да даде 60 000лв, за процедури които представляват леене на восък в полутъмна стая , докато си завит с чаршаф.

Това е безумие, още по безумното е , че страшно много хора отиват и си давата парите на такива безумни места.

Не зная колко и какви трябва да са тарифите на народните лечители и как изобщо се определят като такива те, но такива крупни суми при положение , че дори не знаят какво лекуват е гавра.

Сина ми когато беше по -малък, често му се вадеха костите на ръцете и краката.Ходехме при един и същи човек при когото ходеше много народ и той само с едно докосване оправяше разместените стави.До ден днешен(да е жив и здрав)такъв като него не съм срещала.Та този човек, никога, на никого не е искал пари, но всеки оставя колкото му е на сърце.Човека е ветеран от войната , работил е през целия си живот и макар и пенсионер продължава да работи, не разчита на тези пари.Въпреки че по всяко време на нощта той става и помага.Налагало ни се е да го търсим привечер по нивите му извън града , за да ни помогне.Никога не е отказвал.Ходила съм при ортопед с малкия , при изваждане на костица на предмишницата и ортопедите казаха, "отивайте при Варната(така се казва)при нас е много сложно, снимка на следващия ден и т.н.".Същото и с дъщеря ми , в следствие на нараняване след уплаха колабира, бяхме в село в което до нас живееше баба , която я оправи с въглени и вода.Могат го но не го търгуват-това са истинските лечители.

Всичко останало е манипулация и гавра.

Не ходете на лечители, които имат тарифа и кабинети, по- добре идете на лекар и на психолаг, ако имате проблем.

Линк към коментар
Share on other sites

60 000лв, за процедури ... е гавра.

Не ходете на лечители, които имат тарифа и кабинети, по- добре идете на лекар и на психолаг, ако имате проблем.

Сина ми когато беше по -малък, често му се вадеха костите на ръцете и краката.Ходехме при един и същи човек при когото ходеше много народ и той само с едно докосване оправяше разместените стави.До ден днешен(да е жив и здрав)такъв като него не съм срещала.Та този човек, никога, на никого не е искал пари, но всеки оставя колкото му е на сърце.Човека е ветеран от войната , работил е през целия си живот и макар и пенсионер продължава да работи, не разчита на тези пари.Въпреки че по всяко време на нощта той става и помага.Налагало ни се е да го търсим привечер по нивите му извън града , за да ни помогне.Никога не е отказвал.Ходила съм при ортопед с малкия , при изваждане на костица на предмишницата и ортопедите казаха, "отивайте при Варната(така се казва)при нас е много сложно, снимка на следващия ден и т.н.".Същото и с дъщеря ми , в следствие на нараняване след уплаха колабира, бяхме в село в което до нас живееше баба , която я оправи с въглени и вода.Могат го но не го търгуват-това са истинските лечители.

didi_ts, много хубав пост, зарадва ме, че някой най-после признава невероятните феномени в България.

Вероятно обаче ще се съгласиш с мен, че и в бели престилки има много шарлатани с високи такси и никакви резултати. Това, че са признати от държавата и че вероятно ползват добра техника по един абсолютно нескопосан начин, само прилъгва повече хора. Разбира се има и всеотдайни лекари . Попадала съм и на двата вида. От човека зависи как ще изпълнява задълженията си, без значение на кой пост го е поставила съдбата.

Трябва да отбележа обаче, че такава всеотдайност, като на лечителя, за който разказваш, при това за никакви праи, не съм срещала , нито чувала сред професионалните лекари :) .

Това би трябвало да ни наведе на дълбок размисъл.

(Оттук нататък не се обръщам към didi_ts, която е невероятно лъчезарен и духован човек!)

Хора като него има и други, макар да са малко в Бг. Те не си искат пари - защото не те трябва да ги поискат, а болният трябва да ги даде на драго сърце... и така става явно колко късогледо болният смята извисения човек за балама , как си мисли , че с 5 лева е минал метър, а после отива и си купува дрънкулки за 100 пъти, за 1000 пъти по толкова. До следващия път, когато пак опре до лечителя, защото Законът за даването и вземането е безмилостен.

Та ще ви кажа каква е тарифата - тя се знае и на нея почиват някои несъвършени земни закони - 1/10 от прихода на болния- за лечителя ... и ако искате да не ви повтаря болестта и изобщо животът ви да тече по-гладко - 1/10 от прихода ви за благотворителност, като внимавате къде отиват и как се ползват парите. Още по-добре е към това да се прибави благотворителност под формата на лична ангажираност - внимание, време, приятелство и обич към по-ощетените в този живот.

Трудно изпълнимо, нали? Друго си е да си купи човек лъскава кола, да иде на почивка в чужбина, на луксозна кръчма...

А на този свят и всеотдаен човек не му трябват такива неща, той лекува за жълти стотинки, защото е от тестото на баламите.

На него не му трябва скъпа и бърза кола, защото истински страдащите сами го намират.

Не му трябват екзотични гледки, защото от неговата висота нищо не може да го учуди.

Не му трябва почивка, защото винаги е в мир със себе си.

Не му трябва развлечение, защото той го намира на милиметри от себе си - очите му не минават повърхностно по нещата от живота и не му трябват силни стимули за положителни емоции - тях ги има и в дребното наглед.

Обаче едно не правят хора като този свят човек - не ви казват това, което писах по-горе. Защо? От състрадание. Защото знаят, че ще ги сметнете за откачалки и следващия път, когато ви боли, ще тръгнете по безкрайната въртележка от доктори... без изход. Затова те мълчат и чакат, да минете през тях един, втори, стотен път, докато узреете...може би не в този живот. И са готови да понесат обидно дребните левчета , които им се подхвърлят.

Именно затова реално действащите лечители в Бг ( изключвам шарлатаните) са много по-малко от хората, притежаващи такава способност. Голяма част нямат сили за такъв кръст.

П.П. Впрочем бсяка болест (измъкването на ставите също) насочва както към реалната ситуация, в която човек живее, така и (може би) към нещо в житейския му път по-нататък.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Чудесен пост, късметче! :thumbsup1:

Много е жалко наистина, че повечето неща при нас (имам предвид хората, а не само в България) все още са с главата надолу. Крайно време е да се осъзнаем - кой, кое, какво и как.

И аз съм попадала на безкрайно некадърни и безхаберни лекари, дипломирани, в бели/зелени престилки, които също като "лечителката", за която говори didi_ts, и за която и аз гледах по телевизията, не знаят какво лекуват и въобще какво правят там в този кабинет или тази поликлиника/болница.

И също като късметче съм се питала:

Трябва да отбележа обаче, че такава всеотдайност, като на лечителя, за който разказваш, при това за никакви праи, не съм срещала, нито чувала сред професионалните лекари :) .

Това би трябвало да ни наведе на дълбок размисъл.

Макар че и сред тях се срещат (но много по-рядко!), ако не за никакви пари, то за минимални, когато разберат за финансовия хал на нуждаещия се от помощ.

Съгласна съм и с казаното от didi_ts:

Не ходете на лечители, които имат тарифа

Защото заплащането е различно за различните хора!

И всеки истински лечител разбира това и няма да си постави тарифа в кабинета/офиса (колкото и това да не е в духа на времето).

Знам, че много хора именно така препоръчват един на друг някой лечител - иди, и да не помогне, няма да навреди, а на всичкото отгоре той/тя не взема никакви пари! - ама, как, никакви ли? - а бе, не, всеки оставя по нещо, примерно лев, два, най-много 5... И все съм се чудела - защо не коментират резултатите от неговата/нейната работа. Дори и да последват такива, те са винаги след този първия коментар - за лев, два, пет ... А това, както казва късметче, пък е гавра с лечителя. В същност не с него - той, ако е истински, е много над тези неща и е приел да си носи кръста, а със самия себе си.

Тя много добре е обяснила за заплащането, макар че за мен 1/10 от дохода е "тарифата" валидна само за профилактика, а ако сте я втасали до там, че да се нуждаете от лечение, с 1/10 няма да ви се размине - поне не напълно и не за дълго, включително и не без сериозни собствени усилия, но това е друга тема.

Иначе аз предпочитам да ме приеме този лечител в кабинет, а не на нивата или в къщи. :)

Но докато хората не се осъзнаят малко повече, положението ще е все такова: малко лечители, които заради невежеството и/или простотията на хората не могат да си позволят кабинет - много шарлатани с кабинети и тарифи!

--------------

П.П. Малко извън темата за заплащането, но като написах по-горе това:

Иди, и да не помогне, няма да навреди, а на всичкото отгоре той/тя не взема никакви пари!

та се сетих за още един аспект в "късогледството" на хората - имайте предвид, че един набеден, некадърен лечител МОЖЕ да навреди и то много сериозно; не по-малко от един некадърен дипломиран лекар. Включително съвсем несъзнателно.

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

"Ако смяташ че ти лекуваш, може да вземаш пари, ако смяташ че Бог лекува, нямаш право да вземаш пари."

Не си спомням къде го прочетох :(.

При мен така се получава - хората, които са около мен и ми помагат (лекуват) не ми вземат пари. Може би защото ценя, това което правят и се стремя да запазя даденото (енергия), да го развия и увелича.

Бъдете здрави!

П.С.

Заплащаме не лечението, а времето, което лечителя отделя за да получим това Божествено лечение.

Редактирано от Ася_И
Линк към коментар
Share on other sites

всеки е длъжен да прибира плодовете на своят труд ми че взимал някой 1000 евро ми добре друг 10 евро пак добре самите ние решаваме при кой и къде и за колко пари да идем що трябва да ги корим и упрекваме хората ще ги променим ли неее преди година бях на ясновидка лечителка иска 1000 лева а аз имах само 550 в мен тогава тя каза я по вас колко злато сте накичили дай тоз синджир и аз горкият онемях станах благодарих и..... си тръгнах отидох при друг и човека цената му е колкото оставиш дадох 50 лева и човека и до ден днешен го благославям за помоща която получих па и като се замисля притз от 1000 никой няма а при тоз от 50 5 дена ден и нощ ред трябва да чакаш

Линк към коментар
Share on other sites

"Голяма е отговорността при лекуване с пари. Вие ще излекувате този човек, ще вземете парите, но след една година той ще умре. И какво ще стане след това? Той ще се всели във вас и вие ще носите неговата карма. Взимате ли пари, ще изхарчите от себе си повече от това, което сте получили. Ето защо, лекувате ли някого, без пари ще го лекувате. Казвам ви: ръката на окултния ученик трябва да бъде чиста, безкористна."

"Който вярва, че сам лекува хората, той има право да взима пари. Обаче, който знае, че Бог лекува чрез него, той няма право да взима пари."

Петър Дънов, "Книга за здравето", Астрала, София, 1997, стр.124

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте!Ето и аз се включвам в дискусията.Според мен има наистина сред нас хора с отворено трето око или надарени с тази дарба.А има и много измамници.Мисля си,че тези които са осъзнали тази си дарба и че тя не е тяхно лично постижение,а им е дадена отгоре с по-висша цел не могат да искат пари.Такива извисени хора вземат колкото ти се откъсне от сърцето.Те не целят с помоща си да забогатеят,а да преживяват.Защото както им е дадена тази дарба така и ще им бъде отнета ако са недостойни за нея.Как могат някои така наречени ясновидци да взимат еднакво на бедния и богатия.По-богатия ще заплати,а този който няма възможност ще си поплаче и ще си остане с проблемите и страданията.Как нямат страх от бога тези които вземат крупни суми.Четох книгата за Петър Димков и мога да го посоча за един от истински призваните.Жалко,че не живее в наше време за да даде урок на мнозина самозабравили се екстрасенси.

Линк към коментар
Share on other sites

drakon, извинявай, но не мога да се съглася с теб. Мнението ти явно е плод на субективна преценка, базираща се на разсъждения, а не на способности.

Ако беше "от другата страна на барикадата", тоест - в числото на хората с реални способности, щеше да си наясно, че такова нещо като дарба няма.

Бог не ръси безразсъдно и не "дава дарби"! Той няма казателство с нашите лични постижения, нито има предпочитания към някого за сметка на друг, та да му "даде нещо даром".

Бог ни подкрепя в начинанията, предоставяйки ни свободата на избора. Не ни съди, не ни наказва - той е Безусловна Любов.

Ако има някакъв "съд" или "наказание" - то те са естествено последствие от нашите лични постъпки.

Нека не принизяваме Бог до елементарната злободневност на човешкото мислене, че Той се занимава с подобни дребнавости като "даване" и "вземане" на "дарби" или "съдене" на човешки постъпки.

Въпросните набедени от теб способности са плод на нашето личностно еволюционно развитие - ни повече, ни по-малко. Те се придобиват по естествен начин, наред с други умения.

В този смисъл, подобни умения не са по-различни от тези на един художник, музикант и т.н. Всички те са личен принос и плод на многогодишна /многовековна/ работа и практика. И по замисъл - всички те трябва да са в полза на нас самите, хората около нас и света като цяло.

Съвсем друг е въпросът, че много хора злоупотребяват с комерсиални и користни цели. Това го има навсякъде и е въпрос на личен морал и добродетели.

Няма лошо и всеки да получава еквивалент за труда си. И хлебарят, и лекарят, и художникът.. и ясновидецът. Разлика в работата /услугата няма. Има разлика в качеството й.

Всеки сам решава откъде и какво да си "напазари".

Но, не е хубаво да се заклеймява и да се съди, нито да се гледа в чинията на другият какво правел, колко пари вземал, защо ги вземал...и т.н.

Има кой да ни "съди", това не е наша работа. Нашата задача е да гледаме себе си и да оправяме собствените си трески и кусури.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Ето и аз се включвам в дискусията.Според мен има наистина сред нас хора с отворено трето око или надарени с тази дарба.А има и много измамници.Мисля си,че тези които са осъзнали тази си дарба и че тя не е тяхно лично постижение,а им е дадена отгоре с по-висша цел не могат да искат пари.Такива извисени хора вземат колкото ти се откъсне от сърцето.Те не целят с помоща си да забогатеят,а да преживяват.Защото както им е дадена тази дарба така и ще им бъде отнета ако са недостойни за нея.Как могат някои така наречени ясновидци да взимат еднакво на бедния и богатия.По-богатия ще заплати,а този който няма възможност ще си поплаче и ще си остане с проблемите и страданията.Как нямат страх от бога тези които вземат крупни суми.Четох книгата за Петър Димков и мога да го посоча за един от истински призваните.Жалко,че не живее в наше време за да даде урок на мнозина самозабравили се екстрасенси.

Да имаш отворено трето око не означава непременно да си ясновидец! Повечето талантливи импровизиращи музиканти например са с отворено трето око- импровизацията в музиката е функция на третото око, но третото око не е активно само при импровизциращи музиканти- същото се отнася и за актьорите, които умеят да импровизират и да се сливат с образа на героя си, третото око е отворено и при добрите режисьори, също така и при хирурзите с 3D- визия на областта, която ще оперират, в какво състояние е в момента и какво смятат да направят, и това са само една малка част от примерите в тази насока- да, но това не са дарби. В повечето случаи това е просто проява на голяма амплитуда на сетивния диапазон на едно или повече сетива от наличните 5, с които разполагаме.

Кучетата откриват безпогрешно ракова тъкан в много голям процент от случаите- долу-горе около 80%, благодарение на обонянието си. Не е нужно човек да има отворено трето око за да има по-голяма успеваемост от тази на кучето, разчитайки на сетивата си, които естествено, подбон на кучето, не са въоражени с апаратура и усилване било на образа, било на звука и т.н.

Това е положението. Заплащането е нещо, което понастоящем не може да се избегне- и по-добре е да е заплащане с пари...Защото "безплатен обяд"- няма. Ако някой "ясновидец" не поиска парично заплащане от някой човек, то този човек със сигурност си плаща, но плаща от своята енергия, която "ясновидеца" си изтегля...

Така че, дори и някой да не ти поиска пари- дай му колкото се може повече за подобна услуга- ясновидство, врачуване или някакво лечителство- за да си запазиш енергийните ресурси читави...

Естествено навсякъде във всички видове услуги има и ниша, заемана от шарлатани, бездарни и пр. хора- били те ясновидци, гледачи,у баячи, лечители, лекари и др.- Няма точни критерии които да оценят дали един приет в университет по медицина студент има таланта да бъде лекар- може да завърши, да специализира, да напише трудове, да се издигне в академичните среди, и при все това да си остане некадърен- това го допуска системата на обучение. За ясновидците, баячките и врачките и прочие- щом има некадърни, значи има търсене...Ако няма търсене- не би имало и предлагане...За това- ако попадне някой на некадърен лечител, който да го обрули талантливо с голяма сума пари, то това си е изцяло и напълно по взаимно съгласие както се казва- изборът е голям, и каквото търси човек, каквито нагласи си създаде (ако се е настроил скептично, ако нагласата му е че се оръси с много пари за нищо например- това и ще намери), такива резултати има.- Това си е напълно в реда на нещата.

Линк към коментар
Share on other sites

Ето как разглежда този проблем Учителя в беседата си "Ще ви въздигна":

"Давайте даром това, което даром ви е дадено, но не и вашето. Ако ме пратят да раздам 100 000 лв на бедни, аз трябва даром да ги дам, защото даром са ми дадени. Но ако взема да поставям условия и да искам в замяна да ми дават я масло, я яйца, я вълна и т. н., това не е Божествено, не е Христово учение."

В първото си послание към коринтяните гл.12 ап. Павел се спира на духовните дарби, измежду които са както изцелителните способности, така и пророческата дарба. Не мисля, че той е допуснал грешка, наричайки ги "духовни дарби." За разлика от обикновените способности, които човек придобива благодарение на своите лични усилия (примерно един лекар получава способността да лекува след определен курс на обучение, който му е струвал пари, време и енергия и затова е нормално после той да взема пари за лечението, което провежда), духовните дарби са дар от Бога - те не могат да се придобият, каквито и лични усилия да полага човек, ако Бог не благоволи, защото, макар да е създаден по образ и подобие Божие, човешкото естество, тъй като е тварно, т.е. създадено, е ограничено и то не може да познае Божествената същност, която е нетварна, т.е. несътворена - Тя си остава непостижима Тайна (затова се казва, че "Бога никой никога не е видял"), а може да познае единствено Божествената енергия и да стане съпричастен на Божествения живот чрез Светия Дух. Затова и тези дарби произтичат от Светия Дух, а не са плод на лични усилия. Затова и човек, който усеща и знае, че нещо, което идва чрез него, но не е от него, не превръща дарбата си в печалбарство и започва да дава даром на хората това, което не е негово, а е получил даром. По този критерий рапознавам истинските от фалшивите феномени. Не признавам за истински феномени, тези които имат ценоразпис - те не са от Бога, а това, което правят (с каквито и имена да го кичат!) произтича от тях! Ако пък им е дадено от Бога - значи злоупотребяват с него, като нарушават закона, използвайки дарбата си за лично облагодетелстване и носят отговорност за това!

Линк към коментар
Share on other sites

borislavil, примерите ти са неточни!

Учителят не разглежда "този проблем". Говори за дадени даром материални неща.

Също така, никъде не говори нищо лошо за човешките постижения, напротив - винаги е приветствал и поощрявал пробуждането на съзнанието и духа ни.

Явно ти просто виждаш това, което ти се иска, според предубежденията си.

Относно "сещенните писания" - то всички знаем, че те не са писани от Бог и следователно не може да Му се приписват, а както и да Му се търси отговорност.

Да не говорим, че въпросните "сещенни писания" достатъчно пъти в историята си са били преправяни и прекроявани с лична и политическа изгода.

Религията е допринесла повече зло и убийства, отколкото полза за човека.

Аз лично не следвам учения, които разпъват боговете си, които налагат догми и кръвожадни ритуали, които анатемосват и принизяват човека.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Здравейте! :)

Сигурно има и други мнения, които защитават заплащането при лечители, астролози, ясновидци ...

Аз ще визирам последните на Кристиян и Чибурашка,... но малко в по друг аспект.

Прави впечатление, че във всички мнения се признава съществуването на "шарлатани, бездарни...", "измамници", предлагане на "нискокачествени" услуги ... ОК! Май, всички сме наблюдавали подобни неща.

Нека да се замислим малко тогава в друга посока...

Как да разграничаваме истинските от неистинските ? Някой ще каже ли за критериите, които ползва в тази насока и как се разпознава "качественото", в предлаганото многообразие (изобилие) на останалото ... ?

Важно - като начало, за да не зацикляме, ми се иска да изолираме критерия "успеваемост",...в смисъл,...например процент на познаваемост при ясновидците или ... например колко хора са излекувани при един екстрасенс... Тези данни са винаги спорни и относителни !

В този ред на мисли, за всеки лечител и ясновидец, винаги може да се намерят мнения на хора в двете крайности - доволни и недоволни, искрено препоръчващи и тотално отричащи. Това е и мотива ми да пренебрегнем подобен критерий за истинност (за мен подобен не съществува!) и да търсим и дискутираме за други...

Някакви предложения?

Поздрави.

Редактирано от НиколаДамянов
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Никола!

Всъщност, посоченият от теб критерий /който искаш да избегнеш/ успеваемост - май е единственият, каращ хората да прибягват до подобни услуги.

Като, следва да се уточни - че това наистина е относително.

Според мен, важен е принципът по който хората определят при кого да отидат.

Многогодишните ми наблюдения и статистически изследвания - сочат, че хората се влияят единствено и само от емпатия.

Така например, това може да е интелектуалното, вербалното, ако щеш - и физическото сходство с този, който предлага съответната услуга.

Именно това определя и процентът на успеваемост и доволство от услугата. Защото хора, които резонират на едни и същи интелектуални, емоционални, или общо казано житейски вълни - по-лесно ще влязат в обмен и съответно ще си препредават информация.

Като журналист и водеща на съответно тематично предаване, посветено на екстрасенси и подобни - съм се срещала с достатъчно представители и на двете страни.

Винаги ми е правело впечатление - външната прилика, начина на живот, речевата култура, манталитета.. въобще идентичните белези между предлагащият и получаващият услугата.

А интервютата, които съм вземала и от двете страни - доказват, че това най-често е несъзнаван подбор.

Така например, една приятна позакръглена представителка на нежният пол, на средна възраст и със средно ниво на интелигентност - ще предпочете аналогична представителка на "занаята". Докато един суховат счетоводител астеничен тип, с по-прегматично мислене - би отишъл при радиестезист.

Разбира се, много зависи и от родово-генетичният манталитет. Защото съм срещала и уж интелигентни лекари и учители, които обаче се подават на елементарни суеверия и внушения на селски врачки.

Младото поколение, макар също да се влияе от семейната си онаследена предубеденост, като цяло е любопитно към всичко и най-силно биха го впечатлили реклами на по-атрактивни и зрелищни ясновидци, твърдящи, че при тях "всеки ходи".

Защо казвам, че емпатията е определяща - и за подбора, и за успеваемостта?

Защото човек несъзнателно предполага, че може да се довери на себеподобен, макар и да се ориентира по външни белези.

Впоследствие, той наистина намира общ език с подобни хора, остава доволен от срещата и недотам обективно си дава сметка дали е имало висок процент на успеваемост. Просто се е получила добра разговорна алтернативна терапия. Човекът е доволен - и толкова, нищо че може казаното му да не се сбъдне.

Това са наблюденията ми.

Имало е и изключения, но ако трябва да ги сведа до проценти - то те биха били по-малко от десет.

Линк към коментар
Share on other sites

Добър ден и от мен! :)

Колкото по-вътрешна е една сила, излизаща дълбоко от духовните тела на лечителя, толкова по-малко е желанието му за материално облагодетелстване от нейната проява. В тази посока, тя все повече се доближава до извора наречен любов и такъв лечител по-скоро се радва и благодари, че е имал възможност да помогне. Има лечители, които започват заради заплащането, но след това усетили благодатта на висшата духовна сила, която преминава през тях, са разбрали, че по-голямо заплащане от нея няма. Един пример - безсребърниците Кузма и Дамян.

Линк към коментар
Share on other sites

Как да разграничаваме истинските от неистинските ? Някой ще каже ли за критериите, които ползва в тази насока и как се разпознава "качественото", в предлаганото многообразие (изобилие) на останалото ... ?

Не съм ходила много по "гледачки", за да споделя нещо от богат опит, но при тези, при които съм била не е имало определено заплащане и мисля, че това е нормално и редно.

Колкото до критериите, по които да ги определяме като "истински" и "неистински" бих казала, че на мен ми стига да са добронамерени към мен и да не ми предричат лоши неща. А естествено, че там са ме завели мои познати, на които съм се доверила до момента, в който аз самата вече нямам друго мнение.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! :)

Сигурно има и други мнения, които защитават заплащането при лечители, астролози, ясновидци ...

Аз ще визирам последните на Кристиян и Чибурашка,... но малко в по друг аспект.

Прави впечатление, че във всички мнения се признава съществуването на "шарлатани, бездарни...", "измамници", предлагане на "нискокачествени" услуги ... ОК! Май, всички сме наблюдавали подобни неща.

Нека да се замислим малко тогава в друга посока...

Как да разграничаваме истинските от неистинските ? Някой ще каже ли за критериите, които ползва в тази насока и как се разпознава "качественото", в предлаганото многообразие (изобилие) на останалото ... ?

Важно - като начало, за да не зацикляме, ми се иска да изолираме критерия "успеваемост",...в смисъл,...например процент на познаваемост при ясновидците или ... например колко хора са излекувани при един екстрасенс... Тези данни са винаги спорни и относителни !

В този ред на мисли, за всеки лечител и ясновидец, винаги може да се намерят мнения на хора в двете крайности - доволни и недоволни, искрено препоръчващи и тотално отричащи. Това е и мотива ми да пренебрегнем подобен критерий за истинност (за мен подобен не съществува!) и да търсим и дискутираме за други...

Някакви предложения?

Поздрави.

Здравей, Никола!

Съгласна съм, че критерият успеваемост е относителен.

Обаче, започвам да се чудя, не сме ли в още по-затруднено положение, когато си избираме лекар или психотерапевт? Защото и при тях (тези които са на свободна практика, а не работещи на щат към някое здравно заведение) тарифата за заплащане е различна, а на всичкото отгоре всеки от тях си има и една официална диплома, че се е изучил и с една дума е много вещ и компетентен по съответните въпроси... Защо и как според теб някои от тях са много посещавани и същевременно са обявили доста високи цени на услугите си, а други - не?

Същото важи и за фризьори и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...