Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За заплащането ... при лечители, астролози, ясновидци


Ради

Recommended Posts

Ян, в десятката си (буквално и преносно!) :3d_065:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 237
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ян, имаш прекрасно чувство за хумор.

Но вярвам, че си разбрал разликите.

Ако човек лекува/консултира - нека си сложи цената. И да се поеме (той, децата и семейството му) отговорноста за думите и делата.

Ако е силно вярващ - Бог лекува и цена за тази помощ няма.

Добре, че Христос не е вземал такси за лечение и разговори/консултации/предсказания с него.

А ако П.Дънов бе сложил такса за посещение на беседите му???

Линк към коментар
Share on other sites

Wiki3, не е точно така.

Бог лекува, но защо така много често чрез някой, а не директно - замисляла ли си се?

Бог прави и много други неща - пак чрез някой от нас, хората. И кой знае защо за тези други неща няма чудене и дискусии ама да дадем ли нещо в замяна, да не дадем ли, ама ще си загуби ли даващия дарбата си, ако рече да вземе нещо насреща, няма ли да я загуби ...

А иначе:

- Христос не е имал за цел нито да лекува, нито да предсказва. Това, че го е направил няколко пъти ... то по-скоро е било ... как да кажа - между другото.

- Учителят също не е имал предвид да консултира хора, че да си сложи цена за беседите.

Пък и защо да сравняваме един скромен астролог с Христос или Учителя?! :o Той (горкия астролог, или хомеопат, или какъвто и да е) няма такава мисия, как въобще ви идва на ум, то няма никаква база за сравнение ...

Ще постна отново това от Чебурашка:

Има огромна разлика между лечител и Духовен Учител.

Един Учител има лечителски способности и борави с тях по чист и разумен начин.

Но, лечителят рядко е и Учител, а обикновен човек, който живее като всички останали и просто има умението да усеща и разбира (къде повече, къде по-малко) нещата на по-висш план и така да бъде полезен на останалите.

Духовният Учител няма личен живот, а е отдаден на хората и работи за колективното съзнание. Поради тази причина - той има и последователи, които се грижат за неговото битово благополучие - като вид отплата за неговата саможертва.

Обаче, обикновеният лечител - има и обикновени делнични нужди, грижи и сам трябва да си осигурява оцеляването. Често такива хора се препитават единствено и само с това, което могат като "дарба" и нямат странична дейност.

Относно въпросът за загубата на способностите: това става, когато човек се отклони от разумният път и духовното си гледище по отношение на себе си, хората и света като цяло. И смятам, че става и с всяка една професия, когато човек допусне духовна, морална, физическа или психическа разруха на личността си.

И това от късметче:

Да попитаме тези, които смятат за възмутително да се плаща за някои от изброените в заглавието услуги:

1. Те какво биха се съгласили да направят без заплащане?

2. За какво по-ценно биха си дали парите?

Пък дано се отърсим от суеверията и промиване на мозъци...

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за похвалите! :thumbsup2:

Рядко ги получавам и високи ги ценя.

Христос-сърцевидеца, е знаел, че си "отива" /нека правим разлика между Иисус и Христос/. Там, на Онзи свят при Христос няма пари. На този "номер" вече съм се хващал. Къде, кога и как, друга тема.

"Божието- Богу, Кесаревото - Кесарю". Май така бил казал Иисус Христос според Евангелието?

Да, при Бога е "безплатно" - е тогава който иска ... ми да отиде при Бога, да си го вземе "безплатното" лечение. Какво търси при човека-Лечител ??? Нека Лечителят сам си определя какъв му е труда и колко му струва.

Петър Дънов си отговаря за себе си сам, не съм му говорител и тълкувател. Ми питайте го.

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Май стана дискусия?! А няма защо.

Според мен лично: Всеки е прав за себе си. Аз никой не обвинявам. Всеки си е отоворен за себе си. Границата е тънка.

И наистина не мога да си представя П.Дънов да иска такса за посещение на беседите му - там всеки е получавал съвет, всеки е имал чувството, че на него говорят.

Или за това, че им свири с цигулка. А за това се иска много учене и практика, нали?

Ами, че той друго не работи. А на колко хора е помогнал...

А ако тези, които опазиха беседите по време на соц. репресиите искат пари за това?

А ако стенографките са искали високи заплати, за да записват?

А ако админите на този Портал искат задължително пари при влизане и регистрация?

Да, Бог помага чрез хората. Но и приятел в нужда се познава, нали?

Да, човек има нужда от пари. Но къде е фината граница между нужди и излишество,

между ползване на дарбите и парадиране с тях и печалбарство.

За това става дума - много голяма отговорност има и всеки сам си я носи.

А дали сте се замисляли колко духовни са духовните хора?

Или само четат и цитират, за да си запълват времето?

Това да правят нещо без пари е голям тест за егото на всеки!!!

Била съм супер изтощена, не е имало кой да ми помогне с бебетата - и духовни хора с много високи доходи и свободно време са ми искали пари за да ги гледа, критикувайки ме колко съм се изнервила и колко зле изглеждам. И аз пък тях не ги исках!

Една позната - скромна и безработна - тя се смили над мен. А аз даже нямах смелост да й искам услуга - ние сме финансово зле, тя още повече! И тя сама ми се обади, предложи помощ, и аз чак после й платих - с огромно удоволствие!!!! Ето това е Сърце. Сега при нужда все на нея се обаждам!

А колко да платя на тази приятелка, която дойде от далече и ми готвеше и чистеше, гледаше ми децата - а бе в отпуска! Да е жива и здрава!!!

Познавам прекрасни астролози, които консултират кой любовник да се избере, кой лесно се манипулира в бизнеса - и то за добри пари. И винаги има опасност човек да се изкористи - това е проблемът.

Каквото правят - то си е за тяхната съвест!!!

Някъде Учителят бе казал - понякога една дарба е изработена много животи, а понякога е кредит от небето - да види как човек ще я използва.

Какво правя аз безплатно ли?

Много неща - на много хора съм помагала чрез рехабилитация, давала съм уроци и обяснения;

подарявала съм книги, когато не могат да си ги купят;

превеждала съм безброй статии, помагала съм дори на хора, които не познавам;

да давам храна на гладните ромчета - това даже не го включвам;

давала съм много дрехи и детски храни за благотворителност;

чистя като лудите детските площадки и за моите и за чуждите деца.

Садила съм много дръвчета, вкл. залесяване след пожари,

чистила съм и плевила в градинката с розите...

Да продължавам ли?

А тези, който винаги искат пари - те колко дават например като дарение за безплатните концерти по музика на Учителя?

Аз казах, каквото исках да споделя. Всеки сам си е отговорен за себе си.

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

Когато Духовният човек прави някакво дарение, не го огласява публично, а го прави скришно.

Когато го прави явно, слага цена.

Бог вижда и едното и другото. Вижда скритото и въздава явно.

:thumbsup2:

За другото ... питайте Лукавия. Не знам неговото мнение...

Линк към коментар
Share on other sites

Viki3,

Много ми допадат мненията ти.

Обаче за българското , а и за повечето общества, ти си бяла лястовица. Ако някой се посвети изцяло на езотерична наука и очаква милостта на хората, ще си умре от глад, защото такива като теб са малко, а освен това и са чисти духовно, та рядко биха им се наложили услуги от този вид. Те си вървят през живота, водени директно и правилно от своята Висша душа.

Не е ли по-добре взаимоотношенията да са ясни?

Личен опит:

Придружих моя позната при една лечителка, която " не взема пари", до нея има купичка и хората слагат около 2 до 5 лв. Те минават покрай нея като в музей, къщата е отворена за всички, има много рисувани от нея картини, всеки може да постои и да почерпи енергия от картините. Аз разгледах накратко, но нямах оплаквания и тръгнах да си излизам. Тя ме погледна малко накриво, затова реших да ползвам една друга услуга - да си купя един продукт от нея, за да не я оставя с празни ръце.

Може да започнете да критикувате жената. Факт е обаче , че много хора се изреждат при нея - кой наистина излекуван, кой да заглуши безнадеждността - не знам. Но по някакъв начин хората чувстват нужда да идат там.

Така че - дали е по-добре да си сложи ценоразпис или да изпраща хората с укорителен поглед?

Линк към коментар
Share on other sites

Всеки е свободен да прави с живота и кармата си каквото иска. Но едно духовно лечение колкото по-близо извира от "сърцето", толкова на лечителя му е по-трудно да взема за него пари. Каква молитва може да бъде платената молитва? И т.н.

А днес попаднах на много интересно упражнение:

"Когато окултният ученик заболее, той не трябва да прибягва до лекар. – Защо? – Защото тази болест му е дадена като задача за разрешаване, в която да приложи своя ум и своето сърце. За да се излекува, ученикът трябва да приложи следната формула: Л2М4Р5. Тази формула подразбира, че той трябва да вземе две части любов, четири части милосърдие и пет части разумност, да ги смеси заедно и да образува от тях разтвор, с който да се лекува. Сместа ще направите по следния начин: ще вземете един чист стъклен съд и ще налеете в него половин килограм чиста вода. След това ще потопите във водата трите си пръста – палец, показалец и среден, ще ги държите 10 секунди и ще вложите в нея две части от Любовта. След известно време ще потопите четирите си пръста във водата, ще ги държите 15 секунди и ще вложите четири части от милосърдието. Най-после, ще потопите и петте пръста във водата, ще ги държите 20 секунди и ще вложите пет части от разумността. Като приготвите тази рецепта, благодарете на Бога, че ви е дадена, за да се ползвате от нея. Щом сте неразположени духом или страдате от някаква болест, взимайте от тази вода по три пъти на ден – сутрин, на обяд и вечер, по една супена лъжица. Като правите този опит, никой не трябва да ви вижда, особено външни хора."

"Божествена светлина" ООК 1928г.

Линк към коментар
Share on other sites

Viki3, благодаря ти за този пост-202

Но и късметчето е права. Ако наистина човек е готов ей така, без пари да прави нещата, супер. Но ако вътре остава горчилка, разочарование и обида по-добре да има ценоразпис.

Идва време, когато парите няма да са нужни и просто ще даваме Любов. Но там всички ще сме с това мислене и никой, на никого няма да се сърди. :wub: Тук и сега ще държим тази мисъл, пък ще живеем, както може. Бог помага на чистите.

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

... Тя ме погледна малко накриво, затова реших да ползвам една друга услуга - да си купя един продукт от нея, за да не я оставя с празни ръце.

Е това малко на рекет ми прилича :) .

И какво точно излъчване трябва да очакваме от картините на такъв човек?

Най-важна е безкористността на лечителя. Трудно е да знаеш, че ще вземеш пари и да останеш безкористен. По-лесно е въобще да не ги вземеш. А приемането на заплащане и подаръци от друга страна създава връзки. Ако нямаш нужда от това, което ти се дава, по-добре е да не го вземеш. Но и тука трябва да внимаваш да не обидиш този, който ти дава, така че може и да вземеш предложеното само заради това. Тъй или иначе повечето лечители не са безкористни. От духовна гледна точка тяхното лечение няма голяма стойност, но пък и парите също...

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Tук е моментът да внесем яснота - как духовните хора осигуряват физическото си съществуване.

Християнските манастири разполагат със земи и свещоливници ( ;) ).

Част от източните монаси се препитават от подаяния, но там културата е друга.

Чела съм доста за Учителя Дънов, но никъде в прав текст не намерих нещо за физическото осигуряване на неговия бит.

Знам, че запознатите в детайли с биографията му ще могат да помогнат.

Хайде да изброим всички известни начини, за да видим какви са вариантите за физическото съществуване на такива хора, ако решат да нямат друга професия, защото съвместяването на две е трудно и често неефективно.

Линк към коментар
Share on other sites

Tук е моментът да внесем яснота - как духовните хора осигуряват физическото си съществуване.

Християнските манастири разполагат със земи и свещоливници ( ;) ).

Част от източните монаси се препитават от подаяния, но там културата е друга.

Чела съм доста за Учителя Дънов, но никъде в прав текст не намерих нещо за физическото осигуряване на неговия бит.

Знам, че запознатите в детайли с биографията му ще могат да помогнат.

Хайде да изброим всички известни начини, за да видим какви са вариантите за физическото съществуване на такива хора, ако решат да нямат друга професия, защото съвместяването на две е трудно и често неефективно.

Ами например някои стават чистачки! И по осем часа прилагат формули от рода: както чистя този коридор, така Господ да изчисти сърцата и умовете на хората.

Линк към коментар
Share on other sites

Думите ми бяха сериозни и безпристрастни.

Чистачката има 8ч.раб.ден, за да й стигат парите, още 1 - 2 часа за молитви и гимнастика, 30 мин. за социални контакти ... 30 мин. за домакински дейности и 8 ч. сън - остава един час, за да ползва способностите си.

И никакво време за развитие и усъвършенстване, което се подразбира при астрологията например.

Доколкото помня, Ванга в по-младите си години е поддържала перфектно домакинство и двор с кокошки... имаше ли друго? А в по-късните е била изцяло на разположение на хората.

Макар че споменатите от мен личности са на висота, за която тук не става въпрос.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Късметче, нима си мислиш ,че аз си правя някакъв майтап?! И най-обикновената работа може да се превърне в духовно преживяване. А един астролог няма ли и дълбоки духовни преживявания, си остава посредствен, книжен, астролог.

Линк към коментар
Share on other sites

Преживяването е хубаво нещо, както и самоусъвършенстването, Браман.

Аз говоря за реална полза за други хора. Ако един час работа е оптимално ползване на каквито и да било способности, темата е приключена.

... Тя ме погледна малко накриво, затова реших да ползвам една друга услуга - да си купя един продукт от нея, за да не я оставя с празни ръце.

Е това малко на рекет ми прилича :) .

И какво точно излъчване трябва да очакваме от картините на такъв човек?

Най-важна е безкористността на лечителя.

Станимир, хубаво е да говорим за вероятности , теории ... аз затова дадох реален пример. Можем да си пожелаваме тази или друга жена да е по-такава и по-онакава ... Важното е, че тя Е, каквато е. Хората отиват все пак доброволно при нея, значи имат нужда от нея. Би загубила популярност, ако нямаше някакъв ефект присъствието й там. Предполагам, че и тя самата би получавала повече пари в някаква друга професия. И нейният избор е доброволен. Не смятам да съдя. Въпросът е как да се постъпи с наличните реалности.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Браман, благодаря за ценните цитати!!! :thumbsup:

Аз чак сега прочетох част от цялата тема. Замислих се. Хората на кръстопът имат нужда от такива услуги. А аз съм си имала приятели, които са ми били и психолози, и астролози, и лечители. Те на мен, аз на тях (китайска медицина).

Сигурно и другите имат нужда от такива приятели. Нека ги намерят!

Но тук е голямата отговорност - при кой да отидат.

И още едно мнение - цитати от Н.С. Лазарев

(автор на "Диагностика на кармата" 1-12 част, "Човекът на бъдещето" - има много негови книги, интервюта, лекции, семинари в руските торенти)

-Сергей Николаевич, много трудно се попада при вас на среща, а и таксите са много високи.

- Да, разбирам подтекста Ви. Но и не е нужно да идва човек при мен. Аз споделям изследванията си по много начини. Семинарите ми са като разширен прием. Има сравнително евтини ДВД-та и касети. А книгите ми са сред най-евтините на пазара. Т.е. аз разбирам икономическата обстановка и изследванията ми са достъпни за всички. Дори човек пари да няма - ще заеме книга от познати и пак ще прочете, ако иска.

- Как се отнасяте до посещенията на гадатели, астролози, карти таро, лечители и др.?

- Понякога човек има нужда от помощ, дори от спешна помощ.

И тогава е много отговорно при кой ще отиде, защото той отвяря фините си полета за тези хора и те сериозно може да му навредят.

Много често гадателите и астролозите изземват ролите на психотерапевтите - и говорят само положителни неща, за да се харесат на клиентите си и пак да дойдат. Те привикват пациентите си - създават зависимост - в труден момент да се иде при гадател, да се прочетат звездите, а не човек сам да се опита да чуе вътрешния си глас и сам да поеме отговорност за живота си.

- Но нима е лошо да си позитивен?

- Не, не е, стига да развиваш себе си, да преодоляваш слабостите си, да проявяваш любов и добродетели.

Западната терапия иска да е позитивна - човек да обича болестите си - и те остават при него. Ами нали ги приема и обича => значи няма нужда да се излекува!

Самите психолози си имат виц:

"-Как си, Джон, след 1 година психотерапия преодоля ли това, че си подмокряш гащите?

- Не, за щастие не! Аз вече се гордея с това! Аз съм уникален и неповторим."

- А какво мислите за лечителите?

- От 20 години наблюдавам колко много талантливи лечители се появяват, (наред с още повечето шарлатани). Но те за 3-5-7 години се изчерпват. Запитвали ли сте се защо много от тях се разболяват от рак, нямат деца, или децата им са болни. В желанието си да помогнат безкористно или заради парите, те поемат болестите на хората и силите им свършват.

Дори феномен като Джуна така силно пострада. Тя самата е знаела за евентуалната гибел на сина си, опитала се е да я предотврати, но така и не можа. И след този злополучен инцидент тя се затвори и никого не приема. Помислете над това.

При мен идват много хора "излекувани от едно", но скоро друго се е разболяло по-зле. МНого често тези лечители само прехвърлят енергия от един орган (канал) на друг. Настъпва временно подобрение, човек продължава с вредните си привички и нещата рязко се влошават.

А по-добрите екстрасенси наистина лекуват човека, но пък прехвърлят замърсяванията към съпругаа, децата, или бъдните поколения.

Все пак една фамилия на фин енергиен план е едно цяло. И човек, ако с бизнес например реши да забогатее- добре, ще успее. Но енергийно ще обезточи потомците си = те може да са болнави, да станат хомосексуалисти поради липса на енергия и висок егоизъм, или даже да не се появят. Така или иначе виждам все повече угасващи родове.

Подчертавам - много е отговорно при кой ще отидете. Човек често иска помощ, защото го мързи или не иска да поеме по пътя на личната отговорност и преодоляване на нездравословните си физически и психически навици.

Промяната е трудна и боли. Но без нея истинско оздравяване няма.

Аз много пъти съм казал - не аз лекувам , аз само напомням за нуждата от Бог и любов, прошка. Човек сам преосмисля и променя живота и отношенията си, сам е отговорен за това.

Именно затова при мен има много излекувани хора в последен стадии на рак.

А други - с леки болести или начална фаза на рак скоропостижно си отиват.

Моята информация е силна и тя ускорява процесите в хората. Които има истински стремление и покаяние - оздравява.

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

Струва си да помислим върху един факт - на любими хора ние не продаваме, а даряваме!

Линк към коментар
Share on other sites

... Тя ме погледна малко накриво, затова реших да ползвам една друга услуга - да си купя един продукт от нея, за да не я оставя с празни ръце.

Е това малко на рекет ми прилича :) .

И какво точно излъчване трябва да очакваме от картините на такъв човек?

Най-важна е безкористността на лечителя. Трудно е да знаеш, че ще вземеш пари и да останеш безкористен. По-лесно е въобще да не ги вземеш. А приемането на заплащане и подаръци от друга страна създава връзки. Ако нямаш нужда от това, което ти се дава, по-добре е да не го вземеш. Но и тука трябва да внимаваш да не обидиш този, който ти дава, така че може и да вземеш предложеното само заради това. Тъй или иначе повечето лечители не са безкористни. От духовна гледна точка тяхното лечение няма голяма стойност, но пък и парите също...

Eх, като започнете с някакви високи до небесата изисквания към такива хора :rolleyes:

Защо не разберете, че и те са хора, а не ангелчета с крилца?! Значи тази жена няма право дори да погледне накриво? И веднага я набеждаваме за такава и онаква. Вие самите, все духовни хора, пишещи тук, никога и никого ли не сте погледнали накриво?

Ето и braman в същата насока се е изказал, и Viki3 ...

Замислете се, моля ви.

От една страна привеждате доводи, по принцип верни, но ... нямащи нищо общо с това, за което говорим тук.

braman - да, окултния ученик би трябвало сам да се поддържа в храмония и да се лекува; но отговори ми: Колко хора според теб са окултни ученици? Ти самия ученик ли си, ами твоите роднини и приятели? Какво да прави огромного мнозинство, които не са окултни ученици?

Viki3, късметлийка си, че си имала такива приятели. И сама казваш - те на мен, а аз на тях китайска медицина. Ами ако не можеше да им се отплатиш с кит. медицина, а някои от тези приятели ти помогне действително много съществено, нямаше ли да ти се прииска, макар че е приятел, да го изненадаш и същевременно да изразиш признателността си и благодарността си към него с някакъв мил подарък? И как щеше да се почувстваш, ако той ти отговори - вземай си обратно подаръка, защото заради теб ше си загубя дарбата или защото заради теб ще ми пострада детето?!

А ако нямаше такива приятели? Към кой щеше да се обърнеш за помощ? И щеше ли да искаш да се отблагодариш по някакъв начин за помощта, дори и да не ти искат нищо, дори и да не те поглеждат накриво?

Казваш - намерете си такива приятели? Ами ако си на зор и нямаш такива приятели - тогава? И въобще реалистично ли ти се струва всеки от нас да върви в комплект с приятели: астролог, лечител, ...?

Що ли ми се струва, че много от пишещите са от другата страна на "барикадата" и въобще си нямат представа от житието-битието на един човек с такава по-нестандартна "професия".

А това за загубата на способности, за случващите се нещастия на лечителя или семейството му :rolleyes: - думи нямам!

Добре, на други семейства не се ли случват нещастия? Обаче някак тях не ги забелязваме, не им даваме такива обяснения. Защо? Аз лично (може би заради асц. ми Дева) много забелязвам подробностите и ги помня, анализирам, съпоставям ... От собствени наблюдения мога да потвърдя това, което каза Чебурашка:

Относно въпросът за загубата на способностите: това става, когато човек се отклони от разумният път и духовното си гледище по отношение на себе си, хората и света като цяло. И смятам, че става и с всяка една професия, когато човек допусне духовна, морална, физическа или психическа разруха на личността си.

Да, това се случва - на художници, музиканти, артисти; на инженери, архитекти, бизнесмени; и въобще на всякакви хора! Какъвто и да е човекът, ако много сгази лука, нещастията не закъсняват. И за самия човек, и понякога и за семейството му!

Та в случая това се опитвам да подчертая - НЯМА РАЗЛИКА!

И не разбирам, защо занимаващите се с по-нестандартни неща са нарочени като по-склонни да се поддадат на користолюбие и др.п. Може би поради нашумелите шарлатани, които и по принцип владеят много по-добре рекламата и маркетинга от истинските.

Но, мили хора, шарлатани и измамници има във всяка професия!

Въпросът е да ги различаваме. Единствено по този въпрос бих се съгласила, че при хората, които предлагат нестандартни услуги за средностатистическия гражданин е малко по-трудно да прецени услуга с какво качество получава. Но и тук (макар че не е много правилно) може да се ползва оценката по резултатите или препоръките от наши близки.

П.П. И още нещо, което късметче се опита да обясни, но пак остана като глас в пустиня. Вие опитвали ли сте да бъдете 8 или повече часа на работа, да имате семейство, деца, да се стараете да усъвършенствате себе си, да отделяте време за четене, медитации и т.н. и същевременно да успявате пълноценно да помагате на хора, които са се обърнали към вас за помощ?

Разберете - това е сериозно!!!

Това не е хоби или развлечение - ако мога, ако ми се прииска, ако не съм изморена ...

Човек обикновено идва при вас когато е в нужда, трябва му помощ, сега и веднага, сериозна помощ, която изисква време и сили!

Примерно случило се е да имам време, дала съм някаква консултация, ей така, инцидентно. Човекът от една страна доволен, но от друга решава, че може да разчита на мен. Минава време и се обръща към мен в кризисен за него момент. Без въобще да подозира, че аз съм претоварена, преуморена, именно за да храня себе си и децата си и да не искам отплата за услугите си. Как да му помогна? И въобще какво да направя? Да му кажа, я, чакай малко, ще устискаш, нищо че си на зор, когато мога - тогава ... И това не за да се правя на интересна, ами просто защото аз самата не съм в нужната кондиция, за да му помогна.

Разберете, несериозно е така! Безотговорно е направо!

А именно така ви се иска да бъде.

Защо???

Аз съм решила въпроса за себе си. Просто не правя това, което бих могла да правя. Защото се получава именно това, което съм описала. Работя си съвсем друго нещо, за което не е срамно да се получват пари, нито пък ще ме упрекват, когато някога някой го погледна накриво.

Сигурно има и много други като мен.

Жалко!

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Eх, като започнете с някакви високи до небесата изисквания към такива хора :rolleyes:

Защо не разберете, че и те са хора, а не ангелчета с крилца?! Значи тази жена няма право дори да погледне накриво? И веднага я набеждаваме за такава и онаква. Вие самите, все духовни хора, пишещи тук, никога и никого ли не сте погледнали накриво?

Аз от никого нищо не изисквам. Посочвам нещата така, както ги виждам, а хората сами могат да бъдат по-взискателни към себе си ако желаят. Не държа никой да се променя, но ако някой е решил да го направи е добре да има по-ясна представа към какво се стреми. Затова и споделям моето виждане за това, какъв следва да бъде един духовен лечител, но нищо не налагам.

... Важното е, че тя Е, каквато е. Хората отиват все пак доброволно при нея, значи имат нужда от нея. Би загубила популярност, ако нямаше някакъв ефект присъствието й там.

В някои случаи е така, но в други... Хората ходят на театър, на кино, в казина, в дискотеки, на рок концерти, на изложби, на боксови мачове, на митинги, в музеи и други. Но всички тези неща не са еднакви. Ползите при някои са реални, при други – съмнителни, при трети – съвсем илюзорни. Все става въпрос за популярност и личен избор. При ходенето на лечител (нямам предвид конкретния случай) нещата с ползата са идентични. Да, има личен избор, човек изпитва някаква потребност да отиде при въпросния лечител, но ползата може да бъде реална, може и да бъде илюзорна (т.е. човекът само да си мисли, че има полза).

Линк към коментар
Share on other sites

Станимир, в този форум се говори достатъчно за силата на мисълта : "само си мисли" също е полза.

Viki3 :thumbsup: за цитатите на Лазарев.

Друг аспект на темата:

Със самото си появяване безплатният лечител предлага вече 2 варианта на болния:

1. Официална медицина, платена, с чакане по коридори, препращане, болезнени манипулации, дълъг срок на лечение, с платени лекарства със странични ефекти в/у др. органи.

2. Своя метод, безплатен, може от къщи, веднага, безболезнено или дори с приятни усещания ( зависи орт сетивността на пациента), често - по-бързо облекчение, няма др. лекарства за пиене, спазване на схеми ..., почти винаги има оздравителен ефект и в/у др. органи и с-ми.

Е, ясно кое ще избере.

На това не му ли се казва изкушение?

И още - нелоялна конкуренция.

Защото с втория метод точно днес една моя мнооого добра позната ;) подля вода на хомеопатите.

Линк към коментар
Share on other sites

Eх, като започнете с някакви високи до небесата изисквания към такива хора :rolleyes:

Защо не разберете, че и те са хора, а не ангелчета с крилца?! Значи тази жена няма право дори да погледне накриво? И веднага я набеждаваме за такава и онаква. Вие самите, все духовни хора, пишещи тук, никога и никого ли не сте погледнали накриво?

Аз от никого нищо не изисквам. Посочвам нещата така, както ги виждам, а хората сами могат да бъдат по-взискателни към себе си ако желаят. Не държа никой да се променя, но ако някой е решил да го направи е добре да има по-ясна представа към какво се стреми. Затова и споделям моето виждане за това, какъв следва да бъде един духовен лечител, но нищо не налагам.

...

Да, така е, не изискваш, не налагаш ...

Но на практика веднага се хвана за тази дребна подробност, изтъкна я, тръгна да правиш генерални изводи (каква е по принцип тази жена и картините й).

Аз не я познавам и не я защитавам. Може да е всякаква. Но след като се тълпят при нея много хора, има голяма вероятност да не е толкова зле като излъчване. И мога да я разбера. Тя е човек. Просто не може да е толкова "желязна", колкото на теб ти се струва, че "следва да бъде".

Линк към коментар
Share on other sites

каква е по принцип тази жена.

Аз не я познавам и не я защитавам. Може да е всякаква. Но след като се тълпят при нея много хора, има голяма вероятност да не е толкова зле като излъчване. И мога да я разбера. Тя е човек. Просто не може да е толкова "желязна"....

Да, в този смисъл и аз дадох примера.

Съществуваща реалност и как тя функционира.

Поне преди време. Дали още е там - ако се сетя, ще питам. Сега се тиражират много книги и методи за самолечение, може да не е вече актуална.

Линк към коментар
Share on other sites

Работата на лечителя е денонощна и много себеотдаваща. Няма по-сериозен труд от този, няма аналог с никоя друга професия по отговорност и човешко изтощение. Жалко, че Диана Илиева и много други като нас не правят това, което могат а работят нещо друго за да живеят. Скоро коментирах този въпрос с една английска лечителка , споделих препятствията ми по основната ми работа в България, тя беше сериозно учудена, че правя нещо толкова различно от това което мога. Тъй като основната ми работа е пак помагаща, тя ми каза ,че ти иначе можеш много повече да помагаш ...

късметче, има много книги за самолечения но когато не могат да се извадят основните неща, есенцията от тях се получава блокаж от информация и незнаене какво да се прави :)) такива случаи бол из форумите за самолечения и алтернативни методи.

Линк към коментар
Share on other sites

Далече съм от идеята, че лечителите са светци на фотосинтеза и не им трябват пари.

И именно затова много от тях решават да завършат и получат диплома за масаж, психология, хомеопатия, ароматерапия или нещо подобно.

И така имат законова защита, права, осигуровки!

А по света лечителите са добре регламентирани.

Диана, и на мен са ми казвали, че имам определени таланти, с които помагам. Боли ме, но не се занимавам с това. Един ден - не се знае!

Законът за вземането и даването е универсален.

Аз не искам да го заобикалям и да се изхитрям. Просто казвам, че е много отговорно и да лекуваш, и да идеш при лечител. Случай всякакви! Аз само споделям различни гледни точки. Нищо лично.

:3d_043::3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

Работата на лечителя е денонощна и много себеотдаваща. Няма по-сериозен труд от този, няма аналог с никоя друга професия по отговорност и човешко изтощение.

Искам да фокусирам мисълта си по тези думи по-горе.

Ако един Лечител лекуващ с Духовна енергия, е пратен от Бога, то Бог най-вероятно му е оказал какво да прави и как да го прави. Кой, как и защо да лекува и дали, и с колко лекуваният да се отблагодари. Защото истинският Духовен Лечител взима болестите на другите върху собствения си гръб, когато приеме да ги лекува и отдава от собственната си жизнена енергия. А умението да се справиш с чуждите грехове, демони и чуждата карма ... ооо...о това няма цена. Това е безценно. Няма цена с която да се плати похарченото право на здрав живот.

Следователно всички непознаващи материята коментатори само си приказват.

Следователно правят сметка на чужди способности и дарби.

Защото например:

... Лекарят д-р Х,У,Z,... ще си завърти ключа на лекарският кабинета и хайде при семейството, на почивка, море, планина, чужбина. Всеки може да си ги добави професиите които не съм споменал, а те най-вероятно са достатъчно много.

Обаче един Духовен Лечител няма как да ..."врътне ключето" на кабинета. Пък на който не му харесват изискванията на Лечителя - никой на сила не го е завлякал при него. А на когото Лечителят дари помоща си, явно това е решението на Бога. Ако пък Лечителят сложи непосилна "такса" ... ми то си е ясно положението, че е дипломатичен отказ да приеме чуждата Карма.

Защото е казано : - Не всеки викащ "Господи!" бива чут.

За това изказванията на непознаващите материята са меко казано неадекватни и издаващи некомпетентността им и различните им неконтролирани видове страсти и амбиции.

Благодаря на Eshavt за точните думи!

Администраторска бележка: Моля не коментирайте модераторски действия! Част от мнението е изтрито.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...