Jump to content
Порталът към съзнателен живот

ВСИЧКИ пътища са пътища към Бога


Guest бяса

Recommended Posts

Вяра трябва... и за очевидното.

ВЪПРЕКИ, че всичко е оспоримо.

...та нали Ние сме, всъщност,..... съвкупност от условности.

----------------------------------------------------------------------

Сам формулирам собствените си забрани, /ереси/,... не за да се противопоставя на свободата си,а за да не я обезмисля.

Рамките, от нас поставени, не ни ограничават,

просто пречат да се рапилеем /според мен/

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Вяра трябва... и за очевидното.

ВЪПРЕКИ, че всичко е оспоримо.

...та нали Ние сме, всъщност,..... съвкупност от условности.

----------------------------------------------------------------------

Сам формулирам собствените си забрани, /ереси/,... не за да се противопоставя на свободата си,а за да не я обезмисля.

Рамките, от нас поставени, не ни ограничават,

просто пречат да се рапилеем /според мен/

Ако не вярвам в Бог, то поне в себе си би трябвало да вярвам. Е, тогава как да вярвам в условности... И кое е очевидното и с кои очи го "виждаме"..................... Сам го каза. И за ересите. И коя е най-еретичната ерес...

Искам да се разпилея съвсем...

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да се разпилея съвсем...

Изборът Ти е "свещен"

и отговорността изцяло твоя.

Разпилей се ако трябва, но срещни,

... каквото-то,

... на булеварда,... зад завоя... :rolleyes:

А...

в мен танцуват "бесове"

и ориста ми не е лесна,

но от всички Светове,...

във Този,

чувствам се чудесно.

.......................... честно!

... на моменти

/пустото съмнение се връща/

и за това "свещенодействам,

пред,... милиардното Ви - ТИ !

ПОКЛАНЯМ Ви се низко...

и Благодаря,... с аплодисменти. :3d_081:

... когато завали, дори най-чаканият, дъжд...

във кал превръща се земята...

be careful, what you wish for... :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

... най - милото "заяждане"...,

аз съм "безопасна игла", :3d_167: не ме съди много строго..., а и -

..."какво е един фалшиф тон, м/у приятели"

... ако е всичко - :3d_076: ...виновен съм убий ме.

Линк към коментар
Share on other sites

То всичко е част от пътя и суетата и гордостта, но нали това му е смисъла да продължи човек нататък, след като се осети, че в тези не е същината.

Ученик може да бъде само този, който се е признал за незнаещ.

"Блажени бедните духом, защото е тяхно царството небесно."

Само когато чашата е празна може да бъде напълнена с нещо ново, но за това е необходимо старото да бъде оставено, кулата да се срути.

Вавилонски кули много.

Беден по дух е само онзи, който се е признал за такъв. Този е освободил място за новото, което му е приготвено от Господа!

Имащи я се за знаещ не може да бъде ученик. Обречен е да разбере, че е пръст, която един ден ще се завърне в пръста.

А духът му ще трябва отново да се връща и отново, докато не култивира нужното гориво за пътя на Блудния Син към Отца.

А утре синът, забравил Отца си ще бъде в още по-голяма бедност и още по-далеч от Дома.

Образно казано Духът е летец, Тялото е самолета, живота е Земята, Небето и разбира се пистата.

Според това колко стаж има летеца като такъв, става преценката от към горивото за самолета му!

Хубаво е когато летеца према съвет и помощ от колеги. По-добре е за него.

Хубаво е също да се ползваш разумно от машината (самолетът), кооято ти е поверена за момента, защо утре могат да те "преназначат" на някоя си там "съборетина", "антика" или повредена машина. Ще се търси тогава полетът, ама...

Много точно :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Всички пътища, към Него водят..

... мдааа.

май "виновният" и Ехнатон - първият монотеист /сравнително добре изучен/.

...простено да му е ,от мен ... и от Атон /неговия Бог/.

Линк към коментар
Share on other sites

И до сега има такава метафора в православното християнство "да се завърне в лоното на баща ни Авраам".

С нея опяват мъртвите души.

Отиват...

вечно зло ги носи

към ниви глухо опустели...

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

Винаги ли само готино?! А не понякога безнадеждно?! Блазе ти... :hypocrite:

О, де да беше понякога само, често е безнадеждно, даже много честичко... Но като погледна колко много излишни неща съм изгубила в безпътицата си, чувствам огромно облекчение и лекота. Особено за мерките и теглилките много се радвам, че ми ги няма, щото съм зодия кантар и това много ми пречеше - точно мерех, а сега няма с какво. ;):D

Линк към коментар
Share on other sites

Всяко нещо трябва да се направи според законите, които съществуват в природата. Вън от тия закони нищо не е постижимо. Ако върви по пътищата на тия закони, то е разумно. Мислете, че всичко в света е разумно.

Възпитание на чувствата - МОК 17.12.1937 г.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Често чувам от приятели:"Ах, но това е неразумно!"

Отговарям едносрично: "Нека!"

:D ... аз съм наред да се "заям". Еднозначно е, двусрично - Не - Ка, но това е на повърхността

Аз знам кога се казва "не", а Ти кажи, какво е "Ка".

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Преди да свърши вечерта,

и тротоарите да опустеят,

"раздай, каквото си събрал", .......................... - цитат FSB /не можах да намеря линк към песента/

... чуй ангелите дето пеят...

Ти си:

... Аз имам "Нищото" :hypocrite: , което ми остави.

Линк към коментар
Share on other sites

Преди да свърши вечерта,

и тротоарите да опустеят,

"раздай, каквото си събрал", .......................... - цитат FSB /не можах да намеря линк към песента/

... чуй ангелите дето пеят...

Ти си:

... Аз имам "Нищото" :hypocrite: , което ми остави.

Преди да прочета поста ти рисувах. Не знам как да покажа картината, която нарекох "Нищото"/!!?/, нито как всеки ден ми се случват подобни съвпадения.:)

Линк към коментар
Share on other sites

Цитат(бяса @ Jan 24 2008, 20:22) post_snapback.gifПреди да свърши вечерта,

и тротоарите да опустеят,

"раздай, каквото си събрал", .......................... - цитат FSB /не можах да намеря линк към песента/

... чуй ангелите дето пеят...

Ти си:

... Аз имам "Нищото" :hypocrite: , което ми остави.

Преди да прочета поста ти рисувах. Не знам как да покажа картината, която нарекох "Нищото"/!!?/, нито как всеки ден ми се случват подобни съвпадения. :)

Бях си забранил да го пиша, че може да се разбере криво

Писано е като бях студент

... паднах отвисоко,

останките разхвърлих, в четирите посоки на света

и тръгнах си, с ръце в джобове пъхнати,

... в джобовете на панталон

облякъл ... нищото, което ми остана.

Кремавият покрив, сгушил е уюта

на житейски мъдрата ти корист,

искаш да се любим, докато огънят в камината

суши сълзи на радост,

но сега съм паяжината в килера

и молеца в гардероба,

аз съм въздухът във стаята ти,

... камък във градежа,

аз съм пухената ти възглавница

и и и ... нищото, което ми остана.

А, когато ме намразиш, защото и това ще стане,

как ще ми отнемеш ... нищото, което ми остана.

Съмняваш ли се още ... в нищото,

... което ти оставих.

Редактирано от бяса
Линк към коментар
Share on other sites

Пример:

Ако съм във Варна и ме повикаш в София, мога да тръгна и на Изток?

Тъпо?

Избор?

Съмнение?

Заблуда?

"Христос всякога е обръщал внимание на малките неща. Той казва направо на учениците си: „Не бойте се, вашият живот е осигурен“, и привежда пример, че от петте врабчета нито едно не пада на земята без волята на Отца. Защо Христос не е взел едно врабче, а взел пет? Тук има един закон и всеки, който се намира в закона на числото пет, той не пада без волята на Отца. С второ сравнение Христос казва: „Вие сте осигурени, космите на главата ви всичките са изброени“

... когато сте в добро настроение в душата си, вярвате в Бога. Вървят ли работите ви добре, казвате: „Слава Богу, Господ се грижи за нас“. Щом дойде нещастието, казвате: „Господ ни забрави“. Питам: На какво основание твърдите, че Господ ви е забравил, че Той е причина за вашите страдания? Господ казва: „Понеже вие ме забравяте, и Аз ще ви забравя“. Ако вие се отдалечите от Него, и Той ще се отдалечи от вас. Някои мислят, че Бог, Който е неизменен, постоянен в своята Любов, когато почнат да се отдалечават от Него, Той трябва и тогава да тръгне подир тях като майка подир своето дете и да вика: „Чакай, синко, не се отдалечавай от Мене“. Не, Господ седи на Своето място и когато вие казвате, че Господ се е отдалечил от вас, аз разбирам, че вие сте се отдалечили от Него, а не Той от вас. Пътят на движението на някои хора около Господа е правилен, с незначителни изменения: малко се отдалечат от Него, но пак се приближат, както е пътят на Земята около Слънцето; на други обаче пътят е като на някоя блуждаеща комета, която някога се приближава твърде много до Слънцето, после с векове не се приближава. Та и вие, като се отдалечите от Господа, казвате: „Забрави ни Господ“. Казвам: след 75 години, като се приближите към Него подобно на Хелеевата комета, Господ пак ще си спомни за вас. Това зависи от орбитата, по която се движите около Господа. Когато пътят ви наближи до Него, Той пак ще си спомни за вас. Сега всички се движите по известен път, но не можете да ме разберете еднакво. Защо? – Защото всички не се движите по една и съща орбита. И аз не ви съдя за това; аз гледам на нещата обективно, философски. Вие ще възразите: „Такъв е пътят ни“. – Въпрос е дали пътят ви е такъв, или вие сами сте го направили такъв. Аз твърдя, че пътят ви не е такъв. Между София и Варна има железен път, който постоянно се разваля и поглъща големи разноски: този път Господ ли е направил? Ако Господ го беше построил, той щеше да бъде построен много умно, но понеже хора са го правили, затова е такъв. Ако при постройката на един железен път бихте постъпили съобразно законите на Божествения Промисъл, никакви нещастия нямаше да стават. Все таки техниците имат по-добро схващане за нуждите на постройките, отколкото вярващите християни имат за живота. Те казват: „Ние трябва да пресметнем математически какви завои и какви наклони трябва да направи по пътя си железницата, за да се регулира силата на движението; ако не се направи това, ще стават ред катастрофи“.

Христос казва: „Не бойте се: вие сте от много врабчета по-добри“. Тук имате цифрата пет – пет врабчета, пет чувства, пет пръста. Числото пет е емблема, която символизира човека на земята. Това число представлява умният, мъдрият човек. Казва се, че този мъдър човек не пада дотогава, докато не сгреши. Докато сте умни и изпълнявате волята Божия, вие няма да паднете; в деня обаче, в който сгрешите, Господ ще позволи едно от тия врабчета да падне на земята. Щом падне едно врабче, ще почнат да падат и космите от главата ви, което ще рече: вашият живот ще почне да се разрушава. И тъй, имайте винаги предвид, че Божият Промисъл бди върху вас дотогава, докато вие вървите неотклонно по Неговите закони. Отдалечите ли се от Него, вашият живот почва да се разпада. Обърнете се пак към слънцето на този Промисъл, за да почне растенето наново."

------------------------------------------------------

Божественият промисъл

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

Пътят към Бог е само един и всички вървим към Него, осъзнато или не.

Никой на може да се отклони дори на милиметър от това, което е преднаписано по еволюционото развитие и посока.

Частиците се намират на различни етапи от пътя. Сами по себе си частиците са равни.

Никой не е по-голям и никой не е по-малък.

Разликата е в моментното местоположение.

Ако ти в момента си долу, а той е горе, то в следващия момент ти ще си горе, а той ще е долу. При това положение кой е по голям?

Всички са равни.

Всичко е игра на движение.

Когато си вече горе искаш да си долу и започваш да слизаш, а когато си долу - гледаш нагоре и се изкачваш към върха. И в двата случая интереса никога не се губи.

Винаги е интересно и винаги е забавно.

Първо едните са актьори, а други са публика, раздаваща аплодисметни и хвърляща цветя, после се смянат - актьорите стават публика, а публиката преминава към актьорство.

Така е във Вселенкото Кариоке.

laugh.gif Голям смях пада, особено ако някой се вживее в ролята си, даже може и да разплаче публиката. Това се казва да се превърнеш в истински актьор в театъра "Сълза и Смях".

smile.gif

п.п. Друг е въпросът, когато на някой му писне да се "прави на маймуна"... вземе та "слезе от Дървото".

Да не би да намекваш, че някой ден пак ще започнем еволюцията си отдолу, отначало ?

Относно заглавието :

ВСИЧКИ пътища са пътища към Бога
Но не всички сигурно са еднакво дълги. Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Всеки път има две посоки.

Ято птици лети над океана. Уместен ли е моментът за почивка?

Само достигналите имат право да говорят правилен ли е техният път или не.

Линк към коментар
Share on other sites

Да не би да намекваш, че някой ден пак ще започнем еволюцията си отдолу, отначало ?

Еволюцията, духовната, отдолу никога не е спирала да се възражда. Не, не вие/ние. Всяка една индивидуалност е шедьовър и след като достигне края на Пътя (Дхарма), спира да съществува.

Възход и падение; еволюция и инволюция (съзерцавай символите):

12e936d3618e576704e1239e9212838c_4e43cb69fb2a77bb81df9004a30914ef.jpg

0710217564258.png

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...