Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Учителят Беинса Дуно


Recommended Posts

Спомен на Галилей Величков от поредицата "Изгревът" т.1, стр.82:"Учителят ме изгледа внимателно и каза:"Значи, дойде това време человеческият род да изпрати своя представител пред Великия Учител и да пита кой е Той. Щом искаш да знаеш Истината,то отвори очите си, отпуши ушите си, вземи молив и запиши - да се знае не само от теб, но и от ония, които ще дойдат след теб:"Ако преди 2000 години бе дошъл Синът Божий, то днес е дошъл на земята Бащата! Дошъл е и е слязъл Живият Бог, взел е Своя Образ, в Своето подобие в Дух, Плът и Кръв! Това е най - голямата Истина, която може да се свали, да се предаде чрез човешкия език и да се предаде на съхранение, за да се знае Истината за слизането на Великия Учител между человеческите синове, за слизането на Бога Живаго на земята. Това е истината за Школата на Всемирното Велико Бяло Братство и за Моето Слово, което е Слово на Великия Учител и на Живия Бог. Амин!"

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Отговори 32
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 11 months later...

Понеже ни е дадено да живеем в тази гъстота-Материята,зрима от сетивата "на една ръка разстояние",все ни се иска да интерпретираме живота от тяхна гледна точка.

Да пипнем,да "видим",да поухаем,да помачкаме,да се попъчим.

Но унесени в играчките си забравяме едно-че тя е създадена да ни служи,да опознаем себе си в пътя към Бога.

Всяко време си има своето проявление на материята,която Господ ни дава да ни е помощник.Това проявление никога не се повтаря и никога неможе да играе същата роля,ако се помъчим да го имитираме като му направим материален клонинг.

Духът на Беинса Дуно е на Миров Учител.Миров ,ми говори,че нещо е свързано с мировете,със световете,със вечния живот.

Та,решил Бог да ни изпрати в едно парче от времето,на едно парче земя,от една красива планета наречена Земя,в едно светло ъгълче наречено Слънчева система,което пък е кьоше на безброй много други сияещи места по Всемира-Що?Един велик ДУХ на ЛЮБОВТА.Да ни научи на нещо велико.Нещо което движи всемира.

Значи ,мисля си той-Учителя,както му викаме,Петър Дънов...утре може да му скимне и да си отиде,както и дойде.Та нему е даден Всемира и той може да си избере всякаква планета,галактика и всякаква форма на живот и съзнание и да се вмести тихичко помежду им да сее благо Божието слово,и тихичко да им свири с цигулката си/не знам,там може да са им други цигулките.Нищо ,и на нея ще се научи да свири/.

Тези мисли се втурнаха в мен на 19 Септември 2008 г.Денят в който се навършваха 120 години от записването на младежа Петър Дънов в един американски университет.

На 19 Септември 2007 г.,т.е. една година преди тази годишнина,аз пуснах идеята за отбелязване на годишнината да работи

в пространството и се обърнах към Учителя/Бог-Ако това е за победата на Божието царство на Земята ,нека да се материализира.

И започнах да звъня на много хора в България ,в Америка,в Канада.Пращах писма с електрони.Пратих две и до декана на Университета. И що стана-нищо,едно готино нищо.Отвсякъде нищо,на различни планове/не искам да се впускам,и без това много се проточи писанието ми/.Пълен провал.

Та,си помислих-Учителю,благодаря за урока.Разбрах те.

Нашата задача е да стрим в душите си.Не,че да се строят сгради е лошо,не.Ама те да ни служат да растем.А тази форма-къща ,дето се разхубавява сега,е изиграла ролята си.Добре е да я има,но като туристически обект.А

за един ученик от Бялото Братство,кавито се редим всички ние тайничко,това дело е сковаващо.То те кара да се вместваш в изживелите очертания на времето.То те отклонява в миналото,то те извежда от вечността.

То отнема живота

Така си мисля.Може и да не тъй,ама има нещо вярно.

Дамян.

Редактирано от Дамян
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

За мен Учителя Беинса Дуно е Бодхисатва Майтрея, същият този Майтрея Буда, който някои хора по света чакат, търсят и зоват.

За да няма излишни коментари, препоръчвам книгата "Бодхисатвата в ХХ век", писана от трима българи. Ако някой има въпроси или интерес, може да се обръща директно към мен на ЛС. Може да се види и следната статия във в. "Братски живот".

Редактирано от Деян
Линк към коментар
Share on other sites

За мене, като ученик на Великата, Окултна, Божествена Школа на Всемирното Бяло Братство, чието Учение ни е дадено чрез Словото на Духа на Господ-Всемирния Учител, проявил се чрез душата на Петър Дънов, Учителят Беинса Дуно е... никой!!! Това е безсмислено словосъчетание, измислено след 1944 г.

Ясно и недвусмислено разясняване е необходимо, за да се осъзнае, че:

1. Учителят - това е Господ, а не псевдоним или прозвище на човека Петър Дънов.

2. Беинса Дуно е окултно име, отразяващо духовното и творческо взаимодействие между Господ, Учителя-Петър Дънов и учениците Му при съвместна работа върху Словото, музиката и Паневритмията (Георги Радев - Беинса Дуно, "Учителят говори", Беинса Дуно, "Живот за цялото"; Севастия Керемидчиева - Беинса Дуно, "Свещени думи на Учителя"; Методи Константинов, Весела Несторова, Кирил Икономов - Беинса Дуно, Паневритмия) и др.

Беинса Дуно не е духовен псевдоним на Петър Дънов. Ясно се вижда, например, че в Свещения подпис той се е подписвал със стилизирана лигатура от буквите П Д, голям юс и котва.

Съчетания от имена като "Учителя Беинса Дуно" или "Учителя Беинса Дуно (Петър Дънов) са абсурдни и неисторически.

Посочете ми, къде в Словото Си Господ - Учителя е казал: "Аз Съм Беинса Дуно"?!

"... Господи, Ти мой Учител,

в стъпките Си ме води,

и кат' мощен покровител,

всякога към мен бъди. ..."

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 years later...
В 16.11.2007 г. at 9:23, Орлин Баев каза:

А понякога мислите ли за Учителя като за човек - за личността на Петър Дънов, с определена автобиография, характер, темперамент, наклонности, психични черти, с определено генетично, а оттам и психологично наследство? Личността, в която заживява Великото Учение след определена нейна възраст! Ка се отнасяте към личността на Учителя, към Петър Дънов - мислите ли, че тя напълно се претопява от Индивидуалността на учителя Беинса Дуно?

На този въпрос може да се отговори така :" самият Петър Дънов откровено не е споделял междуполовото влечение, поради характеровите си особености, предпоставящи оттеглено в това отношение либидо. Защото поради духовния си целомъдрен избор, мнозина Учители и последователи избират безбрачния път - това е свободна воля. Но изключение са тези, при които влечението, "магнитът" към другия пол практически отсъства - тази липса се долавя при Петър Дънов ясно. При това подлежащите я фактори, освен духовна висота, са и чисто характерово-либидни особености, на които умишлено не желая да се спирам, а само загатвам.  Беинса Дуно е велик Учител. Миров Учител. Невроятна мощ и благословение е не само за България, но за планетата и за цялото мироздание. Да, споменатите по-горе социокултурни, характерови и познавателни причини за липсата на експлицитно засягане тази така ключово важна тема за секса в учението му, за мен са валидни за Петър Дънов. За проводника, за малкия човек, имащ своите си особености характерови, темпераментови, понятийни, наклонности, влечения и отблъсквания, познания и липсата им... Беинса Дуно обаче е много повече от проводника си, каквито и минуси и плюсове да има той. А кое е минус и плюс, субективно се избира и от разбиранията на определящия дадени факти за такива или други .

Липсата на ясна, детайлна и систематична методология за реално преживелищно-поведенческо ползване на секса и въздигането му до любовта, си е сериозен пропуск. Като добавим към него честото присъствие в беседите на абсолютисткото ТРЯБВА, тенденцията към морално цензурна дисоциация на психично-либидни съдържания, потискане, невротизиращо изтласкване, формиране на проективни реакции, "бършещи" отричаните собствени нагони, нежелани страсти и емоции в язвителни критики към ближния, е ясно видима в стабилна част от последователите му. 

Да не си посмисли някой, че критикувам.  В никакъв случай. Пак повтарям, Беинса Дуно е огромен дар за малката ни България и всеки, докосващ се до безпредела от любомъдра свобода в словото му. Беинса Дуно сам е избрал проводника си. Да, той в никакъв случай не е съвършен. Не е и нужно."

Този интересен отговор можем да прочетем на страниците на нашия любим форум. Надявам се обаче да не са много участниците във форума,които го споделят. Слизането на велики Учители на Земята става веднъж на всеки 2100 години. Изискват се поколения нравствено чист живот за да се подготви едно земно тяло да служи като проводник на един велик Учител, понеже през него ще слиза до нас Божественото слово.

  •  

 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"Това, което аз говоря, са Божии думи, това са Божии закони. Ако българите се опитат да нарушат Божиите закони, Господ ще ги заличи от лицето на Земята. Те казват: „Този човек е самозванец.“ – Не, българите трябва да знаят, че каквото е отношението им към мене, такова ще бъде и отношението на външния свят спрямо тях.

Аз не трябва да се спирам върху това, какво мислят хората за мене; не трябва да обръщам внимание на омразата в света. Зная, че има готови хора в този народ, готови сърца, които искат да служат на Бога. Аз зная, че между този народ има старозаветни, има новозаветни, има праведни хора, има и ученици – има от всички категории хора. Ако аз съм дошъл между този народ, дошъл съм за учениците – те ме интересуват. За праведните хора, както и за новозаветните и за старозаветните, има кой да се интересува. Вие трябва да бъдете смели и решителни, да имате вяра, че Бог е на наша страна. Когато дойде до изпълнение на Волята Божия, ние ще работим, няма да отстъпваме нито на косъм. Никога досега учениците не са отстъпвали от своя път. Те са били подлагани на мъчения, на горения, на страдания, но всякога са отивали с радост. Трябва да знаете, че всичко, което се повдига срещу Бога, срещу Любовта, се дължи на невежеството в света." Ще се превърне в радост

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...
В 16.11.2007 г. at 9:23, Орлин Баев каза:

Как възприемате думите на Учителя - като езотерично Християнство или като Универсално Учение?

  "Думите са мои, но съдържанието е от Господа. Вие приемате един подарък, ще снемете опаковката, обвивката и ще намерите съдържанието. "Многоценният бисер

Щом съдържанието е от Господа, значи Словото е Божествено. Божественото учение не е учение на обекта .И Християнството не е учение на Христа. То е Божествено Учение.  Дали ще наречем думите на Учителя езотерично Християнство, Универсално учение или каквото там се сетим , това са само опаковки, обвивки, които трябва да снемем за да намерим съдържанието.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...