Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За заплащането ... при лечители, астролози, ясновидци


Ради

Recommended Posts

интересна и доста актуална тема :thumbsup1:

принципно доста ме е вълнувал този въпрос, но така и не се научих да взимам пари. аз съм идеалист до мозъка на костите си - за астролозите имам Слънце в риби в 1 дом и Нептун в стрелец на Мс откъм 9 дом. много пъти са ме хокали приятели и познати за това, че не мога да се принудя да взимам пари за услугите си. занимавам се с таро и астрология, но по-скоро се имам просто за езотерик, а не за астролог и нещо голямо. радвам се много ако успея да помогна на някого и благодарноста в очите му ми е достатъчна. занимавам се и с ароматерапия - за нея вече взимам пари, колкото да покрия разходите за продуктите, които влагам в козметиката и дребни пари за труда си. това не го правя защото не ценя труда си, а защото да правя козметика за мен е забавление и удоволствие - обожавам да забърквам кремове и почти никога не повтарям рецепти, просто творя в движение. факта, че влагам много пари в книги за да се уча, не го отчитам в този аспект - просто искам да напредвам и го правя. зная, че принципно астрологията е тежка наука и се иска много четене и съответно влагане на много средства в книги, но в крайна сметка ако един човек иска да се научи - той просто го прави, а не заради евентуални бъдещи постъпления... за ясновидците - ами при тях това е дарба и ако решат да помагат на хората, то трябва да го правят срещу малки суми или например натурална замяна, а не срещу висока цена, защото според мен е етично недопустимо...

а онези по телефони и телевизия - ми това е пълна лъжа. ясновидството е обмяна на лични енергии, а такава по телефон или тв няма как да стане...

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 237
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

а онези по телефони и телевизия - ми това е пълна лъжа. ясновидството е обмяна на лични енергии, а такава по телефон или тв няма как да стане...

Абсолютно съм съгласна.Толкова комерсиализъм и спекулиране с болките на хората!!!Възмутително и подло е даже.А за цинизма на тия "ясновидки"без коментар.

Хора,не си давайте парите да ви лъжат по tv и телефона!

По темата-мисля,че ясновидството е дар точно за избрани хора и не трябва да има висока тарифа,тъй като и не отнема много време.Но за астрологията-да!- :dancing yes: тя се учи като медицината,математиката...много четене и практика.

Линк към коментар
Share on other sites

ясновидството е обмяна на лични енергии, а такава по телефон или тв няма как да стане...

:D

eстествено.

Електронните медии са за всички.

Въпросът е за нова тема.

Линк към коментар
Share on other sites

Щом по телефон или по телевизия може да се обменя лична информация, то енергията, която я "носи" каква е:

а) лична

б) безлична

в)пара-персонална (?!)

Линк към коментар
Share on other sites

Щом по телефон или по телевизия може да се обменя лична информация, то енергията, която я "носи" каква е:

а) лична

б) безлична

в)пара-персонална (?!)

не зная каква е енергията по телефон. но нали знаеш за биополето, или аурата - та то е носителят на информацията. и когато двама души седят един срещу друг, то техните биополета се взаимопроникват и оттам се черпи информация. - аз така си го обяснявам /ся дан си помислиш, че и аз го мога - не го мога :P /. но принципно таро хвърлям само на човек седнал срещу мен на масата - иначе не мога, а това предполагам е същото...

Линк към коментар
Share on other sites

не зная каква е енергията по телефон. но нали знаеш за биополето, или аурата - та то е носителят на информацията. и когато двама души седят един срещу друг, то техните биополета се взаимопроникват и оттам се черпи информация. - аз така си го обяснявам /ся дан си помислиш, че и аз го мога - не го мога :P /. но принципно таро хвърлям само на човек седнал срещу мен на масата - иначе не мога, а това предполагам е същото...

Да, а биополетата на всички хора са част от едно общо биополе на Земята. Взаимодействие и получаване на информация между хората може да се осъществи и без те да са близо един до друг. В твоя случай, вероятно близостта ти помага за да осъществиш връзката, но това може да стане примерно и само ако помислиш за човек на далечно разстояние. Това създава канал за връзка между тебе и него. Ако се съмняваш, че това е възможно, разбира се ще създадеш преграда между себе си и другия човек.

Това, което е нежелано в телевизионните сеанси е, че в действителност ясновидеца, екстрасенса или там каквито умения притежава използва медията заради масовостта. Ако искаш да помогнеш на някого не е необходимо да го правиш по телевизията за да демонстрираш умения пред аудиторията и така да си генерираш известност, клиентела и доходи. Такова желание да се помогне и такава духовност разбира се са фалшиви.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, а биополетата на всички хора са част от едно общо биополе на Земята. Взаимодействие и получаване на информация между хората може да се осъществи и без те да са близо един до друг. В твоя случай, вероятно близостта ти помага за да осъществиш връзката, но това може да стане примерно и само ако помислиш за човек на далечно разстояние. Това създава канал за връзка между тебе и него. Ако се съмняваш, че това е възможно, разбира се ще създадеш преграда между себе си и другия човек.

Това, което е нежелано в телевизионните сеанси е, че в действителност ясновидеца, екстрасенса или там каквито умения притежава използва медията заради масовостта. Ако искаш да помогнеш на някого не е необходимо да го правиш по телевизията за да демонстрираш умения пред аудиторията и така да си генерираш известност, клиентела и доходи. Такова желание да се помогне и такава духовност разбира се са фалшиви.

верно бе! прав си :D сега се сетих - наскоро една приятелка по скайпа ме помоли да и изпратя малко виолетова енергия, защото я болеше главата и аз го направих само с мисъл и като си я представих, но понеже още се опитвам да се уча и съответно и да се контролирам и съм я поляла като с пожарникарски шланг... та после ми разправя, че направо съм я зашеметила и все едно лилаво и било наоколо :angel: ... та в случая не зная дали съм и помогнала или само съм я омотала :D , но пък и не претендирам че мога - само дето ентусиазма ми е в повече :lol:

но когато става въпрос за телефон или тв и ти не познаваш този човек - като как си го представяш тогава :blink: аз поне не мога да си представя, че друг може да си представи... странно ми е и ми мирише много на голяма измама :unsure:

Линк към коментар
Share on other sites

drakon, извинявай, но не мога да се съглася с теб. Мнението ти явно е плод на субективна преценка, базираща се на разсъждения, а не на способности.

Ако беше "от другата страна на барикадата", тоест - в числото на хората с реални способности, щеше да си наясно, че такова нещо като дарба няма.

Бог не ръси безразсъдно и не "дава дарби"! Той няма казателство с нашите лични постижения, нито има предпочитания към някого за сметка на друг, та да му "даде нещо даром".

Бог ни подкрепя в начинанията, предоставяйки ни свободата на избора. Не ни съди, не ни наказва - той е Безусловна Любов.

Ако има някакъв "съд" или "наказание" - то те са естествено последствие от нашите лични постъпки.

Нека не принизяваме Бог до елементарната злободневност на човешкото мислене, че Той се занимава с подобни дребнавости като "даване" и "вземане" на "дарби" или "съдене" на човешки постъпки.

Въпросните набедени от теб способности са плод на нашето личностно еволюционно развитие - ни повече, ни по-малко. Те се придобиват по естествен начин, наред с други умения.

В този смисъл, подобни умения не са по-различни от тези на един художник, музикант и т.н. Всички те са личен принос и плод на многогодишна /многовековна/ работа и практика. И по замисъл - всички те трябва да са в полза на нас самите, хората около нас и света като цяло.

Съвсем друг е въпросът, че много хора злоупотребяват с комерсиални и користни цели. Това го има навсякъде и е въпрос на личен морал и добродетели.

Няма лошо и всеки да получава еквивалент за труда си. И хлебарят, и лекарят, и художникът.. и ясновидецът. Разлика в работата /услугата няма. Има разлика в качеството й.

Всеки сам решава откъде и какво да си "напазари".

Но, не е хубаво да се заклеймява и да се съди, нито да се гледа в чинията на другият какво правел, колко пари вземал, защо ги вземал...и т.н.

Има кой да ни "съди", това не е наша работа. Нашата задача е да гледаме себе си и да оправяме собствените си трески и кусури.

Здравейте Чебурашка!Нито съдя,нито имам право на това.Просто изказах мнение.Знам,че бог е любов.Също така обаче знам,че много хора злоупотребяват с това понятие.Ако сте прочели внимателно мнението ми бихте видели,че не заклеймявам изцяло заплащането.Но категорично съм против тези които се облагодетелстват за сметка на чуждото страдание.И не мога да се съглася с вас,че ако неплатиш то екстрасенса ще ти вземе енергията или ще ти прати лоша.Нима Петър Дънов,Димков,Тома и Дамян и още стотици други са вземали енергията.Хората са ги обичали и са им давали каквото могат и то за благодарност.Затова техните имена са се запазили неопетнени до ден днешен,а колко мислите от имената на днешните ще останат.Това,че трябва да се дава колкото се може повече е измислено от такива които искат да оправдаят алчноста си.Те манипулират хората и ги карат да се страхуват,че нещо лошо ще им се случи.Защо ги защитавате?Нима и вие сте от тях?И ако ви помоли някой за помощ, но няма възможност да плати бихте ли го изгонили?Аз никога.Правила съм много услуги и ще продължавам да помагам безкористно с каквото мога.Защото колкото повече даваш,толкова повече ти се връща.Защото както и вие казвате-бог е любов.Нали?

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

не зная каква е енергията по телефон. но нали знаеш за биополето, или аурата - та то е носителят на информацията. и когато двама души седят един срещу друг, то техните биополета се взаимопроникват и оттам се черпи информация. - аз така си го обяснявам /ся дан си помислиш, че и аз го мога - не го мога :P /. но принципно таро хвърлям само на човек седнал срещу мен на масата - иначе не мога, а това предполагам е същото...

Да, а биополетата на всички хора са част от едно общо биополе на Земята. Взаимодействие и получаване на информация между хората може да се осъществи и без те да са близо един до друг. В твоя случай, вероятно близостта ти помага за да осъществиш връзката, но това може да стане примерно и само ако помислиш за човек на далечно разстояние. Това създава канал за връзка между тебе и него. Ако се съмняваш, че това е възможно, разбира се ще създадеш преграда между себе си и другия човек.

Това, което е нежелано в телевизионните сеанси е, че в действителност ясновидеца, екстрасенса или там каквито умения притежава използва медията заради масовостта. Ако искаш да помогнеш на някого не е необходимо да го правиш по телевизията за да демонстрираш умения пред аудиторията и така да си генерираш известност, клиентела и доходи. Такова желание да се помогне и такава духовност разбира се са фалшиви.

В такъв случай, в медите не следва да се появяват "консултанти" в ефир от всякакви други "офицЯлни" "гилдии"- лекари, икономисти, социолози, политолози, и т.н., пр които има възможност в ефир да се задават въпроси от зрители, и да им се отговаря...

С какво една "медицинска"+ консултация е по-различна от една екстрасенска по отношение на аспекта "контакт" между питащия и отговарящия? С нищо...

И всичко е с цел масовост и адвертайзинг...Докторите си рекламират клиниките и методите, илачите и прочие, длуги рекламират според попрището си...Едно и също е...НО, излиза, че май за кучета и котки може, а за прасета- не може...(е, прасетата да ме прощават- нека да не се обиждат на екстрасенс...)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз нали писах, че това е друга тема. :)

Вещичка, тези замервания с енергии са голяма отговорност.

Аз на твое място бих си намерила една школа - рейки, прана или друга, която ми допада и бих изучила хилядолетния опит. После, като набереш някой ден достатъчно познания, нововъведенията ще ги правиш по друг начин, не с предположения на ума.

Моля те, не приемай съвета ми като вмешателство и не чакай да се поучиш от собствен опит.

Линк към коментар
Share on other sites

не зная каква е енергията по телефон. но нали знаеш за биополето, или аурата - та то е носителят на информацията. и когато двама души седят един срещу друг, то техните биополета се взаимопроникват и оттам се черпи информация. - аз така си го обяснявам /ся дан си помислиш, че и аз го мога - не го мога :P /. но принципно таро хвърлям само на човек седнал срещу мен на масата - иначе не мога, а това предполагам е същото...

Да, а биополетата на всички хора са част от едно общо биополе на Земята. Взаимодействие и получаване на информация между хората може да се осъществи и без те да са близо един до друг. В твоя случай, вероятно близостта ти помага за да осъществиш връзката, но това може да стане примерно и само ако помислиш за човек на далечно разстояние. Това създава канал за връзка между тебе и него. Ако се съмняваш, че това е възможно, разбира се ще създадеш преграда между себе си и другия човек.

Това, което е нежелано в телевизионните сеанси е, че в действителност ясновидеца, екстрасенса или там каквито умения притежава използва медията заради масовостта. Ако искаш да помогнеш на някого не е необходимо да го правиш по телевизията за да демонстрираш умения пред аудиторията и така да си генерираш известност, клиентела и доходи. Такова желание да се помогне и такава духовност разбира се са фалшиви.

В такъв случай, в медите не следва да се появяват "консултанти" в ефир от всякакви други "офицЯлни" "гилдии"- лекари, икономисти, социолози, политолози, и т.н., пр които има възможност в ефир да се задават въпроси от зрители, и да им се отговаря...

С какво една "медицинска"+ консултация е по-различна от една екстрасенска по отношение на аспекта "контакт" между питащия и отговарящия? С нищо...

И всичко е с цел масовост и адвертайзинг...Докторите си рекламират клиниките и методите, илачите и прочие, длуги рекламират според попрището си...Едно и също е...НО, излиза, че май за кучета и котки може, а за прасета- не може...(е, прасетата да ме прощават- нека да не се обиждат на екстрасенс...)

Кой, кога и как ще се появява по медиите си зависи от самия него и от медиите. Въпросът е да не се парадира с духовност и с желание да се помогне на хората.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте.

Споделям мнението ,че услугите на астролози ,лечители и ясновидци ,при които ние сме избрали да отидем следва да се заплащат.Т.е не виждам нищо лошо и нередно в заплащането на този труд .

Дали са истински или не дарбите им,дали хората ,които се представят за такива са комерсиални или не,това не е водещо за мен в отговора на въпроса със заплащането на труда им.Водещ е нашият избор да потърсим тяхната услуга.А когато човек прави такъв избор ,той преценява дали и доколко го устройва цената за тази услуга.Нали никой насила не ни е накарал да отидем при такъв специалист?

Нашият мъдър народ е казал в една поговорка"Не е луд ,който яде баницата,а този, който му я дава".

Съвсем друг е въпроса кои от хората представящи се за ясновидци,астролози ,лечители и т.н. наистина са такива и кои са просто измамници .И дали човек трябва да търси изход за себе си и проблема си при всеки,който си е сложил табела.Няма правила и общовалидни рецепти.Всички действуваме на принципа на опита и грешката.Няма смисъл да се гневим и да обвиняваме,нито пък да очакваме някой с категоричност да ни каже дали астролога е астролог или ясновидеца познавач.

Линк към коментар
Share on other sites

Кой, кога и как ще се появява по медиите си зависи от самия него и от медиите. Въпросът е да не се парадира с духовност и с желание да се помогне на хората.

А аз си мисля, че е добре да има изяви по медиите и на такива по-нестандартни хора, да се разглеждат такива по-нестандартни теми, да има консултации.

Защо да няма?

Какво значи парадират с духовност, ако парадират с нещо, то по-скоро е със способности (макар че аз нямам съответните програми, по които излъчват такива предавания и не съм ги гледала, може и да е така, както казва Станимир).

Ако няма медийни изяви, то някак умишлено пускаме завесата пред такива нетрадиционни методи и практики, забулваме ги в мистерия, подхранваме невежеството и даваме козове в ръцете на шарлатаните.

Явно точно заради такива убеждения в ефир или в пресата много рядко се появяват читави консултанти астролози, ясновидци и др.п., а от това определено страда обществото. Освен да цитирам казаното от Кристиян:

Докторите си рекламират клиниките и методите, илачите и прочие, длуги рекламират според попрището си...Едно и също е...НО, излиза, че май за кучета и котки може, а за прасета- не може...(
Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Прочетох, че не можело да се гледа по телефон или по не знам си какво друго ....

Може по всичко, това е истината.

Ако човек има дарба, може да вижда истината и то 1000 км. разстояние.

Линк към коментар
Share on other sites

Прочетох, че не можело да се гледа по телефон или по не знам си какво друго ....

Може по всичко, това е истината.

Ако човек има дарба, може да вижда истината и то 1000 км. разстояние.

когато има дарба - ДА, но ти нали не си мислиш, че всички дето се рекламират навсякъде са все от сой ;) според мен истинските хора с дарба са малцина - да има да няма стотина човека да са в нашата страна /говоря за ясновидците/, останалите са от шарлатаните и само объркват още повече хората, които молят за помощ :angry:

Редактирано от Вещичка
Линк към коментар
Share on other sites

когато има дарба - ДА, но ти нали не си мислиш, че всички дето се рекламират навсякъде са все от сой ;) според мен истинските хора с дарба са малцина - да има да няма стотина човека да са в нашата страна /говоря за ясновидците/, останалите са от шарлатаните и само объркват още повече хората, които молят за помощ

Че кой говори за тях ???

Няма само за шарлатани да говорим, нали :)

Линк към коментар
Share on other sites

drakon, извинявай, но не мога да се съглася с теб. Мнението ти явно е плод на субективна преценка, базираща се на разсъждения, а не на способности.

Ако беше "от другата страна на барикадата", тоест - в числото на хората с реални способности, щеше да си наясно, че такова нещо като дарба няма.

Бог не ръси безразсъдно и не "дава дарби"! Той няма казателство с нашите лични постижения, нито има предпочитания към някого за сметка на друг, та да му "даде нещо даром".

Бог ни подкрепя в начинанията, предоставяйки ни свободата на избора. Не ни съди, не ни наказва - той е Безусловна Любов.

Ако има някакъв "съд" или "наказание" - то те са естествено последствие от нашите лични постъпки.

Нека не принизяваме Бог до елементарната злободневност на човешкото мислене, че Той се занимава с подобни дребнавости като "даване" и "вземане" на "дарби" или "съдене" на човешки постъпки.

Въпросните набедени от теб способности са плод на нашето личностно еволюционно развитие - ни повече, ни по-малко. Те се придобиват по естествен начин, наред с други умения.

В този смисъл, подобни умения не са по-различни от тези на един художник, музикант и т.н. Всички те са личен принос и плод на многогодишна /многовековна/ работа и практика. И по замисъл - всички те трябва да са в полза на нас самите, хората около нас и света като цяло.

Съвсем друг е въпросът, че много хора злоупотребяват с комерсиални и користни цели. Това го има навсякъде и е въпрос на личен морал и добродетели.

Няма лошо и всеки да получава еквивалент за труда си. И хлебарят, и лекарят, и художникът.. и ясновидецът. Разлика в работата /услугата няма. Има разлика в качеството й.

Всеки сам решава откъде и какво да си "напазари".

Но, не е хубаво да се заклеймява и да се съди, нито да се гледа в чинията на другият какво правел, колко пари вземал, защо ги вземал...и т.н.

Има кой да ни "съди", това не е наша работа. Нашата задача е да гледаме себе си и да оправяме собствените си трески и кусури.

Здравейте Чебурашка!Нито съдя,нито имам право на това.Просто изказах мнение.Знам,че бог е любов.Също така обаче знам,че много хора злоупотребяват с това понятие.Ако сте прочели внимателно мнението ми бихте видели,че не заклеймявам изцяло заплащането.Но категорично съм против тези които се облагодетелстват за сметка на чуждото страдание.И не мога да се съглася с вас,че ако неплатиш то екстрасенса ще ти вземе енергията или ще ти прати лоша.Нима Петър Дънов,Димков,Тома и Дамян и още стотици други са вземали енергията.Хората са ги обичали и са им давали каквото могат и то за благодарност.Затова техните имена са се запазили неопетнени до ден днешен,а колко мислите от имената на днешните ще останат.Това,че трябва да се дава колкото се може повече е измислено от такива които искат да оправдаят алчноста си.Те манипулират хората и ги карат да се страхуват,че нещо лошо ще им се случи.Защо ги защитавате?Нима и вие сте от тях?И ако ви помоли някой за помощ, но няма възможност да плати бихте ли го изгонили?Аз никога.Правила съм много услуги и ще продължавам да помагам безкористно с каквото мога.Защото колкото повече даваш,толкова повече ти се връща.Защото както и вие казвате-бог е любов.Нали?

Благодаря ти за уточнението! :)

Напълно съм съгласна с теб и много внимателно прочетох мнението ти, но явно ти бъркаш моето с някое друго - т.к. никъде не говоря за това, че "тези, които не плащат щели да ни вземат енергията или да ни пратят лоша"....

Напротив. Нека вземат от нас, още по-добре. Когато човек е изпълнен с любов - не държи сметка кой колко му взема.

Целта на изказването ми - беше да разсея някои заблуди относно т.нар. "дарби" и да уточня, че става въпрос за наши лични постижения - като подчертах, че сами по себе си те са нищо, ако не са съпроводени с морал и добродетели.

И моля, не ми приписвай намерения, които нямам - не защитавам никого. Място под слънцето има за всеки и всеки сам носи отговорност за постъпките си.

Радвам се, че помагаш на хората и в това отношение имаш съмишленик в мое лице :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Прочетох, че не можело да се гледа по телефон или по не знам си какво друго ....

Може по всичко, това е истината.

Ако човек има дарба, може да вижда истината и то 1000 км. разстояние.

Мона, права си.

Да уточним, че гледането и др. енергийни свързвания не стават ПО телефона, нито ПО скайпа ...

Тези постижения на техниката са само за вербална комуникация, за допълнителна обратна връзка.

Енергията си има свои пътища и те нямат нищо общо с научно-техническия прогрес. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ами телефоните и скайп са пътища, по които разплащателната енергия може да си протича гарантирано...Импулсни телефони, и гадание в скайп само срещу предварителен паричен превод...В края на краищата, финансовата енергия е тази, около която се въртят пряко поне 50% от всички запитвания, а индиректно- в останалите 50%- в питанията за "здраве" и "любов", финансовото ниво се подразбира...

В края на краищата, няма нито безплатен обяд, нито безплатен секс, нито безплатно здраве- всичко в живота е въпрос на усилия, грижи и покупко-продажбата е в основата на всяко едно явление в кое и да е човешко общество...

Линк към коментар
Share on other sites

...

В края на краищата, няма нито безплатен обяд, нито безплатен секс, нито безплатно здраве- всичко в живота е въпрос на усилия, грижи и покупко-продажбата е в основата на всяко едно явление в кое и да е човешко общество...

Да, такава е поговорката "Безплатен обяд няма!". :)

Та се зачудих, има ли/съществува ли в такъв случай нещото, което се нарича подарък? :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

...

В края на краищата, няма нито безплатен обяд, нито безплатен секс, нито безплатно здраве- всичко в живота е въпрос на усилия, грижи и покупко-продажбата е в основата на всяко едно явление в кое и да е човешко общество...

Да, такава е поговорката "Безплатен обяд няма!". :)

Та се зачудих, има ли/съществува ли в такъв случай нещото, което се нарича подарък? :hmmmmm:

Подаръци на непознати правим ли? Не. Ако правехме...светът досега да е превърнал в Рай, но не е...А подаръците също пари струват- подаряваме ги на близки, за да им затегнем каишката...та да не се опитат да избягат... :D

Линк към коментар
Share on other sites

...

В края на краищата, няма нито безплатен обяд, нито безплатен секс, нито безплатно здраве- всичко в живота е въпрос на усилия, грижи и покупко-продажбата е в основата на всяко едно явление в кое и да е човешко общество...

Да, такава е поговорката "Безплатен обяд няма!". :)

Та се зачудих, има ли/съществува ли в такъв случай нещото, което се нарича подарък? :hmmmmm:

Подаръци на непознати правим ли? Не. Ако правехме...светът досега да е превърнал в Рай, но не е...А подаръците също пари струват- подаряваме ги на близки, за да им затегнем каишката...та да не се опитат да избягат... :D

Как да не правим подаръци на непознати?Много хора правят такива подаръци.Не материални,но много по-ценни-усмивка,топла дума,комплимент,цвете.Вчера вървях по улицата и едно момче(15-16 г) се затича,прескочи мантинелата ,откъсвайки в движение малко цвете,поднесе го на момичето,което вървеше пред мен,усмихна ми се с много мил поглед и се върна отново в компанията на другия тротоар.Погледнах момичето.Бяха непознати.Личицето и светна и съм сигурна ,че това момче направи много красив подарък на това момиче.На мен ми стана приятно и в тоя смисъл също получих подарък.

Когато разхождам привечер кучето си непрекъснато срещам мили и любезни хора,непознати ,които се спират ,казват по някоя добра дума и т.н.Примери много.Но съм сигурна,че и вие имате такива.

А светът все още не се е превърнал в рай,защото част от нас хората ,като непослушни деца ,предпочитат да се сърдят на света и да живеят вгледани само в себе си,вместо да отворят сърцата си за Любовта и чрез нея да познаят Бог .

Редактирано от Klaudia
Линк към коментар
Share on other sites

...

В края на краищата, няма нито безплатен обяд, нито безплатен секс, нито безплатно здраве- всичко в живота е въпрос на усилия, грижи и покупко-продажбата е в основата на всяко едно явление в кое и да е човешко общество...

Да, такава е поговорката "Безплатен обяд няма!". :)

Та се зачудих, има ли/съществува ли в такъв случай нещото, което се нарича подарък? :hmmmmm:

Подаръци на непознати правим ли? Не. Ако правехме...светът досега да е превърнал в Рай, но не е...А подаръците също пари струват- подаряваме ги на близки, за да им затегнем каишката...та да не се опитат да избягат... :D

Как да не правим подаръци на непознати?Много хора правят такива подаръци.Не материални,но много по-ценни-усмивка,топла дума,комплимент,цвете.Вчера вървях по улицата и едно момче(15-16 г) се затича,прескочи мантинелата ,откъсвайки в движение малко цвете,поднесе го на момичето,което вървеше пред мен,усмихна ми се с много мил поглед и се върна отново в компанията на другия тротоар.Погледнах момичето.Бяха непознати.Личицето и светна и съм сигурна ,че това момче направи много красив подарък на това момиче.На мен ми стана приятно и в тоя смисъл също получих подарък.

Когато разхождам привечер кучето си непрекъснато срещам мили и любезни хора,непознати ,които се спират ,казват по някоя добра дума и т.н.Примери много.Но съм сигурна,че и вие имате такива.

А светът все още не се е превърнал в рай,защото част от нас хората ,като непослушни деца ,предпочитат да се сърдят на света и да живеят вгледани само в себе си,вместо да отворят сърцата си за Любовта и чрез нея да познаят Бог .

Аз като казвам, че безплатен секс няма....

Линк към коментар
Share on other sites

"Мисълта ражда действието."

(българска нар.поговорка)

http://www.pogovorki.com/bg/pogovorki/?sbukva=%D0%9C

Редактирано от Klaudia
Линк към коментар
Share on other sites

"Съгласно спецификата на моята работа (развитие на мотивационната система на персонала) на мен ми се налагаше да споря с много хора по повод на свойството алтруизъм. Едни ме уверяваха, че то им е присъщо едва ли не по рождение, други, че подобно свойство е само идеал, зараждащ се в болните мозъци на не съвсем нормални хора. Дори никой не може да посочи точното определение за алтруизъм извлечено от многото интернет енциклопедии. Ето няколко от тях:

«Алтруизъм – нравствен принцип, предписващ състрадание и милосърдие към други хора, безкористна служба и готовност за самоотричане в името на тяхното благо.»

«Алтруизъм – безкористна насоченост в поведението и действията на човека, поставяща интересите на друг човек или общото благо над личните интереси». Ни говорят тълковните речници.

Изглежда това е абсолютно просто действие „безкористност“. Но в действителност, не един е чупил своите копия с желанието да си проправи път към този напълно привлекателен идеал и е падал на бойното поле, без да се приближи нито на крачка към „чистия извор“. Даже напротив все повече е затъвал в непроходимото блато на собствения егоизъм, като не винаги е забелязвал, че това е така.

Много разбират, че в идеалния случай благополучието на обществото (като съвкупност от индивиди) трябва да бъде по-високо или поне равно на благополучието на индивида (като съставна част на това общество), и (теоретично) няма разлика заради себе си ли работи човек или заради обществото. Но в живота – уви простата аритметика подвежда.

Обаче, ако малко коригираме общоприетото определение за алтруизъм съгласно знанията на кабалистите, които на собствен „гръб“ изчерпателно са изучили човешката природа, можем да открехнем тайната „врата“, през която можем да се изплъзнем от здравите лапи на егоизма.

„Алтруизъм се нарича намерение (да свършиш нещо) или действие, което произлиза не от желание за помощ, а от необходимостта от взаимосвързаност на цялото човечество в едно цяло в съответствие с общите принципи на Природата – Творец“. Това е определението на кабалистите.

В това определение е заложен вълчи капан за човешкия егоизъм, доколкото задължава човека не просто да се „откупи“ от ближния с помощта на добра постъпка, или да „заплати“ за своето добро самочувствие в ролята на „праведник-алтруист“, а да постави своя егоизъм в служба на околните. С какво е била обезпечена победата на алтруистичния принцип над себе си. Постига се за сметка на това, че усещайки своята принадлежност, взаимовръзка и взаимозависимост с всичко произтичащо, човек просто не може да остане в страни размахвайки знамето на своята незаинтересованост.

Подобно желание – да усетиш своята взаимосвързаност – не се явява нещо абстрактно и недостижимо. С помощта на малък анализ на ситуациите може да се измисли и система, която да поддържа и развива този стремеж. Всъщност такава система отдавна са измислили, усъвършенствали и развили учените-кабалисти. Ако трябва да сме по-точни те не само са я измислили, а и както следва за учени са я взаимствали от Природата.

Парадоксалността на всеки жив организъм, в който всяка клетка – „единицата на живота“ представлява сама по себе си относително затворена егоистична система, а като цяло за целия организъм тя се явява абсолютно алтруистично работещо звено, се разрешава с помощта на просто „свързване“ към общата система по такъв начин, че всяка клетка да може да усеща своята интегралност, съпричастност към целия организъм. В такъв случай тя по естествен начин, стремяща се към комфорт осигурява на организма всичко необходимо.

Днес повечето хора по различни причини следват грешен курс, водещ където им е угодно само не и на мястото, където се вижда основната причина – желанието или липсата на такова желание за обединение. И човек се мъчи в своята „индивидуална килия“, без да има възможност да се изяви в огромната взаимосвързана и взаимозависима, интегрална, или казано просто алтруистичната Природа – Твореца, изобилстваща от безкрайни блага и комфорт за всеки желаещ. Та нали решението е точно под носа ни – трябва само го да поискаме!"

Източник: ТУК

Извод: Нищо не може да породи каквото и да е действие, освен желанието...

Мисълта е импотентна и стрилна, бездейна, и има свойствата на потенциал, който може и да се реализира, може и да не се реализира- а това зависи от желанието...

Желанието ражда потребностите, а потребностите - мислите и знанията в обем, необходим за удовлетворяването им. Тъй като у хората желанията са различни, то естествено различни са и потребностите, мислите и развитието им. Тези, които притежават само низки потребности, мислите и образованието им са насочени към удовлетворяване на тези желания. И макар те да ползват знанието и ума си, те се намират в обслужването на низкия (животински) разум.

Тези, у които желанието им да се самонасладят се свежда до човешките желания като слава и власт над другите, използват силата, разума и образованието си за достигането на тези желания.

Тези, у които цялото желание за самонаслаждение се свежда до знанията, използват разума и силата си за удовлетворение на това желание.

Тези три желания се намират, смесени в определени пропорции у всекиго от нас, като никога не се срещат само от един вид в един човек. Това е единственото различие между хората.

За това, че който и да е лечител, астролог, ясновидец, врачка и т.н. е станал такъв поради желанието да се получи наслаждение чрез лечителството, астрологията, врачуването и т.н., е повече от ясно. Ясно е също така и това, че наслаждението е получаване, изпълване, тъй както гладния се храни и се наслаждава на вкуса и качествата на храната, похапвайки си, напълвайки се с храната, и наслаждението е безкрайно...за сметка на капацитета на вместимост на стомаха му...Човек не би спрял да яде и поглъща храна, ако нямаше зададени физически ограничения на вместимост на стомаха, от които частично зависи усещането за насищане...но след изпразването на стомаха пак настъпва глад...

Невъзможно е за който и да е лечител, астролог и т.н., да получават наслаждение, давайки според квалификацията си, без да получат нещо, което да им достави наслаждение...Вярно е, че за някои хора, наслаждението не е в парите, а в това, да получат овации, да се прославят, или да се сдобят с нужната им власт...Та, сред най-опасните лечтели и прочие там астролози и други подобни, са тези, които вместо да вземат пари, предпочитат да си доставят наслаждение по друг път- да им заплащат с овации, благодарности и т.н., които да им донесат слава, известност, а не на последно място- власт над "пациентите" или "клиентите" си...Защо да си слагам цена, след като мога да придобия слава и власт над пациентите си, и тяхното финансово състояние да си остане тяхно, но когато пожелая- да се възползвам от него...Това е игщрата на "едро".

Играта на дребно от страна на невзимащите пари за услугите си лечители, астролози и прочие там -лози, е в "таксуването" и "разплащането" с емоционална енергия от страна на пациенти/клиенти...или, казано по друг начин- опит да се "изпере" изцапаната с кръв същност на емоционалния вампир, който е открил, че сферата на услугите е пренаселено ловно място, в което може да ловува без угризения, че "клиентът" може да се превърне в застрашен вид...или пък да изчезне...Тъкмо обратното е- колкото повече ловуват, толкова повече клиентите се множат...така че, клиентите/пациентите непрекъснато се увеличават и увеличават....

А това, че парите са универснална енергия, която свързва чисто физическия и материалбния аспект на енергията, така и е пряко свързана с емоционалното (астралното) ниво, явяваще се пряк посредник между физическия и астрално-емоционалния свят. Давам 10 лева и си купувам книга, която започвайки да чета, ме свързва пряко с атрално-емоционалния свят, или пък давам 50 лева и си купувам билет за концерт, или кино...С парите човек може да си осигури удовлетворение и наслажданеие на астрално ниво- нивото на финия егоизъм, където наслаждението е възможно само ако човек умее да инвестира...

А всички инстинкти- нуждата от храна, вода, секс, и др., които наричаме първични инстинкти, или инстинкти за оцеляване, са пряко свързани с астралната ни същност...Както храната, така и секса са физически инстинкти, пораждащи наслаждение не само на физическо ниво, но и на емоционално(астрално) ниво...Дори и явленията хуманитарност и благотворителност не са нищо повече от рафиниран егоистичен механизъм, чиято цел е винаги една и съща- човек да получи повече отколкото е дал...или, най-малкото да си върне точно това, което е вложил...

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...