Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Разговорки


Донка

Recommended Posts

Медитация, молитва - това са само думи.

Единение с Всичко, с Бога - за мене това е същината.

Възможно е, ако си простил и не задържаш нищо лошо към никого и нищо, ако си в хармония с всички и всичко.

Ако отдадеш своята любов от дълбините си към Всичко, Всичко ще ти отвърне и ще те залее с Неизмеримата Си, Свята Любов. Бог е Любов. Когато в отговор те залее Неговият Благодатен дъжд - усеща се като изключително силен и приятен Поток през върха на главата, пронизващ цялото тяло и лекуващ всичко по пътя си и наоколо, тогава разбираш, че си изпитал нещо наистина изключително. Ефектът впоследствие се оказва не само в тялото и психиката, но и всяка сфера на реалния живот, включая отношенията с близки хора и дори техния живот. Например мигновено излекуване от дългогодишни болежки, преоткриване и сдобряване на близки хора...

Здравей Латина!

Медитацията и молитвата са и думи и не са. Ако бяха само само думи нямаше да ползваме други думи за да обясним тези. Следователно имат нещо друго, освен мъртвата буква в себе си.

:)

Това което си описала е плодът на медитацията - Любовта. Именно за това са подобни теми. Медитацията се "спуска" и носи нещо след себе си. Всичко покрай теб се променя и вече не може да бъде същото, но за не се бъркат начинаещите и за не очакват това или онова, за да не се дерзаят, ако то го няма, за да не са мислещи за него, което ще е пречка за самата медитация, затова за плодовете много много не се говори.

Ето защо всички учители посочват най-вече метода и това е достатъчно. Така не вносят излишни товари за ума на този, който тепърва ще практикува.

Иначе точно това се случва, което си описала.

:)

Ето това означава според мене да действаш чрез недеянието. Когато се усмихнеш на Вселената и Тя ти се усмихне и ти даде онова, което желаеш. Изключително важно условие при това е да не вредиш никому, а всекиму да желаеш Доброто.

Но защо се оказва толкова трудно, щом не можах през този живот да преживея това втори път? Защо е толкова трудно да се разделим с претенциите, обидите, осъждането и какви ли не отрицателни боклуци?

Няма значение дали си вярващ или атеист. У всеки има Божествено ядро, у всеки са заложени Знанието и Законите, всеки има възможност да преживява Единението.

Бог е Бог на всички, никой не е пренебрегнат заради това в какво вярва или не вярва, в каква среда е роден и т.н.

Но не е това действието без да действаш. Да желаеш доброто също може да навреди, също може да излезеш от Закона, защото доброто и злото са относителни и ако човек не ги вижда в дълбочина, то ...

Понякога злото служи за добро. Има учители в Дзен, които доста умело си служат с ударни средства. В Будизма също има такива, както и в Дао. Често шамаросват учениците. А пък едни така е бъхтал един "друг", че онзи изпаднал в несвяст, но като се събидил вече не бил същия. Цялата му себичност си била заминала.

Интересно е, потърси - в доста учения е пълно с примери за такива просветени Учители.

:)

Та да действаш, без да действаш не е това. Близо си но си и далеч.

Ако има извършител, деятел значи ще действаш и няма да може да бъдеш бездеен едновременно.

Ето какво е написал Лао Дзъ:

Ето защо мъдрецът

чрез бездействието действува,

чрез безмълвието учи,

нещата се създават, но той не подменя тяхното начало,

създава, но не обсебва,

действа но, не е самонадеян,

завършва с успех, но не се хвали.

Ако се уважават Мъдрите хора, хората няма да се карат.

Ако не се скъпят редките вещи, хората няма да крадат.

Ако няма съблазнителни неща, сърцата на хората няма да се вълнуват.

Ето защо управлението на мъдреца иска:

да са пусти сърцата на хората,

да са пълни стомасите им,

да е слаба волята им,

да е силен гръбнакът им.

Той постоянно се стреми народът да няма знания и страсти,

а имащите знания да не смеят да действат.

Той управлява съгласно принципа:

Действай чрез бездействието и ще има ред.

Небето и Земята не притежават доброта.

Те се отнасят към всички неща като към

Жертвено куче, направено от слама.

Мъдрецът не притежава човеколюбие.

Той се отнася към всички хора като към

Жертвено куче, направено от слама.

Ето защо мъдрецът

като се поставя зад другите,

излиза пред тях,

като пренебрегва живота си,

го запазва.

Не се ли осъществява личният му интерес

тъкмо защото няма личен интерес?

Бхагавад Гита:

16

Какво е действие и бездействие?

Тук даже мъдрите се заблуждават.

Ще ти разкажа за чистото действие.

В него ще бъдеш свободен от злото.

17

Трябва да знаеш какво е действие.

И какво е погрешно действие.

Трябва да знаеш какво е бездействие.

Пътят на действието е таен.

18

Който вижда в делата Бездействието,

а в бездействието — деяние,

той между хората е мъдрецът —

той е йогин в своите действия.

19

Който в своите жизнени действия

не е воден от страст и помисли,

който сам изгаря делата си

в огъня — Знание, — той е мъдрецът.

20

Който е освободен от желание

за плода на делата — и действа

доволен, без да търси подкрепа,

той и да действа - не върши нищо.

21

Той няма надежди и притежания.

Отдал е изцяло ума си на атмана.

Такъв човек от грях е свободен:

не той — тялото му в света действа.

...

Арджуна каза:

1

Ти възхваляваш йога чрез дейност,

но също и отказа да се действа.

Кажи ми вече ясно, о, Кришна,

кой от двата пътя е висшият?

Върховносияйния каза:

2

Водят към съвършенство и отказът

от дейност, както и йога чрез дейност.

Но йога чрез дейност — чрез свята жертва,

е по-добрият от двата пътя.

3

Истински се е отказал от дейност,

който не мрази, нито желае

над противоречията издигнат,

той скъсва оковите, о, Мощноръки.

4

Но за мъдреца йога чрез знание

и йога чрез дейност не са различни:

който е всеотдаен в едното —

той постига целта и на двете.

5

До еднакво издигане водят

и кармайога, и джнанайога.

Който вижда, че йога чрез дейност

е и отказ от дейност — той вижда.

6

Но до пълния отказ от дейност

без дейност йогийска трудно се стига.

Мъдрец, отдаден на кармайога,

бързо постига вечния брахман.

7

Който, отдаден на йога, пречистен

и овладял ума, сетивата —

атмана в себе си вижда във всичко —

дори да действа, не е зависим.

8

Когато гледа, слуша, докосва,

мирише, ходи, яде, спи и диша,

отрекъл се и познал същината,

мъдрецът казва: „Нищо не правя!"

9

Когато говори, дава и взима,

когато отваря очи и затваря,

дори тогава мъдрецът казва:

„В сетивния свят сетивата се движат!”

Докато има аз - има и деятел, действие. Тогава да дейставаш по горният начин ще е невъзможно. Дали ще действаш, или ще бездействаш - ще нарушаваш Закона и хармонията и при първото и при второто. Разлика не ще има.

:)

За да се достигне до това да се действа, без да има деятел - ето за това е необходима медитацията.

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Ник не се гневи де :) . Едно е да жертваш от Любов и да бликаш като вечен извор, друго е да се набираш като балканче по нанагорнище. Нищо лично, не го приемай толкова навътре, а иначе Латина си е Латина, казала го е толкова хубаво, достъпно, така че да го разбере всяка душичка. Простичко, естествено, дълбинно, защото самата тя е изворче. Ето затова говорех и то се усеща, поне аз така го усещам icon12.gif. Не че научните трудове нямат място, нещата не бива да се разделят, всичко си е с времето и с мястото, но тази душичка беше помолила точно затова, така го почувствах. Поздрави!

:)

Човек вижда в другите само това, което е той самия. Това е принципът на огледалото.

На кой да се гневя тогава? :) На себе си? В това няма смисъл. :king:

Тоз лаф изтъркан дай нов. Ти пък от както го знаеш не даваш човек и с любов да те разобличи т.е. да ти посочи приятелски нещата0028.gif. Аз като почувствам такова нещо си го казвам чистосърдечно и така...Ето, споделям ти опитност. Критика не приемам, отхвърлям я но ако разобличението/ посочването на грешката с любов ми се каже приемам я със сърцето си. Защото знам, че чрез когото и каквото и да идва все от Бога е :) .

П.П. Честит Празник и на теб Ян и на всички съфорумци :3d_041:

Това е светът на разделениета, на "аз" и "другите". Ти разобличаваш, а другите биват разобличени. "аз" и "другите".

Невъзможно е тогава да не се сблъскаш с принципът на огледалото. :)

Линк към коментар
Share on other sites

"Важен е само Смисълът."

Все повече се убеждавам че е важен светът в който живееш.

Че ако това не е твоят свят,че ако твоята душа възприема този свят за нещо лошо,тогава просто си на грешното място за назидание и можеш само да плачеш. :3d_013:

Ако твоят свят и домът на твоята душа са някъде далече в друг свят с други физични закони мъката извираща от душата ти никога няма да спре докато не достигнеш до твоя свят.

Раят на моята душа е другаде,затова душата ми винаги ще страда тук. :3d_168:

Какво ли прегрешение съм направил че са ме изгонили от моят свят? :3d_168:

Линк към коментар
Share on other sites

ха да споделя с професорите тука на раздумка а азъ ВАС за приятели ВИ смятам що днес ми се случи и ако пиша простовато не ми се сърдете ВИЕ толкоз мога бре хора наистина моля за извинение. Знаете моята фирма с кво се занимава но освен това притежавам и най големият пазар сергий за промишлени стоки в Пловдив . От10 дена при НАС в този сайт се усъвършенстам на мир любов към хората а преди това сам съм се учил 3 години от книги . С МИР И ЛЮБОВ КЪМ НАЕМАТЕЛ СЕ ДЪРЖА АЗЪ и от три седмици той на кавга е с мен макар чеоще днес мога да го изгоня азъ но човешкото любота надделяват в мен и ВИНАГИ с уважение и любов се държа към тоз човек дори и наема САМО на него му намалих азъ. И днес след пороен дъжд той пак кавга направи с мен че сергията му се наводнила и тоз път какво направих азъ теглих му майни и псувни и какво стана е интересно ........ дойде той и ми се извини че досега прав не е бил той и че аз съм бил стриктен мъж и дори бутилка с мастика ме черпи ха кажете хора ВИЕ чял месец на тоз човек любов му давам азъ и той не го разбра но псувните кат изяде той чак тогава го разбра. ТА мисълта ми е ПРЕКАЛЕНИЯТ СВЕТЕЦ И БОГУ НЕ Е УГОДЕН защо като се стремим да направим добро хората не го разбират а като им направим нещо непристойно колиничат и се кланят 123391_fr.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

:D На това аз му вИкАм няма какво да търсиш ти си стигнал т.е. намерил си го отдавна :rolleyes::) )).

:hmmmmm: Ами така де, като не разбира от възвишения език на който му говориш директно/индиректно, ще трябва да му говориш на езика на който ще те разбере пък ти пак си дръж свещеното отношение към душата му. За сега като не е дорасъл и не може да го осъзнае в бъдеще ще стигне и той до това. Важно е че вътрешното ти отношение както казах е свещено т.е. любов както се изрази и ти а външното както дойде според случая. Важното е че преди благословиите си опитал да се разбереш с него по хубавия начин :feel happy: .

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Всички хора са дошли на земята да се учат. Някои не искат да учат. Те мислят, че знаят много и казват: Не ни трябва повече знание. Казвам: Вие още не сте започнали да учите. Сега сте едва в забавачницата, много още има да учите. Ако ви дам темата, какво нещо е любовта, как ще я развиете? Или, какво е добродетелта в своето приложение? Ако ви дадат задачата, да влезете между лоши хора и да ги направите свои приятели, как ще решите тая задача?

прекрасни слова на учителя наистина може би някаква сила ме е докарала тук при нас да се уча и усъвършенствам но как ли лошите хора да направя добри като им давам от моята любов мъдрост що тука научавам обич честност достойнство милосърдие честно казано МНОГО трудно се постига да измениш на хората съзнанието към добродетелелта

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Късмет, не е към теб, към Чебурашка е, просто ти писа между двете мнения :) . А до Кристиян: да живеят смотаняците - аз съм от тях, един смотаняк-бозаджия, който пробва безуспешно да мисли. Готино е да си смотаняк, а още по-готино да си го признаваш! :) Хайде да определим критерии за смотаняци: аз предлагам всеки с доход по-малък от 10000 евро месечно, автоматично отива в графата на смотаняците ... ;)

Аз пък предлагам обратното- всеки с доход под 10000 евро на месец автоматично да бъда зачислен към умниците, а които изкарват повече от това- да си поддъжат имиджа на смотаняци...Аз не можах да покрия критериите за умник, а в условията на глобална криза, доста нанагорно ми идва да покрия стандарта за смотаняк по доходи...но се опитвам, и понеже считам, че 10000 евро са постижим месечен доход с честен труд, някак си поради тази презумпция, както и поради тази, че съм жител на балканска държавица, ме поставят в категория смотаняк-ентусиаст...Защото от "чистите" смотаняци няма кой знае колко много представители по света...

Има най-много умници или смотаняци, които са смесен тип- полу-умници, или пък мало-умници, и др. пропорционално-количествени "мелези", а сред смотаняците има кръгли смотаняци, или смотаняци тип "пълен ръб", има и т.нар. волни смотаняци, които са го закъсали откъм месечния доход в такъв размер, но поне си развяват байряка (от любопитство, с научни цели, или просто защото ги сърби...и търсят най-удовлетворителното начесване) насам-натам, напред-назад, горе-долу и в други посоки, и редовно забиват знаменца покорявайки някой научен или езотеричен "връх", или пък се спускат до дъното на някоя научна или езотерична доктрина...или се захванат с някаква кръжочна дейност- според интересите, доходите и един куп причини от типа "лични"... :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

'прекрасни слова на учителя наистина може би някаква сила ме е докарала тук при нас да се уча и усъвършенствам' Да така е случайности няма :thumbsup:

'но как ли лошите хора да направя добри като им давам от моята любов мъдрост що тука научавам обич честност достойнство милосърдие честно казано МНОГО трудно се постига да измениш на хората съзнанието към добродетелелта' Важно е че си направил връзка с извора. В самата мисъл която си цитирал е вложено това което ти е необходимо:

Всички хора са дошли на земята да се учат. Някои не искат да учат. Те мислят, че знаят много и казват: Не ни трябва повече знание. Казвам: Вие още не сте започнали да учите. Сега сте едва в забавачницата, много още има да учите. Ако ви дам темата, какво нещо е любовта, как ще я развиете? Или, какво е добродетелта в своето приложение? Ако ви дадат задачата, да влезете между лоши хора и да ги направите свои приятели, как ще решите тая задача?

Въпросът е в това, че ти искаш да се учиш, отворил си се, а какво/как/кога ще ти бъде дадено, не се тревожи. Започваме от себе си, спомням си че някъде Учителя беше казал " Ако искате да оправите света, косата ви ще побелее и няма да го оправите, започнете от себе си (по спомен, не помня точно къде съм го прочела, важно е че е съществено и е останало в мен)". Важно е след като си направил един път връзка с извора да не я губиш, а в процеса на обучение ще ти бъдат дадени методите и начините как да приложиш, как да проявиш наученото :) . Важно е че имаш устрем просто не го губи, това е всичко :) . Поздрави!

Днес прочетох един текст от индианец с много интересно име, казвал се е Синята пеперуда. Странното е, че след като го прочетох нещо ме накара да се сетя за снощния ти пост на който след това отговорих. Ето и текста:

Бъди като вятър

Носи се към своята цел леко и приятно. Носи се към своята цел тихо и свободно. Ако животът пожелае, тогава стани вихър. Важно е да бъдеш целеустремен. А вятърът ще ти подскаже начина.

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Смирението е като позата " шавасана - умрял човек" в хата йога. Много лесно изглежда, но най-трудно се прави.

skype-51.gifИ е трудно и не е , според зависи skype-06.gif .

Мила Фют, на тебе ти е лесно, защото си възвишена. :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Смирението е като позата " шавасана - умрял човек" в хата йога. Много лесно изглежда, но най-трудно се прави.

skype-51.gifИ е трудно и не е , според зависи skype-06.gif .

Мила Фют, на тебе ти е лесно, защото си възвишена. :angel:

Оооооооо ти сега искаш да накърниш егото ми ли :dancing yes: !? Ще кажеш.... превъзвишена мила Фют. И аз ще ти отговора дълбокомислено ммммммммммммммммммммм да мили братко браман... и понеже си заслужил благосклонно ще ти заяви - и ти, и ти 0664550cd98147664a61fea68aecf570.gif

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

.........................

- смятам, че това е в противоречие с естеството на извънсетивното познание и започне ли то да се организира - вече не е интуитивно, а сугестивно и самоцелно. Именно така излизаме от неговия чист вид и навлизаме в сферата на манипулирането.

Което вече няма смисъл.

Жалко. Отивам да оплаквам мъката си при дименторите. :3d_011:

Първо състезателен дух, след това хора, които съжаляват за някакви неща. Няма нужда от предсказания, сами си казват колко им е мъчно и ги боли.

:3d_011:

Линк към коментар
Share on other sites

Болка...Във сърцето рана...

В темата настана драма...

Интуицио, прости,

моя ум в желания те потопи :D .

Дименториий, диментори...

Работата тук не спори...

Темата да се затвори...

Темата да се затвори... :D

Психо? :D Троник :D ? (галени съкратени имена :D )

Де си вездесъщи отговорник? :D

Ако си в предаване на БТВ,

тук веднага се яви...

Темата спаси... Темата спаси... :D

ПП. Е, надявам се да не разкъсвате темата :D . "Надеждата не посрамя".

Линк към коментар
Share on other sites

Докато "мъдрите" се намъдруват :3d_073::3d_075: , "лудите" се налудуват :3d_163::3d_139:

Линк към коментар
Share on other sites

Тази тема заприлича на останки от пиянски запой. Айде някой модератор да вземе да почисти.

:D

... или предсказано по друг начин:

"Пророците" са загубили "посоката". Или ..."компасът" им се върти много бясно като в магнитна аномалия на Бермудския триъгълник и упорито търси вярната посока. Тогава няма защо да се очудваме, че външно темата заприлича на пиянски запой, както констатира braman.

Това си е живо пророчество какво я очаква компанията от пиянския запой, щом е без компас в средата на Космоса.

Ама кой да каже дали съм прав!? - Времето.

А бе, поредната пиянска изцепка съм... ;) Модерирайте просто, така липсата на компас ще е по-незабелижима... :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: Само Бермудския триъгълник не сме обсъждали по тези форуми. Я кажете какво мислите по този въпрос??? Ще ми е интересно да разбера колкото може повече неща. :hmmmmm: Хмммм дали няма да е добре да се отвори нова тема във връзка с това!? Ще оставя други да преценят. Добре дошли в най- истинската тема за предсказания - Разговорки. Тези които умеят да четат между редовете отдавна са го разбрали, сигурна съм в това.

P.S. А иначе компанията я очаква - Ресторант „На края на Вселената“

не виждам к'во друго :3d_052::3d_115:

P.P.S. Но ще ми е интересно да разбера какво мислите по въпроса за Бермудския триъгълник извън това което може да се намери с търсачката в интернет :). Знаещите и виждащите имат думата :thumbsup: .

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Да, аз съм вездесъщ - често присъствам във форумите, дори да не ме виждате. :3d_140: Ако съм зает с психотронични занимания, присъства някой от колегите ми. :3d_125: Така че, както казват в американските филми: "Всичко е под контрол!" :3d_073:

Темата е на Албус - той отговаря за нея. :smarty:

Аз не пиша много-много по форумите, понеже съм лошо момче :3d_003: и съм от миналата година под модераторски контрол. :3d_167:

"Модерирай ме бързо, братко, че времето е кратко!" :3d_074:

Мислиш ли, че филогенетичната памет е в основата на "слънчевото хранене"?

Администраторска бележка: Моля не коментирайте модераторски решения! Част от мнението е изтрито.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, аз съм вездесъщ - често присъствам във форумите, дори да не ме виждате. :3d_140: Ако съм зает с психотронични занимания, присъства някой от колегите ми. :3d_125: Така че, както казват в американските филми: "Всичко е под контрол!" :3d_073:

Темата е на Албус - той отговаря за нея. :smarty:

Аз не пиша много-много по форумите, понеже съм лошо момче :3d_003: и съм от миналата година под модераторски контрол. :3d_167:

"Модерирай ме бързо, братко, че времето е кратко!" :3d_074:

Мислиш ли, че филогенетичната памет е в основата на "слънчевото хранене"?

Администраторска бележка: Моля не коментирайте модераторски решения! Част от мнението е изтрито.

В този форум, в тази тема аз не съм пускал мнение наскоро. Ориентирай се на някъде другаде.

Линк към коментар
Share on other sites

В този форум, в тази тема аз не съм пускал мнение наскоро. Ориентирай се на някъде другаде.

Въобще във форумите ли да бъде?

Всъщност, се радвам, когато се намеря тук. Който не може да разговаря с хората, чува само себе си.

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

е тук вече блокирах кажете нещо по просто с което да започна бе хора моля за ВАШЕТО съдействие това тук е за професори а АЗЪ още чирак съм си

Мнение #152

gender_male.png zlatnia56

мислех че ВСИЧКО знам а се оказа че нищо не знам хора приятели помогнете насочете ме от къде и с какво да започна сумати материали изчетах по форумите от добри още по добри и..... БЛОКИРАХ

Вчера, 20:43 gender_male.png zlatnia56

всички и всичко във вселената действа и се развива УСПЕШНО замен

21 Jun 2009 - 18:16 gender_male.png zlatnia56

дали съм достоет за тука сташно ерудирани хора а аз съм само един обикновен златар

Изт.

Един прост овчар живял на един уединен остров. Той всякога се молел на Бога, но по свой начин: слагал тоягата си на земята и я прескачал. Като я прескачал от едната страна, той казвал: Господи, това правя заради Тебе. Прескачал я от другата страна и казвал същото. Това била неговата свещена молитва. По едно време един руски параход спрял случайно на острова. Един руски архиепископ слязъл от парахода да разбере, защо този човек прескача тоягата, ту от едната, ту от другата страна. – Какво правиш, Божи човече? – Моля се на Бога. – Така не трябва да се моли човек. Ето, аз ще те науча една молитва. Започнал той да го учи молитвата „Отче наш". Архиепископът чете, овчарят повтаря след него. Като се убедил, че овчарят научил вече молитвата, архиепископът се отправил към парахода, който скоро отпътувал. Щом останал сам, овчарят започнал да чете молитвата, но останал огорчен, като видял, че я забравил. Моментално той съблякъл кожуха си, турил го на водата, седнал на него и заплувал по направление към парахода, да го стигне. Архиепископът видял, че овчарят стигнал парахода и търсил някого, с поглед, устремен към хората. – Какво искаш, Божи човече? – Отче, свети, забравих молитвата, искам да ме научиш. – Върни се на острова и бъди доволен от твоята молитва. Това, което ти можеш да направиш, аз не мога да го направя.

Здравословни и болезнени състояния

хе тва осмислям сумати време дали чобана да си остана или или на Архиепископа думите да послушам

Линк към коментар
Share on other sites

Бъди като вятър

Носи се към своята цел леко и приятно. Носи се към своята цел тихо и свободно. Ако животът пожелае, тогава стани вихър. Важно е да бъдеш целеустремен. А вятърът ще ти подскаже начина.

Мнение #334 от същата тема.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Какво трябва да правим, за да тушираме евентуалното и развитие (уголемяване), за да не изпаднем в "небрано лозе" както се казва,...след време

А какво трябва да правим когато изпаднем в ролята на дясна ръка на Бога, изказвайки се винаги като от последна инстанция и поставайки се винаги с половин сантиметър по-високо от останалите???...Тогава какво ще го правим това небрано лозе? :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...