Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За заплащането ... при лечители, астролози, ясновидци


Ради

Recommended Posts

Ето по темата: "Няма такова нещо алтруизъм!". Според мен безкористността при алтруизма се дължи на отказ от получаване на възвръщане на даденото от същото ниво, но получаване на възвръщане от по-високо ниво. Но получаване също има! Както и да е - може би една тема за алтруизма ще е добре дошла!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 237
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Играта на дребно от страна на невзимащите пари за услугите си лечители, астролози и прочие там -лози, е в "таксуването" и "разплащането" с емоционална енергия от страна на пациенти/клиенти...или, казано по друг начин- опит да се "изпере" изцапаната с кръв същност на емоционалния вампир, който е открил, че сферата на услугите е пренаселено ловно място, в което може да ловува без угризения, че "клиентът" може да се превърне в застрашен вид...или пък да изчезне...Тъкмо обратното е- колкото повече ловуват, толкова повече клиентите се множат...така че, клиентите/пациентите непрекъснато се увеличават и увеличават....

А това, че парите са универснална енергия, която свързва чисто физическия и материалбния аспект на енергията, така и е пряко свързана с емоционалното (астралното) ниво, явяваще се пряк посредник между физическия и астрално-емоционалния свят. Давам 10 лева и си купувам книга, която започвайки да чета, ме свързва пряко с атрално-емоционалния свят, или пък давам 50 лева и си купувам билет за концерт, или кино...С парите човек може да си осигури удовлетворение и наслажданеие на астрално ниво- нивото на финия егоизъм, където наслаждението е възможно само ако човек умее да инвестира...

А всички инстинкти- нуждата от храна, вода, секс, и др., които наричаме първични инстинкти, или инстинкти за оцеляване, са пряко свързани с астралната ни същност...Както храната, така и секса са физически инстинкти, пораждащи наслаждение не само на физическо ниво, но и на емоционално(астрално) ниво...Дори и явленията хуманитарност и благотворителност не са нищо повече от рафиниран егоистичен механизъм, чиято цел е винаги една и съща- човек да получи повече отколкото е дал...или, най-малкото да си върне точно това, което е вложил...

Чух за себе си, и реших да участвам в темата. Нали, усещам ги другите хора такива чистички , белички овчици, в които имам желание да си впия зъбите... Значи, изгражда се ролята и няма кой да я играе, нали е силно отрицателна. Това е като сянката на човека, виждаш формата на злото, и след това се дистанцираш, в бяла престилка, еталон за лечител... Изрязваш я като "изгнил" апендисит, за пет-шест лева , баби.. Може и без кинти, в името на живота...

Може да играеш на едро-извадил гредите на от егоистичната си същност, бъркаш в очите да извадиш "дребнавите" сламчици. И след това наслада, голем кеф... Надувате като докторска ръкавица "газ на щастието".

Линк към коментар
Share on other sites

Простичко е:

Имаш втора риза, която не ти трябва, а знаеш, че природните закони не търпят нито излишни неща, нито вакуум.

Линк към коментар
Share on other sites

Простичко е:

Имаш втора риза, която не ти трябва, а знаеш, че природните закони не търпят нито излишни неща, нито вакуум.

В един кубически сантиметър вакуум има енергия, която ако се превърне в маса ,би била повече от масата на звездите видяни с най-мощния съвременен телекоп, събрани след като го "завъртиш" по обозримото небе...

Линк към коментар
Share on other sites

"Честно казано, толкова съм бедна, че рядко изобщо мога да си позволя да ходя на някакви… знам ли и аз, платени услуги."

ЧОВЕКЪТ е всичко друго, но не БЕДЕН...

Редактирано от bulgaro
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте,

според вас трябва ли лечителя или астролога да взима пари за своята дейност?

Или ясновидеца и нумеролога?

От една страна имаме Дарба и безкористно служене...

От друга музиката, художеството, литературата, науката - все са дарби.

Всичко е плод на нашите усилия.

Астрологията е много трудна наука например, изучването и коства много, много усилия.

Би ли могъл астролога да стане наистина такъв ако няма средствата и времето?

Какво ще кажете за астролозите по различни медии - телевизии, радио, вестници, школи?

Дали те популяризита тази велика наука и правят огромно добро на обществото или забогатяват и печелят неправомерно?

Пари задължително трябва да се вземат!Ясновидци,нумеролози,астролози и т.н. вършат в повечето случаи и работата на психотерапевти.Да не говорим колко време и средства са нужни за развитието на една дарба!Живеем в материален свят и не бива да пренебрегваме материалното.

Линк към коментар
Share on other sites

Има едно филмче "Разговори с Бога" и там ме впечатли следното: лектора и автор на книгата "Разговори с Бога" Ниил Донанд Уош пита публиката какво би станало ако и на духовните хора се плаща така както се плаща на футболиста :)) Той казва, че ние смятаме за нещо нормално да даваме на един футболист няколко милиона но за един духовн човек си мислим, че трябва да е мизерник, бездомник и т.н , защото това е дарба...

Линк към коментар
Share on other sites

Духовната енергия/умения не трябва да се използва безразборно за материални цели. Това разбира се преди всичко поставя въпроса кога трябва и кога не трябва да се използват. В повечето случаи съществува и друг вариант, а използването на духовна енергия/умения не е реално необходимо.

Линк към коментар
Share on other sites

Предполагам че влагаш някакво различно значение в думите „духовна енергия“ щом задаваш подобен въпрос, а и не съм съвсем сигурен, че разбирам правилно въпроса ти. Това, което имах предвид е, че ако човек се пореже, достатъчно е да се промие и превърже раната, въпреки че един духовен лечител би могъл да възстанови състоянието от преди нараняването мигновено.

Линк към коментар
Share on other sites

Toва е по-известно като жизнена енергия, биоенергия, фини енергии...

Не, Станимир, и аз разбирам по същия начин думата "духовен". Но не я противооставям на "материален".

Има много стъпалца между тези 2 крайности. Повечето хора се намират на някое от тях. Повечето постъпки - също.

Знам как става зарастването на примерната рана, е не чак съвсем без следа.

По-преди не знаех, но пък имах опит, че когато майката успокоява детето с раната, болката минава почти мигновено. Такава майка не знае технологията , но има задължителния компонент, без който и технологията не важи - Любовта.

Имам и друг опит - че когато в съзнанието ти има друго, може въобще да не усетиш раната, нито болката ...

Такива различни нива има в живота. А ако се опитаме да дадем някакъв стерилен пример за материално промиване на раната ... пак няма такова. Лекарят ще изпитва поне минимално състрадание. Ако изпитва безразличие, то е по-скоро духовност с обратен знак. Може да изпитва неприязън - поради расови или някакви др. различия / опитности - това също е духовност с обратен знак.

Бездуховен ... няма за мен такова нещо. То е смърт за душата и духа.

Отклоних се от темата.

Да попитаме тези, които смятат за възмутително да се плаща за някои от изброените в заглавието услуги:

1. Те какво биха се съгласили да направят без заплащане?

2. За какво по-ценно биха си дали парите?

Вероятно не сред постоянните посетители, но сред повечето хора ще срещнете такива, които си харчат парите за какви ли не щуротии. Предлагала съм им да направят дарение за нуждаещи се - като жест на благодарност към благосклонната съдба. :):) Няма да описвам погледите,

с които са ме удостоявали.Да са живи и здрави - всеки има право да прави собствените си грешки.

А иначе, и аз понякога се уморявам да поя прасенцата с кладенчова вода :)

Учителят е казал, че ако лекуваме, това е все едно да мием прасенцата. Те после пак ще идат и ще се отъркалят в локвата.( Съжалявам, че не мога да цитирам източник, но съм сигурна за произхода, защото много дълго търсих негово мнение по въпроса.) Той също така е казал, че дарбите трябва да се развиват и ползват.

Духовността под една или друга форма е винаги необходима там, където има дисхармония = липса на Любов. Фините енергии са перфектен преносител на тази всемирна Любов.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Духовната енергия/умения не трябва да се използва безразборно за материални цели. Това разбира се преди всичко поставя въпроса кога трябва и кога не трябва да се използват. В повечето случаи съществува и друг вариант, а използването на духовна енергия/умения не е реално необходимо.

По думите на Р. Щайнер - перефразирам, защото не се сещам за точната лекция, беше нещо от цикъла, изнесен през 1910г. - зад всичко проявяващо се в материалния свят стои нещо в духовния свят и обратно, процесите и явленията в духовния свят намират израз и в материалния свят.

Поради тази причина не мога да разбера написаното от Станимир.

Не мога да разбера и всички, които делят по странен за мен начин нещата на материални и духовни, дарбите и талантите на хората - също.

Значи таланта на добрия готвач е по-различен от таланта на лечителя; нещо повече той някак е по-ценен, защото на първия е нормално да платим, а на втория - не :o Защо? Ама лечителството било дарба, дар от Бога, даром било дадено и даром трябвало да се дава.

За мен тези обосновки се дължат по-скоро на някакво суеверие.

Дарбата на готвача от кого е? Как е била дадена - човекът може би е платил на Бог, за да се роди с дарба за добър готвач?! Ама готварството можело да се научи. Ами и лечителството може да се научи. Обаче както в готварството, така и в лечителството някои колкото и да се учат и колкото и практика да натрупат, ще си останат доста посредствени, а на други и без много учене просто отвътре си им идва.

Ето моята 14 годишна дъщеря от една година проявява желание да готви, не съм я учила, нито пък някой друг, справя се много добре, по-добре от мен в някои неща (единствено си личи, че не й достига опит). И какво в такъв случай? Значи този дарба Бог й я е дарил, не сме плащали да я научи някак. Следователно (по вашата логика) моята дъщеря е длъжна да готви без заплащане, да дарява на хората готварския си талант, защото той й е бил подарен?! Ами освен още утре да започне да готви някъде за без пари, и така цял живот, щото така е редно.

Смешно ви звучи, нали?

А защо тогава, без въобще да се замислите, обричате на такава съдба лечителя? Или астролога?

Линк към коментар
Share on other sites

А защо тогава, без въобще да се замислите, обричате на такава съдба лечителя? Или астролога?

Сега ми хрумна:

А може би точно за да няма ( или да са по-малко, да бъдат спъвани) лечители, астролози и други, за които е достъпно истинно и дълбоко познание. Просто на някои така им изнася.

Същата роля на пречка към истината играят и шарлатаните, които създават объркана представа за нещата. Но шарлатани има във всяка професия.

Линк към коментар
Share on other sites

Toва е по-известно като жизнена енергия, биоенергия, фини енергии...

Не, Станимир, и аз разбирам по същия начин думата "духовен". Но не я противооставям на "материален".

Не, под „духовен“ нямах предвид жизнената енергия, биоенергията, праната и др. Може би не трябваше да използвам съчетанието „духовна енергия“, което е подвеждащо. Всъщност, не става въпрос точно за енергия или може би пак енергия но от най-висшо естество. Духовното лечение разбирам това, което започва от причинното тяло на човека, а не от етерното, емоционалното или умственото. Разбира се въздействието върху по-финото тяло се отразява чувствително на по-грубото, докато обратното влияние е далеч по-слабо. Не знам защо реши, че противопоставям материалното на духовното. Все пак обаче правя разлика между двете, без при това да отричам общото им начало.

Линк към коментар
Share on other sites

Лично аз не виждам разлика между услугата, предлагана от психотерапевта или алтернативния лечител. Всеки един от тях се намесва пряко в живота, мислите, чувствата, намеренията, волята ни, съдбата ни и всичко, което му позволим. Единствената разлика е в предпочитанията на човека при кого да отиде (според собствената му нагласа, манталитет, предразсъдък или каквото и да е там).

И в двата случая това е пряко въздействие, което може както да помогне, така и да навреди.

Но, все пак е оказана услуга, която следва да се заплати. Би следвало тази услуга да се оказва разумно и да се заплаща разумно. Въпрос на морал на съответния терапевт.

От друга страна, всяко нещо в живота ни оказва влияние по един или друг начин и се намесва в съдбата ни. Често приятелите ни също играят ролята на терапевти и лечители в живота ни - непрофесионално. Често дори биваме манипулирани и от най-близките си. Въздействията (позитивни или негативни) - са навсякъде около нас. Наша е отговорността да се "пазим".

Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: Виждам, че преобладава схващането, че всяка лечителска услуга трябва да почива на едни и същи принципи. Това звучи логично, но все пак е факт, че много от най-големите духовни лечители от древността до днес или не са вземали пари, или са приемали само дарения. Може би тогава има изключения, но само за най-висшите случаи, защото ако под "духовни лечители" или "ясновидци" се размират само масовите сега случаи, явно е, че те не влизат в тази категория. Друго съображение - има някои интересни случаи, когато много изявени лечители или ясновидци губят способностите си или се случват с тях или техни близки големи нещастия, скоро след като коменсиализират практиката си. Това обикновено не става при каквито и да било други лечителски или консултантски услуги. Дали пък нещо не ни убягва - да не бързаме да подвеждаме всичко под един знаменател! :angel:
Линк към коментар
Share on other sites

Споделям мнението на Добромир, че не всичко е под общ знаменател.

Има огромна разлика между лечител и Духовен Учител.

Един Учител има лечителски способности и борави с тях по чист и разумен начин.

Но, лечителят рядко е и Учител, а обикновен човек, който живее като всички останали и просто има умението да усеща и разбира (къде повече, къде по-малко) нещата на по-висш план и така да бъде полезен на останалите.

Духовният Учител няма личен живот, а е отдаден на хората и работи за колективното съзнание. Поради тази причина - той има и последователи, които се грижат за неговото битово благополучие - като вид отплата за неговата саможертва.

Обаче, обикновеният лечител - има и обикновени делнични нужди, грижи и сам трябва да си осигурява оцеляването. Често такива хора се препитават единствено и само с това, което могат като "дарба" и нямат странична дейност.

Относно въпросът за загубата на способностите: това става, когато човек се отклони от разумният път и духовното си гледище по отношение на себе си, хората и света като цяло. И смятам, че става и с всяка една професия, когато човек допусне духовна, морална, физическа или психическа разруха на личността си.

Линк към коментар
Share on other sites

Духовният Учител няма личен живот, а е отдаден на хората и работи за колективното съзнание. Поради тази причина - той има и последователи, които се грижат за неговото битово благополучие - като вид отплата за неговата саможертва.

Обаче, обикновеният лечител - има и обикновени делнични нужди, грижи и сам трябва да си осигурява оцеляването. Често такива хора се препитават единствено и само с това, което могат като "дарба" и нямат странична дейност.

Относно въпросът за загубата на способностите: това става, когато човек се отклони от разумният път и духовното си гледище...

:thumbsup:

Aбсолютно. Затова до изясняване на ситуацията в обществото е добре лечителят да има и друга професия, осигуряваща насъщния.

А ситуацията ми изглежда динамична и променяща се бързо. Съвсем скоро, може би до няколко десетилетия по-фината сетивност и духовност ще са общопризнат фактор за мястото на личността в обществото,... ... приблизително както днес компютърната грамотност, макар че сравнението е доста недодялано :D . Засега няма как да се даде друго сравнение, защото почти цялата ценностна с-ма ни е още друга - от ниво слънчев сплит.

Станимир, не съм решила, по-скоро се учудих, че може би разделяш духовно от материално ... така изглежда в поста ти. Радвам се на уточнението. Темата е за лечители и т.н. Духовните Учители едва ли имат нужда от тема, пък и няма много компетентни да споделят по нея :)

Бих прочела с удоволствие нещо повече за лечение на причинното тяло, може би в друга тема.

Ще бъда благодарна, ако се отвори такава.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

"...И всичките изобретатели в съвременната цивилизация, които са се домогнали до някои окултни сили, в каквото и да е направления, тия изобретатели, според резултатите, които са произвели, за в бъдеще ги очаква голямо нещастие, едно такова петно ще се образува у тях. Тия изобретатели са забогатели, милиони са спечелили от изобретенията си. Да допуснем сега, че един алхимик е намерил закона за подмладяване живота на хората. Дойде един, който е живял развратен живот, той му даде 2–3 пъти от това средство и поднови организма му. Знаете ли каква ще бъде неговата отговорност?"

Тъмното петно в съзнанието. ООК 1923г.

Това поне мен ме накара да се замисля.

Линк към коментар
Share on other sites

"...И всичките изобретатели в съвременната цивилизация, които са се домогнали до някои окултни сили, в каквото и да е направления, тия изобретатели, според резултатите, които са произвели, за в бъдеще ги очаква голямо нещастие, едно такова петно ще се образува у тях. Тия изобретатели са забогатели, милиони са спечелили от изобретенията си. Да допуснем сега, че един алхимик е намерил закона за подмладяване живота на хората. Дойде един, който е живял развратен живот, той му даде 2–3 пъти от това средство и поднови организма му. Знаете ли каква ще бъде неговата отговорност?"

Тъмното петно в съзнанието. ООК 1923г.

Това поне мен ме накара да се замисля.

Май да конкретизираме - за трупане на милиони ли говорим, или за закона за вземането и даването.

По-виновен от развратника в примера е този, който задържа енергията, въплътена в парите, някъде в трезори. Обаче отключена, тази енергия може да спаси от глад много хора (да припомня майка Тереза и др.)

После - да продължим за развратника :) - кой твърди, че в следващите години той няма да претърпи развитие? Със същия успех можете да твърдите , че той и в следващото прераждане ще е развратник. Кой има првото и силата да промени това? После, един развратник винаги си взаимодейства с др. хора , за да се прояви в тази си светлина. Т.е. и в обществото има мъъъничко причина ( защото не харесвам думата "вина"), ако има кой да се поддава на триковете му.

И да припомня отново закона за вземането и даването - ако не издишаш, не можеш да вдишаш отново, ако не изпразниш хрансмилателния тракт, не можеш да приемаш храна, или се разболяваш, ако не се наспиш, не можеш да действаш през деня ... и т.н.

Е, който иска - да продължава само да приема... но при 2-3 последователни дълбоки вдишвания без издишване следва задушаване - всеки има право на избор. :)

В по-горен пост бях помолила да разсъждавате от другата гледна точка - на пациента / клиента.

Ако някой ви отърве от непоносима болка, ако някой ви даде насоки за живота, които да донесат добро на вас и семейството ви, ако някой продължи живота ви и успеете да отгледате децата си и да се порадвате на внуци въпреки злокобна диагноза...

... бихте ли си обърнали гърба без един жест на благодарност и да изсипете парите си в съседната кръчма или нещо подобно? Мисля, че познавам пишещите тук.

"Да допуснем сега, че един алхимик е намерил закона за подмладяване живота на хората. Дойде един, който е живял развратен живот, той му даде 2–3 пъти от това средство"

- да , има такова средство. Самият Учител Петър Дънов го е дал в книгите си. Но ползването му е свързано именно с духовна промяна, много труд върху себе си, промяна на целия начин на живот. И това е пак по Закона за вземането и даването. Така че ако наистина ( тук е показателна фразата "да допуснем" ) ... ако наистина някой може да бъде трайно подмладен, без да се промени като личност и характер в положителен аспект, някой друг трябва да плати за това - в случая - съответният учен с милионите. Това е именно тъмното петно - няма нищо загадъчно, мистично в него - има само природни закони - вземане и даване.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако някой ви отърве от непоносима болка, ако някой ви даде насоки за живота, които да донесат добро на вас и семейството ви, ако някой продължи живота ви и успеете да отгледате децата си и да се порадвате на внуци въпреки злокобна диагноза...

... бихте ли си обърнали гърба без един жест на благодарност и да изсипете парите си в съседната кръчма или нещо подобно? Мисля, че познавам пишещите тук.

:) Да, именно това и аз помислих, че се има предвид под казаното тук, че законът за вземане и даване продължава да важи и в тези случаи. Наистина, има и такива, които не се отблагодаряват; както има и лечители, за които най-голямата благодарност е след като се оправи човекът да продължава по верния път и сам да помага на другите... Но тук обикновено не става въпрос за плащане СЛЕД излекуването или реално установената помощ в живота, която по друг начин не е могла да бъде постигната. Става въпрос дали ПРЕДИ да се види има ли ефект или няма - тогава дали е все едно дали ще е платено, ако претенциите са големи. Защото лекарите и голяма част от лечителите по правило не могат да гарантират и не го правят, че тежък случай ще се оправи напълно и бързо. Някои лечители обаче го правят и именно заради тези гаранции вземат много пари. След като почти всеки му е казал на нуждаещия се, че не може да му гарантира голям ефект, ето че някой го гарантира - логи(но излежда да даде парите си на него, вместо на по-другите, макар че те почти винаги са по-искрени. А в повечето случаи тези гаранции се оказват един блъф - и тогава? В такива случаи, ако лечителят е сигурен, че прави неотменно чудеса, нека го докаже, като не взема поне предварително пари, после поне повечето ще му се отблагодарят, ако наистина чудото стане; а и пациентът да си има едно наум... знам, че отчаянието кара човек да е готов да даде всичко само заради едната искрица надежда, обаче често именно последната надежда се изпарява от ходене тук и там. Силно впечатление ми направи авторката на една от добрите книги по аюрведа - когато се разболяла от рак, тя незабавно продала всичките си финансови активи и си купила къщица сред природата, организирала с оставащите пари доставка на място на екочисти храни и билки, снабдила се с вдъхновяващи книги и музика и... просто останала 2-3 години там, без никакви комуникации с външния свят. Ако някой е изненадан, че се е оправила, аз бих бил сто пъти по-изненадан, ако е имало ефект тя да постъпи като повечето нас - да обикаля стресовите и замърсени места в града, да я режат и облъчват, да харчи за опити при всякакви всемагични обещавачи (де да преобладаваха специалистите, които учат как човек да си помогне сам...), да мисли за близките си и за всякакви незавършени дела... Това е щяшо да я довърши най-вероятно за същия срок, за който се е оправила. :whistling:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Четох, че в древен Китай на докторите (лечителите) се е плащало за да поддържат пациентите си здрави и ако те се разболеят тогава лечението е безплатно, т.е. грижите са били основно профилактика – на всички нива. Как ви се струва тази идея?

Линк към коментар
Share on other sites

Няколко идейки и от мен:

* Да!!! В древен Китай ако се разболееш не плащаш на личния лекар, защото не е усетил отрано идващата болест или съобразно сезона не ти е сменил диетата и вида чай.

* Ще се постарая да намеря една книга с цитати на Сатя Сай Баба, в която той изрично изрежда за какво да не се вземат пари, а само доброволни дарения - там бяха наистина и лечение, музика, пеене, писане на книги, астрология, гледане.... Те са Божие вдъхновение, фини енергии, дадени да се дават акто майчината любов.

Явно си има фини енергийни механизми, които ние не можем да видим.

* Да! Парите са необходими в нашия свят. Но може би човек трябва да има и друга основна професия.

* Ако човек е учил астрология - сигурно ще иска да му се плаща. Но ако има интуиция и талант - не иска. Познавам такива хора! Те знаят на кой какво да кажат и имат избор да не правят на някой хороскоп. Иначе астролозите може да станат и психотерапевти и да казват само положителни неща, за да се харесат на клиентите.

* Една позната преди правеше масажи и намествания - имаха супер ефект. После видях как се скапа и се отказа. Питах я защо, какво е станало. Тя ми каза, че първо много чисто е искала да помогне на хората. Казва молитва, прави масаж - някой оздравяват, други се влошават. И в желанието да помогне - тя самата им е поемала тежките енергии, разболяла се е лошо. И за това се е отказала. Пари е вземала само дарения.

По странни стечения на обстоятелствата (поради сериозни проблеми) се е запознала с един голям йога учител, известен лечител, който тогава е бил в йога център в Европа на гости. Той й е казал, че за духовно лечение не се приемат пари. Дори дарения да получиш - трябва да го дадеш за благотворителност!!!!

Само така се запазвала чиста енергийната връзка. Иначе егото, алчноста, суетата, или духовното его лесно замърсяват канала.

Ако си лекар, или хомеопат може да вземаш само нормалната такса. И да знаеш, че не ти лекуваш, а Бог. А това съвсем не гарантира оздравяване - понякога хорските навици само изчерпват и замърсяват душите - и духът решава да си отлети...

* Н.С. Лазарев бе писал, че винаги трябва да има вземане и даване. Той самият е помагал и на бедни хора, които искрено искат да се променят . И е приемал, че дори и една силна благодарност от сърце, благословия, молитва за здравето му пак за вид даване. Или е казвал да му платят когато имат пари, или да дадат благотворителност на други. Ето сега в руските торенти има негови семинари - той само леко предупреждава да не си правят хората кармични проблеми и съветва, ако не платят на него, то поне да пожертват нещо за благотворителност.

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

Я да видя сега, дали правилно съм разбрал горепишещите?

И аз имам няколко идейки....

Значи, ако се махне многословието, остава формулата:

"Дайте нещо за нищо!"

То това май и в Рая го няма!?

Ако все пак по някакъв начин успеете да излъжете Господ....

Моля, пишете ме първи в списъка да получа нещо, пък ще имате да вземате нищо /лечителите имам впредвид/ ... :thumbsup2: ... е, ако не стане да съм 1-ви, хайде поне 2-ри или 3-ти. Да не издребнявам, нали .. :thumbsup1::3d_087:

ПП:

И да не пропусна, който лекува безплатно, да ми се обади на GSM-a. Така де, като ще е безплатно, защо да давам пари и за тел. разговор - къде , кога, как ще ме излекува.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...