Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Опитности извън тялото (ОИТ)


Recommended Posts

Здравейте,

Не съм съвсем убедена, че сънят ми е за тук, може би отчасти да, отчасти не, но реших да го споделя с вас. Сънят е преди години, но реших, че е "пророчески" и го записах.

Лягам си на спалнята, отсреща на стената е часовника, който показва 23.40. Имах чувството, че или веднага съм заспала, или съм била "будна", когато усетих една "лоша" сила, която тегне над краката ми и постепенно се придвижва нагоре. Започвам да викам "махни се" и едва на третия път, тогато извиках силно, тежестта спря. Изведнъж усетих, че така както съм на спалнята, тя започна с невероятна скорост да се издига нагоре. Нямаше шум, набирането на скоростта беше почти за секунди. Усетих леко налягане, както при излитането със самолет, всичко стана много бързо, настъпи покой, но аз все едно се намирах в някакъв кораб, седнала съм до илюминатора, който е кръгъл, с формата на луната. Хем е илюминатора, хем е луната, гледам през него и от височината на която се намирам, виждам като кадър след кадър градовете над които летя. Кадрите се сменяха с голяма скорост, явно съм и летяла с такава. Градовете бяха от други държави или пък тези кадри са били страните над които съм летяла. Имах чувството, че всичко това трая около 5 минути. Изведнъж бях будна, но имах чувството, че всичко се случи в действителност. Поглеждам часовника, показваше 12.40. Беше минало точно един час, а за мен времето беше твърде кратко за цялото това действие. Всичко беше толкова реално, че и сега не мога да кажа в какво състояние съм била - в реалността или в съня?

В момента ,в който пиша всичко това, осъзнавам, че часовника отново показва 23.40

Редактирано от miroSlava18
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 257
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Привет!

Преди да продължа искам да поправя една грешка от предишният ми пост, че часът на заспиване е 23.40, събуждането е в 0.40, а не както съм написала 12.40.

Не зная защо точно сега е трябвало да разкажа този мой сън, но след като го направих, изведнъж получих "прозрение" за значението му, което досега признавам , че моето тълкувание беше в друга посока. Илюминатора през който гледах, беше точно като една пълна Луна, аз виждах и прозореца и пълната Луна - това е, че ще изпадна в затруднена ситуация за определен период от време. И това се случи в действителност. Кадрите, които се сменяха с голяма скорост пред очите ми и виждах, че летя над непознати страни, до този момент си мислех, че ще пътувам до далечна страна със съмолет и по този начин ще летя над много държави. Снощи осъзнах, че това летене е виртуално, чрез интернет и аз влизайки от сайт в сайт, от стр. на стр. пред очите ми се сменят много и различни кадри, с най-различна информация. Осъзнавайки всичко това, не крия, че бях леко разочарована. Истината е, че понякога очакваме от сънищата твърде много да се случи нещо в реалния живот. Най-интересното е, че сънят, който споделих с вас съм го сънувала на 06.11.2004, а сега е 06.11.2010г. Обикновено получавам някакви "прозрения" когато Луната е в Скорпион. Аз имам Слънце в Дева, Луна в Риби, Уран в Рак и Марс в Скорпион.

Ако сънят и този пост не са за тази тема, моля за извинение и модератора може да я премести там, където прецени.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Случвало ми се, макар и частично.

Като малка съм се усещала във въздуха преди да заспя... в люлеещи се движения (много обичах люлки). Без да мога да видя нищо около себе си, просто се носех и люлеех сама.

Напоследък се опитвам да предизвикам отделяне съзнателно чрез медитация, но не мога да премина отвъд първия етап. :unsure:

До момента, в който вече не усещам ръцете и краката си физически достигам без никакви проблеми. Останалата част от тялото ми обаче си остава заземена, особено главата и гърдите. Трудното за мен идва в момента, в който усетя че точно тези две части започват да се губят ... тогава, започвам да усещам вибрации из цялото си тяло, които сякаш издигат... Дойде ли това, моментално ме обзема паническо чувство на страх... от тъмнината, от липсата на физически усещания (макар че през цялото време усещам ръцете и краката си енергийно... не мога да го обясня)... дишането ми се ускорява, получавам сърцебиене и се връщам назад. Просто страха ми не го допуска...

На ясно съм, че това не е лесно и най-вероятно иска време и много упражнения докато се постигне, но все пак исках да попитам дали сред вас има някой по-опитен с това, който би могъл да ми даде съвет?

Мисля, че това е нещо, което наистина всеки човек трябва да опита задължително. Все пак е врата към друг свят. Всички сме съзирали частици от него.

Линк към коментар
Share on other sites

Напоследък се опитвам да предизвикам отделяне съзнателно чрез медитация, но не мога да премина отвъд първия етап. :unsure:

............... Дойде ли това, моментално ме обзема паническо чувство на страх... от тъмнината, от липсата на физически усещания (макар че през цялото време усещам ръцете и краката си енергийно... не мога да го обясня)... дишането ми се ускорява, получавам сърцебиене и се връщам назад. Просто страха ми не го допуска... ?

Мисля, че това е нещо, което наистина всеки човек трябва да опита задължително. Все пак е врата към друг свят. Всички сме съзирали частици от него.

Моето лично скромно мнение е, че преди да се опитваш да правиш това, първото което е трябва напълно да си овладяла контрол над тялото, ума и другите по-фини тела.

И мен ако ме питаш не се насилвай много, много.

По-добре напълно проучи въпроса преди да се опитваш да правиш каквото и да е.:yinyang:

Редактирано от helen
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте ,

Molia da me izvinite che pisha po- tozi nachin .

Причината poradi koiato se registrirah i pisha dnes e che ipzpiitahneypisuem yjas ot tova koet mi se slychi snoshti .Opitah se da spodelia no mi se podigravat i shte pomisliat che sam lyda az znam che ne sam

Snoshti se sabyjdah mnogokratno ,vartiah se beshe mi toplo i mislia che po-kasno pochti se ynesoh -ne sam sigorna .V edin moment izpitah silno blajenstvo ,premina v realno yseshtane za priminavasht tok raztarsvasht me ,imah chyvstvoto che se tresa na legloto si .Iasno osaznavah che ne e zemetresenie nito san ,beshe realnost ,izpitvah neveroiaten strah i biah absolutno paralizirana .Opitvah se da se dvija i vikam no nikakav rezyltat .Ne sam sigorna kolko vreme prodalji no beshe sravnitelno dalgo .Izliazox ot sastoianieto sled kato se napanah za posledno da sabera vsichkata si sila i yspiah za moia radost .Prez cialoto vrem vijdah kakvo stava okoly men .Sega neznam dali se strahyvam .Moje bi ne .V nachaloto na tova yseshtane znam che se namirah v dryga staia chyjda koiato nikoga ne sam vijdala imashe niakoi koito pysna energiata kam men ,znam che beshe maj ,dokato seopitvah da se izmakna ot bolkata v koiato preminah veche biah v legloto si v moiata staia i vijdah dve sinkavi kragoobrazni oblacheta v kraia na staiata si .Biah bydna .Izpitvah yjas i se opitvah da kreshtia i da pomradna ,absolutno paralizirana .Interesnoto beshe che osaznah che az pravia dvijenia no tialoto mi ne. Imala sam niakoi podobni prejiviavania ,podobni no mn po kratkotraini i v nikakav slychai bolezneni kato snoshti .A maja ne sam sigorna koi e ,i predi sam vijdala maje -edin ot koito predpolagam che e pochinal no tozi beshe po -vazrasten

Mislia che neshto koeto prejiviah na skoro ,raztarsih se dalboko emocionalno i bykvalno izliah gneva si , otkluchi otnovo neshto y men koeto se opitvam da pritapia prez celia si jivot ,zashtoto sam vijdala razni neshta v absolytno saznanie i mislia che gi predizvikvam da se pokazvat .Slucvalo mi se e da prejiviavam sluchki v detaili predvaritelno

Molia pomognete ili mi pishete ,znam che ne sam luda

Линк към коментар
Share on other sites

Здрасти!

Не, разбира се, че не си луда. Ни най-малко.

Опитността извън тялото е нещо нормално, естествено... случва се на много хора, преди всичко несъзнателно, или нежелателно, защото голяма част от тях дори не знаят за съществуването на такова нещо.

Моето лично мнение, е че някой те е посетил. Че най-вероятно имаш приятели отвъд, които са искали да установят контакт с теб. Разбира се, само мога да спекулирам.... в такива случаи има много вероятни обяснения. От тук не сме в състояние да започнем да си представяме какви може да са причините са тези случки. Просто се довери на интуицията си и се опитай да подтиснеш страха, защото той ще те ограничи.

Във всяка ситуация от подобен тип - била тя позитивна или негативна, страха може само да ти вреди. Няма файда от него. И аз имам проблеми с него, но... човек трябва да се опитва да го подтиска във всеки възможен момент.

Запази спокойствие и преди всичко - почети малко по въпроса, за да се убедиш, че няма нищо ненормално в това, което си преживяла. Има доста истории (само в тази тема дори, ще намериш много) и статии по въпроса. Има книги в електронен формат, само че на английски език. Ако имаш желание мога да ти препратя.

Темата е изключително интересна, и всяко такова преживяване за мен лично е безценно като стойност... от гледна точка на опита, който човек придобива... и самосъзнанието. :wub: Най-малкото, след едно единствено такова преживяване вече можеш да кажеш със сигурност - Знам, че тялото ми е само обвивка, знам, че има нещо отвъд, знам че този свят е много повече от колкото изглежда. Това усещане е безценно. Може да промени целия ти живот ако започнеш да разсъждаваш, да навлизаш във философиите и всички теории.... Струва си човек да се потопи, ако ще да е само от любопитство.

Лично на мен ми се струва много непонятно защо хората отблъскват такъв тип преживявания и се отричат от тях под алибито, че имат някакво психическо неразположение, или лудост... Не бива така.

Просто се информирай и бъди спокойна. :thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

Здрасти!

Не, разбира се, че не си луда. Ни най-малко.

Опитността извън тялото е нещо нормално, естествено... случва се на много хора, преди всичко несъзнателно, или нежелателно, защото голяма част от тях дори не знаят за съществуването на такова нещо.

Моето лично мнение, е че някой те е посетил. Че най-вероятно имаш приятели отвъд, които са искали да установят контакт с теб. Разбира се, само мога да спекулирам.... в такива случаи има много вероятни обяснения. От тук не сме в състояние да започнем да си представяме какви може да са причините са тези случки. Просто се довери на интуицията си и се опитай да подтиснеш страха, защото той ще те ограничи.

Във всяка ситуация от подобен тип - била тя позитивна или негативна, страха може само да ти вреди. Няма файда от него. И аз имам проблеми с него, но... човек трябва да се опитва да го подтиска във всеки възможен момент.

Запази спокойствие и преди всичко - почети малко по въпроса, за да се убедиш, че няма нищо ненормално в това, което си преживяла. Има доста истории (само в тази тема дори, ще намериш много) и статии по въпроса. Има книги в електронен формат, само че на английски език. Ако имаш желание мога да ти препратя.

Темата е изключително интересна, и всяко такова преживяване за мен лично е безценно като стойност... от гледна точка на опита, който човек придобива... и самосъзнанието. :wub: Най-малкото, след едно единствено такова преживяване вече можеш да кажеш със сигурност - Знам, че тялото ми е само обвивка, знам, че има нещо отвъд, знам че този свят е много повече от колкото изглежда. Това усещане е безценно. Може да промени целия ти живот ако започнеш да разсъждаваш, да навлизаш във философиите и всички теории.... Струва си човек да се потопи, ако ще да е само от любопитство.

Лично на мен ми се струва много непонятно защо хората отблъскват такъв тип преживявания и се отричат от тях под алибито, че имат някакво психическо неразположение, или лудост... Не бива така.

Просто се информирай и бъди спокойна. :thumbsup1:

Mnogo blagodaria

chydia se dali shte se slychi otnovo silata koiato izpitah varhy sebesi beshe neveroiatna, no sas sigornost ne jelaia da se staraia da se polychi nasila

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...