Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Изкуството да живееш


Максим

Recommended Posts

на Рила да стоиш мръсен 2-3 седмици и да няма как да се изкъпеш,

Извинявай,обаче Няма как да си мръсен при наличие на толкова вода наоколо,пълен абсурд...3d_131.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Ами да, права си. Аз съм се мил на потоци, обаче скришом. Защото това е национален парк и е забранено! Забранено е и да се пере, а някои "сестри" перяха там редовно, виждал съм ги. Просто няма сили, а и няма разрешение там да се строи някаква прилична база и затова се прави демагогия "виждате ли, тук всичко е девствено, непокътнато, ние сме в най-близък контакт с природата и тя ни учи чрез изпитанията, които ни поднася..." Бла бла...Същото като в йога групата "ще има 70 000 души и няма как да има лошо време", а после времето се оказа възможно най-лошо и плочата беше сменена "видяхте ли въпреки времето и дъжда хората са щастливи и се забавляват". Повръща ми се от манипулиране на ситуациите. Хората ще се забавляват и на футболен мач в дъжда, ква е разликата? Кво от това, че се веселили в дъжда? Нищо различно. Само че докато стадионът отвори в 18 ч., цял ден трябваше да се мотаеш наоколо по павилионите които отвориха в 10 ч., в дъжда и да се чудиш къде да се скриеш. А в стадиона навяваше дъжд въпреки козирките и всички бяхме мокри. Ако не валеше щеше да е много по-хубаво, и по-приятно. Просто времето беше против фестивала, но никой не си го призна. Същото е и с Рила...

Линк към коментар
Share on other sites

ПРОСТО ВРЕМЕТО БЕШЕ ПРОТИВ ФЕСТИВАЛА-Ти го каза Максим.Ами да се позамислиш защо?Явно този отгоре не харесва палячото-гуру и зомбираната зала по 10евро на човек.Между др.благадаря ти за клипа .Ей Бога ми незнаех че чак толкова заблудени души има.Относно националния парк и къпането и условията -ами вземи мокри кърпички все пак от години си в Германия-знаеш за тях.Ако си мислиш че Рила ще стане като местата които си посещавал в чужбина ще се моля това да не се случи.Даже си мисля че след време тия от семинарите дали от Зап.Европа или Индия на тълпи ще прииждат.И аз съм била на Рила при лоши условия но и през ум не ми е минавало да се оплача и ще ти кажа защ.?Защото не следвам тоя и оня индйски гуру години наред за да разбера че в края на краищата това ми носи разочарование.Бла-бла-няма да има прилична база на Рила.Поне .не по съвремените стандартиНе че българите не го желаят.Те българите много неща желаят ама на нас ни се дава бавно-трудно с мъки.Но това е др.тема.

Линк към коментар
Share on other sites

Всички тези духовни течения/учения са за начало добри. За обща култура. Всеки сам преценява кое е за него и кое-не.

Мен Учителя ме спечели още с първите неща, които прочетох някога. Споделяйте, бъдете свободни, проверявайте думите ми....:feel happy: Може да е мъничко това, което прилагам от Словото му, но вече знам, че съм на точното място, че съм намерила правилното учение или то мен.... :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

ПРОСТО ВРЕМЕТО БЕШЕ ПРОТИВ ФЕСТИВАЛА-Ти го каза Максим.Ами да се позамислиш защо?Явно този отгоре не харесва палячото-гуру и зомбираната зала по 10евро на човек.Между др.благадаря ти за клипа .Ей Бога ми незнаех че чак толкова заблудени души има.Относно националния парк и къпането и условията -ами вземи мокри кърпички все пак от години си в Германия-знаеш за тях.Ако си мислиш че Рила ще стане като местата които си посещавал в чужбина ще се моля това да не се случи.Даже си мисля че след време тия от семинарите дали от Зап.Европа или Индия на тълпи ще прииждат.И аз съм била на Рила при лоши условия но и през ум не ми е минавало да се оплача и ще ти кажа защ.?Защото не следвам тоя и оня индйски гуру години наред за да разбера че в края на краищата това ми носи разочарование.Бла-бла-няма да има прилична база на Рила.Поне .не по съвремените стандартиНе че българите не го желаят.Те българите много неща желаят ама на нас ни се дава бавно-трудно с мъки.Но това е др.тема.

Много добре знам защо времето беше против фестивала. Но не смятам за нужно да го дискутирам тук. Просто факт и толкова. Темата е озаглавена точно така, както е организацията и нали се сещаш, че всеки от тях може да напише в гугъл същото заглавие и веднага да попадне на това, което писах тук. А съм открит, а не анонимен, те знаят чудесно кой съм ако прочетат това и видят аватара ми. Може да последва натиск и така нататък...Не съм защитен, макар че съм далеч от България...Мокрите кърпички са оправдание и алиби, но те не оправят положението с липсата на къпане. Такива кърпички съм имал винаги и знам, че нищо не решават...На Рила времето една година 4 дни поред е било дъждовно нон стоп, хората са изпукали от влага и студ, имало е и отнесени палатки, скъсани, което принудило много хора от поразените палатки да слязат обратно и то още в началото на август, без да могат да участват в празничните дни. Природата и тогава беше против, но никой нямаше да каже защо нали...! Защото всичко е политиканстване.А аз съм спал при 0 градуса в палатка там и знам какъв ужас е, изобщо не можеш да спиш от студ, и на другия ден си труп, не помага нито паневритмия нито нищо, ако не си получил полагаемия сън и топлина...И това не е само с мен, при нулеви нощи на следващия ден редовно има оплаквания от неспали и свивали се от студ в палатките.

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

ПРОСТО ВРЕМЕТО БЕШЕ ПРОТИВ ФЕСТИВАЛА-Ти го каза Максим.Ами да се позамислиш защо?Явно този отгоре не харесва палячото-гуру и зомбираната зала по 10евро на човек.Между др.благадаря ти за клипа .Ей Бога ми незнаех че чак толкова заблудени души има.Относно националния парк и къпането и условията -ами вземи мокри кърпички все пак от години си в Германия-знаеш за тях.Ако си мислиш че Рила ще стане като местата които си посещавал в чужбина ще се моля това да не се случи.Даже си мисля че след време тия от семинарите дали от Зап.Европа или Индия на тълпи ще прииждат.И аз съм била на Рила при лоши условия но и през ум не ми е минавало да се оплача и ще ти кажа защ.?Защото не следвам тоя и оня индйски гуру години наред за да разбера че в края на краищата това ми носи разочарование.Бла-бла-няма да има прилична база на Рила.Поне .не по съвремените стандартиНе че българите не го желаят.Те българите много неща желаят ама на нас ни се дава бавно-трудно с мъки.Но това е др.тема.

Много добре знам защо времето беше против фестивала. Но не смятам за нужно да го дискутирам тук. Просто факт и толкова. Темата е озаглавена точно така, както е организацията и нали се сещаш, че всеки от тях може да напише в гугъл същото заглавие и веднага да попадне на това, което писах тук. А съм открит, а не анонимен, те знаят чудесно кой съм ако прочетат това и видят аватара ми. Може да последва натиск и така нататък...Не съм защитен, макар че съм далеч от България...Мокрите кърпички са оправдание и алиби, но те не оправят положението с липсата на къпане. Такива кърпички съм имал винаги и знам, че нищо не решават...На Рила времето една година 4 дни поред е било дъждовно нон стоп, хората са изпукали от влага и студ, имало е и отнесени палатки, скъсани, което принудило много хора от поразените палатки да слязат обратно и то още в началото на август, без да могат да участват в празничните дни. Природата и тогава беше против, но никой нямаше да каже защо нали...! Защото всичко е политиканстване.А аз съм спал при 0 градуса в палатка там и знам какъв ужас е, изобщо не можеш да спиш от студ, и на другия ден си труп, не помага нито паневритмия нито нищо, ако не си получил полагаемия сън и топлина...И това не е само с мен, при нулеви нощи на следващия ден редовно има оплаквания от неспали и свивали се от студ в палатките.

Значи не е трябвало да ходите.

Не ходете повече.

Това не е място - лукс категория.

Това е планина. Нали знаеш българската поговорка - "Който го е страх от мечки, не ходи в гората".

Пребиваването на такива места е обръщане на потребностите. Въпреки физическото неразположение да достигнеш до духовното разположение.

На Исус 40 дена в пустинята дали му е било уютно!? А дали е мислил изобщо за подобно нещо?

Човек отива, стои толкова време, колкото успее да се чувства добре, да се радва на природата и да влезе в хармония с нея.

Стоенето 2-3 седмици в мрънкане, недоволство и претенции е загуба на време- не го правете. Не губете своето време и времето на другите.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не бях правилният адресат. Бил съм по 2 седмици и съм слизал доволен. Но фактите са си факти. И вече не ходя, можете да бъдете спокойни. И там ходят много хора, а след няколко години спират да ходят, защото започват да виждат някои неща в повече.:sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Значи Максим ти се страхуваш.Значи има защо.Ето излизам от анонимност-Юлия Кирова на 49 години родена в гр.Плевен.От 10 живуща в гр.Приморско.Напиши ме в гугъла пък да видим какво ще излезе ?Както виждаш нито се плаша нито ме е страх.Имам страх само ог БОГА.

Линк към коментар
Share on other sites

Когато човек започне да се заглежда твърде много в чуждите пътища, изгубва собствения си път.

Изкуството да живееш се състои в умението да следваш пътя си.

Когато човек отива на подобни места, независимо на Рила, в Израел или в Египет или където има духовни точки, трябва много внимателно да си отговори на един въпрос - Защо отивам АЗ там?

Ако отговорът е обвързан с очаквания, по- добре да не тръгва- отивам защото ще видя еди кого, ще чуя еди какво, ще получа ето това...........

Отиването е заради самия път.

Отивам, за да отида.

И всичко друго, и всички други са без значение.

Линк към коментар
Share on other sites

Между другото докато ти отговорих закъснях за работа с 10 мин.Ама това е България Много неща не ми харесват но пък от тук не мърдам и с топ да ме гърмят.Хайде отивам да заработа няколко изстрадани български лева.

Линк към коментар
Share on other sites

Значи Максим ти се страхуваш.Значи има защо.Ето излизам от анонимност-Юлия Кирова на 49 години родена в гр.Плевен.От 10 живуща в гр.Приморско.Напиши ме в гугъла пък да видим какво ще излезе ?Както виждаш нито се плаша нито ме е страх.Имам страх само ог БОГА.

Защо се правиш, че не разбираш? Не знаеш, ли че в такива духовни общества има стремеж към контрол на мненията и ето защо те се наричат тоталитарни. На мен са ми искали обяснение защо съм пускал това или онова видео от йога-курсове или мантри пеене публично във форуми. Също и за знанията, защо съм ги пускал в интернет, те били само за хора, които дойдат на курс...и които си платят разбирай. В интернет има блог на напусналите организацията, където се идваждат неща от кухнята, на потърпевши и сега организацията съди автора на блога за клевети, наели са адвокат. Тук не става въпрос дали съвестта ти е чиста или не е. А моята е, ето защо не съм удобен, защото твърде много приказвам и мисля, а не вярвам сляпо. Просто е.:dancing yes:И за разлика от теб, аз нямам страх от Бога. Защото той е добър и всичко прощава, Любовта не може да наказва...

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

Радвам се за теб Максим .Много неща разбирам но нежелая да коментирам.Само ще споделя какво аз разбрах от Учителя.Да- Бог всичко прощава и неможе да наказва-така е.Но преди да стигнем до Него ти и аз има една преграда Има едни много светли и мъдри същества на които Той е дал голям картбланш.Та първо ще ни попроверят и тогава се вижда кой-накъде.Та като казах че имам страх от Бога -тях имах в предвид.;)

Линк към коментар
Share on other sites

като го видях за първи път тук у нас и ми се стори забавен, толкова...той наистина е ..

Орлин , имаш ли курсове ? Бих ходила при теб на курс :))

Линк към коментар
Share on other sites

В тази мрачна, ветровита и дъждовна бременска вечер бях в катедралата в центъра да слушам концерт на орган. Не че да слушам този музикален инструмент ми беше особено приятно, но имах време да мисля за това, което пиша тук и това, което се случва с мен. Осъзнах, че съм изпаднал в клопката на критикуването. Започвам да ставам нихилист, а това не е хубаво. Това е също залитане. Сам съм в момента, и групата, която критикувах ми липсва. Тя можеше да разпали радост, а така като стоя сам не мога да предизвикам радост в мен. Така че трябва да кажа, че и едната и другата група имат положителни страни, които не бива с лека ръка да отричам. Щом привличат толкова хора, значи имат ценност. Хората, които бяха в църквата да слушат концерт, те не изпитваха радост, те не се познаваха, всеки беше сам за себе си, имаше и стари и млади. Платихме си по 7 евро вход. Но това, което получаваш от този концерт е практически нищо, в сравнение с онова, което ти дава едно събиране с пеене на мантри в йога или един концерт на ББ. После ставаш и си отиваш. И нищо не се е случило.

Линк към коментар
Share on other sites

Защо на Михаил Иванов му викаме Микхаел Айванхов?

Викаме му Омраам Микхаел Айванхов по същата причина, поради която на Петър Дъновски викаме Беинса Дуно...

Линк към коментар
Share on other sites

Аз в никакъв случай не искам да отричам ничии методи или практики или да подпалвам спорове около това. Просто знам,че за мен

и живота ми "Art of living " не са подходящи .Отидох,видях опитах,те продължават да ми се обаждат по телефона и да ме питат дали ще се включа в някои от курсовете,но просто това, което предлагат не ме удовлетворява.

И аз смятам,че заниманията с йога са сериозно нещо и 3 дни са напълно недостатъчни, не само за йогата изобщо за духовните практики.

Имаше и много хубави емоции на самия курс и както бях натрупала толкова негативи от средата в академията някакси курсът ми подейства като студен душ, но разбира се ефектът е временен, ако не практикуваш редовно.

Не мога да кажа и че се чувствам част от Учението на Петър Дънов,защото не съм се приобщила истински.

Радвам се да познавам хората, които познавам като дъновисти последователи, те имат моя респект. Хората тук във форума, но има неща, по които е различаваме и разминаваме.

Както е известно човек не може да избяга от себе си . С удоволствие идвам на всички срещи, пиша тук във форума, когато имам време и желание, но предпочитам да не обсъждам различията, а по- скоро да се фокусирам върху позитивите и обмяната на идеи и мисли. Да търся истинските неща, които имат значение за вътрешното ми израстване и да споделям щастието си вътрешният си опит с тези, които срещам по пътя си и имат очи да видят това. Не мога да бъда истински последовател на Петър Дънов,защото сърцето ми е заето от друг.

Просто съм християнка. Уважавам идеите му/на П.Дънов/,гордея се,че е българин и имаме нещо толкова ценно като наследство и т.н.

Разбира се имам много критика към ортодоксалната църква.Неща с които не съм съгласна и т.н., но просто в сърцето си усещам ,че това е моят път, както и на семейството ми . Не отричам никакви други религии или духовни учения,смятам ,че знанието на света е закодирано във всички тях.Изобщо съм отворена към всичко, но сърцето ми принадлежи на Бог и нито един учител или гуру или който и да е може да го измести от там.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...